Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 04 Gru 2022 21:24 

Rejestracja: 25 Sie 2017
Posty: 7
Loty: 4
Kilometry: 3 762
Mam do dyspozycji jeden dzień w Lecco, uwielbiam przyrodę oraz widoki. Chcę podjechać pociągiem do Varenna i potem wrócić do Lecco i wspiąć się na jakiś szczyt czy Monte Barro to jedyny wybór? Czy jest coś innego godnego uwagi? Pizzo d'Erna raczej odpada, gdyż nie chcę wjeżdżać kolejką a wejście an nogach to plus/minus 30 km w obie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#742 PostWysłany: 04 Gru 2022 21:58 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Pod kolejkę podjeżdża autobus miejski. Nabierzesz wysokości i można startować :)

Do Piani Resinelli chyba też jeździł autobus. Możesz spróbować poszukać linii i rozkładów jazdy i zobaczyć gdzie za miasto da się dojechać.
Ale jak Ci zależy na atrakcjach typu góry, to w tej okolicy najlepiej mieć wypożyczony samochód
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 07 Gru 2022 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 128
Kilometry: 159 737
Ja polecam zwiedzanie toru F1 w Monzie i muzeum Alfy Romeo w Arese.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#744 PostWysłany: 07 Gru 2022 19:44 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
Z Varenny mozna podjechac przystanek dalej do Bellano, przejść się trasą po " Wodospasach " .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#745 PostWysłany: 07 Gru 2022 19:46 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Astarloa12 napisał(a):
Ja polecam zwiedzanie toru F1 w Monzie i muzeum Alfy Romeo w Arese.
A czytałeś co koleżanka napisała?
"...uwielbiam przyrodę oraz widoki..."
:⁠-⁠D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#746 PostWysłany: 07 Gru 2022 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 340
niebieski
Wokół toru jest bardzo ładny park. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#747 PostWysłany: 23 Sty 2023 22:50 

Rejestracja: 23 Sty 2023
Posty: 1
Jak wyglada kwestia darmowego biletu dla dziecka poniżej 14 roku życia - jest taka opcja jezeli my kupimy "Io viaggio ovunque in Lombardia".
Nie mam pewnosci co do tłumaczenia tekstu ze strony przewoźnika. Czy jeżeli ma skończone 14 to już się nie łapie ??? czy jest do 14 i wtedy przed ukończeniem 15 jeszcze jeżdzi za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#748 PostWysłany: 24 Sty 2023 00:18 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Jeżeli ktoś będzie w Bergamo, a nie chce jechać do miasta ani jeść na lotnisku, polecam restauracje Lo Scalo dei Sapori Ristorante Pizzeria. 10-15 minut spacerem od terminala, dosłownie okrąża się lotnisko.

Pizza 7-8e, desery 6e.
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#749 PostWysłany: 05 Mar 2023 12:00 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
Cześć,

czy w okolicach Bergamo, Madiolanu, Werony są jakieś "Termy"? Coś na kształt Term Bania w Białce Tatrzańskiej, albo Chochołowskich Term, albo term węgierskich?
Tak aby pojechać tam na 3 godziny i się pomoczyć w ciepłej wodzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#750 PostWysłany: 06 Mar 2023 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@xemi sama nie miałam okazji skorzystać, ale szukałam tych informacji dla siebie i przyjaciółki i znalazłam, że w miejscowości Boario Terme nad jeziorem Iseo są termy. Można tam dojechać pociągiem z Bresci, a do Breści z Bergamo jest już tylko rzut beretem :)
Tu jest cennik: https://www.termediboario.it/en/prices.page
A jeszcze bliżej Bergamo z dojazdem autobusami są termy w Trescoe Balneario (https://www.termeditrescore.it/terapie/ ... -trescore/).
Z term słynie też miejscowość Sirmione nad jeziorem Garda, tu cennik na przykładową datę: https://reservations.verticalbooking.co ... rvice_9=on
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#751 PostWysłany: 08 Mar 2023 07:38 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
W Sirmione po lewej stronie wyspy woda jest bardzo ciepła, bez płacenia za termy :)
Ale nie ma tam żadnej infrastruktury, jest tylko trochę miejsca obok przejścia dla pieszych żeby rozłożyć ręcznik.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#752 PostWysłany: 11 Maj 2023 09:59 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Będziemy w Bergamo na przedłużony weekend i zastanawiam się czy jeden dzień wolny przeznaczyć na Mediolan, czy Lecco/Varennę.
Będziemy z 5-latkiem, więc trochę zniechęca mnie wypad do Mediolanu. Ale z drugiej strony być tak blisko i nie wyskoczyć do Duomo, to trochę szkoda.
Co byście poradzili? Myślałam o wyprawie do Lecco, tam trochę pospacerować i potem pociągiem do Varenny. Potem można wrócić bezpośrednio do Bergamo. Ewentualnie może jakiś krótki rejs. Nie wiem czy czasowo damy radę to ogarnąć (młody na szczęście maszeruje bez problemu, ale chodzi spać max o 20, więc musimy to "upchnąć" ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#753 PostWysłany: 11 Maj 2023 10:26 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Mediolan to jak dla mnie jedno z mniej ciekawych włoskich miast, ale co kto lubi. Zdecydowanie najpierw Lecco, później Varenna stąd prom do np. Bellagio, ładne widoki po drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off
mysimpleworld lubi ten post.
mysimpleworld uważa post za pomocny.
 
      
#754 PostWysłany: 11 Maj 2023 10:45 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
A orientujesz się jak to wygląda cenowo? Są jakieś bilety 24h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#755 PostWysłany: 11 Maj 2023 10:53 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
https://www.navigazionelaghi.it/en/

Tu jest info o promach ale wyszukiwanie coś słabo działa. Pół roku temu za rejs Varenna->Bellagio płaciłem 4,6€, bilety kupione w kasie. Pociąg z Bergamo do Varenny z przesiadką w Lecco ok. 6€ os. Tematem biletów 24h się nie interesowałem. Teraz widzę, że jest jakiś bilet dzienny na promy, 15€ dorosły, 7,50€ dziecko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#756 PostWysłany: 11 Maj 2023 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@mysimpleworld karta -IO VIAGGIO na jeden dzień kosztuje 16,50 e -w cenie przejazdy trenitalia po lombardii , autobusy w bergamo i nie tylko np. po Lecco i wjazd kolejką na Piani d'Erna co zdecydowanie polecam ( pełny zestaw co wchodzi w skład biletu znajdziesz na stronie ) Sam wjazd kolejką to 11,5 euro RT jak doliczyć busy po bergamo i pociąg to zwraca się to bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
#757 PostWysłany: 11 Maj 2023 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
mysimpleworld napisał(a):
Co byście poradzili? Myślałam o wyprawie do Lecco, tam trochę pospacerować i potem pociągiem do Varenny. Potem można wrócić bezpośrednio do Bergamo. Ewentualnie może jakiś krótki rejs.


Proponuję Lecco zostawić na koniec, jeśli będzie czas :) Varenna jest moim zdaniem ładniejsza, zaś rejs statkiem do Bellagio to super sprawa, a i na spacer to bardzo przyjemne miejsce. Lecco na sam koniec dnia można zostawić, a jak wypadnie z programu na korzyść dwóch wcześniejszych miejscowości to też straty nie będzie wielkiej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#758 PostWysłany: 11 Maj 2023 13:20 

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 103
Ciekawe czy faktycznie pociągi jeżdżą co 60 min (tak jest na google). Bo możemy nie zdążyć w ciągu całego dnia obrócić do i z Bellagio.
Podsumowując. Bilet 24h chyba wyjdzie nam taniej, niż kupowanie pojedynczych przejazdów? Dzieci też płacą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#759 PostWysłany: 11 Maj 2023 14:35 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Dzieci na połączeniach regionalnych do 4 lat za darmo, 4-12 lat 50% ceny normalnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#760 PostWysłany: 15 Maj 2023 21:41 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 31
Loty: 144
Kilometry: 305 062
Powiedzcie czy mój plan ma sens:
dzień 1: przylot do Bergamo
dzień 2: zakup 3-dniowego biletu po lombardii, kolejka na górę w Bergamo i przejazd do Lecco, wjazd na Piani d’Erna i nocleg w Lecco (coś jeszcze warto tego dnia?)
dzień 3: prom (ten powolny) do Varenny, Menaggio i Bellagio, powrót autobusem z Bellagio do Lecco
dzień 4: przejazd do Como i wjazd na Brunate + dojazd do Argegno i wjazd kolejką na górę, powrót do Bergamo wieczorem
dzień 5: wylot do PL

Wydaje mi się, że dzień 4 będzie trudny do zrealizowania i lepiej byłoby spać w Como zamiast drugiego noclegu w Lecco, ale jadę z mamą i wiem, że będzie marudzić na noszenie ze sobą plecaków cały dzień.
Myślicie, że muszę olać Argegno?
Z góry dzięki za wszystkie wskazówki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 810 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group