Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Cze 2022 23:40 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Czy ktoś niedawno przerabiał autostradowe przejście graniczne Horgoš - Röszke (koło Suboticy)?
Zatłoczone? Jest ryzyko utknięcia w kolejce na kilka godzin?
Jeżeli tak, to jakie są sensowne alternatywy? Czy mniejsze lokalne przejścia w pobliżu są szybsze do przekroczenia?
Pytania dotyczą obu kierunków, bo planuję przekraczanie w obie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 27 Cze 2022 08:12 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
@meczko

Aktualne dane są dostępne na stronie węgierskiej policji:

https://www.police.hu/hu/hirek-es-infor ... árszakasz

Z tego autostradowego rzadko korzystam.
Najbardziej lubię Ásotthalom - Backi Vinogradi- 07:00-19:00.
W porządku jest też zwykle Röszke - Horgoš közút- 07:00-19:00, chociaż ruch zawsze był na nim większy.
Oba są czynne w podanych godzinach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Cze 2022 09:44 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Duży i obszerny wątek znajdziesz tutaj: http://www.grecja.iq24.pl/default.asp?g ... 5&nr_str=7
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Cze 2022 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 113
Kilometry: 140 533
srebrny
meczko napisał(a):
Czy ktoś niedawno przerabiał autostradowe przejście graniczne Horgoš - Röszke (koło Suboticy)?
Zatłoczone? Jest ryzyko utknięcia w kolejce na kilka godzin?


Zatloczone jak diabli na ogol (w sezonie). Ryzyko kolejki jest i to spore. Co do alternatyw - ja polecam Bacsalmas/Bajmok, chyba najmniej znane przejscie H/SRB. Poza tym Backi Breg/Hercegszanto tez jest super (ale to jest jeszcze dalej na zachod) - bezproblemowo, zero kolejek

Tompe i Asotthalom (dwie najpopularniejsze alternatywy dla Roszke) srednio polecam bo bywaja tloczne. I jeszcze są 3 przejscia na wschod od Roszke: Roszke II (na starej drodze), Tiszasziget i Kubekhaza (na tej ostatniej mnie w 2020 cofneli :lol: ) - mysle ze tez niezbyt tloczne.

No i bierz pod uwage godziny otwarcia innych przejsc - calodobowe poza autostradowym Roszke sa tylko Hercegszanto i Tompa, pozostale sa od 7 do 19 latem i od 8 do 16 zima
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Cze 2022 20:47 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Dzięki!
Dowiedziałem się w międzyczasie gdzie indziej, że w piątki, soboty i niedzielę latem przejście Bacsalmas/Bajmok jest czynne 7-24, więc to jeszcze jeden argument, żeby tamtędy pojechać.
https://pannonrtv.com/rovatok/vesti-na- ... mas-bajmok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lip 2022 14:57 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
meczko napisał(a):
Zatłoczone? Jest ryzyko utknięcia w kolejce na kilka godzin?

to jest jedno z najbardziej zatłoczonych przejść na Bałkanach, utknąć możesz nawet w środku nocy, zwłaszcza jeśli trafisz na okres, gdy Turcy masowo jeżdżą pomiędzy swoją jedną a drugą ojczyzną.

O altenatywach już pisano, ja ze swej strony mogę napisać tak:
Tompa korkuje się mocno, choć i tak mniej niż autostradowe, ale tam sporo tirów.
Assothallom - kiedyś stałem na nich odpowiednio pół i jedną godzinę (pół do Serbii, godzinę na Węgry).
Bacsalmas - nie nazwałbym go najmniej znanym, ale faktycznie bywa tu luźno, sam chcę skorzystać z niego za 2 tygodnie.
Hercegszanto - szybko.
Jest jeszcze małe przejście Bácsszentgyörgy-Rastina.
Najmniej znane są raczej przejścia na wschód od austrady. W każdym razie opłaca się nadrobić kilometrów i praktycznie zawsze wyjdziemy na plus w stosunku do Roszke.

@Szymon2020
cofnęli Cię, bo wtedy było ono dostępne tylko dla Węgrów i Serbów?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Lip 2022 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 113
Kilometry: 140 533
srebrny
Pudelek napisał(a):
@Szymon2020
cofnęli Cię, bo wtedy było ono dostępne tylko dla Węgrów i Serbów?


Chyba tak, wtedy było chyba tak ze jedyne przejscie na wjazd dla obcokrajowcow to Roszke (ew. drugie dostepne to Tompa)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Lip 2022 12:35 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Już po powrocie, więc mogę się podzielić swoimi wrażeniami.
Wjazd do Serbii przez przejście Kelebija - Tompa, sobota ok. 19.00. Dość sporo aut na przejściu, ale kolejka się dość porusza. W sumie całość (kolejka po węgierskiej i potem po serbskiej stronie) zajęła 45 minut.
Powrót na Węgry przez Bački Vinogradi/Assothalom. W tygodniu ok. 10-11. Znacznie mniejsze przejście, na bocznej drodze. Mniej aut niż poprzednio, ale kolejka rusza się jak mucha w smole. Obie strony mają wspólną budkę do kontroli - serbski policjant nawet nie wyściubił nosa, ale Węgrzy ruszali się, jakby im się nie chciało, chociaż cała kontrola sprowadziła się do pobieżnego sprawdzenia paszportu i zerknięcia do bagażnika, czy nie zawiera nielegalnych pasażerów. W sumie ponad 1 h. Tuż przed przejściem przejeżdża się przez podwójną linię zasieków z drutu żyletkowego, przygotowaną do podłączenia do prądu - przypominają się najgorsze czasy.

Autostradowego przejścia nie ryzykowaliśmy, ale sądząc po tym, że nawet hiperoptymistyczna strona węgierskiej policji podawała dla niego 1-2 h czekania, to było ryzyko utknięcia na nim na znacznie dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 31 Lip 2022 23:37 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Ja też właśnie wróciłem, więc dodam swoją opcję ;)
Dwa tygodnie temu przekraczałem granicę na przejściu Bacsalmas - Bajmok. Planowałem tak od początku, a strona węgięrska informowała, że jest to jedyne przejście bez czekania - na wszystkich pozostałych groziło od jednej do kilku godzin przy opuszczaniu EU. To była sobota, godzina 17-ta i zajęło mi to 45 minut. Jak zwykle nie spieszyło się Węgrom.

Powrót przedwczoraj, piątek około 14:30 przez wysunięte najbardziej na zachód przejście Kubekhaza - Rabe. Police.hu pokazywała, że na innych przejściach długi czas oczekiwania (na autostradzie 4 godziny, więc pewno co najmniej 6), tutaj odprawiono nas praktycznie z marszu, aczkolwiek od strony węgierskiej ustawiło się już kilkadziesiąt aut. Przejście jest ciekawe, bo położone na samym trójstyku - z boku dochodzi asfaltowa droga rumuńska, ale do Rumunów przejść nie można (choć widać ich najbliższą miejscowość). Oczywiście jest tu też słynny płot, ale jak najbardziej uzasadniony - kilometr, dwa od granicy po stronie serbskiej znajduje się dzikie obozowisko migrantów, widzieliśmy także grupki młodych mężczyzn z plecakami kierującymi się w kierunku Węgier.

Podsumowując - im mniejsze przejście tym mniejsza szansa na długi postój, ale - niestety - te w pobliżu autostrady (Tomba i Backi) też potrafią się mocno zatkać, zwłaszcza w weekend.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 01 Sie 2022 10:55 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Ups... Znajomy właśnie mi się przyznał, że przekraczał granicę z Serbii na Węgry przez Horgoš - Röszke autostradowym przejściem w sobotę (przedwczoraj) i stał 13 godzin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Sie 2022 11:39 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Pudelek napisał(a):


Powrót przedwczoraj, piątek około 14:30 przez wysunięte najbardziej na zachód przejście Kubekhaza - Rabe. …


Na wschód
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pudelek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 01 Sie 2022 11:54 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Oczywiście na wschód, sorki ;)
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Sie 2022 12:54 

Rejestracja: 02 Sie 2022
Posty: 1
Specjalnie zarestrowałem się na forum żeby napisać w wątku. Po raz pierwszy robiłem trasę na Bałkany autem.
Na powrocie skorzystałem z przejścia autostradowego. Utknąłem w korku na 15 godzin.... nie wiem co było tego przyczyną ale kolejka poruszała się w żółwim tempie. Ludzie byli wkurzeni, trąbili klaksonami.
Myślałem, że jak będę przekraczać w nocy to będzie luz. O godzinie ok. 1:00 w nocy w ostatnią sobotę już stałem w korku na ok 4 km przed granicą. Tragedia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Sie 2022 17:56 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Soboty są najgorsze, bo właśnie wtedy jeździ najwięcej Turków i Kurdów, a także turyści, którym zaczynają się i kończą urlopy.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Sie 2022 20:36 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
W strone Grecji bede przekraczal granice Wegry/Serbia w nocy z piatku/sobote. Ktore z otwartych przejsc polecacie żeby nie spędzić pol nocy w kolejce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Sie 2022 21:04 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Jeżeli całkiem w nocy, to chyba najlepiej zacząć od Tompa - Kelebija, bo to jednak najmniej dodatkowych km. Jak się okaże, że jest wielka kolejka, to można zawrócić i pojechać na inne - Bacsalmas-Bajmok jeżeli będzie jeszcze czynne (w weekendy do 24) albo (ale to już dluższy objazd) Hercegszanto-Baczki Breg, czynne całą dobę.

Z tego co słychać, to pod żadnym pozorem nie można jechać na przejście autostradowe, bo można utknąć na długo, a na autostradzie nie da się zawrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 12 Sie 2022 21:11 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
@meczko ale dla mnie (jade z Katowic) widze ze nie ma zadnej roznicy czy lece na Horgos czy Backi Breg. Czy zdecydowanie Backi Breg?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Sie 2022 23:29 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Jeżeli nie ma różnicy, to jechałbym w takim razie na Baczki Breg, a Kelebija/Tompa jako plan B. Byle nie Horgos (autostradowe) :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 13 Sie 2022 08:17 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Po prostu zamiast jechać autostradą M5 trzeba pojechać M6, zjechać w okolicy miasta Baja i na Backi Breg. To w sumie wyjdzie może z 30 kilometrów więcej niż jakbyśmy się kierowali na główne przejście autostradowe
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 13 Sie 2022 09:12 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
@Pudelek @meczko dokladnie tak zrobie. W tamtym roku jechalem autostradowym i na powrocie stalem 5h. Teraz jak czytam ze mozna stac i 15h to czas wyprobowac inne przejscie, tym bardziej ze nadkladam bardzo niewiele. Zastanawiam sie jeszcze czy mozna jakos ominac autostradowe przejscie Serbia/Macedonia, ale z tego co pwmietam jakos dlugo tam nie stalem, wiec moze nie ma co kombinowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group