Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 277 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 13 Lut 2017 15:18 
Moderator forum

Lajka , Klucz , odp Heyah chyba nie?
ale to znowu temat na inny temat /wątek , komórkomanię , telepolis itp :-) :-)

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 06 Kwi 2017 14:05 
Awatar użytkownika

Loty: 89
Kilometry: 106 172
srebrny
Bezpłatny roaming co raz bliżej - Parlament Europejski usunął w czwartek ostatnią barierę na drodze do zniesienia opłat detalicznych za roaming.
http://www.rp.pl/Konsumenci/304069929-K ... .html#ap-1
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 06 Kwi 2017 14:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Cytuj:
Parlament usunął ostatnią przeszkodę zatwierdzając XXX głosami za, przy xx głosach przeciw i xx wstrzymującymi się, wstępne porozumienie z Radą UE

:?
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 03 Maj 2017 00:42 
Awatar użytkownika

Loty: 167
Kilometry: 307 821
srebrny
Może ktoś zrobiłby zestawienie najtańszych pakietów internetowych na wakacjE? Jak dla mnie to najkorzystniejszą jest oferta od nju. ( 30zł za 500mb). Ktos przebije ? ;)
Dopis - potrzebuje coś na początek czerwca :-)

Ostatnio edytowany przez Abcn 03 Maj 2017 12:52, edytowano w sumie 2 razy
Edytuję za Ciebie :-)
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 03 Maj 2017 00:56 
Awatar użytkownika

Loty: 557
Kilometry: 655 514
HON fly4free
Z tym chyba trzeba chwilę zaczekać, bo zaraz nie będzie opłat roamingowych, więc jest duża szansa, że pomysł jest bezprzedmiotowy.
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 03 Maj 2017 09:40 

Loty: 138
Kilometry: 299 176
srebrny
@pabien: niekoniczenie będzie tak różowo. Wszystkiego dowiemy się ok 15 maja kiedy to operatorzy będą musieli przedstawić nowe warunki.

@‌Marco Manno‌: najlepsza oferta to teraz plus na kartę - 1gb danych za 39zł na miesiąc. - szczegóły: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=4745
 Relacje PM off
Marco Manno uważa post za pomocny.

#67 PostWysłany: 03 Maj 2017 12:55 
Awatar użytkownika

Loty: 167
Kilometry: 307 821
srebrny
Tylko skąd informacja ze będzie to około 15 maja ? Ustawa to nie jest, więc mogą poinformować 1 dzień wcześniej nawet :) Chyba ze się mylę to niech ktoś mnie oświeci :)

#68 PostWysłany: 03 Maj 2017 13:06 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Cytuj:
W związku z nowymi zasadami dotyczącymi dostępu do otwartego internetu i roamingu wewnątrz UE operatorzy zobligowani są do zmiany wzorców umownych usług w roamingu dla wszystkich klientów. Musi to nastąpić do 15 maja 2017 roku.
 Relacje PM off
Marco Manno uważa post za pomocny.

#69 PostWysłany: 03 Maj 2017 21:27 
Awatar użytkownika

złoty
Wg mnie pozostaną (d)opłaty. Może nie tak wysokie, jakie sobie wymarzyli operatorzy (tj. 29gr/min przy abo no-limit), ale jakieś będą.

Na pewno potanieją pakiety.

Marco Manno napisał(a):
Może ktoś zrobiłby zestawienie najtańszych pakietów internetowych na wakacjE? Jak dla mnie to najkorzystniejszą jest oferta od nju. ( 30zł za 500mb). Ktos przebije ? ;)
Dopis - potrzebuje coś na początek czerwca :-)

Orange - 300MB za 15zł i w/w Plus.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 06 Maj 2017 12:14 

Loty: 41
Kilometry: 73 062
Zbanowany
niebieski
A jak to wygląda z internetem w telefonach czy tabletach w innych krajach? Jak ktoś jedzie do innego kraju z np Wielkiej Brytanii czy USA to też tak dużo płaci? Orientujecie się?
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 06 Maj 2017 12:26 

srebrny
@‌JaPiszęAWyCzytacie! ‌:
Tak, wygląda to podobnie, można popatrzeć na oferty operatorów poza Unią. Choć np ukraiński Kyivstar ma całkiem fajną ofertę na niektóre kraje i tej karty używałem np w Azji zanim kupiłem kartę lokalną czy teraz będę używać w ZEA,
Nieźle roaming w Azji ma rozwiązany malezyjski Maxis - usługa Hotlink ' też transmisja danych w wybranych krajach nie jest bardzo droga

ale to są wyjątki potwierdzające regułę.
 Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.

#72 PostWysłany: 08 Maj 2017 07:18 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@‌JaPiszęAWyCzytacie!‌ mogę Ci napisać jak to wygląda w Niemczech. Większość operatorów nie pobiera opłaty za połączenia odebrane w roamingu. Ponadto w Vodafone w całej UE korzystasz ze swojego pakietu na internet i połączenia jak w kraju (czyli defacto nie ma opłat roamingowych). Ja korzystam z MVNO (MVNO są bardzo popularne w Niemczech i tańsze od sieci bazowych), u którego w ramach abonamentu mam 1gb internetu w roamingu wewnątrz UE, a także rozmowy do DE i wewnątrz kraju w którym jestem bez limitu (w Niemczech mam SMSy i połączenia także bez limitu do wszystkich niemieckich sieci, oraz pakiet 4gb). Koszt: 12.99€ miesięcznie przy umowie na czas nieokreślony z miesięcznym terminem wypowiedzenia.
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 08 Maj 2017 15:00 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
seal napisał(a):
@‌Marco Manno‌: najlepsza oferta to teraz plus na kartę - 1gb danych za 39zł na miesiąc. - szczegóły: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=4745

Działa jeszcze ten pakiet? Ostatnio jeszcze był widoczny w zakładce pakiety i usługi na stronie plusa, a teraz go tam nie widać... Z tego co na szybko patrzyłem, to bardziej opłacałby się taki pakiet plusowy niż kupowanie karty na miejscu w Hiszpanii.
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 08 Maj 2017 15:11 

srebrny
@‌trocha‌ U mnie normalnie w aplikacji można aktywować:
Załącznik:
IMG_20170508_30638.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.

#75 PostWysłany: 08 Maj 2017 15:28 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Dzięki, w takim razie kupuję starter
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 11 Maj 2017 00:21 
Moderator forum

Ciut taniej www.Klucz.net : 1G - 35zł

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 25#p924982

Może będzie tendencja zniżkowa wśród innych dostawców

A.

Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
 Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.

#77 PostWysłany: 12 Maj 2017 23:44 
Awatar użytkownika

złoty
No i mamy pierwszy news.

Play zaprezentował nowy cennik dostosowany (wg niego) do rozporządzenia.

Dużo obostrzeń, ekstremalnie małe limity - 100-300 darmowych minut przychodzących na rok za darmo. Wychodzących prawie brak. Internetu również.

Wg nich jest super i zgodnie z rozporządzeniem, UKE ma wątpliwości: http://www.rp.pl/Telekomunikacja-i-IT/3 ... .html#ap-1

W poniedziałek reszta operatorów zaprezentuje swoje wersje (oby lepsze).
 Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#78 PostWysłany: 12 Maj 2017 23:59 

srebrny
Propozycja Play jest śmieszna, ale bardziej niepokojące jest stanowisko UKE - wynika z niego że wstępnie zgadza się, aby w Polsce oferta była zdecydowanie mniej korzystna niż w innych krajach. Pomimo, że stanowisko UKE jest wrogie abonentom i sprzyja telekomom, to PLAY poszedł po bandzie - jak to mawiają dać komuś palec a weźmie całą rękę.

Pewnie pozostanie liczyć na to, że PE ukróci ten proceder i wyjaśni operatorom co znaczy "roam like at home", bo najwyraźniej na UKE i rozsądek operatorów nie ma co liczyć.

#79 PostWysłany: 14 Maj 2017 15:51 
Awatar użytkownika

złoty
Kolejny operator - T-Mobile.

Oferta analogiczna do Play w strukturze, ale z nieco wyższymi limitami przychodzących.

Klienci ofert na kartę dostaną w większości 500 minut, a abonamentowi 1500 minut na rok.

Natomiast SMSów i internetu w ogóle się nie doszukałem.
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 14 Maj 2017 17:49 

niebieski
manyaky
Dzięki za linka, sami z siebie mnie nie poinformowali. Oczywiście ta oferta to kpina, która jest całkowicie sprzeczna z nowymi regulacjami odnośnie roamingu. Dlatego też przesłałem im poniższą reklamację i polecam również walczyć o swoje. Zawiadomiłem już również UKE i UOKiK.

Cytuj:
Zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2016/2286 z dnia 15 grudnia 2016 roku, z dniem 15 czerwca 2017 roku na terenie Unii Europejskiej zacznie obowiązywać zasada "Roam Like at Home", która zakłada zrównanie stawek roamingowych ze stawkami krajowymi. Jak wynika z informacji zawartych na oficjalnej stronie internetowej Parlamentu Europejskiego (https://ec.europa.eu/digital-single-mar ... -roam-home), limity określone w abonamentach krajowych winny zostać przełożone w proporcji 1:1 na limity obowiązujące w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Dotyczy to przede wszystkim połączeń wychodzących, a także wiadomości SMS i MMS. Odbieranie połączeń przychodzących musi pozostać bezpłatne na terenie Unii Europejskiej bez stosowania jakichkolwiek limitów.

W przypadku transferu danych, operator ma prawo zastosować limit bezpieczeństwa, o czym jednak musi poinformować klienta z wyprzedzeniem i pozwolić na wypowiedzenie przez niego umowy bez ponoszenia konsekwencji. Poza tym limitem cena transferu danych nie może przekroczyć ceny 7,70 EUR + VAT za 1,00 GB danych ze stopniowym spadkiem do ceny 3,50 EUR + VAT w 2022 roku. Nadto dla klientów posiadających nielimitowany transfer danych w kraju, musi on zostać przełożony na ilość bezpłatnego transferu danych na terenie Unii Europejskiej według opłaty abonamentowej. Jako przykład Parlament Europejski wskazuje kwotę abonamentu wynoszącą 35,00 EUR netto miesięcznie, która podzielona przez 7,70 EUR netto daje co najmniej 9,10 GB danych do wykorzystania w roamingu na terenie Unii Europejskiej.

Na posiadanym przeze mnie koncie abonenckim dla numeru ********* posiadam ofertę „T3 bez limitu danych” za kwotę 79,95 PLN netto miesięcznie. W cenie abonamentu mogę wykonywać nielimitowane połączenia na krajowe numery komórkowe w kraju i stacjonarne numery komórkowe w kraju. Oferta ta nadto pozwala mi na nielimitowane wysyłanie wiadomości SMS i MMS na numery krajowe, a także nielimitowaną ilość transferu danych w kraju. Dodatkowo zawarty jest w niej pakiet 1,00 GB danych oraz nielimitowanych połączeń na telefony komórkowe w Międzynarodowej Strefie T-Mobile (Albania, Austria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Grecja, Holandia, Macedonia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Węgry).

Zgodnie z przepisami wprowadzonymi Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji (UE) 2016/2286 z dnia 15 grudnia 2016 roku, z dniem 15 czerwca 2017 roku, z dniem 15 czerwca 2017 roku operator winien zapewnić mi możliwość bezpłatnego wykonywania nielimitowanych połączeń na numery komórkowe i numery stacjonarnej na terenie Unii Europejskiej, a także nielimitowane wysyłanie wiadomości SMS i MMS na terenie Unii Europejskiej. Nadto winien on zagwarantować mi bezpłatne odbieranie połączeń przychodzących na terenie Unii Europejskiej. Wobec faktu posiadania przeze mnie możliwości korzystania z nielimitowanej ilości transferu danych w kraju, operator winien wyliczyć przysługujący mi na podstawie tego limit transferu danych w Unii Europejskiej. Kwota abonamentu 79,95 PLN netto daje w przybliżeniu kwotę 19,99 EUR netto, a to według wzoru podanego we wskazanych przepisach daje co najmniej 2,58 GB limitu transferu danych, który przysługuje mi każdego miesiąca na terenie Unii Europejskiej.

Jak wynika z cennika zamieszczonego na stronie internetowej T-Mobile Polska S.A. (http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 2_0002.pdf), operator nie zamierza respektować przepisów, które zaczną obowiązywać z dniem 15 czerwca 2017 roku. Dla mojej taryfy proponuje się bowiem brak bezpłatnego wykonywania połączeń przychodzących na terenie Unii Europejskiej, a ich bezpłatne odbieranie jedynie do limitu 1500 minut rocznie. Nadto nie przewiduje się możliwości bezpłatnego wykonywania połączeń wideo czy też wysyłania wiadomości SMS i MMS na terenie Unii Europejskiej. Nie wskazano również limitu bezpłatnego transferu danych na terenie Unii Europejskiej, wyznaczając jego cenę na 0,09 PLN + VAT za 1,00 MB co daje cenę 92,16 PLN + VAT za 1,00 GB – niemal trzykrotnie wyższą niż dopuszczalna (7,70 EUR + VAT za 1,00 GB).

Mając na uwadze powyższe, domagam się przedstawienia oferty zgodnej z powyżej przytoczonymi regulacjami. W przeciwnym razie sprawa zostanie skierowana do rozpatrzenia przez sąd powszechny, a umowa zostanie przeze mnie rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym z winy operatora. Niezależnie od tego, o sprawie poinformowany zostanie Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów celem wszczęcia postępowań.

.

Ostatnio edytowany przez Abcn 14 Maj 2017 21:17, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.

[ 277 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości