Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#581 PostWysłany: 08 Lis 2017 11:55 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Po przekroczeniu tych 800 PLN masz opłatę 2%.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#582 PostWysłany: 08 Lis 2017 17:02 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 7
U mnie znowu jakaś ciekawostka z revolut-em. W listopadzie 3 razy wypłacałem pieniądze 300+50+450 i ta ostatnia transakcja zakończyła się naliczeniem 6 zł prowizji, wszystkie bankomat EURONET, tzn. wygląda to tak jak bym pobrał 456,00 zł wszystko jako jedna transakcja chyba że to euronet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#583 PostWysłany: 08 Lis 2017 21:24 

Rejestracja: 08 Lis 2017
Posty: 0
Witam. Mam takie zapytanie. Podpialem karte wirtualna revoluta pod Paypal'a. Jak teraz placic PayPalem, by unikac przewalutowania? Tworzyc jakies oddzielne konta walutowe na koncie revoluta i wczesniej kupowac usd, czy euro jesli platnosc bedzie w takiej walucie, czy zostawic to podstawowe konto w zlotowkach i system automatycznie bedzie przeliczac na dana walute w jakiej mam zaplacic np. zakupujac cos na Ebayu? Jesli chce wyslac poprzez Paypal komus platnosc np 100 Euro to co nalezy wybrac wtedy w opcjach wysylki? Mam do wyboru opcje "Przelewasz", gdzie podaje kwote oraz walute, oraz "Odbiorca otrzymuje" kwote i walute. Mam wybrac i tu i tu 100 Euro, bo revolut i tak przewultuje mi automatycznie zlotowki, czy najpierw bawic sie w jakies zakladanie konta euro na revolucie, przelewac srodki w zlotowkach, zamieniac na euro i dopiero bawic sie poprzez PayPal?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#584 PostWysłany: 09 Lis 2017 21:03 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 7
Należy na paypalu zmienić aby rozliczał w walucie w jakiej będą robione płatności a nie sam przewalutowywał. Robi się to tak: Wybieramy Ustawienie(koło zębate) >> USTAWIENIA PŁATNOŚCI >> Zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami >> Ustaw dostępne źródła finansowania płatności >> Opcje przeliczania >> Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#585 PostWysłany: 10 Lis 2017 09:45 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Bardziej nie można było tego schować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#586 PostWysłany: 10 Lis 2017 13:06 

Rejestracja: 10 Lis 2017
Posty: 0
Cześć. Może ktoś mi po krótce wyjaśni, bo użyłem Revoluta i PayPala pierwszy raz, ogólnie pierwszy raz zrobiłem zakup z chińskiego sklepu(GearBest). Może opisze co i jak:
1. Założyłem konto PayPal
2. Pobrałem App i zalożyłem konto na Revolut
3. Potwierdziłem i aktywowałem wirtualną kartę MASTERCARD
3. Doładowałem konto Revolut-a, z karty debetowej (VISA - NestBank) w złotówkach
4. Revolut - zamieniłem np. 1000zł na 280$
5. PayPal - podpiąłem 2 karty: VISA NESTBANK i wirtualną kartę MASTERCARD z Revolut-a
6. PayPal - Ustawienia->Zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami->Ustaw dostępne źródła finansowania płatności->
- Karta VISA NESTBANK(pokazuje jako karta kredytowa) ->Opcje przeliczania->Procedura systemu PayPal przeliczenia waluty z zastosowaniem waluty mojej karty.
- Karta MASTERCARD REVOLUT (pokazuje jako karta kredytowa) Ustawienia->Zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami->Ustaw dostępne źródła finansowania płatności->Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.
7. Dokonuje zakupu na GearBest na kwote najpierw 31$ poźniej, następnie kolejnych 31$, następnie 260$
8. GearBest - ustwienia- wybieram ceny w $, wybieram płatność PayPal
9. PayPal - wybieram płatność kartą MASTERCARD REVOLUT, w opcjach zaznaczam, przeliczanie walut przez wystawcę karty
10. REVOLUT - z konto zostało pobrane dokładnie tyle ile kosztowały zakupy
11. VISA NESTBANK - łącznie pobrało ze 140zł, nie widze tych pobrań w historii operacji

o co chodzi???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#587 PostWysłany: 10 Lis 2017 15:32 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
seal napisał(a):
Jestem aktualnie w podróży. Postanowiłem porównać kartę Revolut z kartą PEKAO S.A. - debetowy Mastercard - akurat dlatego z tą kartą ponieważ PEKAO nie ma blokad tylko rozliczna transakcje "od razu" po kursie mastercard - tak że kwota ostateczna jest znana tak samo jak w rewolucie od razu.

Transakcje były wykonywane jedna po drugiej wiec można założyć że w tym samym czasie:
1. 31.10 - 8,80 EUR - revolut: 37,34 PLN, pekao 37,35 PLN
2. 02.11 - 4,40 MYR - revolut: 3,79 PLN, pekao 3,79 PLN
3. 08.11 - 68,000 VND - revolut: 10,96 PLN, pekao: 10,95 PLN.

Wygląda to praktycznie idealnie tak samo.


Kolejny test: 9 listopad (ok godziny 5.30 Polskiego czasu) - wybranie z bankomatu 1 000 000 VND - kwota z revolut 160,89 PLN z PEKAO 161,17 PLN
Góra
 Profil Relacje PM off
BarneyGF lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#588 PostWysłany: 10 Lis 2017 16:21 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
rabarbaros napisał(a):
Cześć. Może ktoś mi po krótce wyjaśni, bo użyłem Revoluta i PayPala pierwszy raz, ogólnie pierwszy raz zrobiłem zakup z chińskiego sklepu(GearBest). Może opisze co i jak:
[...]
3. Doładowałem konto Revolut-a, z karty debetowej (VISA - NestBank) w złotówkach
4. Revolut - zamieniłem np. 1000zł na 280$
5. PayPal - podpiąłem 2 karty: VISA NESTBANK i wirtualną kartę MASTERCARD z Revolut-a
6. PayPal - Ustawienia->Zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami->Ustaw dostępne źródła finansowania płatności->
- Karta VISA NESTBANK(pokazuje jako karta kredytowa) ->Opcje przeliczania->Procedura systemu PayPal przeliczenia waluty z zastosowaniem waluty mojej karty.
- Karta MASTERCARD REVOLUT (pokazuje jako karta kredytowa) Ustawienia->Zarządzaj wstępnie zatwierdzonymi płatnościami->Ustaw dostępne źródła finansowania płatności->Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.
[...]
11. VISA NESTBANK - łącznie pobrało ze 140zł, nie widze tych pobrań w historii operacji

o co chodzi???


Krok 4. nie jest konieczny - Revolut przy wykonaniu transakcji dokona wymiany waluty po dobrym kursie (w weekend dla USD doliczy bodajże 0.5%).

Krok 11. PayPal w trakcie zakupów przeliczył po swoim (niekorzystnym kursie) dolary na złotówki. To się nie opłaca. Gdybyś dla tej karty w PayPalu ustawił to samo, co dla Revoluta, PayPal obciążyłby kartę Nest na 31 USD, a Nest Bank przeliczył to na złotówki po kursie Visy (czyli dość dobrym), ale doliczył jeszcze 3% (ta wielkość zależy od banku), a więc biznes również nie opłacalny. Jak kupujesz coś za walutę, to zawsze płać Revolutem.

BTW. podczas samej transakcji na PayPalu też da się zmienić walutę, ale trzeba być uważnym i myślę, że opcje przeliczania walut ustawić na koncie PayPal, tak jak to zrobiłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#589 PostWysłany: 10 Lis 2017 17:26 

Rejestracja: 10 Lis 2017
Posty: 0
Krok 4.No ok, ale jak chcę mieć właśnie te $ w razie w jakbym coś np na weekend kupił
Krok 11. Ale jak na złotówki? specjalnie na revolucie wybrałem $, potem ustawiłem w PayPal żeby pobierał w walucie którą ma sprzedawca czyli dolary. Zapłaciłem PayPalem - Revolutem żeby w razie czego łatwo odzyskać kasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#590 PostWysłany: 11 Lis 2017 11:23 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Krok 4. Możesz kupować nikt Ci nie broni. Ale kursy walut są zmienne i te wahania mogą być większe niż prowizja na poziomie 0.5%. Przy zakupie za 31 USD ta prowizja to mniej niż 0.60 zł.

Krok 11. Musisz coś więcej napisać, bo są niejasne rzeczy w Twoim poście: po co dodawałeś do PayPal kartę Nest? O co chodzi z pobraniem 140 zł z karty Nest? Skoro na PayPalu płaciłeś tylko Revolutem, to karta Nest w ogóle nie powinna wiedzieć o jakichś transakcjach na PayPal. Wrzuć najlepiej 3 screeny: historię PayPala, historię Revoluta i historię Nest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#591 PostWysłany: 13 Lis 2017 11:09 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 95
Taka ciekawostka...
Mam kartę debetową w banku, który wymaga wykonania transakcji za min. 500PLN, aby ta karta była darmowa. Ponieważ głównie używam kredytówki, to co miesiąc doładowuję Revolut-a z debetówki kwotą 500PLN i od razu przelewam pieniądze z powrotem na konto.
Ostatnio przelew, pomimo darmowego konta Revolut, przyszedł następnego dnia, a transakcja na karcie debetowej została zaksięgowana 2 dni po przyjściu przelewu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#592 PostWysłany: 16 Lis 2017 13:29 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
Jest możliwość wyrobienia sobie bezpłatnej karty VISA w ramach testowania. Moja dziś doszła z terminem ważności do 11/22.
Dowiedziałem się o tej możliwości z niemieckiego portalu. Nie wiem czy mogę wkleić bezpośredni link do jej zamawiania?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#593 PostWysłany: 16 Lis 2017 13:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dodatkowo płatna, czy na takich samych warunkach jak pierwsza karta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#594 PostWysłany: 16 Lis 2017 13:53 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
Nic nie płaciłem z góry, konto także nie zostało obciążone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#595 PostWysłany: 16 Lis 2017 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@michzak karta VISA jest za darmo. Przyznają wirtualną i przysyłają plastik.
Link do zamówienia: https://revolut.typeform.com/to/ZGpswx
Góra
 Profil Relacje PM off
jacekwoj16 lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#596 PostWysłany: 16 Lis 2017 14:59 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Gdyby ktoś miał wątpliwości - link jest publicznie dostępny na oficjalnym Revoluta, więc można spokojnie zamawiać: https://community.revolut.com/t/email-a ... /15160/112
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#597 PostWysłany: 16 Lis 2017 19:27 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Tyle tylko, że nie widzę absolutnie żadnej wartości dodanej tej karty w porównaniu do istniejącego Mastercarda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#598 PostWysłany: 16 Lis 2017 19:33 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ale zawsze masz dodatkową, bezpłatną kartę zapasową w razie zagubienia, połknięcia przez bankomat lub awarii systemu MasterCard.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#599 PostWysłany: 16 Lis 2017 20:07 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Zawsze lepiej mieć więcej kart. A to jakiejś nie przyjmuje bankomat (jak np. w Nepalu, gdzie mało gdzie działał mi MC), a to jakiś pośrednik daje zniżkę tylko na konkretny rodzaj karty, a za inne dolicza opłaty - korzyści jest bardzo wiele.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#600 PostWysłany: 16 Lis 2017 20:58 

Rejestracja: 19 Cze 2016
Posty: 10
skrzat napisał(a):
@michzak karta VISA jest za darmo. Przyznają wirtualną i przysyłają plastik.
Link do zamówienia: https://revolut.typeform.com/to/ZGpswx

Czy przysyłaja rowniez,jak mam juz 2 karty fizyczne do konta?Bo mam normalne konto i niedawno aktywowałem Premium ze wzgledu na wyjazd do Tajlandii.
Druga sprawa to zasilajac konto Revolut moge wybierac,placic uzywajac czy to jednej czy drugiej karty?
Trzecia sprawa ,wykonałem na próbe przelew zze swojego holenderskiego konta na konto Revolut.Niby standardowo przelew idzie do 3 dni roboczych,a czy majac Premium Revolut ten czas sie zmniejsza do 1 dnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group