Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 07 Gru 2017 08:52 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
Nie pytajcie na infolini bo tam się nie należy ;-)

Jak masz numer PNR to robisz booking przez linka i dostaniesz na maila potwierdzenie z kwotą 0 PLN. Ja miałem bilety w taryfie promo, poza tym było krótsze połączenie tego dnia i przeszło.

Poza tym te ściereczki, które rozdają na początku strasznie pomazały mi okno. Nie wiem jak to możliwe przy linii z 5 gwiazdkami. Jestem zażenowany.
Góra
 Profil Relacje PM off
mewho uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#322 PostWysłany: 07 Gru 2017 23:19 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Dzieki @gzkulik i @cccc
Mimo wszystko w koncu rezerwacja poszla bezposrednio na Qatar, bo w Gotogate cena juz przy rezerwacji sie zrownala z nia. Dodatkowo, jesli ktos juz rezerwuje bezposrednio, to polecam skorzystac z Givingassistant - jest 2% cashback, zawsze to kilka dyszek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 13 Gru 2017 15:23 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
Cześć wszystkim!

Udało mi się skorzystać z promocji na darmowy nocleg z Qatar Airways, wziąłem dwójkę w Radisson Blu Hotel Doha. Teraz pytanie, ile +/- może kosztować taksówka do tego miejsca z lotniska? Przylatujemy z BKK o 23:05 a odlot do Warszawy mamy o 9~, o której pojawić się na lotnisku? Warto w ogóle jechać na tak krótki okres czasu żeby przespać się jak człowiek w łóżku pare godzin?

Ewentualnie odwołać i przebookować na żonę do Holiday Inn Doha żeby było bliżej? (Biorą numer lotu, więc zakładam, że nie będzie z tym problemu :) )

I pytanie, mamy 10h przesiadki nie 12, anulują? ^^

Pozdrawiam,
Daniel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 09 Sty 2018 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Czy podczas zakupu biletów na lot Qatar Airways potrzebny jest numer paszportu?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 09 Sty 2018 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kubus571
Nie jest potrzebny, ale mozesz pozniej zalogowac na stronie linii Qatar i wpisac.

dawergo napisał(a):
Udało mi się skorzystać z promocji na darmowy nocleg z Qatar Airways, wziąłem dwójkę w Radisson Blu Hotel Doha. Teraz pytanie, ile +/- może kosztować taksówka do tego miejsca z lotniska? Przylatujemy z BKK o 23:05 a odlot do Warszawy mamy o 9~, o której pojawić się na lotnisku? Warto w ogóle jechać na tak krótki okres czasu żeby przespać się jak człowiek w łóżku pare godzin?

Ewentualnie odwołać i przebookować na żonę do Holiday Inn Doha żeby było bliżej? (Biorą numer lotu, więc zakładam, że nie będzie z tym problemu :) )

I pytanie, mamy 10h przesiadki nie 12, anulują? ^^

Pozdrawiam,
Daniel


Z tego co sie orientuje to przebookowanie nie funkcjonuje, taxi z lotniska bedzie kosztowalo ok. 50 QAR.

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 11 Sty 2018 22:20 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
Anulowali mi ten nocleg, bo brakuje 2 godzin, trudno się mówi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 11 Sty 2018 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@dawergo, zaplacic za taxi i pojechac do hotelu tylko na kilka godzin mija sie z celem. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 12 Sty 2018 10:21 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
Mam tą przesiadkę po prostu z dupy, jak kupowałem bilet to było 6 godzin przesiadki, przesunęło się do 10 i teraz zastanawiam się co tam robić w środku nocy ;p Salonik dość drogi, do miasta w dwie strony 100 zł, więc uznałem, że przy darmowym hotelu byłoby warto.

Nic to, będziemy próbować spać w strefie ciszy ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 12 Sty 2018 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@dawergo ta strefa ciszy to takie trochę umowne:) Tak naprawdę to pomieszczenia za szybami (szyby powiedzmy wysokie na 2 m, a do sufitu kolejnych kilka metrów). Pewnie zdrzemnąć się można, ale nie ma większej różnicy pomiędzy strefą, a terenem poza strefą. Jedno co jest ulepszeniem to są leżanki zamiast zwykłych krzeseł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 12 Sty 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
@dawergo z tymi strefami ciszy jak pisze dziabulek może być różnie. Jeśli Ci się trafią miejsca na samym końcu to szansa na głębszy sen jest. Jeśli na początku lub w środku to co chwila ktoś wchodzi, wychodzi, kręci się, a w naszym przypadku drzwi zamiast cicho się zamykać na sam koniec wydawały dziwny dźwięk ;) więc w sumie szału nie było ze spaniem.

Nawet jak masz 10h to polecam się wybrać na miasto, poszwendać się, napić się jakiegoś soczku, zapalić fajkę wodną i wrócić na lotnisko. My mieliśmy 8,5 z czego ze 4 spędziliśmy poza lotniskiem i wróciliśmy głównie ze względu na zmęczenie (byliśmy już 24h na nogach), a i tak nie daliśmy rady mocniej zasnąć w strefie.

Co do taxi - z lotniska pod Bazar 50 QAR (opłata obowiązkowa wliczona - o ile pamiętam 20 QAR), a w drugą 25 QAR. Może na odlotach się uda złapać taxi bez opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 12 Sty 2018 14:05 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 76
Loty: 207
Kilometry: 763 882
@dawergo Do centrum dojedziesz autobusem, koszt z tego co pamietam 3USD w jedną stronę lub 5USD w dwie strony. przy chęci wyjscia z lotniska kolejka na około 1-2 godz (dwa razy byłem i raz czekałem ponad godzinę drugi raz prawie 2 godz). Jak juz przejdziesz imigration i wyjdziesz na strefę dostępna dla wszzystkich to idz w prawo do samego konca dojdziesz do wyjscie z budynku i tam sa autobusy do miasta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 12 Sty 2018 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2015
Posty: 51
Loty: 193
Kilometry: 367 232
0 godzinie 23.30??? chyba już nie ma żadnych autobusów, zostaje tylko taksówka. Mam ten sam problem, raz już "koczowałam" na lotnisku teraz chcę jednak nawet w nocy przejść się po Doha.
_________________
www.miniclassic.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 13 Sty 2018 12:44 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
Czyli mówicie, że warto pojechać do miasta, a pytanie mam jeszcze - mówisz zapalić fajkę wodną, wypić soczek itd - coś będzie otwarte w środku nocy? :D I drugie pytanie, jak powinna być ubrana żona, żeby nas nie pogonili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 13 Sty 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
My wyszliśmy z lotniska o godzinie 01.00 bo mieliśmy male zamieszanie z wizami (Qatar nie zdążył nam wydać wizy na czas) i było na mieście trochę knajp otwartych. W jednej siedzieliśmy do 03.00 i powoli brali się za sprzątanie. Ale jak po wyjściu z niej przechadzaliśmy się po targu to było jeszcze kilka, w których siedziało pełno ludzi na zewnątrz, więc myślę, że coś znajdziesz.

Co do ubioru to najlepiej lekkie przewiewne długie spodnie i bluzka zakrywająca ramiona i powinno być ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 14 Sty 2018 00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
dawergo napisał(a):
Czyli mówicie, że warto pojechać do miasta, a pytanie mam jeszcze - mówisz zapalić fajkę wodną, wypić soczek itd - coś będzie otwarte w środku nocy? :D I drugie pytanie, jak powinna być ubrana żona, żeby nas nie pogonili?


Wiele lokali bedzie otwartych.
Zona nie powinna miec krotkiej spodniczki i otwartych ramion, inaczej ktos moze zapytac o cene, poniewaz w mentalnosci mieszkancow tak chodza ubrane Panie lekkich obyczajow. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 17 Sty 2018 13:47 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
Wielkie dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi na pytania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 17 Sty 2018 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
No do godz 3 wiele knajp na Souk'u bedzie jeszcze czynnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
 
      
#338 PostWysłany: 13 Lut 2018 11:43 

Rejestracja: 10 Kwi 2017
Posty: 16
Witam,
Planuję lot z Soharu (Oman) do Warszawy i z powrotem. Do Polski mam 8.10h przesiadki w Doha. Czy należy mi się darmowy hotel? Jak to działa? Rezerwuję bilet a następnie przekierowują mnie automatycznie do rezerwacji hotelu? Będę wdzięczna za pomoc. I przy okazji... rozumiem, że wizę dostanę na lotnisko za free ale będzie ze mną podróżował Egipcjanin. Jak sprawa wyglądaw jego przypadku? czy ktoś się orientuje czy wizę trzeba załatwić przed wylotem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 13 Lut 2018 11:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Górna prawa strona
Przeszukaj temat -> Hotel i masz odpowiedz
O sprawie wizy, polecam ambasadę Kataru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 13 Lut 2018 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 272
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
@asikczek
W Transit Center w Doha po prawej stronie znajdują się stanowiska Transit Accomodation. Podchodzisz z kartami pokładowymi i pytasz. Hotel należy się w przypadku:
a) przesiadki ponad 8h
b) braku wcześniejszego lotu do miejsca docelowego
c) wyższej klasy podróży
Jak c) masz promo, albo tańsze economy to nie się nie należy. Ale zapytać nie zaszkodzi, to nic nie kosztuje.

Jeśli lecisz samym Qatarem (a nie jakimś code share) to wizę tranzytową dla Egipcjanina załatwiasz przez stronę Qatar Airways:
https://www.qatarairways.com/en/qatar-transit-visa.html
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1416 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: marek2011 oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group