Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Sie 2022 13:07 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Przejście autostradowe SRM/MK jak najbardziej można ominąć, zrobiłem tak 2 tygodnie temu :) Na wschód jest małe przejście Pelince. Mnie przekroczenie (w stronę Serbii) zajęło z 20 minut, ale z tego 15 minut to było oczekiwania na jakiś ruch ze strony Macedończyków, bo zrobili sobie przerwę. Tyle, że to już więcej nadkładania drogi, dojazd od serbskiej strony jest kręty, ale ciekawy. Dodatkową atrakcję stanowi ładny monastyr po serbskiej stronie, a w Macedonii cerkiew w Staro Nagoriczane. Jeśli nie zależy Ci na ciągłym pędzeniu przed siebie to możesz sobie zrobić taki objazd, ale sprawdzić jak wygląda sytuacja na granicy, bo faktycznie można tam stać długo, a można i krótko...
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 13 Sie 2022 13:36 

Rejestracja: 13 Sie 2022
Posty: 1
Witam, przejeżdżałem przez to przejście ostatnio (17:00, 03/08, środa ->Serbia) - czas oczekiwania to około 45minut. W drodze powrotnej było już nieco gorzej (19:00, 11/08, czwartek -> Węgry) czas oczekiwania to jakieś 3h, z czego 2h po stornie serbskiej. Przez pierwszą godzinę nic się na przejściu nie działo, wszystko stało, może wynikało to z zatoru po stronie węgierskiej, szczególnie, że Serbowie otworzyli wszystkie sloty (6), a Węgrzy tylko 4. Byłem przekonany, że na przejściu jest jakaś akcja, bo wszystko szło wolno i sprawdzali wszystkim bagażniki. Dopiero po powrocie poczytałem sobie więcej, ze tam tak po prostu jest i tyle. Jednym słowem okazuje się i te 3h to i tak w miarę OK i najlepiej przekraczać tam w tygodniu, a nie weekendy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Sie 2022 18:31 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Bagażniki są sprawdzane przez Węgrów niemal zawsze i na każdym przejściu - chodzi oczywiście o wjazd do EU. Ba, kiedyś kazali mi dmuchac w alkomat :D (ale to było na granicy z Rumunią). I też zawsze mi się wydaje, że to Madziarzy bardziej się grzebią i ogólnie są bardziej nieprzyjemni.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 14 Sie 2022 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 113
Kilometry: 140 533
srebrny
Pudelek napisał(a):
chodzi oczywiście o wjazd do EU.


na granicy Rumunia/Wegry i Chorwacja/Wegry na wjezdzie Wegrzy tez sprawdzaja, chyba tylko raz tego nie zrobili (Varsand-Gyula) :D aczkolwiek to ich "sprawdzanie" jest dosc pobiezne, tzn otwarcie, rzucenie okiem i mozna zamknac :lol: na wyjezdzie nie sprawdzali mnie chyba nigdy.

[Btw, za to Serbowie na wyjezdzie Serbia->Chorwacja /Batrovci/ zrobili nam raz przeszukanie na kanale :lol: najlepsze, ze juz po tym, jak oficjalnie wbili nam pieczatki wyjazdowe]
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group