Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#81 PostWysłany: 26 Sty 2014 14:04 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 64
widocznie ile osób, tyle opinii... :)

mi tam się Big Sur podobał, fakt że cały dzień trzeba było jechać, żeby do San Francisco się dostać, ale to też urok wynajęcie auta, przecież jak ktoś nie lubi to może lecieć samolotem :P

co do pogody, było gorąco, ale też nie było to tak uciążliwe. Co więcej - było to kolejnym niezapomnianym elementem tej podróży, ja jeszcze w takim klimacie nie byłam, że wychodząc o 2-3 w nocy na dwór powietrze bucha jak z piekarnika, niesamowite. Ale oczywiście, znów - co kto lubi ;)

co do Doliny Śmierci to po 1 jechaliśmy niedaleko niej jak już było ciemno, więc nie było sensu wjeżdżać, po 2 - nie wiem czy Mustangiem byśmy ryzykowali, trochę czytaliśmy w sieci i było dużo opinii, że tam jakieś takie bardziej terenowe autko się przyda. A po trzecie to nie wiem czy byłaby to faktycznie frajda tam jechać. Jak oglądam zdjęcia w necie to jakoś nic specjalnego, a byliśmy po dwóch tygodniach zwiedzania, więc ta pustynia i góry to żadna nowość :P jedyne foto jakie bym mogła tam chcieć zrobić to coś takiego: http://nowaatlantyda.com/wp-content/upl ... -Playa.jpg

I trzeba jeszcze pamiętać, że takie 2 tygodnie na zwiedzanie to mimo wszystko mało czasu, jakby było więcej to pewnie byśmy zobaczyli jeszcze parę kanionów, może zatrzymali się na dłużej w niektórych miejscach, ale niestety trzeba było wybierać i rezygnować z niektórych atrakcji ;)

Tak więc co bym "poprawiła" w tej podróży, to tylko wydłużyła czas jej trwania :D

Ja również pozdrawiam i życzę wspaniałych podróży :)
_________________
www.bestusaroadtrip.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#82 PostWysłany: 03 Lut 2014 12:46 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 82
Jeżeli można zapytać, jak długo jechaliście trasę San Francisco - LA przez Big Sur? Planujemy zrobić taką samą trasę tylko będziemy z małym dzieckiem i nie wiem czy nie będzie zbyt długo/zbyt męcząco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#83 PostWysłany: 17 Lut 2014 19:17 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 64
Michail, cały dzień, i spaliśmy w miejscowości przed LA, żeby jeszcze kolejnego dnia dojechać do LA parę godzin (jakoś ze 2-3). W relacji jest opisane dokładnie;)
_________________
www.bestusaroadtrip.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#84 PostWysłany: 18 Lut 2014 19:13 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 64
cześć Wam, pomożecie mi wygrać w konkursie na relację podróży? niestety tutaj szczęścia nie miałam...

Żeby zagłosować wchodzimy na stronę

http://etraveler.pl/konkursy/podroz-na-medal/

i klikamy przy Monika Zell – „Roadtrip USA”

To pierwsze zadanie konkursowe, głosowanie trwa do 3 marca.

Będę wdzięczna za pomoc!
_________________
www.bestusaroadtrip.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Roadtrip USA
#85 PostWysłany: 20 Lut 2014 04:26 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
nikamo napisał(a):
co do Doliny Śmierci to po 1 jechaliśmy niedaleko niej jak już było ciemno, więc nie było sensu wjeżdżać, po 2 - nie wiem czy Mustangiem byśmy ryzykowali, trochę czytaliśmy w sieci i było dużo opinii, że tam jakieś takie bardziej terenowe autko się przyda. A po trzecie to nie wiem czy byłaby to faktycznie frajda tam jechać. Jak oglądam zdjęcia w necie to jakoś nic specjalnego, a byliśmy po dwóch tygodniach zwiedzania, więc ta pustynia i góry to żadna nowość :P


Chyba informacje zaczerpnelas z jakiegos forum dla emerytów albo niedzielnych kierowców ;)

Oczywiscie ze dolina śmierci jest przejezdna zwykłym samochodem.
Mustang jak najbardziej sie do tego nadaje, moj sie nadawał ;)
Polecam zwłaszcza wyłączenie elektroniki z ESP i ASR związanej. Idealne miejsce do jazdy bokiem :) mustang jeszcze podziękuje ;)

Sama Dolina Śmierci jest genialna.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#86 PostWysłany: 20 Lut 2014 13:50 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 64
bartek, co kto lubi, jakoś dolina śmierci nie była naszym celem. informacje to chłopak czytał z jakichś stron. a byliśmy w takim miejscu jak petrified forest, kojarzysz? zawróciliśmy po centrum informacji o tym miejscu, bo stwierdziliśmy że szkoda nam czasu, nieciekawe się jednak wydało. a po dwóch tygodniach upałów, kanionów, bezdroży i piachu to dolina śmierci nie wydała nam się czymś, co może nas zachwycić. no, jeszcze jakbyśmy mieli ze 2 dni więcej to możnaby pomyśleć ;)
_________________
www.bestusaroadtrip.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#87 PostWysłany: 26 Lut 2014 23:06 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 13
super relacja, tylko pozazdrościć, mam pytanie co do aparatów a konkretnie obiektywów jakimi robiliście zdjęcia.
Wyczytałem że zdjęcia robiliście Nikonami D90 i D3100, po niektórych fotkach widziałem też że d3100 ma kitowy obiektyw 18-55, zastanawia mnie natomiast ten drugi obiektyw bo widać że jest jaśniejszy co to za obiektyw?
Z góry dziękuje za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#88 PostWysłany: 03 Mar 2014 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 11
Fantastyczna podróż, przepiękne zdjęcia. W zasadzie po przeczytaniu Twojej relacji sama namówiłam męża na podobną wyprawę ;) Wizy już mamy :D
I podczepiam się pod pytanie kolegi z postu wyżej: jakie obiektywy?

Jeszcze zdążyłam zagłosować :)
_________________
http://agatka.2be.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#89 PostWysłany: 05 Mar 2014 18:16 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 64
dziękuję catqbat za głos:) cieszę się, że relacja była inspiracją!:) to kiedy wyjazd?

Nikon D3100 z kitowym obiektywem 18-55

Nikon D90 z Tamronem 17-55, Sigma 10-20 i Nikkorem 70-300
_________________
www.bestusaroadtrip.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#90 PostWysłany: 07 Mar 2014 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 11
Dzięki za info odnośnie obiektywów. My planujemy wyprawę na wrzesień :)

Sent from my RM-821_eu_poland_324 using Tapatalk
_________________
http://agatka.2be.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#91 PostWysłany: 16 Mar 2014 16:02 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Witam nikamo
Napisz proszę jakie dokładnie ubezpieczenia auta mieliście wykupione
Planuję wynajem w maju i chciałbym się zabezpieczyć przed ewentualnymi przygodami z autem a z relacji wynika, że uszkodzona szyba nie była problemem

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#92 PostWysłany: 06 Kwi 2014 12:37 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 64
wydaje mi się, że to (na stronce Thrifty.com bo stąd braliśmy autko)

Personal accident insurance ($10.99 Per Day) > Learn more
Personal Protection Plan includes Personal Accident Insurance and Personal Effects Insurance. Where offered, they must be purchased together.

ale dopytam jeszcze chłopaka czy pamięta

edit: już wiem, loss damage waiver ($28.99 per day)

Załączniki:
ubezp.jpg
ubezp.jpg [ 102.44 KiB | Obejrzany 14705 razy ]
_________________
www.bestusaroadtrip.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#93 PostWysłany: 19 Paź 2014 11:18 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 64
odświeżam temat, może komuś się przyda... w razie pytań, pisać! :)
_________________
www.bestusaroadtrip.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#94 PostWysłany: 28 Mar 2015 12:47 

Rejestracja: 26 Mar 2015
Posty: 3
Loty: 2
Kilometry: 2 652
Czesc, znalazlem przypadkiem twoj opis podrozy i tak mi sie spodobal ze zachecilas mnie do takiej fajnej wycieczki. Ja bede lecial do Miami a stamtad chce przejechac cale stany do Los Angeles i zakonczyc podroz w Las Vegas. Zostawilas sporo fajnych informacji ktore napewno mi sie przydadza. Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#95 PostWysłany: 25 Cze 2015 12:25 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
opt1c5 napisał(a):
Piąte zdjęcie od dołu mega. Pamiętasz może w którym miejscu to było?


36.050281, -121.589358
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Roadtrip USA
#96 PostWysłany: 07 Sie 2015 15:56 

Rejestracja: 10 Lut 2013
Posty: 64
luke_ro, które? :P
_________________
www.bestusaroadtrip.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 96 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group