Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Praga
#141 PostWysłany: 18 Sty 2017 21:22 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
Potwierdzam. Moja pani kupiła nie dalej jak przedwczoraj. Swoją drogą, ciekawa rzecz. Rok temu się wybrałem do Pragi na Sylwestra. Chcieliśmy iść na kolację i jak to u Czechów w święto - tu zamknięte, tu bez kuchni itd. W końcu się skapnęliśmy, że pod hotelem mamy coś w stylu knajpki firmowej Lobkowicza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Praga
#142 PostWysłany: 23 Lut 2017 12:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Może komuś się przyda: 14 Praska Noc Muzeów będzie miała miejsce w nocy z 10 na 11 czerwca 2017 r.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#143 PostWysłany: 14 Kwi 2017 16:46 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Za dwa tygodnie będę wylądować do Pragi przed 13 a mam PB o 21.10 , będę z bagażem. Kiedyś już byłem w Pragi, nie mam pomysłu co zrobić w tym czasie. Może ktoś rzuci jakieś propozycje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#144 PostWysłany: 14 Kwi 2017 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
przy dworcu jest bar, proponuje browce do oporu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#145 PostWysłany: 14 Kwi 2017 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Alexis93 napisał(a):
Za dwa tygodnie będę wylądować do Pragi przed 13 a mam PB o 21.10 , będę z bagażem. Kiedyś już byłem w Pragi, nie mam pomysłu co zrobić w tym czasie. Może ktoś rzuci jakieś propozycje ?


Z lotniska autobus i metro do stacji Muzeum i piechotą na Dworzec Główny, albo metrem z przesiadką na owy dworzec. Tam są skrytki bagażowe. Zostawisz bagaż i spokojnie 3-3,5h możesz pośmigać po Pradze. Atrakcji nie brakuje, czytaj forum.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#146 PostWysłany: 28 Kwi 2017 14:54 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Pilne. Mój bagaż nie dotarł w związku z tym musze kupić kurtkę. Mógłbyscie napisać gdzie można kupić kurtkę najbliższa dworzec Florenc?

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#147 PostWysłany: 28 Kwi 2017 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
w najbliższym sklepie odzieżowym, to duże miasto z mnóstwem sklepów,poradzisz sobie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#148 PostWysłany: 28 Kwi 2017 15:03 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Przy Namesti Republiky (metro linia B - żółta) jest Centrum Handlowe Palladium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#149 PostWysłany: 28 Kwi 2017 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Z dworca to rzut beretem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#150 PostWysłany: 29 Kwi 2017 08:18 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Dziękuję. Wczoraj w końcu kupiłem kurtkę na Centrum Handlowym Palladium.

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#151 PostWysłany: 31 Lip 2017 15:22 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Ciekawą alternatywą do zwiedzenia w stosunku do miejsc masowo obleganych przez turystów jest Wyszehrad. Trochę oddalony od centrum dzięki czemu jest tam znacznie spokojniej i gdzie są również piękne widoki na Pragę. Do centrum można stamtąd wybrać się na spacer wzdłuż Wełtawy, gdzie dla spragnionych znajduje się kilka piwiarni (również na barkach).

Dla osób chcących uniknąć wielkich kolejek do wejścia na Hradczany - codziennie od godz 10:00 jest możliwość skorzystania z alternatywnego wejścia. Na łączeniu ulic Kanovnicka i u Brusnice jest małe wejście strzeżone przez jednego strażnika (standardowo z wykrywaczem metali). Od ręki wchodzi się do części ogrodów zamku, które prowadzą do wnętrza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#152 PostWysłany: 29 Sie 2017 08:09 

Rejestracja: 03 Lut 2016
Posty: 196
niebieski
Własnie wróciłem z Pragi, a że był to mój juz chyba 4 czy 5 wyjazd w ciągu ostatnich 2 lat i wszystkie standardowe atrakcje już odwiedziłem (typu Hradczany, Zlota Uliczka, Most Karola i inne), postanowiłem zobaczyć coś poza utartymi turystycznymi szlakami.
Osoba która mieszka w Pradze poleciła mi:
1. Riegerove Sady, a dokładnie to miejsce https://www.google.pl/maps/place/Riegro ... 2172?hl=pl
Bardzo fajny widok na Hradczany i panoramę Starego Miasta. Ogólnie bardzo fajne miejsce na odpoczynek, piknik itp.
2. Letna Park https://www.google.pl/maps/place/Praski ... 9347?hl=pl
Kolejne wzgórze z kolejnym bardzo ładnym widokiem na Pragę
3. Vinohrady
https://www.google.pl/maps/place/Franco ... 2616?hl=pl
Okolice zaznaczonego punktu na mapie, jeszcze nie zadeptane przez wielu turystów, mozna spokojnie pochodzić i obserwować codzienne życie mieszkańców. Wszedzie fajne kamieniczki i wiele czeskich Hospod.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#153 PostWysłany: 25 Gru 2017 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Widząc teraz temat dot. Pragi przypomniałem sobie pewne "januszowe" zagranie, które jednak warto zastosować. Tak czy inaczej to tylko wskazówka i proszę bez oceniania.

Mianowicie, ci którzy są chętni obejrzeć pokaz na Krzyżykowej fontannie mogą spokojnie przejść wzdłuż ogrodzenia (zejść lewą stroną, stojąc na wprost do kasy) i usiąść sobie na kubłach od śmieci znajdujących się wzdłuż ogrodzenia. :mrgreen: W grudniu przeszło bez problemu, grzecznie sobie siedząc.

Sam pokaz ładny i interesujący jednak opłata bodaj 40 lub 50zł na osobę to trochę zbyt dużo, zwłaszcza w grudniu, gdy nie chcemy siedzieć tych 2 czy 3 godzin zamarzając na drewnianej ławce. Natomiast inna sprawa to samo barykadowanie owych fontann, kurtyny czy zasłony i blaszane ogrodzenia wyglądają jakby były montowane jakieś 20-30 lat temu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#154 PostWysłany: 25 Kwi 2018 12:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Z Visit Czech Republic

W dniu otwarcia sezonu turystycznego, które odbędzie się 12 maja, zwiedzanie Zamku Praskiego będzie tradycyjnie bezpłatne. W tym roku zwiedzanie obejmuje nie tylko zabytki zamkowego kompleksu, ale również wystawy i ekspozycje stałe! http://czechtourism.com/pl/n/prague-castle-season-2018/
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#155 PostWysłany: 25 Kwi 2018 18:38 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Křižíkova fontána już nie działa.

Natomiast ja w Pradze polecam zamiast oklepanych i obleganych miejsc typu Most Karola czy Hradčany, wzgórze Vitkov z narodowym pomnikiem (taras widokowy czynny od środy do niedzieli) z pięknym widokiem na całą Pragę.
Ciekawy widok, choć bez Hradčan, jest też ze wzgórza Letná (tam gdzie jest praski metronom).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#156 PostWysłany: 25 Kwi 2018 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Zeus napisał(a):
Z Visit Czech Republic

W dniu otwarcia sezonu turystycznego, które odbędzie się 12 maja, zwiedzanie Zamku Praskiego będzie tradycyjnie bezpłatne. W tym roku zwiedzanie obejmuje nie tylko zabytki zamkowego kompleksu, ale również wystawy i ekspozycje stałe! http://czechtourism.com/pl/n/prague-castle-season-2018/


To nie ma większego sensu,długie kolejki są już teraz,nawet gdy jest wejście płatne ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#157 PostWysłany: 18 Lip 2018 17:28 

Rejestracja: 20 Lis 2017
Posty: 9
Cześć
Szukam apartamentu dla siebie na okres od dzisiaj do 15.09, tak do 10-15km od Starego Miasta, Praga. Czy ktoś posiada jakiś namiar, proszę o tel 531 866 228?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#158 PostWysłany: 19 Lip 2018 20:05 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 201
niebieski
Czy w Pradze są wprowadzone strefy eko, gdzie można wjechać autem wyłącznie z plakietką (Emisni-Plaketa - odpowiednik Euro2/3/4)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#159 PostWysłany: 20 Lip 2018 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Jeszcze nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Z6GD9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#160 PostWysłany: 20 Lip 2018 10:40 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 201
niebieski
Dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group