Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 409  Następna
Autor Wiadomość
#4121 PostWysłany: 28 Wrz 2019 14:41 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
billabong napisał(a):
LH usunęła w zeszłym miesiącu ze strony, a z dwa tygodnie temu z aplikacji możliwość edytowania danych FFP. Nie można dodać, usunąć. Jeśli nie poda się nr FFP przy zakupie, kolejna możliwość jest dopiero przy OLCI - i nie można go już później usunąć, tylko przez infolinię.

Utrudnia to trochę zmianę nr karty gdy ktoś chce się odprawić z przywilejami statusowymi jednego programu, a zbierać mile gdzie indziej - co przyznam, że często robiłam.


Można dodać po dokonaniu rezerwacji na stronie Austrian Airlines, ale nie widzę opcji zmiany po zapisaniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
billabong lubi ten post.
billabong uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#4122 PostWysłany: 28 Wrz 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Numer FFP mozna dodac/zmienic na stronie LOTu.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4123 PostWysłany: 28 Wrz 2019 17:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Dla mojej rezerwacji robionej przez stronę LH sposób @Sudoku zdał egzamin, natomiast przy próbie zrobienia czegokolwiek przez stronę LOT wyrzuciło mi poniższy błąd - "rezerwacja zabezpieczona"

Załącznik:
prtscr.png
prtscr.png [ 33.02 KiB | Obejrzany 1473 razy ]

Dodatkowo strona LOT uznaje wpisane dane APIS z datą ważności paszportu do 2027 za wygasłe. :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4124 PostWysłany: 28 Wrz 2019 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Od wczoraj nie mogłem się zalogować. Opcja zmiany pinu nie pomogła. Telefon do polskiego call center - kazali do Niemiec dzwonić. Niemcy skapitulowali (mają w tym doświadczenie) i jedyne, w czym mogli mi pomóc to wypełnienie formularza online, dadzą to do działu IT. Widzę ile mam mil ale jak chcę je wykorzystać to każą się zalogować i komunikat jest, że nieprawidłowy nr klienta lub pin...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4125 PostWysłany: 28 Wrz 2019 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
@BusinessClass Kiedyś na stronie M&M był numer telefonu do Internet Technical Support w DE czy jak oni to tam nazywali, ale próbowałam go teraz znaleźć i nie potrafię. Na odpowiedź z formularza uzbrój się w cierpliwość niestety.

Potrafisz zarezerwować coś przez infolinię czy też nie mogą?

Jeśli chodzi tylko o możliwość wyszukiwania nagród na szybko, to po prostu załóż konto na członka rodziny z innym mailem, zaloguj się z aplikacji, żeby wpadło 500 mil i numer tymczasowy (9999) zmieniło na stały (9920) i wyszukuj nagrody przez to konto - z tego co czytałam na FT znieśli ten idiotyczny limit posiadania minimum 7,000 mil do wyszukiwania nagród więc jak coś to w ten sposób możesz przeczekać okres oczekiwania na odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#4126 PostWysłany: 30 Wrz 2019 14:41 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Apocalipse: w wątku pojawia się info o dodaniu ociknka krajowego w lot - zresztą @ofer potwierdził że mu się udało dodać - czyli jeśli mam zaa M&M znaleziony lot przez CPH do USA z WAW z dopłatami dużo mniejszymi niż nasz lot to mogę przez infolinię załatwić aby dodali odcinki krajowe na wylocie i powrocie czyli KRK-WAW-CPH--USA-CPH-WAW-KRK? Mimo że oczywiście szukajka jedyne co pokaze to loty KRK-WAW-USA - LOTem czy KRK-FRA/MUC-USA - LH (najdrożej)?
Góra
 Profil Relacje PM off
krzykrzysztof lubi ten post.
 
      
#4127 PostWysłany: 30 Wrz 2019 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 156
Jaka wyszła Ci dopłata na takim połączeniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4128 PostWysłany: 30 Wrz 2019 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
@seal Osobiście podziękowałem za taką ofertę, bo 80 zł za krajówkę OW to straszne zdzierstwo. Niemniej jednak powinno być zdecydowanie do kupienia. Niezbadane są jednak kompetencje infolinii MM, aczkolwiek jeśli poprowadzisz ich za rączkę to zwykle dają radę.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4129 PostWysłany: 30 Wrz 2019 15:32 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Apocalipse: no pytanie ile za RT by doliczyli no i czasem te 80zł może mieć sens, kwestia potrzeb i czasem wygody - z Krakowa super sprawa - trochę więcej niż super promo w PKP IC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4130 PostWysłany: 30 Wrz 2019 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
seal napisał(a):
@Apocalipse: w wątku pojawia się info o dodaniu ociknka krajowego w lot - zresztą @ofer potwierdził że mu się udało dodać - czyli jeśli mam zaa M&M znaleziony lot przez CPH do USA z WAW z dopłatami dużo mniejszymi niż nasz lot to mogę przez infolinię załatwić aby dodali odcinki krajowe na wylocie i powrocie czyli KRK-WAW-CPH--USA-CPH-WAW-KRK? Mimo że oczywiście szukajka jedyne co pokaze to loty KRK-WAW-USA - LOTem czy KRK-FRA/MUC-USA - LH (najdrożej)?


Mały komentarz z mojej strony: mi się udało dodać czwarty odcinek (krajowy) przy wylocie z PL. Rezerwowałem OW. Nie wiem zatem czy WAW-KRK przejdzie Ci na powrocie. Chyba nie, bo z tego co słyszałem to czwarty odcinek możesz dodać jedynie w kraju wylotu, czyli jak wracasz z USA to ten czwarty odcinek musiałby być wewnątrz USA. Takie są moje przypuszczenia na bazie wiedzy którą nabyłem ;) . Empirycznie nie testowałem. Może ktoś kto rezerwował RT się w tej kwestii wypowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4131 PostWysłany: 30 Wrz 2019 21:50 

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 55
Ziomeczki. Zaznaczam, że jestem początkujący w tych milach. Latam 1-2 razy w roku Air China z przesiadką w PEK i się zastanawiam czy jest sens zbierania mili? Mam też sporo puntów paybeck więc pomyślałem, że można to jakoś zgrać z wymianą.
Jak to wygląda z innymi osobami? Zarezerwowałem właśnie przez pośrednika 8 biletów (ja+rodzina) waw-(pek)-hkg i powró do Waw.
Czy przy odprawie jak podam numer karty to naliczą się mile za wszystkie osoby czy każda musi zbierać indywdualnie? Ile można zebrać punktów za taki lot? Jeśli to jedna rezerwacja to można podać kilka kart by każdy osobno zebrał punkty za swój lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4132 PostWysłany: 30 Wrz 2019 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Nie dostaniesz miła za inne osoby.Każda zbiera dla siebie.A ilość mil zależy od klasy biletu. Możesz sprawdzić wpisując linię lotnicza,trasę i klasę biletu tu: wheretocredit.com
Zawsze lepiej zbierać niż nie zbierać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4133 PostWysłany: 30 Wrz 2019 22:03 

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 55
Rezerwacja na lot kupiona przez pośrednika dla kilku osób. Odprawa będzie na lotnisku. Rozumiem, że osoby które mają karte miles&more podają numer swojej karty przy odprawie na lotnisku? Tak to wygląda? W jaki sposób łatwo zbierać mile dla dzieci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4134 PostWysłany: 01 Paź 2019 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 538
Kilometry: 845 671
złoty
Numer M&M możesz podać przy odprawie online dla każdego pasażera na rezerwacji.
Dzieci powyżej 2 lat zbierają mile za loty na tych samych zasadach co dorośli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4135 PostWysłany: 02 Paź 2019 13:21 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
LOT dla FTL ma ciągle darmowy bagaż extra przy najniższej taryfie, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4136 PostWysłany: 02 Paź 2019 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5647
HON fly4free
Prawda.
Góra
 Profil Relacje PM off
mlae lubi ten post.
mlae uważa post za pomocny.
 
      
#4137 PostWysłany: 02 Paź 2019 19:35 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 62
super, dzieki! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4138 PostWysłany: 03 Paź 2019 14:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Rozumiem, że w taryfie Economy Fly Smart dostępnej za mile, przysługuje bagaż rejestrowany?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4139 PostWysłany: 03 Paź 2019 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Tak. I dodatkowe bagaże ze statusów też się liczą.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#4140 PostWysłany: 03 Paź 2019 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Pytanko: jeżeli na infolinii nie chcą złożyć lotu z dwóch odcinków, ponieważ twierdzą że jest za mało czasu na przesiadkę, natomiast przez WWW taka konfiguracja lotów sama się składa, to przejdzie rezerwacja czy nie?
Aktualnie dochodzę do danych pasażerów dalej już nie chcę brnąć - wolę tu wcześniej zapytać.

Przesiadka jest w IST. Wg infolinii potrzeba 1:30h na przesiadkę, a jest 1:25h lub 1:05h w zależności od drugiego lotu.

Czy w tych kwestiach na infolinii zawsze będzie tak samo (np. system nie przepuszcza takiej rezerwacji) czy też to zależy od drobiazgowości konsultanta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8169 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 409  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group