Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#201 PostWysłany: 16 Maj 2017 16:09 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Czy dobrze mi się wydaje, że aktualizacja Revoluta jest aktualnie tylko na Androidzie? Bo u siebie na iPhone nie widzę aktualizacji :(
Zapewne jutro / pojutrze i ja bede mieć dostep, ale lepiej się spytać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: revolut
#202 PostWysłany: 16 Maj 2017 20:38 

pingwin_ napisał(a):
Czy dobrze mi się wydaje, że aktualizacja Revoluta jest aktualnie tylko na Androidzie? Bo u siebie na iPhone nie widzę aktualizacji :(
Zapewne jutro / pojutrze i ja bede mieć dostep, ale lepiej się spytać :D


Pisza tutaj że maja problem z werfyikacja w Apple.

https://community.revolut.com/t/top-up- ... ad/2029/67
Image
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#203 PostWysłany: 16 Maj 2017 21:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
john_doe napisał(a):
2. Kombinowanie z kursami. Na Revolut Community pojawia się coraz więcej niepokojących doniesień o tym, że Revolut pogarsza kursy niektórych walut, już nie tylko na weekend. I tak np. kurs THB wcale nie jest korzystny, manipulują także przy kursie AUD. Nie brzmi to fajnie.
Szkoda, że- wiadomo, niedoczekanie- nie oparli systemu przeliczeń w płatnościach po prostu o kursy MC i jedną, wybraną, walutę "bazową".

OSOBIŚCIE mam oczywiście konto, kartę, ale podchodzę do tego z dużą rezerwą i póki co wybieram Alior Kantor.




O kursie THB uprzedza w swoim FAQ:

For a few illiquid currencies, we provide the best rate we possibly can. For THB and RUB, we apply a small 1.5% markup on the exchange rate. For UAH we apply a 1% markup.

O weekendach też:

At the weekend (Friday 23:59 - Sunday 23:59) we apply a small markup on the spot rate as the Forex markets are closed. We take the rate from Friday 23:59 and apply a 0.5% markup on major currencies and 1.0% on other currencies to protect the company from potential losses due to a large fluctuation in the rate. For illiquid currencies like Russian Ruble and Thai Baht, there is a 1.5% markup on weekend.

I tak było od samego początku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#204 PostWysłany: 16 Maj 2017 21:16 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Nikt nie twierdzi, że tak nie było- ale np. dorzucenie tam a potem wycofanie AUD to już inna historia.

Swoją drogą- czy z tego FAQ wprost wynika, że te markups się łączą, tzn. weekendowy + "illiquid"?
Bo jesli tak, to w Tajlandii w weekend karta Revolut będzie prawie tak "korzystna" jak mBank- zwłaszcza jak w bankomacie dobijesz do wypłaty większej niż 200EUR ;)

Podstawową funkcję, tzn. transakcje w walutach głównych- super, bo można kupić po normalnym kursie de facto foreksowym w tygodniu, a potem wydawać bez kombinowania.

Do walut innych niż główne bardziej mnie przekonuje Alior Kantor, nawet pomimo niedawno odkrytej afery z różnicą kursu ;)

No i wreszcie podstawowa wada Revoluta- karta typu pre-paid a nie debit[jak w Aliorze], zresztą wbrew temu co piszą. Debit ma być dopiero wtedy, kiedy otrzymają licencję z MC. Kiedy i czy w ogóle- zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#205 PostWysłany: 16 Maj 2017 21:33 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Dla w.w. walut na pewno w weekend zdecydowanie Alior Kantor jest korzystniejszy.

Alior też podnosi kursy na weekend, ale w Aliorze kupuje się walutę w dogodnym dla nas momencie i niekoniecznie w weekend, a w Revolut decyduje data transakcji kartą

Za to w strefie EUR/GBP/USD i obecnie PLN Revolut jest wygodniejszy. Plusem Revoluta są też rozbudowane zabezpieczenia.

Nie traktowałbym Revoluta jako konkurencji dla Alior Kantoru, ale bardziej jako suplement.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#206 PostWysłany: 16 Maj 2017 21:53 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@?john_doe? - a co to za różnica czy karta jest opisana jako Debit czy jako Prepaid?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#207 PostWysłany: 16 Maj 2017 23:39 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Diabeł tkwi w szczegółach.

Pewnie statystycznie- strzelam- dla 99% transakcji debit vs. prepaid nie ma żadnego znaczenia- ale chodzi właśnie o ten 1%, który zawsze stanowi granicę między zadowoleniem a wkurzeniem i frustracją ;) Bo "to ta jedna transakcja". To nie jest dealbreaker w przypadku Revoluta, ale po prostu wada.

Pre-paid lubi mieć problemy w miejscach z samoobsługą, szeroko pojętą.
Ktoś pisał, że np. nie działa w automatach na autostradzie we Włoszech- a np. dla mnie to już bardzo duże utrudnienie.
Na community opisywany był też problem z transakcjami w kraju, w którym MC pre-paid nie są wydawane lokalnie.
Gość twierdził, że nie przechodziła mu średnio co druga transakcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#208 PostWysłany: 17 Maj 2017 22:40 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć!

Jest już wersja 4.3 na iOS obsługująca PLN i CHF.
Doładowałem kartą Deutsche Bank debetową bez żadnych opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#209 PostWysłany: 17 Maj 2017 23:16 

Rejestracja: 12 Lip 2012
Posty: 0
Mnie przy próbie dołączenia karty debetowej w pln zablokowali najpierw możliwość wpisania kodu a potem całkowicie kartę. Radzę uważać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#210 PostWysłany: 18 Maj 2017 06:01 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Ktoś z Was miał problemy z dodaniem debetowej karty PLN Aliora? U mnie ciągle wywala błąd autoryzacji karty. Limity są podwyższone, więc powinna być możliwość dodania karty do konta...

EDIT: Zadzwoniłam do Aliora i wychodzi na to, że moja debetówka nie służy do płacenia kartą w internecie (to jest płaska MasterCard Debit, bez PayPassa) - stąd problemy z dodaniem jej do konta w Revolut ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#211 PostWysłany: 18 Maj 2017 18:43 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
@pingwin_ masz z tyłu kod CVV/CVC? Jak tak to jak najbardziej służy do płatności internetowych i nie ma znaczenia czy to płaska czy wypukła karta. Jak masz ten kod to dzwoń jeszcze raz do AB, może trafisz na bardziej ogarniętego konsultanta. Zapytaj o powód odrzucenia autoryzacji przy płatności internetowej, bez wchodzenia w szczegóły. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#212 PostWysłany: 18 Maj 2017 19:04 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
No mam kod. Właśnie tak konsultantka mi powiedziała, że karta Aliora bez Paypassa nie działa dla transakcji internetowych.
Zapytam w takim razie ponownie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#213 PostWysłany: 22 Maj 2017 11:02 

Rejestracja: 22 Maj 2017
Posty: 0
Witam, czy ktos z was sie orientuje jak zrezygnować z konta premium w Revolut. Z głupa ustawiłam sobie bo skusiłam się miesięcznym okresem za darmo, jednak teraz nigdzie nie mogę tego wyłączyć. W FAQ jest napisane zeby pisać do nich na help czat, jednak jak tam piszę to automat odpisuje, że nie rozumie mojego pytania... nie chce zeby mi pobierali pieniądze co miesiąc...

Z góry dziekuję za odp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#214 PostWysłany: 22 Maj 2017 11:03 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
O ile mnie pamięć nie myli to przy zakładaniu konta premium klikało się, że się akceptuje 12 miesięczny kontrakt..

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sferix70 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#215 PostWysłany: 23 Maj 2017 20:57 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
wiktorecekona napisał(a):
Witam, czy ktos z was sie orientuje jak zrezygnować z konta premium w Revolut. Z głupa ustawiłam sobie bo skusiłam się miesięcznym okresem za darmo, jednak teraz nigdzie nie mogę tego wyłączyć. W FAQ jest napisane zeby pisać do nich na help czat, jednak jak tam piszę to automat odpisuje, że nie rozumie mojego pytania... nie chce zeby mi pobierali pieniądze co miesiąc...

Z góry dziekuję za odp


Wpisz w czata supportu: Live agent

Przekieruje Cię na rozmowę z żywym osobnikiem supporu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#216 PostWysłany: 26 Maj 2017 20:02 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Czy ktoś też miał problem z identyfikacją poprzez prawo jazdy i selfie? Już dwukrotnie mi odrzuciło i nie mogę aktywować karty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#217 PostWysłany: 26 Maj 2017 20:45 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
U mnie z Prawem Jazdy wszystko działało ok.
Kilkoro moich znajomych też weryfikowało przez Prawo Jazdy i wszystko było ok.
Napisz do supportu i zapytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#218 PostWysłany: 02 Cze 2017 00:55 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Taka ciekawostka: w niektórych bankomatach (w tym wypadku w Serbii) pokazuje się stan konta w Revolucie. Kwota jest w walucie subkonta, z którego pobrało środki - tutaj wypłacałem 1000 RSD z konta w PLN, na którym zostało 150,63zl po wypłacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#219 PostWysłany: 05 Cze 2017 13:35 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Karta doszła już w piątek a wysłano ją w ubiegły wtorek. Rekord świata, oczywiście przesyłka standardowa.
Z tego widzę to z tyłu karty jest napisane, że karta jest aktywna, więc nie trzeba jej w żaden sposób aktywować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#220 PostWysłany: 07 Cze 2017 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Wyszła nowa wersja 4.4.0. Dodano możliwość ubezpieczenia smartfona np. od uszkodzenia. Ubezpieczenie na działać na całym świecie i jest podobno tańsze niż te oferowane przez operatorów. Na razie jest dostępne dla osób z Francji, Niemiec, Polski, Holandii, Włoch i Austrii. Więcej krajów ma być wkrótce. Jednak u mniej opcja ubezpieczeń jest nadal nieaktywna, więc nie mogę napisać nic więcej, niż podano w i oficjalnym komunikacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8118 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: parasite, trunks oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group