Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#4081 PostWysłany: 09 Wrz 2019 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Możesz zamawiać od pon do pt. 09:00 do 18:00.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#4082 PostWysłany: 09 Wrz 2019 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
W soboty 9:00-17:00

Najmilszy poniedziałek jest co dwa tygodnie.
Najbliższy kolejny będzie 16 września.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4083 PostWysłany: 09 Wrz 2019 20:05 

Rejestracja: 02 Lis 2016
Posty: 117
Takie szybkie pytanie
Worldshop nie jest dostępny dla klientów z Polski a dziś w skrzynce znalazłem papierowy katalog od nich - zaadresowany na mnie z krajem wpisanym długopisem POLEN

Czy coś się zmieniło ???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4084 PostWysłany: 09 Wrz 2019 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Jak kraj zamieszkania jest Niemcy, a adres jest polski to wysyłają pod adres, też kiedyś dostałem
Góra
 Profil Relacje PM off
smariuu uważa post za pomocny.
 
      
#4085 PostWysłany: 11 Wrz 2019 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Gdyby ktoś pamiętał jeszcze mój wątek sprzed 2 stron - jestem po kolejnych 4 LOtach: dla testu dwa zostawiłem defaultowo wypełnione z numerem MM LO, a dwa ręcznie zmieniłem przy odprawie na LH. Bez znaczenia :D Żaden nie został automatycznie zaliczony. LOT się po 16 lotach obraził i przestał wysyłać mi te informacje i koniec ;D Za miesiąc mam 4x LH i ciekaw jestem czy wtedy coś będzie: przynajmniej wyjdzie czy to od strony LOTu czy może po stronie M&M ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4086 PostWysłany: 16 Wrz 2019 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
man4business napisał(a):
Silk Air nie należy do żadnego aliansu, w całości należy do SQ. Mile z Silk Air można kredytować tylko do programu KrisFlyer, czytaj: możesz sobie kupić za mile, ale tylko z programu KrisFlyer.

Już można kredytować do Miles&More. Można też wydać mile M&M na lot SilkAir

https://www.miles-and-more.com/de/en/ea ... ic_01.html

Fly SilkAir to cities in China, Indonesia, India and many other Asian countries. Enjoy excellent service while savouring local dishes paired with exquisite wines. With SilkAir, Asia’s most awarded regional airline, you earn a minimum of 4 award miles per 1 euro spent or at least 250 award miles.

Book a qualifying flight with SilkAir here.
Quote your Miles & More service card number when booking or simply present it at the check-in desk.
Your award miles will automatically be credited to your mileage account after your flight.

Terms & Conditions
In general, award miles cannot be earned on flight award tickets or on travel-industry discounted tickets (e.g. ID, AD). You will find further information on the booking class and the distance miles in our Questions & Answers section.
The booking classes not listed are excluded from earning miles
It is only possible to earn miles on scheduled flights operated by SilkAir.
The number of miles earned is based on the mileage table of the airline operating the flight. Therefore, there may be slight variations between the booking class of the ticket booked and the booking class necessary for earing miles.
Please keep your boarding pass and a copy of your ticket until your miles have been automatically credited.
Some flight numbers are excluded from earning miles.
Please also note our conditions of participation.
As at: 16.9.2019.
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
#4087 PostWysłany: 17 Wrz 2019 07:11 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
nrm napisał(a):
Gdyby ktoś pamiętał jeszcze mój wątek sprzed 2 stron - jestem po kolejnych 4 LOtach: dla testu dwa zostawiłem defaultowo wypełnione z numerem MM LO, a dwa ręcznie zmieniłem przy odprawie na LH. Bez znaczenia :D Żaden nie został automatycznie zaliczony. LOT się po 16 lotach obraził i przestał wysyłać mi te informacje i koniec ;D Za miesiąc mam 4x LH i ciekaw jestem czy wtedy coś będzie: przynajmniej wyjdzie czy to od strony LOTu czy może po stronie M&M ;)
Ja tak mam od ostatnich 6-7 lotów LOTem, w ogóle nie nalicza mi mil z automatu, oczywiście nr MM podany i przy bookingu i odprawie, za to po recznym dodaniu od razu na koncie

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4088 PostWysłany: 18 Wrz 2019 19:29 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Czy po zmianie adresu na DE w profilu można zamówić nagrodę z Worldshop z odbiorem na FRA lub MUC tak jak proponują?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4089 PostWysłany: 19 Wrz 2019 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#4090 PostWysłany: 19 Wrz 2019 13:12 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Czy KTM jest dostępne za mile? Szukam w różnych datach, OW i RT, z różnych lotnisk (POZ/WAW/BER, nawet IST) i nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4091 PostWysłany: 19 Wrz 2019 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
@yanas
Chyba dostępność za mile jest słaba, ale zdarzają się pojedyncze daty, np. znalazłem powrót 16.10 KTM-MUC
EDIT:
Inny przykład KTM-FRA 24.10

EDIT2:
Nawet biznes jest np. 29.10

EDIT3:
Jest też KTM-CDG, ale dopłata jak to w LH wysoka: 18000-22500 NDR, czyli 1000-1250 zł
BRU podobnie

EDIT4:
ale jest Praga i Berlin :)

Załączniki:
chrome_e4huNTfegN.png
chrome_e4huNTfegN.png [ 17.35 KiB | Obejrzany 928 razy ]
chrome_7EaO06oZPK.png
chrome_7EaO06oZPK.png [ 17.61 KiB | Obejrzany 928 razy ]
chrome_8slm0QPohR.png
chrome_8slm0QPohR.png [ 21.93 KiB | Obejrzany 937 razy ]
chrome_B4N9pN0xio.png
chrome_B4N9pN0xio.png [ 51.22 KiB | Obejrzany 938 razy ]
chrome_XinxeqrdSE.png
chrome_XinxeqrdSE.png [ 34.16 KiB | Obejrzany 940 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4092 PostWysłany: 19 Wrz 2019 14:37 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Dzięki, poszperam jeszcze. Chyba TK, które jest najlogiczniejszą opcją (jedna przesiadka tylko z WAW/BER) ma małą bardzo pulę biletow za mile,prawda?I to- mam wrażenie- nie tylko do KTM.No i szkoda,że nie wyszukuje jakiejs opcji przez BKK thai airways..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4093 PostWysłany: 21 Wrz 2019 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Kombinuję dolot z PL do DXB OW.
To będą 2 regiony więc przysługują 3 odcinki.
Bardzo tanio pod wzlędem dopłat wychodzi routing przez ADD (wiem, wiem ze to strasznie dookoła, ale lubię latać)
Np: WAW->TLV->ADD->DXB lub np. WAW->ARN->ADD->DXB.

W necie pojawiają się wpisy ze czasami można dołożyć jeszcze odcinek lokalny w kraju wylotu. W pierwszym momencie pomyślałem, że to ściema, bo wiem, że to będzie czwarty odcinek i teoretycznie regulamin M&M tego nie przewiduje. Natomiast takie wpisy znalazłem w kilku miejscach. Czy komuś udało się w ten sposób dodać czwarty odcinek w podróży między dwoma regionami? Jak to zrobić?

W moim przypadku super sprawą byłby jeszcze dolot z regionu do WAW.
Chcę lecieć w "C". Czy dołożenie tego czwartego odcinka nie spowoduje braku możliwości rezerwacji w "C"? Biznes klasy w Dash'u to można szukać jedynie poza jego kadłubem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4094 PostWysłany: 21 Wrz 2019 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 155
Nie jest tajemnicą ze wyszukiwarka m&m pokazuje połączenia jedynie wybranych linii *A. Czy jeżeli SAS ma w swojej ofercie połączenie WAW-EWR z jedną przesiadką w CPH, to istnieje jakaś możliwość aby je zarezerwować pomimo, że nie pokazuje go w systemie? Przez infolinię? Nigdy tego nie robiłem i jestem trochę zielony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4095 PostWysłany: 21 Wrz 2019 22:34 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Na infolinii mają bardziej wyrafinowaną wyszukiwarkę i mogą składać praktycznie wszystkie kombinacje ze Star Alliance.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof lubi ten post.
krzykrzysztof uważa post za pomocny.
 
      
#4096 PostWysłany: 22 Wrz 2019 12:12 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Mam pytanie ogólne dotyczące naliczania mil - czy w przypadku przebookowania przez przewoźnika trasy części podróży, mile będą rozliczane wg pierwotnej klasy rezerwacji na całą podróż, czy wg nowych klas po przebookowaniu?
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4097 PostWysłany: 22 Wrz 2019 12:19 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Nowej. Ta co do zasady nie powinna być niższa od pierwotnej, a zdarza się, że dostaniemy wyższą klasę i duuużo więcej mil.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajerglowa94 lubi ten post.
Bajerglowa94 uważa post za pomocny.
 
      
#4098 PostWysłany: 22 Wrz 2019 12:27 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Arekkk napisał(a):
... a zdarza się, że dostaniemy wyższą klasę i duuużo więcej mil.


Właśnie tak się zadziało u mnie i wolałem się upewnić. Z 0 mil do A3 zrobi mi się prawie 3000 i aż mi się wierzyć nie chciało :D Dzięki!
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#4099 PostWysłany: 22 Wrz 2019 17:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@Bajerglowa94 @Arekkk
Nie ma zasady, że klasa rezerwacji przy zmianie musi być wyższa - chociaż w praktyce zazwyczaj tak się dzieje, bo dostępność biletów jest mniejsza.
Przy zmianie rezerwacji, albo dostaniemy aktualnie dostępną najniższą klasę, albo oryginalną klasę - nawet jeśli taka jest niedostępna w sprzedaży to LH a ostatnio nawet LOT są skłonne otworzyć dostępność oryginalnej klasy z biletu na potrzeby takiej zmiany - w zeszłym roku spotkało mnie to w transfer desku LOT na Okęciu. Większe szanse na taką niespodziankę są w hubie przewoźnika i na infolinii.

Za to w UA przy przebookowaniu na wyższą klasę zazwyczaj i tak naliczy mile zgodnie z klasą na bilecie.

Dotychczas 2 razy obniżono klasę rezerwacyjną - raz w LO , raz w CA. Reklamacja bez odzewu. Teoretycznie można zażądać naliczenia wg pierwotnej klasy na bilecie , ale:
1) support w LOT/M&M praktycznie nie odpowiada, albo odpowiada po kilku miesiącach - a dla kilkuset mil nie chciało mi się eskalować zgłoszenia,
2) ORC jest dość skuteczne gdy naliczamy mile do programu operującego przewoźnika , jeśli zbieramy mile gdzieś indziej to jest to prawie nierealne, albo jest to droga przez mękę..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#4100 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
Z czego wynika taka różnica między dopłatami w rejsach LOT+BA a LOT+UA

Załączniki:
Zrzut ekranu 2019-09-22 o 20.29.24.png
Zrzut ekranu 2019-09-22 o 20.29.24.png [ 168.78 KiB | Obejrzany 404 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group