Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#4041 PostWysłany: 26 Sie 2019 13:29 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To jest przy odprawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#4042 PostWysłany: 26 Sie 2019 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Sudoku napisał(a):
To jest przy odprawie.

To przy odprawie zawsze mam to już wypełnione. I LOtem i numerem. Więc tylko klikałem miejsca.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4043 PostWysłany: 26 Sie 2019 17:58 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Przy odprawie możesz wszystko zmienić.
Także może spróbuj sobie zmienić przy odprawie na LH i zobaczysz czy doliczą automatycznie.
Ja mam zawsze wybrane LO i nie miałem w tym roku żadnych problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4044 PostWysłany: 26 Sie 2019 21:37 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 96
Mi też ostatnio nie nalicza punktów i muszę ręcznie dodawać gdy latam Lotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4045 PostWysłany: 28 Sie 2019 00:44 

Rejestracja: 24 Wrz 2017
Posty: 4
czy jest jakiś bardziej sensowny sposób na wydanie 10 000mil niż loty w dwie strony po Europie w ramach najmilszego poniedziałku?
ponad 6000 mil anuluje mi się pod koniec września więc chciałbym coś z nimi zrobić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4046 PostWysłany: 28 Sie 2019 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1154
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
Poza założeniem karty MM chyba nic nie da się zrobić. Ewentualnie napisz recenzje hoteli, dobij do 7k i leć w jedną stronę. Ale to już naciągane mocno.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
MartiJJ uważa post za pomocny.
 
      
#4047 PostWysłany: 28 Sie 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Wracając do mojego wątku: wpisanie LH podczas odprawy nic nie dało :D W dalszym ciągu brak naliczenia LOtu ;) Cóż, LOt przestał mnie lubić i trzeba się z tym pogodzić ;) Mam tylko nadzieję, że jutro (minie 7 dni od poprzedniego nienaliczonego) bez problemu zeskanuje apką i zaskoczy od strzała :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4048 PostWysłany: 28 Sie 2019 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Jeśli dobrze pamiętam to 14 dni po locie można wypełnić formularz o naliczanie mil, ja wrzucam zawsze swoje loty wcześniej na stronie m&m i nie mam problemu z naliczaniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4049 PostWysłany: 28 Sie 2019 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2189
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
7 dni po :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#4050 PostWysłany: 28 Sie 2019 21:15 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
No to po 118 lotach w tym roku doczłapałem się po raz pierwszy do Senatora...

I niby wszystko fajnie, ale mam teraz też w związku z tym problem.

1) z LH.com poznikały mi wszystkie rezerwacje (robione przez zewnętrzną agencje) - mogłem je dodać po numerach referencyjnych
2) Nie działa mi wybór miejsca (na jednym locie w ogóle, a na drugim próbuje mnie kasować) mimo tego że SEN powinien mieć taką możliwość
3) Bookingi nie pokazują mojego numeru karty M&M (mimo tego że na górze strony widnieje Senator), i co gorsza nie mam możliwości dodać karty w zakładce "Passengers'

Ktoś z was miał podobne problemy?

Czy może mieć to związek z tym że status zaktualizował się dziś, i jakoś powinno to wrócić do normy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4051 PostWysłany: 29 Sie 2019 05:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@Janobr Głęboki oddech... ;-)

Przy zmianie statusu MM->FTL czy FTL->SEN do 3 dni mogą występować różne problemy.
Ja np. chciałam zarezerwować nagrodę jakieś 3 lata temu w dniu gdy zmienił mi się status i o mało nie dostałam zawału gdy wyskoczył mi błąd, który mniej więcej mówił, że "nie odnaleziono aktywnego numeru konta FFP" i jakiś tam numer błędu. Telefony, pomoc techniczna - zero odpowiedzi - "ktoś się odezwie"...

W międzyczasie zaczęłam szukać na Google nr błędu z jego treścią i znalazłam stary (2011?) wpis na FB z pomocy SAS z którego wynikało, że to błąd, który występuje przy migracji statusu i "synchronizacja danych pomiędzy systemami wewnętrznymi" może trwać do 72 godzin za co przepraszają.
Mimo, że to inna linia to uspokoiło mnie to i faktycznie po upływie tego czasu wszystko było już w porządku, a ja mogłam bez problemu zrobić moją rezerwację.

To wg. mnie odnosi się do Twojego wyboru miejsca (ta część systemu nie rozpoznaje jeszcze Twojego statusu) - tak samo zresztą miałbyś podczas odprawy: zobaczyłbyś, że zamiast FTL czy SEN po wpisaniu numeru jest tam napisane M/M.

Odnośnie dodania nr karty M&M w zakładce Pasażerowie ta funkcja została (nie wiem czemu, ale IT Lufy zostawia wiele do życzenia więc nie zastanawiam się za bardzo nad tym) usunięta ze strony www, natomiast nadal zostaje dostępna przez aplikację Lufthansy.

Uzbrój się w te kilka dni cierpliwości. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4052 PostWysłany: 29 Sie 2019 09:03 

Rejestracja: 29 Sie 2019
Posty: 16
Cześć,

zwracam się do Was z pytaniem dotyczącym naliczania mil statusowych/premiowych oraz segmentów podróży.

Czy jeżeli mam zabookowany lot na trasie Kraków - Tokio z przesiadką w Monachium to czy po wykonaniu tego lotu (i powrotnego) zostaną naliczone mi 4 segmenty podróży? Lot na trasie Monachium - Tokio operowany jest przez linie ANA Airlines. Innymi słowy - czy loty wykonywane przez np.: United Airlines, Singapore Airline, LATAM, lub ANA również wchodzą w skład naliczanych segmentów i mil? Segmentów potrzebnych do uzyskania statusy Frequent Flyer'a.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4053 PostWysłany: 29 Sie 2019 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Nie.

The following airline partners are participating in the Silver Promotion

Adria Airways,  Air Dolomiti, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Croatia Airlines, Eurowings, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Luxair and SWISS
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4054 PostWysłany: 29 Sie 2019 09:25 

Rejestracja: 29 Sie 2019
Posty: 16
Właśnie na podstawie tego zapisku zadałem pytanie.. Czyli w tym wypadku do np.: Tokio korzystniej lecieć LOT'em niż ANA..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4055 PostWysłany: 29 Sie 2019 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5645
HON fly4free
No jeżeli zależy Ci na segmentach do statusu to korzystniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4056 PostWysłany: 29 Sie 2019 10:43 

Rejestracja: 29 Sie 2019
Posty: 16
Bardzo prosiłbym jeszcze o informację, gdzie mogę poczytać na temat klas rezerwacji i przeliczników mil, czy są dostępne kalkulatory online, czy tylko te po wybraniu biletów?

Pozdrawiam,
Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4057 PostWysłany: 29 Sie 2019 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 537
Kilometry: 845 375
złoty
Wheretocredit.com
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#4058 PostWysłany: 29 Sie 2019 11:39 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
@billabong Dzięki, to trochę mnie uspokoiłaś

Właśnie zresztą się odprawiłem na jutrzejszy lot, i jak zobaczyłem BP ze statusem M/M to od razu stan przed zawałowy.

Udało mi się wczoraj dodać numer karty przez Appke ale na nie wiele to się zdało, i żeby było ciekawiej to wyświetliło komunikat że imie na rezerwacji i karcie się nie zgadzają, po czym mimo to dodało do numer do rezerwacji.

Czeski film, no mam nadzieje że faktycznie się poprawi do kolejnego lotu we wtorek. A jutro nie pozostaje mi nic innego jak pokazywanie dodatkowo karty SEN, mam nadzieje że wszędzie będzie uznawana bez problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4059 PostWysłany: 29 Sie 2019 21:50 

Rejestracja: 29 Sie 2019
Posty: 16
kemot napisał(a):
No jeżeli zależy Ci na segmentach do statusu to korzystniej.


Czyli w tym wypadku lot zostanie policzony jako 5 segmentów (2 w strone Werony i 3 powrotny)?
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4060 PostWysłany: 29 Sie 2019 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@bartbociaga - tak - 5 segmentow
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group