Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 05 Sie 2020 13:01 

Rejestracja: 03 Sie 2020
Posty: 0
Cały koszt jaki szacuje na cala podroż to 20-30 tys euro rozłożone na kilka lat podroży
wchodzą w to wszystkie możliwe koszty, ubezpieczenia, szczepionki, koszty leczenia, mandaty za spanie w miejscach innych niz pole namiotowe czy hotel, a w niektórych krajach policja potrafi się przyczepić
kupno nowego ekwipunku gdyż jak wiadomo wszystko czego używam po drodze się schodzi i niszczy, na samym początku podroży połamał mi się namiot
na Słowacji skręciłem nogę w kostce (po dziś dzień zastanawiam się jakim cudem), w Austrii mnie okradli i musiałem wszystko składać od nowa,
jeszcze będąc w Polsce złamał mi się stelaż w plecaku, ogólnie można powiedzieć ze to dość drogi wydatek, ale rozłożony na cala długa podroż
sorki za nieskładny opis ale nie jestem polonista żeby mówić jak w słowniku
przypadków utraty ekwipunku czy potrzeby kupienia czegoś nowego było wiele więcej niż wymieniłem
ale....
na start miałem przy sobie nieco ponad 200 zl i ok 1000 euro, resztę planowałem zarobić po drodze, Dlatego tez ze Słowacji zamiast na Ukrainę odbiłem na Austrię, wiadomo zarobie więcej w krótszym czasie
koszt ekwipunku na start podroży to około 1000 zl, a sam śpiwór kosztował mnie prawie 800, z czego duzą cześć ekwipunku sam zrobiłem, czy usprawniłem
jeśli chodzi o ciuchy to nie miałem markowych zaj...ch ciuchów termoaktywnych z doświadczenia po poprzedniej podroży
przy takich wyprawach, gdzie spisz gdzie popadnie lepiej jest wyglądać jak miejscowi, chodzić w normalnych ciuchach i posiadać mały aparat który w razie W można łatwo schować a nie markowe ciuchy widoczne z daleka, drogi markowy sprzęt który tylko kusi złodzieja, czy duza ciężką lustrzankę której nie ma gdzie wsadzić a do tego dodaje dodatkowe kilogramy
chyba rozumiesz co mam na mysli


Ostatnio edytowany przez Abcn 05 Sie 2020 16:12, edytowano w sumie 3 razy
Jakbyś dał radę używać dużych liter i stawiać kropki dla zaznaczenia początku i końca zdania , są gratis ...(Doceniam nazwy krajów, nie wszyscy umieją)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#182 PostWysłany: 05 Sie 2020 14:55 

Rejestracja: 03 Sie 2020
Posty: 0
:roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 05 Sie 2020 15:07 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
BezdomnyPirat napisał(a):
na start miałem przy sobie nieco ponad 200 zl i ok 1000 euro, resztę planowałem zarobić po drodze


obys nie skonczyl jako bezdomny albo beg-packer. w kazdym razie powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#184 PostWysłany: 05 Sie 2020 20:00 

Rejestracja: 03 Sie 2020
Posty: 0
cały koncept tej podroży zrodził się z tego ze zostałem bezdomnym, stad tez mój nick i nazwa kanału
podróżować zawsze się chciało ale nigdy nie było na to czasu, a gdy czas był to nie było pieniędzy
o tym ze wyląduje na ulicy wiedziałem z wyprzedzeniem, dlatego tez sprzedałem co mi się udało ze swoich rzeczy, dość pokaźnej kolekcji gier i konsol
uzbierałem pieniądze, ekwipunek i gdy przyszedł ten dzień ruszyłem przed siebie
w dalszych odcinkach które pojawia się na moim kanale są epizody z życia bezdomnych w Wiedniu (nie tylko Polaków)
a także jak bezdomni spędzają święta bożego narodzenia w "obcym" kraju
kilka epizodów z rożnych prac które podłapałem w czasie podroży, a także coś ekstra czego dorobiłem się w czasie podroży
miałem tez nagrane epizody z życia bezdomnych w innych austriackich miastach ale, w związku z tym ze mnie okradli w Pasawie wszystko poszło się literacko****
i musiałem zaczynać wszystko od nowa, co przy okazji miało tez swoje dobre strony bo w dalsze epizody są zrobione już w większym pomysłem, a nie tak jak było na początku,
no ale z kanałem zaczynałem praktycznie od zera i tez z biegiem czasu nauczyłem się jak trzymać kamerę żeby było widać to co chce pokazać a nie tył mojej głowy
choć nie ukrywam ze miałem na trasie dziwne i jak i niebezpieczne sytuacje
no ale każda przygoda nas buduje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 05 Sie 2020 20:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Ostatnio edytowany przez Abcn 05 Sie 2020 16:12,
Cytuj:
Jakbyś dał radę używać dużych liter i stawiać kropki dla zaznaczenia początku i końca zdania , są gratis ...(Doceniam nazwy krajów, nie wszyscy umieją)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#186 PostWysłany: 05 Sie 2020 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@BezdomnyPirat nie obejrzalem jeszcze filmikow, wrzucilem fragmenty, ale rozwaliles mnie, w pozytywnym slowa znaczeniu, za ta szczerosc i skromne podejscie do zycia. :)



Pozwol prosze, ze zacytuje:

"Jesli ktos nie zna jezyka, to najlepsza metoda jest kupic sobie flaszke wodki i sie do kogos dosiasc.
Jesli ktos szybko latwie jezyki to tak pod koniec pierwszej flaszki juz bedzie bardzo duzo rozumial
A jezeli chce rozumiec wiecej to przydaloby sie kupic 2 flaszke i po drugiej flaszce mozna juz biegle mowic
". :D :D :D

Trzymaj kurs i pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 05 Sie 2020 21:44 

Rejestracja: 03 Sie 2020
Posty: 0
To była fajna miejscówka, spędziłem tam praktycznie 2 dni, 2 dnia dziewczyny na stacji zrobiły mi śniadanie
i zaproponowały kąpiel pod prysznicem dla pracowników (niestety samotnie :cry: )
później przyszła kierowniczka i kazała mi wy****
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#188 PostWysłany: 05 Sie 2020 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@BezdomnyPirat dobry numer, czyli na kobiety nalezy uwazac. :D
A mozna zapytac, gdzie teraz biesiadujesz i zwiedzasz?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 06 Sie 2020 01:24 

Rejestracja: 03 Sie 2020
Posty: 0
Aktualnie robię sobie przerwę, uczę się języków których będę potrzebować podczas dalszych etapów podroży
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 06 Sie 2020 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
https://www.facebook.com/rowerowepodroz ... =bookmarks

Póki co tylko facebook'owo, ale jest plan, żeby kiedyś stworzyć jakąś stronę i opisać dokładniej swoje podróże ;) tu tylko wybiórczo opisuję ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 06 Sie 2020 10:09 

Rejestracja: 03 Sie 2020
Posty: 0
Pisarz ze mnie jak z koziej dupy trąbka, pomijając fakt ze jest coś takiego jak trąbka z koziej dupy i nazywa się to kobza :lol: :lol:
ale korzystając z okazji ze aktualnie nie jestem w podroży, tworze grę przygodowa na podstawie swojej podroży
w tym temacie tez nie jestem ekspertem i cały czas uczę się obsługi silnika.
O książce owszem myślałem i w czasie podroży coś tam pisałem w wolnych chwilach gdy lądowałem baterie, a pliki wysyłały się w chmurę,
ale szczerze powiedziawszy to do napisania książki potrzebowałbym kogoś kto potrafi słuchać i pozlepiać w klarowna całość to moje gadanie
Zas co do gry to nie jest ona taka jak wielkie hity, raczej bym powiedział ze gra w stylu Indi, na silniku który odpali się na każdym sprzęcie, i tak samo gra pójdzie na każdym.

dlaczego..??
jest na to jedna prosta odpowiedz
otóż nigdy na nic nie było czasu, ciągle tylko praca, sen, praca, kibel, praca, sen, a po wypłacie jedno wielkie K%&*%$
swoja grę chciałem zrobić od dziecka, ale nie było wtedy takiego dostępu do materiałów szkoleniowych jak teraz
gdy zostałem bezdomnym to nagle znalazł się czas na wszystko
* podrożę na które nigdy nie było czasu
* nauka tego czego w szkole nie było możliwości a w domu przez natłok zadań domowych tez nie było kiedy
* po opierniczanie się i rozmyślanie nad tym co chciałbym w życiu robić i zacząć to robić
potem przyszedł czas na działanie, owszem na niektóre sprawy potrzeba kasy tj licencja na jacht gdyż wole sam płynąc lodżia niż patrzeć jak ktoś to robi, wszak jestem piratem który wciąż szuka swojego statku :D
ale jest tez duzo innych mniejszych i większych sprawuszek na które nie potrzeba pieniędzy jak np:
* poprawienie swojego kanału żeby nie był tak beznadziejny jak na początku
* opisanie swojej podroży w grze i przy okazji nauczenie sie jak to robić
* zbudowanie i przetestowanie ulepszeń ekwipunku które zaprojektowałem w czasie podroży, a jestem dopiero w połowie i pracuje nad rowerem z baterii poprzez indukcje i system solarny, tak wiem można powiedzieć to co każdy mówi czyli kup sobie rower elektryczny, ale no bez przesady, nie będę płacić 3500 euro za rower który pewnie mi okradną w jakimś kraju gdy znów wpierniczę się w jakieś slamsy, a jak już wcześniej pisałem podczas podroży wole wyglądać jak miejscowi a nie szpanować drogim sprzętem, dlatego pracuje z rowerem który wyłowiłem z Dunaju, to tez ma swoje dobre strony bo wreszcie po tylu latach nauczyłem się sam naprawiać i konserwować rower, a ze nie wygląda on za ciekawie (zależy jak patrzeć) to mi to nawet pasuje

poza tym z takiej podroży jest tez wiele satysfakcji z innych sytuacji gdy poznajesz ludzi którym w życiu coś nie wyszło, klepią biedę, użalają się nad sobą przy kartonie wina a gdy widza mnie idącego samotnie przez świat, rozmawiają ze mną o tym i owym, po czym wywalają ten karton i biorą się za życie
to jest satysfakcja
w Polsce ze wsi podeszło do mnie dwóch chłopaków i tak od słowa do słowa, jeden z nich wywalił piwo i poszedł w pizdu, jako ze miałem później z nimi kontakt dowiedziałem się ze chłopak przestał chlać, znalazł prace i jako tako wyszedł z biedy
Na Słowacji z samymi Cyganami tez były podobne sytuacje i kilku pojechało na stopa do Wiednia do pracy (na czarno bo na czarno ale zawsze)
ale gdybyś zobaczył ich wioski z oddali to wolałbyś nadłożyć drogi niż tam wchodzić,
i takich bardzo satysfakcjonujących sytuacji było wiele z osobami rożnych narodowości czy to wymienieni Polacy, Cygany to tez Słowacy, Węgrzy, i inni a i nawet Pakistańczyk się znalazł
dobra bo nawijam i nawijam i zaraz ten post będzie miał kilka stron
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#192 PostWysłany: 06 Sie 2020 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@BezdomnyPirat ma sie rozumiec, ze chciales zaliczyc Indonezje z buta, ale doszedles do Slowacji i zawrociles, aby nauczyc sie jezykow obcych, potrzebnych do dalszych etapow podrozy?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 06 Sie 2020 20:36, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 06 Sie 2020 10:45 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 29
Tutaj znajdziecie sporo poradników i gotowych miejsc z opisami do zwiedzania:

www.projektmaluch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 06 Sie 2020 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
-- 06 Sie 2020 19:54 --

BezdomnyPirat napisał(a):
poza tym z takiej podroży jest tez wiele satysfakcji z innych sytuacji gdy poznajesz ludzi którym w życiu coś nie wyszło, klepią biedę, użalają się nad sobą przy kartonie wina a gdy widza mnie idącego samotnie przez świat, rozmawiają ze mną o tym i owym, po czym wywalają ten karton i biorą się za życie
to jest satysfakcja
w Polsce ze wsi podeszło do mnie dwóch chłopaków i tak od słowa do słowa, jeden z nich wywalił piwo i poszedł w pizdu, jako ze miałem później z nimi kontakt dowiedziałem się ze chłopak przestał chlać, znalazł prace i jako tako wyszedł z biedy
Na Słowacji z samymi Cyganami tez były podobne sytuacje i kilku pojechało na stopa do Wiednia do pracy (na czarno bo na czarno ale zawsze)
ale gdybyś zobaczył ich wioski z oddali to wolałbyś nadłożyć drogi niż tam wchodzić,
i takich bardzo satysfakcjonujących sytuacji było wiele z osobami rożnych narodowości czy to wymienieni Polacy, Cygany to tez Słowacy, Węgrzy, i inni a i nawet Pakistańczyk się znalazł
dobra bo nawijam i nawijam i zaraz ten post będzie miał kilka stron


Jak zbierzesz 12 uczniów i zaczniesz uzdrawiać to daj znać, zwłaszcza jak opanujesz tę z wodą i winem.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
JanuszJanuszewski uważa post za pomocny.
 
      
#195 PostWysłany: 15 Sie 2020 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
A to ja zareklamuję też siebie. Głównie Bałkany, wschód, ale też dość sporo gór (zwłaszcza polskich - Tatry, Beskidy, Pieniny, Korona Gór Polski, Sudety...). Czasami zdarzy się też zachód. Podróżuję raczej budżetowo. A, i bloga piszę od 6.5 roku, czyli od czasów 6 klasy podstawówki :D

blog: https://www.zamiedzaidalej.pl/

fb: https://facebook.com/zamiedzaidalej

insta: https://www.instagram.com/zamiedzaidalej_pl/ (nowe konto, jakby coś - dlatego nie ma póki co dużo treści)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
Astarloa12 lubi ten post.
 
      
#196 PostWysłany: 02 Wrz 2020 12:22 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 0
Na Bośnię i Hercegowinę przeznaczyłabym 7-9 dni: Potocari, spływ rzeką Tara i Drina, Mosar, Blagaj, Sarajevo, Pocitejl, wodospady Kravica. U nas wyglądało to tak, może komuś film z podróży pomoże w decyzji gdzie jechać: https://podrozewnaturze.pl/2020/08/20/c ... inie-vlog/ Zawsze trochę łatwiej ocenić miejsce po ruchomych kadrach niż tylko po zdjęciach :) Uważam, że wszędzie tu warto być. I koniecznie do Potocari!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 13 Wrz 2020 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 130
Kilometry: 161 911
Wakacje Orłowskich na fb. Blog prowadzi moja lepsza połowa. Zapraszamy do polubienia i obserwowania, będzie nam bardzo miło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 29 Gru 2020 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Kolega teścia co razem pływają na łódkach poczynił taką prezentację/prelekcję/
Może zbyt sensacyjnie , ale warto poczytać choć dla samych statystyk zgonów.. (tak tak, znacznie większe % niż koronawirus)
Polecam:
https://drive.google.com/file/d/1UL8m826JomPurTZcZ--KGOesyyitZtwW/view?usp=sharing
Załącznik:
title.JPG
title.JPG [ 73.19 KiB | Obejrzany 5084 razy ]

Załącznik:
zgony.JPG
zgony.JPG [ 65.53 KiB | Obejrzany 5084 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#199 PostWysłany: 14 Mar 2021 15:28 

Rejestracja: 14 Mar 2021
Posty: 0
Panuje Covid i normalne festiwale jak wszystko dziś przechodzą do internetu. Zrobiłem także taki swój mini festiwal.

Zapraszam na mini Wirtualny Festiwal Świętego Patryka pod poniższym linkiem. Są pokazy zdjęć z Dublina za dnia i w nocy - podświetlonego na zielono, przepis na ,,irlandzkie burgery'', lekcja języka irlandzkiego i Pancerz św. Patryka!

DSu_nM5jmUpte

Miłej zabawy. Wydarzenie charytatywne - można wesprzeć cele podane w opisach filmu. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 29 Mar 2021 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 133
Kilometry: 211 116
niebieski
To i ja może dorzucę swoje 3 grosze.
https://acotamjest.blogspot.com/
Taka tam pisanina, ale jakby się komuś bardzo nudziło, dotarł/dotarła do końca Internetu i ciekawsze treści skończyły, to może rzucić okiem.
Z góry zaznaczam, że marne walory tekstowe i technicznie kiepsko, aparat mam słaby, zdjęć z drona nie ma i generalnie to na pewno nie jest jakaś wyższa półka blogowa :?
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 214 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group