Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 826 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 42  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 30 Gru 2019 14:50 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 29
Dziękuję za wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#642 PostWysłany: 13 Sty 2020 00:51 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 29
Plan który zaproponowałeś po zapoznaniu się z kilkoma wątkami na temat regionu wydaje sie byc rozsądny. Mam jednak pytanie co do pierwszego dnia czyli Mediolan. Kupiłem bilety na Ostatnią Wieczerze na 18.00. Przylot do Bergamo planowo 15.10 z Warszawy. Mam bagaż rejestrowany, podróżujemy w 2 osoby dorosłe plus 12 latka. Chciałem kupić bilety po Lombardii na 3 dni a córke wpisać na formularz,a by podróżowała bezpłatnie jako że spedzamy 3 dni w regionie.
Bilety kupie na dworcu kolejowym w Bergamo, bo na lotnisku nie mogę. Zatem autobus 1A na dworzec tam zakup biletów pozostawienie bagażu w skryce przy McDonalds i do Central Station.Nie mam pewności że sie wyrobie aby być w Santa Maria delle Grazie zgodnie z informacją na 20 minut przed 18. Aby nie ryzykować mogę wziąć z lotniska w Bergamo autobus Terravision, zostawić tam bagaż, dojechać do centrum Mediolanu i przy takiej opcji raczej sie wyrobie na pewno. Wtedy tylko nie kupię biletu po Lombardii na 3 dni tylko na 2 (różnica 5 E), a za dojazd w tą i z powrotem autobusem Terravision zapłacę 30 E.
Co myślisz?
Jeszcze nie doczytałem jak dostać sie z Central Station do Santa Maria delle Grazie? Pomożesz w tym temacie?
Co do planu - proponuję w dzień przylotu Mediolan, następny dzień na Como (Lecco, Varenna, Belagio i Menaggio) + wieczór na Bergamo, w dzień wylotu Bergamo.[/quote]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#643 PostWysłany: 13 Sty 2020 01:13 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
bursztyn77 napisał(a):
Plan który zaproponowałeś po zapoznaniu się z kilkoma wątkami na temat regionu wydaje sie byc rozsądny. Mam jednak pytanie co do pierwszego dnia czyli Mediolan. Kupiłem bilety na Ostatnią Wieczerze na 18.00. Przylot do Bergamo planowo 15.10 z Warszawy. Mam bagaż rejestrowany, podróżujemy w 2 osoby dorosłe plus 12 latka. Chciałem kupić bilety po Lombardii na 3 dni a córke wpisać na formularz,a by podróżowała bezpłatnie jako że spedzamy 3 dni w regionie.
Bilety kupie na dworcu kolejowym w Bergamo, bo na lotnisku nie mogę. Zatem autobus 1A na dworzec tam zakup biletów pozostawienie bagażu w skryce przy McDonalds i do Central Station.Nie mam pewności że sie wyrobie aby być w Santa Maria delle Grazie zgodnie z informacją na 20 minut przed 18. Aby nie ryzykować mogę wziąć z lotniska w Bergamo autobus Terravision, zostawić tam bagaż, dojechać do centrum Mediolanu i przy takiej opcji raczej sie wyrobie na pewno. Wtedy tylko nie kupię biletu po Lombardii na 3 dni tylko na 2 (różnica 5 E), a za dojazd w tą i z powrotem autobusem Terravision zapłacę 30 E.
Co myślisz?
Jeszcze nie doczytałem jak dostać sie z Central Station do Santa Maria delle Grazie? Pomożesz w tym temacie?
Co do planu - proponuję w dzień przylotu Mediolan, następny dzień na Como (Lecco, Varenna, Belagio i Menaggio) + wieczór na Bergamo, w dzień wylotu Bergamo.


Możesz po przyjeździe do Mediolanu kupić bilet trzydniowy i korzystając z niego wrócić pociągiem do Bergamo (bo jak zrozumiałem, tam macie nocleg). Na Milano Centrale jest przechowalnia bagażu: https://www.milanocentrale.it/en/servic ... t-luggage1
A do Santa Maria delle Grazie - chyba metrem z Milano Centrale (czyli na wspominanym bilecie trzydniowym), niespełna 10 minut piechotą od stacji Cadorna:
https://www.google.com/maps/dir/Cadorna ... 465963!3e2
Góra
 Profil Relacje PM off
bursztyn77 uważa post za pomocny.
 
      
#644 PostWysłany: 13 Sty 2020 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Tak, najlepiej metrem od Milano Centrale i w takiej sytuacji właśnie tam zostawić bagaż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 16 Sty 2020 12:55 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 29
Próbuje to sobie poukładać czasowo, ale niestety nie wygląda to obiecująco. 15.10 przylot plus odbiór bagażu rejestrowanego 15.40. Na autobus do Mediolanu też mogę chwilę poczekać. Sam dojazd 50 minut. Zakup biletów plus wizyta w przechowalni kolejne minuty. Potem zgodnie Waszymi wskazówkami metro plus pieszo na miejsce, gdzie zgodnie z regulaminem mam być o 17.40. Także niestety zastanawiam się nad zmianą planów. Może komuś odstąpię bilety na Ostatnią Wieczerzę? W nocy pojawiły się bilety i nie do końca to przemyślałem. Co myślicie?

le_szek napisał(a):
bursztyn77 napisał(a):
Plan który zaproponowałeś po zapoznaniu się z kilkoma wątkami na temat regionu wydaje sie byc rozsądny. Mam jednak pytanie co do pierwszego dnia czyli Mediolan. Kupiłem bilety na Ostatnią Wieczerze na 18.00. Przylot do Bergamo planowo 15.10 z Warszawy. Mam bagaż rejestrowany, podróżujemy w 2 osoby dorosłe plus 12 latka. Chciałem kupić bilety po Lombardii na 3 dni a córke wpisać na formularz,a by podróżowała bezpłatnie jako że spedzamy 3 dni w regionie.
Bilety kupie na dworcu kolejowym w Bergamo, bo na lotnisku nie mogę. Zatem autobus 1A na dworzec tam zakup biletów pozostawienie bagażu w skryce przy McDonalds i do Central Station.Nie mam pewności że sie wyrobie aby być w Santa Maria delle Grazie zgodnie z informacją na 20 minut przed 18. Aby nie ryzykować mogę wziąć z lotniska w Bergamo autobus Terravision, zostawić tam bagaż, dojechać do centrum Mediolanu i przy takiej opcji raczej sie wyrobie na pewno. Wtedy tylko nie kupię biletu po Lombardii na 3 dni tylko na 2 (różnica 5 E), a za dojazd w tą i z powrotem autobusem Terravision zapłacę 30 E.
Co myślisz?
Jeszcze nie doczytałem jak dostać sie z Central Station do Santa Maria delle Grazie? Pomożesz w tym temacie?
Co do planu - proponuję w dzień przylotu Mediolan, następny dzień na Como (Lecco, Varenna, Belagio i Menaggio) + wieczór na Bergamo, w dzień wylotu Bergamo.


Możesz po przyjeździe do Mediolanu kupić bilet trzydniowy i korzystając z niego wrócić pociągiem do Bergamo (bo jak zrozumiałem, tam macie nocleg). Na Milano Centrale jest przechowalnia bagażu: https://www.milanocentrale.it/en/servic ... t-luggage1
A do Santa Maria delle Grazie - chyba metrem z Milano Centrale (czyli na wspominanym bilecie trzydniowym), niespełna 10 minut piechotą od stacji Cadorna:
https://www.google.com/maps/dir/Cadorna ... 465963!3e2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#646 PostWysłany: 16 Sty 2020 13:32 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Myślałeś o wynajęciu samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#647 PostWysłany: 16 Sty 2020 14:19 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 574
niebieski
Chyba nie da się oddać biletów komuś innemu, spawdź na bilecie (e-mailu) czy tam nie ma napisane, że odbiór z dokumentem tożsamości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 16 Sty 2020 14:38 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 29
-- 16 Sty 2020 14:30 --

Lokalizacja Ostatnia Wieczerza Leonarda
Tytuł wydarzenia ZWYCIĘZCA CENACLE
Data i godzina rozpoczęcia wydarzenia z 22-01-2020 18.00

Ilość biletów 3
opis Wejścia Wejścia (CAŁE)
opis Wejścia Wejścia (CAŁE)
opis Opłaty za wstęp (ZA DARMO PONIŻEJ 18)
Sposób dostawy lub odbioru
UWAGA: Konieczne jest stawienie się w kasie w celu odebrania wejść co najmniej 20 minut przed godziną wizyty, podając kod transakcji wskazany w tym e-mailu. Bez prawidłowego kodu transakcji regularne przyjęcie do muzeum nie jest gwarantowane. Bilety nie będą przyjmowane z żadnego innego powodu niż czas wskazany podczas zakupu. Po potwierdzeniu rezerwacji nie można już zmieniać, anulować ani zwracać kosztów. UWAGA: zabrania się wchodzenia do muzeum z dużymi paczkami.


kate1974 napisał(a):
Chyba nie da się oddać biletów komuś innemu, spawdź na bilecie (e-mailu) czy tam nie ma napisane, że odbiór z dokumentem tożsamości?


-- 16 Sty 2020 14:38 --

Raczej nie. W planach miałem poruszanie sie środkami komunikacji publiczej. Dzień drugi to wypad nad Como a konkretnie do Bellagio lub Menagio przez Lecco i Varene z wizytą na Zamku Vezio i Piani d'Erna, oprócz tego Bergamo (wieża widokowa, Akademia Carrara, Castello di San Vigillo plus przejazd kolejkami plus kolacja u miejscowych) Miał być Mediolan z Ostatną Wieczerzą, katedrą z dachem ...

le szek jak masz jakieś sugestie to śmiało chętnie posłucham wskazówek i dziękuję za dotychczasową cierpliwość :D

le_szek napisał(a):
Myślałeś o wynajęciu samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#649 PostWysłany: 16 Sty 2020 19:30 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 574
niebieski
Ze strony biletów :

ATTENTION PLEASE: from the 1st of November 2018 to collect Last Supper tickets bought on the website, it will be compulsory to show a valid ID document with the name of the owner of the reservation. Before the payment it's now compulsory to insert the owner of the reservation (that can be different from the person who does the payment).

To jak tam widniejesz Ty, to chyba nie da się nic zrobić, zresztą pamiętam, że Pani sprawdzała mi dowód....(grudzień 2019)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 16 Sty 2020 19:42 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 29
Kate dziękuję za wiadomość, myślałem że samo podanie kodu wystarczy.

kate1974 napisał(a):
Ze strony biletów :

ATTENTION PLEASE: from the 1st of November 2018 to collect Last Supper tickets bought on the website, it will be compulsory to show a valid ID document with the name of the owner of the reservation. Before the payment it's now compulsory to insert the owner of the reservation (that can be different from the person who does the payment).

To jak tam widniejesz Ty, to chyba nie da się nic zrobić, zresztą pamiętam, że Pani sprawdzała mi dowód....(grudzień 2019)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 16 Sty 2020 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Dokładnie tak jest, powinni sprawdzać nazwisko i z tego co słyszałem często to robią. To jest chodliwy "towar" na lokalnym rynku turystycznym i sprawdzanie dokumentu jest elementem mającym ograniczyć drugi obieg.
Góra
 Profil Relacje PM off
bursztyn77 uważa post za pomocny.
 
      
#652 PostWysłany: 17 Sty 2020 08:56 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 574
niebieski
W Varennie na zamek wiodą 2 drogi - szybsza i stromsza (i chyba popularniejsza), ale bez większych widoków, i druga po drugim zboczu - dłuższa ale za to na zboczu są otwarte widoki na jezioro za darmo.

Proponuję wejść stromszą drogą a zejść tą łagodniejszą i dłuższą. Na zamku, jak nie kupicie biletów, nie będzie żadnych widoków. Sam zamek mały i średnio ciekawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 17 Sty 2020 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
maczala1 napisał(a):
Dokładnie tak jest, powinni sprawdzać nazwisko i z tego co słyszałem często to robią. To jest chodliwy "towar" na lokalnym rynku turystycznym i sprawdzanie dokumentu jest elementem mającym ograniczyć drugi obieg.


Który niestety i tak tam istnieje. Koniki oferują bilety z co najmniej 2-krotnym przebiciem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#654 PostWysłany: 18 Sty 2020 13:38 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 29
Jeszcze jedno pytanie odnośnie biletu Io Viaggio Ovunque in Lombardia

Bilet 1-dniowy Io Viaggio Ovunque w Lombardii jest ważny w dniu ważności biletu, do końca usługi ..itd to zdanie ze strony Regionu Lombardia.

Oznacza to że najlepiej skasować go z samego rana, bo wtedy będzie na cały dzień? W przypadku gdy skasuję go np. o godzinie 17 to będzie ważny do końca tego dnia, a nie 24 h od godziny skasowania czyli do 17 godziny dnia następnego?

Poprawcie jeśli się mylę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 18 Sty 2020 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Ten bilet jest ważny tylko do końca danego dnia, a nie 24H jak czasami bywa w przypadku innych biletów.
Co do tego kiedy warto go skasować, to myślę, że najlepiej go skasować wtedy kiedy jest potrzebny i opłacalny :D
Góra
 Profil Relacje PM off
bursztyn77 uważa post za pomocny.
 
      
#656 PostWysłany: 18 Sty 2020 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Dokładnie. Kontrolerzy, których spotkałem we włoskich pociągach, byli bardzo skrupulatni. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 18 Sty 2020 16:33 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 29
W drodze powrotnej na lotnisko spod dworca również mogę z niego skorzystać? Mając bagaż rejestrowany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 18 Sty 2020 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
Na pewno można jechać autobusem lotniskowym ATB nr 1 na trasie do lotniska. Jest to wyraźnie wyszczególnione w opisie warunków biletu i sprawdzone doświadczalnie. Pytanie co w przypadku posiadania dużego bagażu ? Formalnie tego nie wiem ale ja bym się nie szczypał i jechał normalnie na tym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
bursztyn77 uważa post za pomocny.
 
      
#659 PostWysłany: 18 Sty 2020 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Jechałem z tym biletem ATB 1 na lotnisko z dużym bagażem. Była kontrola. Nic nie mówili.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
bursztyn77 uważa post za pomocny.
 
      
#660 PostWysłany: 25 Sty 2020 13:51 

Rejestracja: 29 Gru 2019
Posty: 29
Raz jeszcze dziękuję Wam wszystkim za cenne wskazówki. Warto było skorzystać z Waszych uwag.
Dziękuję Wam!
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 826 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 42  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group