Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 408  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#561 PostWysłany: 06 Lis 2017 00:55 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Zgadzają się wyciągi- niestety nie zgadza się kolejność transakcji dokonywanych w tym samym dniu.
Stąd zapewne, jak najbardziej uzasadniona, obawa i problem z czytelnością sald po transakcji.

Sama kombinacja transakcja <-> saldo się jednak zgadza.

Jeśli zrobiłbyś eksport do .xls i potem pobawił się nieco sortowaniem (najpierw po dacie, później po wartości salda w danej dacie) to pewnie zacznie to przypominać sensowny wyciąg i zacznie być wiadomo, w jaki sposób zmieniało się saldo.

Dam im znać na community.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: revolut
#562 PostWysłany: 06 Lis 2017 03:01 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
U mnie niestety rozbieżności sięgają dalej niż na przestrzeni jednego dnia kalendarzowego. Ale to może być spowodowane tym, że płatności dokonywałem w innej strefie czasowej.
Ale faktycznie, bawiąc się w układankę (zamieniając kolejność transakcji na wyciągu) można zrobić z tego spójny wyciąg.

Przy okazji zauważyłem że tankując w Stanach nie wyciągu nie widać rzeczywistej kwoty pobranej w USD, widać tylko kwotę którą stacja benzynowa zablokowała przy starcie tankowania. Przez to wygląda to troszkę dziwnie jak bym za $50 zapłacił €13,55
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#563 PostWysłany: 06 Lis 2017 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 374
Kilometry: 404 795
niebieski
Słuchajcie, a warto się przewalutowywać z góry? Lecę teraz do Azji, chciałem płacić Revolutem w JPY, SGD, HKD, CNY i EUR. Doładowałem sobie 5000zł. z karty debetowej (Inteligo) bez prowizji, ale zupełnie nie potrafię przewidzieć, ile będę potrzebował w każdym z krajów. Czy to wprowadzi wielką różnicę, jeśli po prostu samo z tego głównego salda PLN będzie się przeliczało? Czy lepiej przewalutować, a potem resztę znowu przewalutować do innej waluty (lub PLN)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#564 PostWysłany: 06 Lis 2017 10:02 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Nie wprowadzi wielkiej różnicy poza weekendem.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#565 PostWysłany: 06 Lis 2017 17:46 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 2
siema , mam pytanie jak mysllicie wyslalem kase z revolut na polskie konto walutowe i jestem ciekaw czy bedzie przewalutowanie pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#566 PostWysłany: 06 Lis 2017 17:47 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
A w jakiej walucie wysyłałeś przelew z revolut i w jakiej walucie jest konto w Polsce?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#567 PostWysłany: 06 Lis 2017 17:50 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 2
no wlasnie chcialem edytowac post
ale tak
wysylalem z Anglii funty na walutowe (funty) w PeKaO SA


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Gru 2018 00:39, edytowano w sumie 1 raz
A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#568 PostWysłany: 06 Lis 2017 17:51 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Jeżeli z Revolut poszły w GBP na konto w GBP w Polsce to w takiej walucie dojdą, bez żadnych przewalutowań.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
remlam84 lubi ten post.
remlam84 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#569 PostWysłany: 06 Lis 2017 17:57 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 2
no to Revolut wygrywa z transferami poniewaz wysylka funtow z Anglii do Polski na konto walutowe to masakra koszty od 12f za 100 f a im wiecej to pozniej biora procentowo od sumy wyslanej i plus bank w Polsce musi zarobic 30 zl za wplate a z Revolut a wakacje z karta tez sadze ze beda udane , nic za 3 tygodnie ja sprawdze w Wenecjii pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#570 PostWysłany: 06 Lis 2017 18:10 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Za Cashless:

Revolut wystąpił o europejską licencję bankową. Chce świadczyć usługi kredytowe i depozytowe

Fintech spodziewa się, że proces uzyskiwania licencji zakończy się w pierwszej połowie 2018 r. Wtedy zdeponowane na jego kontach środki zostaną objęte europejskim systemem gwarancji depozytów

Revolut ogłosił, że stara się o europejską licencję bankową. Fintech spodziewa się, że proces jej uzyskiwania zakończy się w pierwszej połowie 2018 roku. Gdy to nastąpi, Revolut chce rozszerzyć swoją obecną ofertę o usługi depozytowe i kredytowe na wybranych rynkach. Bank Revoluta będzie proponował zatem konta z dostępnym saldem debetowym, pożyczki indywidualne i lokaty terminowe.
Licencja bankowa pozwoli Revolutowi objąć europejskim systemem gwarancji depozytów środki do równowartości 100 tys. euro zdeponowane przez klientów na rachunkach. Do momentu uzyskania licencji fintech zabezpiecza swoją płynność finansową współpracując z Bankiem Litwy.
Obecnie Revolut oferuje kartę przedpłaconą z logo organizacji Mastercard oraz powiązaną z nią aplikację, która pozwala użytkownikom tanio kupować i przesyłać różne waluty. Startup stale uzupełnia funkcjonalność kont i ma ambicję stać się globalną alternatywą dla tradycyjnej bankowości. Jak podano w informacji prasowej, bez licencji bankowej zdobył już w całej Europie ok. 950 tys. użytkowników swojej aplikacji.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#571 PostWysłany: 06 Lis 2017 18:48 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
1955845624 napisał(a):
Słuchajcie, a warto się przewalutowywać z góry? Lecę teraz do Azji, chciałem płacić Revolutem w JPY, SGD, HKD, CNY i EUR. Doładowałem sobie 5000zł. z karty debetowej (Inteligo) bez prowizji, ale zupełnie nie potrafię przewidzieć, ile będę potrzebował w każdym z krajów. Czy to wprowadzi wielką różnicę, jeśli po prostu samo z tego głównego salda PLN będzie się przeliczało? Czy lepiej przewalutować, a potem resztę znowu przewalutować do innej waluty (lub PLN)?


To jest bardzo sensowne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na szalce z jednej strony masz narzut weekendowy (wynoszący zwykle 1%, z możliwością niestety zwiększenia tej prowizji, zależnie od płynności rynku), z drugiej właśnie nie do końca znane potrzeby walutowe i przede wszystkim nieznany kurs.

PLN zawsze się może umonić; ja już w ramach świętego spokoju wolę nie kupować "na zaś" tylko chłodno zakładam, że moje pieniądze są warte tyle, ile wynosi kurs w danym momencie. Nikt i nigdzie nie jest w stanie przewidzieć kursu. Czasami wahnięcie waluty może wynieść i 1,5% w jeden dzień i można zyskać lub stracić ten narzut weekendowy z nawiązką.

Jeśli akurat mam czas i ochotę, to podczas podróży z Revolutem (nie było ich póki co wiele...) w piątek o 23:30 czasu UK, kupuję sobie przewidywalną ilość waluty na nadchodzący weekend (jeśli Revolut oferuje rachunek w takowej).
W walutach "nie-głównych", bo w EUR/USD/GBP to dla 0,5% chyba nawet nie warto.
To chyba najbliższe ideałowi rozwiązanie- chociaż nieidealne ;)

remlam84 napisał(a):
no to Revolut wygrywa z transferami poniewaz wysylka funtow z Anglii do Polski na konto walutowe to masakra koszty od 12f za 100 f a im wiecej to pozniej biora procentowo od sumy wyslanej i plus bank w Polsce musi zarobic 30 zl za wplate a z Revolut a wakacje z karta tez sadze ze beda udane , nic za 3 tygodnie ja sprawdze w Wenecjii pozdrawiam


Ale nawet korzystanie z Revoluta nie zwalnia z myślenia- darmowe transfery dotyczą jedynie SEPA w EUR i to w EUR właśnie warto przesyłać pieniądze z UK czy skądkolwiek. Transfer w GBP na rachunek w Polsce to SWIFT i wszystkie nieprzewidywalne konsekwencje użycia tego systemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#572 PostWysłany: 07 Lis 2017 17:16 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 2
john_doe ,wlasnie sprawdzilem pieniadze zostaly przelane w 24 h na konto walutowe w Polsce z Anglii i i zero przwalutowania i zero oplat ze strony Revolut i ze strony banku pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#573 PostWysłany: 07 Lis 2017 18:06 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
W takim razie gratuluję szczęścia z bankami pośredniczącymi. Możliwe też, że wysyłałeś względnie niewielką kwote (> 100GBP).
FAQ Revoluta mówi wyraźnie- bo inaczej zresztą być nie może- że przelewy w walutach innych niż EUR do krajów SEPA (oraz inne niż krajowe w UK) to przelewy SWIFT i obowiązują wobec tego zasady SWIFT- czyli możliwość obciążenia kosztami banków pośredniczących.
Przeglądnij ten wątek- co prawda rozmowa była głównie na temat przelewów zasilających Revolut, ale te same zasady obowiązują w drugą stronę.

Cóż, możliwe nawet, że uda się przelać znaczącą kwotę z Revoluta do Polski bez żadnych opłat- bo być może "szlaki" SWIFT między UK a Polską są krótkie i dobrze przetarte a banki przyzwyczaiły się, że zarabiają wystarczająco dużo na własnych prowizjach ;) - ale gwarancji nie daje nikt. Bądź gotowy na to, że któryś przelew pomniejszy się o kilkanaście-dziesiąt GBP.

Jedynie przelew SEPA (czyli w EUR, spełniający wszystkie inne warunki SEPA i do krajów SEPA, w tym do Polski) gwarantuje bezpłatność.
I jesli to odpowiednio rozegrasz, to nie ma zasadniczych wad. Revolut oferuje kursy międzybankowe, kurs GBP/EUR jest chyba najlepszy z jakiego można skorzystać.

Zatem, w ramach dywersyfikacji walutowej- a kurs GBP ostatnio do super stabilnych nie należy- można przesyłać część pieniędzy do Polski w EUR a część zostawić w UK w funtach.

Można też- jeśli zachodzi taka potrzeba- przesłać dowolną obsługiwaną walutę bezpośrednio na konto innego użytkownika Revolut, jesli np. przesyłasz żonie/mamie/dzieciom -> niech założą Revoluta a GBP od Ciebie dostaną w czasie rzeczywistym i będą na bieżąco wymieniać i korzystać z karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#574 PostWysłany: 07 Lis 2017 19:31 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 2
Szczerze to mala kwote przelalem bo chcialem sprawdzic Revolut, a tak to jaki moze byc limit na bezplatny przelew? bo Revolut do 5 000 f w miesiacu jest za free a nie chce sie np zlapac ze wplace 1000 f i zabiora mi jakies prowizje wiec lepiej kilka razy wyslac, choc sadze ze chyba nie ma zadnych bankow posredniczacych i tez mnie dziwi ze pekao sa nie wzielo zadnego characzu pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#575 PostWysłany: 07 Lis 2017 19:49 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
No tak- "małe kwoty" często gęsto przechodzą przez SWIFT bezprowizyjnie, ale każda większa kwota "raczej na pewno" oberwie prowizją. Nie ma wyznaczonych limitów ani żadnych gwarancji. Byleby potem nie było nadawania na Revolut, że to ten zły, jak za którymś razem SWIFT dopnie swego.

Tak jak pisałem- ja po prostu odradzam korzystanie ze SWIFT ogólnie, jest to absolutnie zło konieczne, a Revolutem można bardzo korzystnie przesyłać EUR poprzez SEPA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#576 PostWysłany: 08 Lis 2017 07:30 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Jestem aktualnie w podróży. Postanowiłem porównać kartę Revolut z kartą PEKAO S.A. - debetowy Mastercard - akurat dlatego z tą kartą ponieważ PEKAO nie ma blokad tylko rozliczna transakcje "od razu" po kursie mastercard - tak że kwota ostateczna jest znana tak samo jak w rewolucie od razu.

Transakcje były wykonywane jedna po drugiej wiec można założyć że w tym samym czasie:
1. 31.10 - 8,80 EUR - revolut: 37,34 PLN, pekao 37,35 PLN
2. 02.11 - 4,40 MYR - revolut: 3,79 PLN, pekao 3,79 PLN
3. 08.11 - 68,000 VND - revolut: 10,96 PLN, pekao: 10,95 PLN.

Wygląda to praktycznie idealnie tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#577 PostWysłany: 08 Lis 2017 07:51 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Przylatuję w sobotę do Izraela. Czy jeśli kupię wcześniej walutę to Revolut ściąganie mi kasę z NIS w pierwszej kolejności, pomimo że mam środki w innych walutach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#578 PostWysłany: 08 Lis 2017 08:09 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
pingwin_ lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#579 PostWysłany: 08 Lis 2017 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 374
Kilometry: 404 795
niebieski
A o co chodzi z tymi 800PLN za darmo w aspekcie wypłat z bankomatów? Co, jeśli tą sumę przekroczę? Chcę wypłacić powiedzmy 500TWD a za kilka dni trochę jenów japońskich, tak żeby mieć drobne... czy radzicie nie wypłacać tych jenów? Wszędzie w Tokio zapłacę kartą? Czy jednak lepiej mieć jakąś tam gotówkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#580 PostWysłany: 08 Lis 2017 11:45 

800zł to limit darmowych wypłat. Potem płacisz 2% prowizję od każdej wypłaty.
W Japonii (nawet w Tokio), nastaw się głównie na używanie gotówki.
Góra
 PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8158 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 408  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: lupino05 oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group