Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 19 Kwi 2016 11:42 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Mam pytanie zna ktoś tani dojazd do Szwajcarii - drogą lądową (tani przewożnik, promocje kolejowe) -szukam dla kogoś i na kwiecien/maj. Sam wiem wiem- Waw-Bazylea :)

Może jakiś przewoźnik "low cost bus" - z przesiadką racjonalna. Busy komercyjne 350pln

Coś może ktoś wie w tym temacie (odrazu mówie - szukałem ...na forum) ... Dzięki z góry za odpowiedź, podpowiedź gdzie szukać. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 19 Kwi 2016 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Czemu drogą lądową jeżeli można wiedzieć? Tylko o koszty chodzi? Pytam, bo lotniczą 03.05 z Krakowa easyJet jest za 314 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 19 Kwi 2016 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
Dokładnie, a do Krakowa dojedziesz za grosze busem, jeśli się przy nim upierasz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 19 Kwi 2016 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@dworkam
W pociągach i na dworcach zwykle nie sprawdzają dokumentów...albo po prostu ktoś się boi latać! ;)

@Idzik
Sparday na pociąg do Wiednia i potem kolejny, np nocny Wiener Walzer (nie wiem czy dalej tak się nazywa) bezpośrednio do Zurychu. W najlepszym przypadku to by było ok 4x30euro, czyli jakieś 500zl.

Jako ze jest to oferta specjalna to nie ma znaczenia czy kupujesz OW czy RT: ta sama cena.
Bilet na pociąg do Austrii musisz szukać na PKP (pewnie wiąże się to z wizytą na dworcu), a w przeciwnym kierunku to już można na stronie austriackich kolei.
Ewentualnie, poszukaj czy nie jeździ np Flixbus (i jak znajdziesz to daj znać tu, w tym temacie!!).
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 19 Kwi 2016 13:56 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 253
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
dworkam napisał(a):
Czemu drogą lądową jeżeli można wiedzieć? Tylko o koszty chodzi? Pytam, bo lotniczą 03.05 z Krakowa easyJet jest za 314 PLN.



Tonie dka mnie-ktos nie chce/nie lubi to szukam tak. Lot wizzair to nawet 78rt.... Na ten weekend to prawie 400pln (bez wdc)

Dziekx.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 21 Kwi 2016 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Idzik napisał(a):
Mam pytanie zna ktoś tani dojazd do Szwajcarii - drogą lądową (tani przewożnik, promocje kolejowe) -szukam dla kogoś i na kwiecien/maj. Sam wiem wiem- Waw-Bazylea :)

Może jakiś przewoźnik "low cost bus" - z przesiadką racjonalna. Busy komercyjne 350pln



Ja nie slyszalem, czy sa jakies low cost busy, poza komercyjnymi autobusami i latam samolotem.
Low cost bus, znam tylko Flexibus, ale z Berlina do Zürichu za okolo 33.- Euro.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 21 Kwi 2016 15:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 21 Kwi 2016 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
cccc napisał(a):
... Flixbus, ale z Berlina do Zürichu za 33.- Euro.

np na 16 czerwca

08:00-20:55
Berlin central bus station-Zurich
12:55 Hrs.
Direct
9.99 €
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 22 Kwi 2016 21:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 162
Loty: 106
Kilometry: 194 017
Może to nie jest czego szukasz ale niech będzie ewentualną inspiracją.
Czeski przewoźnik autokarowy RegioJet z okazji otwarcia nowej linii Praga-Lyon oferuje promocyjne bilety, m.in. na trasie Praga-Bazylea, już za 270 CZK (ok 45 zł)
Załącznik:
Komentarz do pliku: Praha-Bazylea
RegioJet.png
RegioJet.png [ 41.04 KiB | Obejrzany 6042 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 10 Maj 2016 21:48 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
Ja się podłączę najpewniej bede w Bazylei na początku czerwca, wizz wychodzi akceptowalnie, 2 osoby dorosłe + dziecko 10 lat, z bazylei jadę do Beatenberg, najpewniej pociąg na końcu chyba autobus, podpowiedzcie jaką opcję z jakimi zniżkami najlepiej wybrac, pewnie koło tego Beatenbergu bede troche jezdzić autobusami , pociągami a jestem na 5 dni ? Magda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Maj 2016 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Hejka Magda

Moim zdaniem, jak chcecie troche pojezdzic po CH, to wykupic Interrail Switzerland Pass na 3 dni, za 2 osoby 236.- Euro i dziecko do 11 lat jezdzi z Wami za darmo.

http://www.interrail.eu/interrail-passe ... witzerland

Te dni wybieracie sobie dowolnie i mozecie jezdzic pociagami po calej CH.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 11 Maj 2016 09:56 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
Bardzo dziękuję za sugestię, zdaje się ze rzeczywiście wychodzi o korzystnie tym bardziej, że jak sprawdziłam to podróż z Basylei do Beatenberg dla jednego dorosłego i dziecka kosztowałaby około 100 CHF .... Jak rozumiem pass ma ważność przez 3 kolejne dni czy też prze 4 lub 6 w zależności od wybranej opcji? Nie doczytałam jeszcze na ich stronie czy taki pass można kupić również na stacji kolejowej? oraz czy jest również ważny na autobusy czy tylko kolej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 11 Maj 2016 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@magda0
Nie przez 3 lub więcej kolejnych dni tylko przez 3 lub więcej wybranych dni w miesiącu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:02 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
namteH napisał(a):
@magda0
Nie przez 3 lub więcej kolejnych dni tylko przez 3 lub więcej wybranych dni w miesiącu.

To brzmi bardziej atrakcyjnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
magda0 napisał(a):
Bardzo dziękuję za sugestię, zdaje się ze rzeczywiście wychodzi o korzystnie tym bardziej, że jak sprawdziłam to podróż z Basylei do Beatenberg dla jednego dorosłego i dziecka kosztowałaby około 100 CHF .... Jak rozumiem pass ma ważność przez 3 kolejne dni czy też prze 4 lub 6 w zależności od wybranej opcji? Nie doczytałam jeszcze na ich stronie czy taki pass można kupić również na stacji kolejowej? oraz czy jest również ważny na autobusy czy tylko kolej?


Dokladnie, jak juz wczesniej wspomniane 3 dowolne dni w m-cu. Date dowolnych dni wpisuje sie samemu.
Taki Pass mozna spokojnie wykupic na dworcach PKP w PL. Ludzie z PL, ktorzy do mnie przyjezdzaja kupuja na dworcach w PL.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:42 

Dwa rodzaje są: trochę tańszy ważny przez 3 kolejne dni i droższy przez 3 wybrane dni. Różnica w cenie jest niewielka więc ten na 3 wybrane dni lepiej kupić.
Góra
 PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:49 

Rejestracja: 03 Maj 2016
Posty: 29
Bardzo dziękuję, super mogę wtedy skorzystać już z lotniska, chciałabym się jeszcze upewnić jesli korzystacie, czy w autobusach też są honorowane, jak również czy rzeczywiscie mam dopytywać w kasie czy na ten konkretny pociąg mój interrail obowiązuje, tak ktos radził na jakims forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Maj 2016 11:49 

PS bilet jest ważny na Ekspres: Lodowcowy, Przedalpejski, Bernina, Wilhelma Tella i inne
Góra
 PM off  
      
#58 PostWysłany: 11 Maj 2016 12:12 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 2
Czy mając już Pass na 3 dni w kieszeni można po prostu wsiąść do każdego pociągu czy też trzeba udać się do kasy po dodatkowy bilet/potwierdzenie np. na ekspres lodowcowy? Racjonalne wydaje się posiadanie dodatkowego biletu, czy można dokonywać rezerwacji na wybrane pociągi przez internet używając Passa zamiast płatności? Jak to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 11 Maj 2016 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@pdziewonski
Na takie i inne pytania odnośnie IR tu znajdziesz wyczerpujące informacje :arrow: https://en.rail.cc/switzerland/country/ch#rail
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 11 Maj 2016 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pdziewonski napisał(a):
Czy mając już Pass na 3 dni w kieszeni można po prostu wsiąść do każdego pociągu czy też trzeba udać się do kasy po dodatkowy bilet/potwierdzenie np. na ekspres lodowcowy? Racjonalne wydaje się posiadanie dodatkowego biletu, czy można dokonywać rezerwacji na wybrane pociągi przez internet używając Passa zamiast płatności? Jak to wygląda?


Teoretycznie tak, ale tylko kolej, za wyjatkiem komunikacji miejskiej typu: tramwaj, trolejbus oraz statkow, autobusow pocztowych, niektorych kolejek gorskich etc.
Przy czym kupujac bilet na statki czy niektore kolejki gorskie, pokazujac ten Interrail Pass przy kasie dostaniesz 50% znizki. Na autobusy pocztowe i komunikacje miejska nie ma znizek.
Jesli beda pytac, czy chcesz dojechac statkiem czy autobusem, bierz zawsze statek ze wzgledu na 50% znizki.
Nie zapomnij jednack wczesniej wpisac daty i trasy, zanim gdzies wsiadziesz. W CH wsiadajac gdziekolwiek w cokolwiek musisz miec wczesniej wazny bilet!

Jesli chodzi o ekspres lodowcowy (Glacier Express) to masz z Interrail Pass darmowy przejazd tylko na trasie St Moritz/Davos/Chur - Disentis/Mustér.
Na trase Disentis/Mustér - Zermatt musisz wykupic dodatkowe bilety:

https://de.rail.cc/interrail-reservieru ... hb-gex/258

>>>Der Glacier Express wird gemeinsam von RhB und MGB betrieben, InterRail und Eurail sind auf dem Streckenabschnitt der RhB (St Moritz/Davos/Chur - Disentis/Mustér) voll gültig, auf dem Streckenabschnitt der MGB (Disentis/Mustér - Zermatt) gelten folgende Ermäßigungen auf den Normalpreis: InterRail: 50% (nur Youth-Pässe), Eurail: 25%. Diese Tickets sind am Bahnhof direkt erhältlich.<<<

Mimo wszystko zapytaj wczesniej w kasie na dworcu kolejowym o doplaty, moze sie cos zmienilo.

Jesli zalezy ci na biletach, gdzie wsiadasz w co chcesz rowniez autobusy, statki i komunikacja miejska, oprocz kolejek gorskich oraz na cala trase ekspresu lodowcowego (Glacier Express), to mozesz wykupic tzw. Swiss Travel Pass, ale ceny rosna radykalnie:

https://www.swiss-pass.ch/de/swiss-pass/

Swiss Pass daje 50% znizki na kolejki gorskie i wejscie za darmo do 480 muzeow w CH.

Kupujac Swiss Pass dla rodzica/rodzicow, dla dziecka mozna by bylo wyrobic za darmo "Swiss Family Card", wazna do 16 lat. Wtedy dziecko podrozuje gratis z jednym, albo z 2 rodzicami.

Moze poczytaj jeszcze na tych stronach:

http://docplayer.pl/3685894-Szwajcaria- ... tkiem.html
http://www.ekspress.friko.pl/bilety.htm

Ceny Swiss Pass:
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group