Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: PORTO
#61 PostWysłany: 24 Sty 2014 14:05 
Awatar użytkownika

Loty: 290
Kilometry: 408 027
Wybieram się w czwartek do Porto. Czy ta karta 1-dniowa za 7,50 EUR jest do kupienia na stacji metra na lotnisku? Czy tylko na dworcu Sao Bento? I druga sprawa czy ta karta jest wazna na wszelkiej masci srodki transportu przez 24h od pierwszego skasowania? Czyli na przyklad jest wazna na polecany tu przez Was tramwaj nr 1 z Ribeiry nad ocean?

#62 PostWysłany: 24 Sty 2014 14:13 
Awatar użytkownika

platynowy
Można kupić na lotnisku, również w informacji turystycznej, jest ważna we wszystkich strefach przez 24h, ale oprócz zabytkowego tramwaju, tam bilet kosztuje 2.5EUR

#63 PostWysłany: 24 Sty 2014 14:20 
Awatar użytkownika

Dzieki za info, w takim razie nabede na lotnisku w informacji. Kasuje się ją rozumiem tylko jeden raz? A druga sprawa w temacie 'Jak dotrzec z lotniska" jest napisane, ze jest rowniez wazna na wszystkie tramwaje i autobusy miejskie (poza zielonymi) - wiec jak to w koncu jest? Mozna tym zabytkowym tramwajem nr 1 na tej karcie?

(+)
Na stronie metrodoporto znalazlem cos takiego " It is valid for travelling all around the Porto Metropolitan Area, using the Metro, the STCP buses or the CP suburban trains." Nie ma wiec zadnego wyszczegolnienia czyli chyba jednak mozna kazdym tramwajem jezdzic, czyli nr 1 takze...

Ostatnio edytowany przez ranek, 24 Sty 2014 14:23, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 24 Sty 2014 14:29 
Awatar użytkownika

Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Jak rozumiem bilet ważne jest na sieć ANDANTE, o której więcej info na stronie http://www.linhandante.com/index.asp

wersja PT: TÍTULOS DIÁRIOS Válidos em toda a rede Andante exceto elétricos
wersja EN: DAILY TITLES Valid throughout the network Andante

#65 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:20 
Awatar użytkownika

Mam jeszcze tez pytanie o rejsy po Douro - plywal ktos w zimie? Na tej stronie http://www.manorhouses.com/active/douro ... break.html znalazlem info ze 50 min. rejs kosztuje 10 euro od glowy i wyplywaja ponizej mostu Luisa I, po stronie Vila Nova de Gaia. Natomiast jest tam informacja, ze plywaja od marca do listopada, nie wiem na ile prawdziwa? Ewentualnie czy jakas inna firma w podobnych pieniadzach plywa obecnie na takie okologodzinne rejsy?

#66 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:32 
Awatar użytkownika

Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
znalazłem dwie inne agencje, ceny po 10 EUR
http://www.douro.com.pt/pt/cruzeiros-douro/porto-seis-pontes.aspx Inverno: das 11h00 às 15h30
http://www.portodouro.com/cruise-the-six-bridges-oporto-p-18.html

wychodzi na to, że ta pierwsza raczej funkcjonuje zimą.

#67 PostWysłany: 24 Sty 2014 15:46 
Awatar użytkownika

Dzieki sliczne za pomoc. Przeczytalem z kolei watek na stronie glownej http://www.fly4free.pl/miasto4free-darm ... -poradnik/ i jest tam taki fragment "Jeśli nie posiadamy karty Andante, bilet można zakupić u motorniczego (2,5 €). Najdłuższa trasa nr 1 biegnie z przystanku Infante ...", z ktorej chyba jasno wynika, ze jednak ta karta Andante 24h upowaznia do przejazdu zabytkowa linia nr 1...

#68 PostWysłany: 24 Sty 2014 16:13 
Awatar użytkownika

platynowy
Od jakiegoś niedługiego czasu karta nie obowiązuje na tramwaj nr 1 , bilet za 2.5euro kupujesz u motorniczego, zawsze możesz zapytać czy bilet 24h jest ważny. Andante kasujesz za każdym razem jak się przesiadasz!

#69 PostWysłany: 19 Mar 2014 03:13 

Przy zakupie karty Andante warto od razu zakupić 10 przejazdów, gdyż otrzymamy wtedy jeden przejazd gratis. Obecnie przejazd w drugiej strefie kosztuje 1,20 euro.
 Relacje PM off
fly4me lubi ten post.

#70 PostWysłany: 23 Maj 2014 19:29 

niebieski
witam, pytanie dotyczące komunikacji, czy karta Andante Tour 1 (7E) jest ważna na wszystkie strefy??
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 19 Cze 2014 19:45 

Zbanowany
Należy kupić kartę Antande (0,5 euro) w biletomacie a następnie należy ją doładować (można później wielokrotnie doładowywać ją w biletomacie i jeździć na tej samej karcie). Do stacji Bolhao kosztowało ok 2-3 euro/os.
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 22 Cze 2014 17:58 

http://www.metrodoporto.pt/en/PageGen.a ... naId=16261
tutaj jest odpowiedź na pytanie czy karta jest ważna we wszystkich strefach.
Z tego co wyczytałem to nie. Podana cena 2-3 euro jest z grudnia 2013 roku. Pozdrawiam

#73 PostWysłany: 15 Lip 2014 15:06 

Właśnie skorzystałem opcji "zrób to sam" w kwestii sylwestra w Porto.

Pytanie:
-Czy był ktoś w okresie noworocznym, jak z pogodą ? (bo się trochę przestraszyłem że może padać non stop).
- Czy był ktoś w okresie sylwestrowym i poleca jakieś atrakcje z tym związane?

wątek bardzo spoko. Już dziękuje bo będzie na bank przydatny :)
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 18 Lip 2014 09:41 

Witam.
Podpowie ktoś, kiedy lepiej do Porto się wybrać (korzystając z dobrej oferty Ryanaira Berlin-Porto), rozważając terminy luty-marzec 2015 ? Pogoda w obu tych miesiącach z tego co widziałem, raczej porównywalna pod kątem temperatury powietrza czy wody. A kiedy dzieje się więcej jakichś typowych fajnych imprez, wydarzeń związanych z tamtym regionem ?
Wycieczka będzie dość krótka, bo weekendowa raczej (ewentualnie piątek-poniedziałek).
Kwestię noclegów ustalić można później, na razie zależy mi aby ustalić kwestię wylotu, kiedy najlepiej - bo nie wiadomo ile w tej promocyjnej cenie biletów jest dostępnych :)

Z góry dzięki za pomoc !
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 18 Lip 2014 09:56 

Zbanowany
Na pytanie, kiedy do Porto, odpowiadam "nigdy". Byłem w tym roku i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to miasto jest skrajnie nieciekawe, nie ma tam kompletnie nic. Hostele nie są ogrzewane, więc gdybym nie zabrał własnego grzejnika to zamarzłbym w pokoju. Był to początek kwietnia i temperatura w nocy na zewnątrz = temperatura wewnątrz pokoju czyli ok. 8 stopni. To nie pojedynczy przypadek, poczytajcie opinie o noclegach w Porto. Najczęściej pojawiają się słowa "cold, freeze at night" (no chyba, że ktoś jedzie w lipcu).
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 18 Lip 2014 10:03 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 2 169
pizarro napisał(a):
Na pytanie, kiedy do Porto, odpowiadam "nigdy". Byłem w tym roku i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to miasto jest skrajnie nieciekawe, nie ma tam kompletnie nic. Hostele nie są ogrzewane, więc gdybym nie zabrał własnego grzejnika to zamarzłbym w pokoju. Był to początek kwietnia i temperatura w nocy na zewnątrz = temperatura wewnątrz pokoju czyli ok. 8 stopni. To nie pojedynczy przypadek, poczytajcie opinie o noclegach w Porto. Najczęściej pojawiają się słowa "cold, freeze at night" (no chyba, że ktoś jedzie w lipcu).

Nie zgodzę się że nie ma tam nic. Właśnie Porto jest chyba bardziej malownicze niż Lizbona. Co prawda byłem tam tylko jeden lipcowy dzień, ale jak najbardziej mnie urzekło. Poza tym nie oceniaj miasta pod kątem tego, że zamarzałeś w nocy w hostelu, bo to nie wina miasta, tylko właścicieli mieszkań w starych kamienicach, którzy nic z tym nie robią.
 Relacje PM off
szymonpoznan1 lubi ten post.

#77 PostWysłany: 18 Lip 2014 11:01 

Zbanowany
Mógłbyś rozwinąć nieco myśl, co cię w Porto urzekło?
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 01 Sie 2014 14:55 

Loty: 50
Kilometry: 139 962
Witam,
We wrześniu będę miał okazję być 5 dni w Porto, i już mam do Was kilka pytań ;) :
1. Do Porto przylatujemy o godzinie 23:40, hotel mamy dopiero od 8:00 - czy warto na noc wydostać się do centrum Porto, co najlepiej wtedy zobaczyć i czy jest wtedy w miarę bezpiecznie? Czy lepiej przesiedzieć te kilka godzin na lotnisku i wyjechać rano?
2. Chcemy jeden dzień poświęcić na zwiedzenie innego miasta w Portugalii. Jakie wybrać? Lizbona? Faro? Czy jest możliwość w miarę taniego i bezproblemowego dojechania (i powrotu ;)) w jeden dzień na plaże w Algavre? Sam lot z Porto do Lizbony czy Faro to 15/20€, więc stosunkowo niedużo.
3. Ewentualny wylot do Lizbony mamy o godzinie 6:40 - jedyna opcja dostania się o tej porze na lotnisko to autobus 3M?

Z góry dziękuję za pomoc :)
 Relacje PM off  

#79 PostWysłany: 01 Sie 2014 15:11 

agizek napisał(a):
Witam,
We wrześniu będę miał okazję być 5 dni w Porto, i już mam do Was kilka pytań ;) :
1. Do Porto przylatujemy o godzinie 23:40, hotel mamy dopiero od 8:00 - czy warto na noc wydostać się do centrum Porto, co najlepiej wtedy zobaczyć i czy jest wtedy w miarę bezpiecznie? Czy lepiej przesiedzieć te kilka godzin na lotnisku i wyjechać rano?

W Porto czułem się bezpiecznie, a sporo w nocy chodziłem. Generalnie miasto jest dość imprezowe i studenckie, nie powinnaś się czuć niekomfortowo w centrum o ile masz siły być całą noc na nogach :)
Na airbnb znalazłem kiedyś w rejonie lotniska pokój do wynajęcia, chyba dwuosobowy. Zawsze to jakaś opcja by niedrogo spędzić noc w normalnych warunkach.
 PM off  

#80 PostWysłany: 01 Sie 2014 20:50 

Zbanowany
Autobus 3M jeździ całą noc z lotniska na plac Aliados. Metro zaczyna kursować dopiero z rana.
 Relacje PM off  

[ 210 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość