Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Praga
#101 PostWysłany: 17 Sty 2017 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
Wybieram się na 3 dni do Pragi, zbieram aktualnie informacje zawarte na forum i mam pytanie...macie jakiś sprawdzony sklep z pamiątkami ? Oczywiście najbardziej interesują mnie magnesy, ale dla rodziny chciałbym też kupić jakieś pamiątki.
Jak macie namiary na "lokalnego dobrego człowieka" to chętnie i ja skorzystam ;)

p.s. słodycze lepiej w jakimś markecie tam zakupić czy gdzieś w "osiedlowych" się da ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
 Temat postu: Re: Praga
#102 PostWysłany: 17 Sty 2017 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
:shock: No bez przesady...pamiątki w Pradze są na każdym rogu. Zwłaszcza w okolicach największych atrakcji turystycznych... Zwłaszcza magnesy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#103 PostWysłany: 17 Sty 2017 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
Pacyfa napisał(a):
:shock: No bez przesady...pamiątki w Pradze są na każdym rogu. Zwłaszcza w okolicach największych atrakcji turystycznych... Zwłaszcza magnesy...


To ja wiem...może ktoś jednak szczególnie poleca takie miejsce...nie wiem chociażby przez asortyment, ceny czy po prostu świetnego człowieka...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#104 PostWysłany: 17 Sty 2017 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Słodycze to nawet na lotnisku w Billi kupisz w rozsądnych cenach. Wiadomo, w dużych marketach będzie taniej, ale w każdym osiedlowym sklepie poniższy asortyment też dostaniesz.
Moje ulubione: Tatranky, Fidorka, i batony Deli - to tak na słodko. Mniej słodkie ale ładnie opakowane - lepsze na prezent - są okrągłe andruty (oplatky) np. firmy Kolonáda. Również czeska klasyka, ale mi nie smakują, batony Margot (trudno określić smak), Kofila (kawowy), Ledové kaštany (marcepanowy i inne smaki) czy banány v čokoláde (to chyba wiadomo).
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#105 PostWysłany: 17 Sty 2017 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@krasnal No faktycznie, mi też te ich słynne oplaty zupełnie nie pasują. Od siebie dodałbym jeszcze przepyszne kulki Rum-Kokos, legendarne Lentilky i oczywiście absolutnie kultową czekoladę Studentska Pecet (zwłaszcza wiśnie+ciemna czekolada).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#106 PostWysłany: 17 Sty 2017 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Sam nie jestem fanem Studentskiej (którą nota bene bez problemów dostaniesz w Polsce) - średnio smakują te żelowe "gluty". Ale masz rację, wiśniowa jest wśród nich najlepsza.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#107 PostWysłany: 17 Sty 2017 15:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
A pamiątki nie ze słodyczy? Lecę już na dniach z nasz babski zlot f4f i obiecałam małżonkowi jakieś dobre piwa czeskie przywieść. Wracamy pociągiem, więc nie muszę się szczypać. Ile mogę kupić i jakie polecacie? Żadnych sikaczy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#108 PostWysłany: 17 Sty 2017 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
@‌Japonka76‌ obczaimy na miejscu te wszystkie Primatory, Cerne Hory, Gambrinusy i Krusovice ;)

z niepiwnych, acz alkoholowych Becherovka, Fernet i wódka z konopii (tudzież z konopiami - nie pamiętam)
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#109 PostWysłany: 17 Sty 2017 16:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
A da się ten absynt do Polski przywieść?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#110 PostWysłany: 17 Sty 2017 16:42 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Jak najbardziej da się bez problemu kupić (w Polsce czeski absynt też jest dostępny) i przywieść. Absynt jest całkowicie legalny na terenie UE (w tym Polski), są jakieś dyrektywy ograniczające ilość wyciągu z piołunu w wódzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#111 PostWysłany: 17 Sty 2017 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
W unijnym absyncie po prostu wyciąg z piołunu został zastąpiony chemicznym zamiennikiem...oczywiście bez efektów wiadomych ;)
Nieunijny absynt jest na przykład do kupienia na Ukrainie, ale do tanich rzeczy to on tam nie należy... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#112 PostWysłany: 17 Sty 2017 17:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Pacyfa napisał(a):
W unijnym absyncie po prostu wyciąg z piołunu został zastąpiony chemicznym zamiennikiem..
Naprawdę? Chemii to ja nie chcę.
Zostanę więc przy czeskich piwach.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#113 PostWysłany: 17 Sty 2017 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@‌Japonka76‌, te wszystkie Primátory, Černé hory, Gambrinusy i Krušovice to niestety też koncerniaki w większości powykupywane przez światowe koncerny. W knajpie wypić można, ale planujesz fajny prezent polecałbym któreś z piw rzemieślniczych, bo rewolucja piwna dotarła również do Czech. W marketach nie są one popularne, bo starsi Czesi są wierni tradycji i poza pilznerami i lagerami (ležáky) świata nie widzą, a na APY i IPY patrzą się jak na dziwolągi. Ale są sklepy piwne z asortymentem piw regionalnych. Ja mam sprawdzony Pivotéka Praha, Krymská 36. Ewentualnie google mówi o sklepie Pivní Mozaika http://www.pivnimozaika.cz/, rzut beretem od dworca autobusowego na Florencu, ale tam nie byłem.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#114 PostWysłany: 17 Sty 2017 17:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
O, i takie odpowiedz to lubię. :D Ja będę szczęśliwa ze zwiedzania Pragi, a mężunio będzie szczęśliwy z prezentów z Pragi.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#115 PostWysłany: 17 Sty 2017 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ale nie po to się jeździ do Pragi by przywieźć IPA/APA
ja tam zawsze kupuje te leżaki i jestem mega zadowolony
szczerz to mi te piwa rzemieślnicze średnio smakują, teraz każdy jest "rzemieślnikiem"
taka moda
@‌Japonka76‌ kup tam Bażanta, kozła czy pilznera i co jeszcze Ci wpadnie w oczy a mężulo będzie mega zadowolony
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#116 PostWysłany: 17 Sty 2017 18:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Japonka76 napisał(a):
A da się ten absynt do Polski przywieść?

Da się przywieźć.Przywieść to raczej on może o ból głowy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Antares lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#117 PostWysłany: 17 Sty 2017 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1762
srebrny
Ninoczka napisał(a):
z niepiwnych, acz alkoholowych Becherovka, Fernet i wódka z konopii (tudzież z konopiami - nie pamiętam)


z ziarnami konopii

@‌Japonka76‌
Nie chcesz sikaczy to nie kupuj czeskich piw z ekstraktem 10 proc., najlepiej jak będą miały 12.
Ja polecam Velkopopovický Kozel Černý
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Praga
#118 PostWysłany: 18 Sty 2017 02:07 

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 34
czyli jednak polecasz sikacza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#119 PostWysłany: 18 Sty 2017 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
becek napisał(a):
ale nie po to się jeździ do Pragi by przywieźć IPA/APA
ja tam zawsze kupuje te leżaki i jestem mega zadowolony
szczerz to mi te piwa rzemieślnicze średnio smakują, teraz każdy jest "rzemieślnikiem"
taka moda
@‌Japonka76‌ kup tam Bażanta, kozła czy pilznera i co jeszcze Ci wpadnie w oczy a mężulo będzie mega zadowolony

Wiesz @‌becek‌
Kiedyś każdy miał malucha albo poloneza i był zadowolony.
Co nie znaczy że to takie super samochody.
Poza tym w tych sklepach dostaniesz też lagery. A lager lagerowi nie równy.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Praga
#120 PostWysłany: 18 Sty 2017 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@‌Japonka76‌ pytała, co polecacie i każdy poleci coś innego. Gusta są różne, a Praga jest genialnym miejscem, żeby zaspokoić wszystkich (no przynajmniej w piwnym temacie). Babski zlot F4F na pewno będzie nas godnie w stolicy Czech reprezentował i już niedługo Japonka76 wstawi tutaj swój (lub też zlotowy) ranking najlepszych browarków...czekamy... 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 191 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group