Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lis 2011 17:23 

jezeli chodzi o jedzenie to polecam lokal przy ulicy R. da Galeria Paris (prawdopodobnie numer 52 - sasiedztwo hotelu Pensao Cristal, w samym centrum, blisko Uniwersytsetu)
płacąc 5 EUR mozna wziac 1 z 3 potraw miesnych + dowolna ilosc i kobinacja ryzu, makaronu, ziemniaków itp. + dowolna ilosc i kobinacja sałatek/surówek/warzyw itp. + dowolna ilosc i kobinacja owoców (najczesciej dwa rodzaje pokrojone w kostkę - świeże!) + piwo(lub cos innego do picia).

Jedzenie jest bardzo smaczne,dosć duży wybór i robione na miejscu (bedac tam przezd 16 mozna trafic bna dostwe towaru - wszystko wnosozne jest przez lokal ;)). bardzo sympatyczna obsługa!

a najbardziej zaskakujacy jest wystrój lokalu...bardzo nietypowy, na pewno zrobicie zdjecia ;) polecam zejscie na poziom -1 gdzie znajduja sie toalety ;)

a samo Porto jest tańsze niz Warszawa, ale niestety rozczarowuje, przynajmniej w listopadzie ...
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 15 Lis 2011 20:01 
Awatar użytkownika

Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
adam_p napisał(a):
a samo Porto jest tańsze niz Warszawa, ale niestety rozczarowuje, przynajmniej w listopadzie ...

to może faktycznie pora roku, czy coś

Porto to zdecydowanie jedno z moich ukochanych miejsc, zachwyciło mnie, zauroczyło i na zawsze będzie mieć ciepłe miejsce w moim sercu :) podobnie jak Barcelona :)
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 16 Lis 2011 00:18 
Awatar użytkownika

@matys

Bezpłatne zwiedzanie wraz z degustacją oferują na tą chwilę trzy firmy: Croft, Taylor's i Wiese & Krohn.
Ja szczególnie polecam tą ostatnią. Przewodnik w tej rodzinnej wciąż firmie był zdecydowanie najlepiej przygotowany do swojej roli i z przyjemnością odpowiadał na wszystkie nasze pytania.

Co do jedzenia to akurat mam złe wspomnienia. Wszędzie było raczej drogo i przynajmniej nam jedzenie nie smakowało.
Być może źle trafiliśmy, jednak wolę już jedzenie w Warszawie.

#24 PostWysłany: 16 Lis 2011 11:49 
Awatar użytkownika

Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
adam_p napisał(a):
po ostatnim wyjezdzie do Barcelony i Porto mam dokładnie takie samo zdanie ;)

zdaję sobie, że to wszystko jest bardzo subiektywne :)
jak pierwszy raz jak byłam w Porto to byłam w lipcu (bodajże 2009r), w pełnym słońcu ok 30 stopni, na ulicach mnóstwo ludzi, zapewne głównie turystów. Więc dla mnie jest to miasto tętniące uroczym życie między starymi budyneczkami :) Ostatni raz byłam teraz w sierpniu, ale to bardziej 'przejazdem', bo lądowaliśmy w Porto i jechaliśmy dalej.
Jeśli teraz jest tam szaro i pusto to zapewne wrażenia są zupełnie inne i naprawdę to rozumiem ;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 15 Sty 2013 18:07 

Czy macie jakieś sugestie co do knajpek? Bardziej interesuje mnie coś mniej znanego, z większa ilością miejscowych ;)
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 15 Sty 2013 20:36 

timo napisał(a):
Czy macie jakieś sugestie co do knajpek? Bardziej interesuje mnie coś mniej znanego, z większa ilością miejscowych ;)

W Porto jest zatrzęsienie knajpek. Znalezienie takiej gdzie są miejscowi nie stanowi problemu, tylko trzeba szukać poza centrum. Tam praktycznie co drugi lokal to albo bar/restauracja albo ciastkarnio-kawiarnia. Ja mogę polecić miejsce, w którym praktycznie sami miejscowi byli. Niestety jest to trochę daleko od centrum. Knajpa nazywa się Cenaculo. Znajduje się tu: https://maps.google.pl/maps?q=porto&hl=pl&ll=41.167259,-8.607348&spn=0.002899,0.016512&sll=52.232938,21.061194&sspn=0.686322,2.113495&hnear=Oporto,+Portugalia&t=m&z=17&layer=c&cbll=41.167634,-8.610848&panoid=0_ZqQSRx-4JftiJ8HGfXLQ&cbp=11,227.26,,0,-1.93 Trafiliśmy tam dlatego że mieszkaliśmy 10m dalej. Polecam w Porto zjeść danie o nazwie francesinha. Dosyć ciekawe i sycące. Jest jej kilka odmian. A wygląda tak jak w załączniku. No i ryby z grilla (też w załączniku). Koniecznie trzeba spróbować. Tak jak już inni pisali najlepiej udać się do dzielnicy Matosinhos. Przy ul. Herois de Franca jest kilka knajp.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#27 PostWysłany: 15 Sty 2013 23:49 
Awatar użytkownika

srebrny
wbrew utartym sloganom w dzielnicach turystycznych [ np przy Ribeirze ] można zjeść tanio i stosunkowo niedrogo --- oczywiście nieco drożej niż na uboczu, ale nie tam żadne 200% --- zdarzyło mi się raz jeść świetne tripas tamże, niestety, nazwy knajpy nie pamiętam

ale jak spytacie kogoś pracującego w jednym ze sklepików w pobliżu którą knajpę polecają to pewnie wam powiedzą

btw jeszcze komentując post powyżej --- osobiście francesinha mi bardzo średnio podchodzi
a tam na dole to chyba sardynki ? eeeeeeee : )
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 16 Sty 2013 00:05 

Tak, to są sardynki z Matosinhos podawane w ramach przystawki.

A co do francesinhy to jest to dość specyficzne danie więc rozumiem, że można się nią nie zachwycić. Może trafiłeś na niezbyt udaną. Ja jadłem akurat na Ribeirze i była ok.

#29 PostWysłany: 24 Sty 2013 13:07 
Awatar użytkownika

Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Gorąco polecamy Cafeterie Snack Pontinho.
http://goo.gl/maps/yyR1L

Wychodząc na stacji metra A Matosinhos Sul idziemy w stronę Oceanu i napotykamy lokalną knajpę.
W środku jak i na zewnątrz ani jednego turysty, obsługa rozumiała tylko Portugalski, więc rozmówki portugalskie i jazda :)

Polecamy Franchesinha c/batata (6,30 EUR) i Prego em Prato (5,50 EUR)
Do tego wzięliśmy sobie 2 kieliszki Porto Branco (białe) (3 EUR).

Miejsce bardzo fajne, warte odwiedzenia, zapewne jak masa innych barów w okolicy, ale ten był po drodze a jedzenie było przepyszne :)
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 31 Sty 2013 12:03 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
Za ile można kupić znośne Porto w sklepie?
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 31 Sty 2013 20:46 

Między 5 a 8 euro znajdziesz coś dobrego, ja kupowałem w mini markecie Pingo Doce koło Bolhao oraz w mini markecie w galerii na tyłach Kaplicy Dusz.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 31 Sty 2013 20:54 
Awatar użytkownika

Loty: 244
Kilometry: 418 277
platynowy
W pazdzierniku bylem w Porto.

By cos zjesc na szybko i w malo ambitnym miejscu polecam supermarket Pingo Doce.
Sprzedaja tam kurczaki z grilla, caly umowmy sie ze jest wielkosci ktorym moga sie spokojnie najesc dwaj faceci - kosztowal okolo 4 euro. Do tego duza bagieta i micha pomidorów. Nie wiem czym je panieruja ale sa doskonale. Chciaz to nie jest najistotniejsze tutaj - zadnych dolegliwosci po ich zjedzeniu nie mail nawet moj 75 letni tata, z delikatnym raczej zoladkiem. Wiec jest nadzieja, ze sa swieże.
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Porto
#33 PostWysłany: 24 Kwi 2013 12:44 
Awatar użytkownika

Loty: 71
Kilometry: 108 262
Byłem w kwietniu 2013 r. w Porto i najlepszy moj obiad był w dzielnicy portowej na Rua do Sul (Matosinhos). Za bardzo smaczna rybe Dorade zaplacilem 10E z ziemniakakmi i surowka. GPS: 41.185518,-8.69595. Polecam
Nazwa restauracji: Rei da Sardinha Assada

shoegaze uważa post za pomocny.

#34 PostWysłany: 08 Paź 2013 09:35 
Awatar użytkownika

Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
timo napisał(a):
Między 5 a 8 euro znajdziesz coś dobrego, ja kupowałem w mini markecie Pingo Doce koło Bolhao oraz w mini markecie w galerii na tyłach Kaplicy Dusz.

Spokojnie i za 3 EUR da się kupić ;)
Znośne zaczynały się od 3,5 czyli Offly czy Croft jakiś zwykły. Wypiłem tam chyba z 6 butelek i śmiem stwierdzić że smakowały tyćko słabiej niż nasze biedronkowe za 19,99 zł.
Warto iśc na degustację, my byliśmy w Crofcie i wtedy można poczuć różnicę między Ruby a 10 i 20 letnim Towny :)
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 08 Paź 2013 21:56 

Na "targu" w centrum miasta (skrzyżowanie Formosa/Bandeira o ile pamiętam) w środku dwie knajpki, gdzie je sporo lokalnych i równie sporo turystów. Dorada lub łosoś z frytkami i surówką 6,5euro. Dorsz z frytkami 5euro. Porcje nie są wielkie, ale na lunch bardzo w porządku.
Na samym targu ceny owoców raczej mocno wysokie, lepiej gdzie indziej kupić. Poza centrum jest większy wybór i lepsze ceny.

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 19 Mar 2014 03:27 

Jeżeli chodzi o wieczorne wyjście to kultowym miejscem jest bar 77 (Travessa de Cedofeita 22), piwo kosztuje tutaj 50 centów, szoty 1 euro. O miejsca siedzące z reguły jest ciężko, ale właściwie nikomu to nie przeszkadza bo większość osób stoi na zewnątrz. Na tej samej są też puby w których można spokojne usiąść.
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 25 Sie 2014 10:07 

Loty: 22
Kilometry: 23 028
Zbanowany
był ktoś ostatnimi czasy w jakiejś fajnej knajpie albo pijalni w Porto?
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 28 Sie 2014 20:29 
Awatar użytkownika

Gorąco polecam knajpkę Maria Rita naprzeciwko hotelu Ibis Porto Centro. Genialne jedzenie, świetna obsługa, niezapomniany klimat. I w zasadzie zero turystów - my byliśmy jedyni, reszta to całe rodziny Portugalczyków.
Na koniec naszej wizyty zostaliśmy poczęstowani Grappą z takiej ogromnej butli z kranikiem, miło było ;)
Dokładny adres knajpki to Rua da Alegria 16.

Mogłabym szczególnie polecić jeszcze jedną knajpę, niestety nie pamiętam nazwy. Znajduje się ona w Vila Nova de Gaia, na tej ulicy wzdłuż Douro, po lewej stronie trochę za muzeum Sandemana.
Wydaje mi się, że w którymś z tych lokali:

https://www.google.pl/maps/@41.137081,- ... e0!6m1!1e1

O takie pyszności tam jedliśmy:
Image

Image
fly4me lubi ten post.
seba uważa post za pomocny.

#39 PostWysłany: 04 Wrz 2014 11:43 

Loty: 22
Kilometry: 23 028
Zbanowany
Jak ceny w powyższej knajpie? :)
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 04 Wrz 2014 22:01 
Awatar użytkownika

O ile mnie pamięć nie myli, to w obu knajpach płaciliśmy około 8-10 euro za danie.

[ 124 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości