Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Wrz 2012 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Swego czasu interesowałem się takim rejsem, należy dodać, że poza oczywistymi opłatami za dolazj/dolot, życie na statku tanie nie jest. Na przykład narzucane są odgórnie napiwki dla załogi jest to około 5-10 euro od osoby/dziennie (zależne od statku, przewoźnika itp), obciążana jest nimi karta kredytowa. Czyli przy dwóch osobach na tydzień dochodzi już około 100-150euro, których nie da się uniknąć. Dodatkowo nawet jeśli na statku jest all inclisive to nie zawiera on napojów do posiłków ;)

Z moich obliczeń wynika, że ostatecznie z wszystkimi dodatkowymi opłatami i utrzymaniem się to cenę za statek trzeba mnożyć razy 2, żeby wyszła cena całego wyjazdu ;-)

Oczywiście nie chcę nikogo zniechęcać, sam na to zachorowałem i będę próbował w przyszłym roku ogarnąć taki rejs ;-) Jednak trzeba liczyć się z tymi kosztami, bo jak ktoś myśli, że skromnie żyjąc na statku nie ma dodatkowych opłat to się niestety myli ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mashacra, 07 Sie 2014 13:19, edytowano w sumie 1 raz
edycja tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 11 Wrz 2012 14:48 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Chyba jednak nie masz racji :) Tutaj w opcji all inclusive jest wszystko - napoje, alko, posiłki. Skoro masz to już wykupione to nie będziesz musiał płacić na miejscu a co za tym idzie - nikt Ci nie obciąży karty. Możesz jej nawet nie brać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Wrz 2012 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Karta na takich rejsach podpinana jest pod klucz do swojej kajuty i ten klucz jest potem środkiem płatniczym na statku. Czyli cokolwiek kupisz itp to nalicza ci na twoje konto i na koniec rejsu dostajesz rachunek i obciążają kartę. Napiwki również idą z karty, z tego co się orientowałem to napiwki są wszędzie. Co do napojów może u tego organizatora tak jest, ale polecam sprawdzić.

No i jeszcze ważna rzecz, trzeba zwracać uwagę na kabinę, czy ma choć okno albo balkon czy jest typowo wewnętrzna :) Jeśli ta jest wewenętrzna to cena nie jest szałowa, Na kilka dni przed wypłynięciem da się wyhaczyć nawet w granicach 300euro i to lepsze statki ;)

Polecam biuro http://www.niebieskamila.pl z Poznania. Nie jest to biuro podróży tylko pośrednik w kupowaniu biletów, ceny mają takie same jakbyś kupował w biurze armatora ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Paź 2013 15:59 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 23
ostatnio bylismy statkiem Norwegian Epic linii NCL, 1300E 2 osoby/8 dni, chyba najnowoczesniejszy statek jaki plywa po Europie, osobiscie polecam stronke Alerejsy, gdzie mozesz znalezc mnóstwo promocji


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 11 Lip 2014 18:16, edytowano w sumie 1 raz
temat ma odzwierciedlać treść postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Paź 2013 16:12 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 165
Loty: 49
Kilometry: 69 318
A jak jest z napiwkami?? Nigdy nie byłam na rejsie ale zawsze widzę w opisie, że trzeba doliczyć napiwki dla załogi ale nikt nigdy nie pisze ile to dokładnie jest. Gdzieś wyczytałam, że to ok 8 euro dziennie. Czy zgodzilibyście się z tym? Bo często są faktycznie okazje za nawet 250 euro itp ale trzeba pamiętać o tych napiwkach... Nie wspominając o opłatach portowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Paź 2013 16:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
czasem są dobre promocje :)

rok temu 20 dniowy rejs z Włoch do Brazylii można było kupić za ok 250EUR + napiwki. opłaty chyba były już w cenie. Ponoć było fajnie - znajomy był i chwalił i powiedział, że następne wakacje też na statku, więc chyba warto :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Paź 2013 16:48 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Anonymous napisał(a):
maxima napisał(a):
czasem są dobre promocje :)

rok temu 20 dniowy rejs z Włoch do Brazylii można było kupić za ok 250EUR + napiwki. opłaty chyba były już w cenie. Ponoć było fajnie - znajomy był i chwalił i powiedział, że następne wakacje też na statku, więc chyba warto :)

Warto,warto.Ważne jest jaką się ma kabinę.Najtańsze są wewnętrzne bez okna ,najdroższe zewnętrzne z balkonem.Ja miałem taką za 500 euro od osoby [normalnie 1000] 11 dni z Genui +,Barcelona ,Madera,Lanzarote,Teneryfa,Malta ,Civitaveccia{Rzym] Luksusowy statek http://www.msccruises.com/gl_en/Ships/MSC-Musica.aspx Widok Funchal na Maderze od strony morza ,przy wschodzie słońca-bezcenny


z tego co wiem znajomy też miał z widokiem, bo mówi, że po iluś tam dniach na oceanie bez przerwy miał już dość patrzenia :)
Stopy były chyba w Barcelonie, Lizbonie, gdzieś na Kanarach... dokładnie nie wiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Paź 2013 16:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Anonymous napisał(a):
Płyniesz głównie w nocy .Rano jest już w jakimś porcie ,wieczorem znowu w morze.Ja na 11 dni tylko 2 miałem na oceanie.Ale jak bujasz transatlantykiem np.do Brazylii to faktycznie tylko woda i woda za oknem

no właśnie ;) po Europie czy Karaibach to pewnie fajnie, ale 7dni tylko ocean i nic poza tym to można sie przerazić/zrazić/obrzydzić/znudzić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Paź 2013 19:16 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Anonymous napisał(a):
Właśnie w tym problem.Napiwki są obowiązkowe 6-8 euro dziennie od osoby.Często w tych promocjach nie piszą o opłatach portowych ,a to drugie tyle.Ceny na statku też zawrotne.Trzeba nosić "prowiant" z lądu http://www.namorzu.pl/


To czemu kupujecie na stronach polskich? Polecam głównie amerykańskich pośredników np cruisedirect.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Paź 2013 21:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Można sklecić niskokosztową wyprawę minicruise Sztokholm-Turku-Sztokholm, Sztokholm-Helsinki-Sztokholm, Sztokholm-Mariehamm-Sztokholm 5 nocy i ostatni dzień na morzu. Oczywiście konfiguracja może być zmieniona. Przy 4 osobach (kupujemy kajutę, nie bilet dla osobnika) koszty wychodzą całkiem niezłe i można "posmakować" pływania promami. Super sprawa. Przewoźnik to Viking Line. Polecany termin to oczywiście lato. Skandynawia w innych terminach nie powala temperaturami :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Paź 2013 22:24 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Anonymous napisał(a):
ormo napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Właśnie w tym problem.Napiwki są obowiązkowe 6-8 euro dziennie od osoby.Często w tych promocjach nie piszą o opłatach portowych ,a to drugie tyle.Ceny na statku też zawrotne.Trzeba nosić "prowiant" z lądu http://www.namorzu.pl/


To czemu kupujecie na stronach polskich? Polecam głównie amerykańskich pośredników np cruisedirect.com.

Dzieki za podpowiedz.Ja kupowalem u niemieckiego.Ale napiwki placisz na miejscu i tego nie unikniesz


Żadnych napiwków nie płaciliśmy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Paź 2013 23:56 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Na Costa napiwki wynosiły ok. 15E dziennie. Jedzenie i picie AI, więc nic nie trzeba wnosić z miasta. Jedynie alkohol dodatkowo płatny, ale 2 driny kosztowały ok 6 euro, więc nie jest to wygurowana cena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Paź 2013 10:05 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Anonymous napisał(a):
Moze na amerykanskich nie ma napiwkow.Nie wiem.W europejskich liniach placisz zawsze


Tu posrednik byl amerykanski, nie linia. Napiwki i oplaty portowe byly w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Paź 2013 10:20 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Napiwki są specjalnie dodatkowo płatne żeby odstraszyć tych co w życiu nigdy napiwku nie dali.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Paź 2013 10:40 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
Swoją drogą... dla mnie dziwnie wygląda "napiwki obowiązkowe" :? napiwek to napiwek, z założenia dobrowolny. Nie mogli by tego jakoś inaczej nazwać? Skoro już chcą od ludzi kasę zdzierać, to niech wymyślą sobie jakąś dodatkową opłatę a napiwek zostawmy dla ludzi, którym się należy i który chcemy zostawić ;)
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Lis 2013 19:50 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 11
Witam, zainteresowała mnie wypowiedź wczesniejsza, że niby "prowiant" trzeba na statek wnosić ? ;)
To chyba nie o takim statku ktoś myslał :?: Statki wycieczkowe są ogromnymi hotelami, bardzo luksusowymi i jedzenia jest tam multum :D mozna sobie zobaczyc na http://www.KochamRejsy.pl
Co do tych opłat to niestety trzeba doliczać wszystkie opłaty portowe do ceny, i zostaje jeszcze ten nieszczęsny napiwek dla załogi. Płaci się go na wszystkich statkach i w Europie i w Ameryce, tyle, że czasami jest osobno a czasami juz w cenie....
pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 26 Lis 2013 21:09 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 3
A czy istnieje na forum jakis dzial z rejsami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Lis 2013 21:19 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 3
Anonymous napisał(a):
karola35 napisał(a):
A czy istnieje na forum jakis dzial z rejsami ?

Zobacz pierwszy post w tym wątku.Nie istnieje


A dziekuje. Roztargnienie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Lis 2013 21:23 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 11
Anonymous napisał(a):
aga7007 napisał(a):
Witam, zainteresowała mnie wypowiedź wczesniejsza, że niby "prowiant" trzeba na statek wnosić ? ;)
To chyba nie o takim statku ktoś myslał :?: Statki wycieczkowe są ogromnymi hotelami, bardzo luksusowymi i jedzenia jest tam multum :D mozna sobie zobaczyc na http://www.KochamRejsy.pl
Co do tych opłat to niestety trzeba doliczać wszystkie opłaty portowe do ceny, i zostaje jeszcze ten nieszczęsny napiwek dla załogi. Płaci się go na wszystkich statkach i w Europie i w Ameryce, tyle, że czasami jest osobno a czasami juz w cenie....
pozdrawiam :)

Prowiant to miałem na myśli napoje mocno wyskokowe.Byliśmy ekipą ok 10 osób ,i "trochę" tego schodziło nocami w kabinach.Faktycznie jedzenia jest do oporu, ale alkohol koszmarnie drogi.Był też sklep na statku ,ale odbiór zakupionych "płynów" dopiero po rejsie



hahaha :) :P
no to rzeczywiście jesli chodzi o to :) nie zrozumiałam :)
a mogliscie wnieść na statek? my jak kupilismy butelki wina to niestety zostały w przechowalni do końca rejsu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 27 Lis 2013 18:50 

Rejestracja: 12 Cze 2013
Posty: 1
Z tym alkoholem to chyba zależy od linii i załogi. Czasem może się zdarzyć, że uda nam się wnieść alkohol na pokład bez problemu, a czasem bezwzględnie każą oddać do depozytu. Ja tam jestem fanką rejsów od kilku lat i wszystkie opłaty mnie nie przerażają bo i tak wiele razy znalazłam rejs w podobnej cenie do wakacji np. w Egipcie. :) Rozwiązaniem dla tych, którzy lubią podczas urlopu pić napoje alkoholowe w dużej ilości ;) są rejsy all inclusive, robi takie np. Pullmantur i ceny przy tym mają naprawdę fajne. Ja byłam raz na rejsie Pullmantura i chwalę sobie, bo trasa była super, a cena naprawdę przystępna. Zdarzają się też promocje z all inclusive w cenie albo z jakąś określoną kwotą do wydania na pokładzie. 2 lata temu byliśmy na rejsie z MSC i w cenie mieliśmy kredyt €100 od osoby, który można było wykorzystać na pokładzie, kupowaliśmy alkohol i schodziły z tego również napiwki. W efekcie do dopłaty mieliśmy jakieś €20/os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group