Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 834 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#681 PostWysłany: 04 Sie 2021 18:31 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Dzięki za info, lepiej mieć pewność 100% niż potem jakiś mandat 100 euro im płacić :)

Tu aktualna tabelka promów na jeziorze Como:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
#682 PostWysłany: 05 Sie 2021 14:26 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Czyli z tego co czytam w temacie to bilet zakupiony w automacie trenitalia to ten duży, który w metrze i wielu automatach nie jest czytany i trzeba do obsługi iść, a ten z automatu trenord czyli mniejszy działa wszędzie ?
Jest jeszcze opcja zakupu w kasie trenitalia i trenord, czy jest tak samo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#683 PostWysłany: 17 Sie 2021 11:42 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Mogę potwierdzić z praktyki że karta io viaggio ovunque in Lombardia zakupiona w automacie TRENORD czyli ta mała z miejscem na wpisanie imienia i nazwiska działa w metrach, statkach na jeziorze Iseo, kolejkach/wyciągach jak i czytnikach kontrolerów.
Wszystkie połączenie Trenord/Trenitalia R, RE, REG, RV łącznie z pierwszą klasą są w ramach tej karty.

Te duże wersje zakupione w automatach TRENITALIA sprawiają za dużo problemu zwłaszcza w metrze gdzie trzeba szukać obsługi nie tylko żeby wejść ale i często żeby wyjść.
Pamiętajcie o dokupowaniu sobie biletów na trasach wyjeżdzających poza Lombardie, zawsze od ostatniego przystanku w Lombardii do miejsca docelowego trzeba kupić, jest to kontrolowane.

Nie wiem czy było tu opisane odnośnie komunikacji centrum Bergamo z lotniskiem że bardzo dobrze jest wykorzystać autobus numer 1C, który ma przystanek przy centrum handlowym koło wejścia do tunelu prowadzącego na lotnisko i przystanek jadąc z Bergamo za centrum handlowym przy parkingach, wygodnie jeśli celem jest centrum handlowe. Autobus 1C jeździ spod murów starego miasta koło kolejki ale omija dworzec kolejowy, częściowo pokrywa się z linią główna nr 1.

Co do skrytek na bagaż, te koło maca i dworca autobusowego zawsze pełne, połamane kluczyki, powyłamywane drzwiczki, imigranci grzebiący przy zamkach itd, ( cena 5e duży, 4e mały ) przechowalnia po lewej stronie dworca gdzie miła pani z INFO miejskiego zamknięta ( koszt od 8e za 4 godziny chyba ), więc opcja skrytek w centrum handlowym przy lotnisku wydaje się nie tylko "cebulowa" ale jedyna w wielu przypadkach.

Ryanair pod nowym zarządem Buzz zaczął mocno kontrolować wymiary bagażu, widziałem jak wiele ludzi miało problemy, musieli dopłacać nie tylko do wymiaru ale i do wagi, w moim locie przez to było opóźnienie 20 minut, a para Niemców lecących do Frankfurtu nawet zaczęła się szarpać z obsługa i interweniowała ochrona lotniska ( nie rozumiem w czym ludzie mają problem ), a u nas w Krakowie nikogo nic nie interesowało :)

Wejścia do atrakcji turystycznych gdzie są pomieszczenia zamknięta wymagają greenpass/certyfikat/paszport covid.
Góra
 Profil Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#684 PostWysłany: 29 Sie 2021 18:49 

Rejestracja: 29 Sie 2021
Posty: 2
Cześć, chciałbym zapytać czy na bilecie Io Viaggio można jechać busem nr 1 z lotniska Bergamo do Citty Alta czy tylko z Bergamo na lotnisko? Czy automaty trenord znajdują się na lotnisku żeby móc kupić lo Viaggio na mniejszym wydruku? Z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#685 PostWysłany: 29 Sie 2021 20:37 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Można można, pamiętaj ze autobusów 1 jest więcej, 1a, b, c, d, e, f.
Automaty są na dworcach, wiec do Bergamo do dworca trzeba dojechać na bilecie zwykłym zakupionym w automacie na przystanku na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#686 PostWysłany: 30 Sie 2021 07:42 

Rejestracja: 29 Sie 2021
Posty: 2
Dzięki za rozwianie wątpliwości :) Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#687 PostWysłany: 28 Wrz 2021 01:11 

Rejestracja: 28 Wrz 2021
Posty: 1
Hej, przylatuję ze znajomymi do Bergamo i to będzie nasza baza wypadowa. Plan w miarę mam ułożony:

Dzień 1 - Jezioro Como, Lecco, Varenna, może Bellagio jak starczy nam czasu.
Dzień 2 - Mediolan
Dzień 3 - Bergamo

Ponieważ niektórzy z nas są fanami F1, chcielibyśmy odwiedzić tor na Monzy, jak najlepiej wkomponować odwiedziny toru, to znaczy w który dzień tak aby połączenie było w miarę sensowne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#688 PostWysłany: 28 Wrz 2021 01:56 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Teraz dzień krótki niestety, na spokojnie polecam wcześnie przyjechać do Lecco, wyjechać na górę bo warto, miasto odpuścić, jechać do Varenny, tam jeśli lubicie to ogród w Villa Monastero ( nie w Villa Capresii ! ), samo miasto też warto spacerkiem, potem Bellagio miasto i okolice ( może ogród Villa Melzi D'Eril ) i polecam płynąć statkiem do Como, tam na pociąg powrót.
Mediolan mimo ze duży to turystycznie dość skromny, cały dzień to dużo czasu, Bergamo to pół dnia na spokojnie.
Z Bergamo jest dość blisko też do jeziora Iseo, które zasługuje na jeden dzień i polecam ale nie zamieniłbym chyba na wizytę nad jeziorem Como.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#689 PostWysłany: 29 Wrz 2021 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Mediolan ma jednak dużo zabytków. Dzień to za mało.

Byłem w Monzie, jestem fanem F1 (od 30 lat ;). Sama Monza jako miasto jest ciekawa. Na tor pojechałem podczas trasy między Mediolanem a Lecco, bo to na jednej linii kolejowej jest. Z tym że sam tor jest położony w parku, obok starego miasta, więc przygotuj się na kilka godzin co najmniej i długi spacer.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#690 PostWysłany: 29 Wrz 2021 14:34 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Nie ma chyba nudniejszego miasta we Włoszech jak Mediolan :)
Tam nie ma co robić cały dzień i jak coś nie polecam wywalania 16-20 euro żeby wejść do Katedry i zobaczyć tylko jej część, a potem na dachu widzieć połowę w rusztowaniach i za deskowane tarasy widokowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sareth4 lubi ten post.
 
      
#691 PostWysłany: 29 Wrz 2021 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Gusta są różne. Nie przeczę, że w porównaniu z innymi miastami włoskimi Mediolan to średniak, ale spędziłem tam 3 dni i jeszcze raz tam pojadę, bo nie wszystko zdążyłem zobaczyć. Katedra oczywiście, ale oprócz niej blisko jest kaplica czaszek chociażby. Dwie Pinacoteki, La Scala, a z nowszych - Bosco Verticale, imo cud nad cuda. Już nie mówiąc o dokonaniach da Vinci. ;)

Popełniłem opis tej wycieczki. Można poczytać. ;)
https://warsawreceiver.fly4free.pl/blog/4105/wlochy-lombardia-bergamo-mediolan-monza-lecco-varenna/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#692 PostWysłany: 19 Lis 2021 12:23 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Mam możliwość wyskoczenia do Bergami w grudniu na 1,5 dnia, co polecacie z wynajętym samochodem? Jezioro Como? był ktoś z Was w takim terminie? Ma to sens czy za zimno?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#693 PostWysłany: 19 Lis 2021 12:36 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Jeśli tylko nie będzie padać, widoki zawsze piękne. Kąpać się pewnie nie zamierzasz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#694 PostWysłany: 20 Lis 2021 00:04 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
Na Como największa atrakcja to nie autem tylko statkiem po jeziorze ale w jeden tak krótki dzień to wiele się nie zaszaleje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#695 PostWysłany: 20 Lis 2021 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Moim zdaniem przejażdżka wokół Como z widokami miasteczek pnących się po zboczach jest również atrakcyjna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#696 PostWysłany: 21 Lis 2021 02:14 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 626
niebieski
A jak się odbije trochę od jeziora i pojedzie w górę serpentynami to widoki jeszcze lepsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#697 PostWysłany: 21 Lis 2021 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Nie zapomnę tego widoku w Lecco i w Varennie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#698 PostWysłany: 23 Lis 2021 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
Lecco i okolice zawsze są dobre aby je odwiedzić przez cały rok. Nawet jeśli mówimy o krótkim wypadzie.
sam byłem teraz na początku listopada...
piękne widoki i włoska atmosfera - leć!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#699 PostWysłany: 20 Lut 2022 17:12 

Rejestracja: 12 Sty 2019
Posty: 32
Korzystal ktos moze z biletu viaggio ovunque lombardia zakupionego w aplikacji trenord?
jak to wyglada w praktyce? nie ma zadnego problemu? odbija się kod w metrze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#700 PostWysłany: 20 Lut 2022 22:37 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 420
niebieski
To działa przez NFC fona albo zwyczajnie pokazujesz obsłudze, ja jednak polecam posiadać fizycznie ten bilet z trenord bo działa wszędzie i jest wygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 834 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group