Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Porto
#1 PostWysłany: 13 Paź 2011 12:30 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
Proszę o wskazówki na niedrogie jedzienie i picie w Porto.
Proszę również o informacje dotyczące do jakich knajpek można sie udać na degustacje win wraz ze zwiedzaniem piwnic i ile to kosztuje??
dzieki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 13 Paź 2011 13:14 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Właśnie wracam z Porto i mam świetną knajpkę, poleconą przez miejscową osobę. Gwarantem ceny i jakości jest to, że nie spotkasz tam turystów. Ceny np. duża porcja frytek i kurczak pieczony w kawałkach dla 2 osób 9.5 Euro, 1.5 l woda -1.2 Euro, karafka Sangrii (mniejsza) - 5 Euro.
Café Madureira, Avenida Rodrigues de Freitas, n.º1
http://maps.google.pl/maps/place?hl=pl& ... 1415726077

ps. Butelka Porto w Lidlu 3.5 EUR
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Paź 2011 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
dzięki, przyda się za 2 tygodnie :)

EDIT: jakby Wam się chciało to napiszcie w Forum Podróżnika parę słów o Porto, co warto czego nie warto itp


Ostatnio edytowany przez luxyfer, 13 Paź 2011 14:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Paź 2011 13:53 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Karta zmienia sie codziennie (1 strona) wiec tak jak my zdziwilismy sie ze nastepnego dnia juz nie bylo kurczaka, ale zamowilismy wielki polmisek z 4 kotletami z indyka, fura frytek i surowka z kapusty!!! 10.5 EURO! mniam!!! Tam kelnerzy nie chodza, tam kelnerzy BIEGAJĄ!!!!!
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2011 14:07 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
Super - dzieki za info

Odwiedziliście jakąś winiarnie?
Płyneliście może gondolą po Douro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Paź 2011 14:35 

Rejestracja: 13 Paź 2011
Posty: 1
Proponuję winiarnię firmy OFFLEY, degustacja PORTO + zwiedzanie z przewodnikiem jest za darmo.
Niedaleko mostu Eiffla znajduje się niepozorna restauracja gdzie 2 dania + piwo/wino kosztują w porze obiadowej ok 7 EUR. Resto jest stale zatłoczone (podobno jest proponowana w przewodniku Michellin, stąd dużo tubylców i turystów). Niestety nie pamiętam nazwy, ale jest to blisko OFFLEY...:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Paź 2011 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
matys napisał(a):
Odwiedziliście jakąś winiarnie?
Płyneliście może gondolą po Douro?


na pewno wyjazd do Porto teraz będzie cudowny, jest tam teraz ok 26-30 stopni... :)))

w cenie rejsu po Douro najczęściej masz juz bilet do zwiedzenia 1 lub 2 winiarni.
Większość winiarni do zwiedzania znajduje się po drugiej stronie Douro, więc jak tylko przekroczysz most, będziesz miał wczym wybierać, większość z nich jest otwarta do 17 lub 18, więc nie warto zostawiać tego na wieczór :)

z winiarni polecam : Vasconcelios (moja ulubiona), Calem, Sandeman, Croft (również rewelacja)
najczęściej wstęp kosztuje 3-5€, już ze zwiedzaniem i degustacją

z restauracjo/kawiarni obowiązkowa jest Majestic - najstarsza, zachowana w cudownym stylu i klimacie :)

P.S. na google map masz viewstreet z Porto... więc możesz już teraz powoli urządzić sobie spacer (trzeba przeciągnąć tego pomarańczowego ludzika z lewej strony na mapę google i można zwiedzać) :))
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Paź 2011 15:20 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
Dzieki Sylwia
a ten rejsik gondolka jaki koszt?
ja wybieram się za miesiąc... i juz nie moge sie doczekac :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Paź 2011 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Nie pamiętam ceny tej łódki :) // P.S. to nie są małe gondolki jak w Wenecji ;)

Przypomniało mi się coś, o czym chyba warto uprzedzić szczególnie jeśli ktoś nigdy nie był w Portugalii.
W restauracjach często przed posiłkiem stawiają na stole startery jak oliwki, chlebki z masłem, sardynki, serki itd.
Różnica polega na tym, że za każdą rzecz, którą się poczęstujesz... zapłacisz :) róźnie... najczęściej od 0,5€ do 2€, ale czasem więcej... :) najlepiej zanim się zdecydujesz czym poczęstować sprawdź w menu ile to kosztuje, naprawdę bardzo rzadko dostaniesz tam cokolwiek za darmo :)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Paź 2011 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
cenna wskazówka :) spotkałem się z tym na m.in. kanarach ale nigdy nie doliczali nic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Paź 2011 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
na wyspach masz większą konkurencję :)

mnie chyba na Gran Canarii najbardziej rozbawiło jak można było iść od dyskoteki do dyskoteki i wszędzie za wejście dostawałam drinka za darmo... i tak można było spędzić wieczór pijąc za darmo, tylko zmieniając lokal od czasu do czasu :)

Jednak Portugalia to trochę inny klimat i tam niestety takich przywilejów nie ma :)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Paź 2011 12:09 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 426
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
To prawda co piszesz z tymi starterami. W restauracji o ktorej pisalem powyzej podali nam pierwszego dnia melona w kawaleczkach i 4 plasterki szynki parmenskiej i zaplacilismy 1 Euro wiecej. Natomiast 2 dnia bulki i 2 male maselka i 2 male serki topione a to juz kosztowalo 2 Euro. Widzialem ze miejscowi tego nie ruszaja a po paru chwilach kelner zabiera ze stolu starter.
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Lis 2011 22:26 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
NIE POLECAM ,,SEA LIFE W PORTO" - LIPA JAK ZA TĄ CENĘ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lis 2011 09:40 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
CSC - a byłeś może w tym w Barcelonie?

A może ktoś zaproponuje jakieś atrakcje dla dzieci 4 i 7 ? Może jakiś aquapark lub inne atrakcje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lis 2011 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
mi się water park w barcelonie bardzo podobał, szczególnie, że jest rozwiązany trochę inaczej niż inne, i masz tunel po basenem, gdzie ruchomym chodnikiem się przemieszczasz i podziwiasz :)
http://www.gobcn.com/tourist-guide-barc ... /aqua2.jpg

p.s. z moim spostrzeżeń i rozmów ze znajomymi widzę, że każdy najbardziej lubi pierwszy 'sea life' jaki w życiu zobaczył, nie ważne, który to jest. Ja widziałam już 7 i zgadzam się, że pierwsze najbardziej wyrył się w pamięci :)
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lis 2011 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Ktoś ma jeszcze jakieś rady co do Porto, gdzie biesiadować i gdzie można skosztować wina :)
Już w niedzielę się tam wybieram.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lis 2011 12:56 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Porto jest generalnie dużo tańsze niż Lizbona, szukaj knajpek i restauracji w okolicach Avenida dos aliados, na którejś z bocznych uliczek, szczególnie tam gdzie nie ma turystów. Menu zawsze są dwujęzyczne, i nawet gdyby kelnerzy nie mówili po angielsku to jakoś da się dogadać ;) Przykładowo obiad dla 2 osób (dorsz w krewetkach z frytkami, jakaś sałatka + butelka wina + coś słodkiego na deser) to zwykle koszt 12-14 EUR. Co do piwnic winnych polecam Taylor's - trzeba się trochę wspiąć, ale jest tam chyba najprzyjemniej - 2 lampki wina + spacer po piwnicach za free, a wrażenie dużo lepsze niż w np. Sandeman gdzie wejście kosztuje kilka euro. Właściwie winiarnie w Villa nova de Gaia to takie miejsca po których można spacerować całymi dniami ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lis 2011 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
właśnie wróciłem. Z braku kasy nie zawsze jedliśmy na mieście, ale parę rzeczy mogę powiedzieć. Kawa zazwyczaj 0,80 centów i setki ciasteczek i ciastek za 0,60 - 1,20€- są wyśmienite!
Prawie w każdej knajpce za 1-1,50€soup of the day.
Obiady ogólnie już nie takie tanie, w chińczykach ok. 5 euro, a jak coś portugalskiego to żeby się najeść trzeba liczyć koło 8€raczej. Tu polecam restaurację Abadia z ogromną porcją Tripas de Porto za 14€- dla dwóch osób.
Porto w knajpach ~1€ za kieliszek, w sklepach od 4 €.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 14 Lis 2011 10:27 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
Luxyfer jaką winiarnię polecisz?
Ile kosztuje taki rejsik po Douro ?
a jak nocleg ? gdzie spałeś , możesz polecić to miejsce??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 14 Lis 2011 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
za bardzo nie pomogę :) Winnice przeszedłem w poszukiwaniu darmowego touru, a że nic nie znalazłem to miałem poczytać do której najbardziej warto iść i wrócić następnego dnia ale plany się zmieniły trochę, więc w końcu nie odwiedziłem winnic. Mieszkańcy Porto mówią że nie warto :)
Gondolką po rzece nie pływałem, nie kręci mnie to ale widziałem jakieś bannery że 10 euro. Nie wiem ile taki rejs trwa.
Mieszkałem 3 dni przy Campanhi w domku z Wimdu - bez rewelacji, a okolica dość ponura. Czwarta noc w hostelu Magnolia - ten mogę polecić z czystym sumieniem - pokoje niewielkie ale bardzo przyjemne, recepcjoniści bardzo pomocni - m.in. dają fantastyczną mapkę Porto z mniej znanymi miejscami - śniadania w cenie, do tego kuchnia i pokój z dvd, szachami itp ogólnodostępne. No i lokalizacja naprawdę przyjemna
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze lubi ten post.
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group