Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pociągi w Szwajcarii
#1 PostWysłany: 27 Maj 2014 15:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Witajcie, zainteresowałem się ofertą Kolei Szwajcarskich, tymi trasami turystycznymi do oglądania gór interesuje mnie linia Złota, Montreux - Luzern, na stronie znalazłem, że niby 8 CHF kosztuje rezerwacja, ale pokopane trochę trasy przy wyborze są (nie ma takiej bezpośredniej trasy...).

Czy ktoś jechał tym i wie jaki jest koszt dokładnie takiej trasy? Czy jest jakaś tańsza ewentualnie alternatywa do takiej podróży? I jak z przejazdem Genewa - Montreux? Ze strony SBB wynika, że przejazd Genewa - Montreux jest dość drogo :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 28 Maj 2014 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
michzak

Nie znam cen przejazdu Genewa - Montreux, ale na pewno przy ladnej pogodzie i dobrej widocznosci, beda piekne widoki. Wzdluz brzegu jeziora sa winnice, po drugiej stronie jeziora widac gory. Jesli zatrzymywalbys sie w ktoryms z hoteli na "riwierze Montreux", to daja tam darmowe bilety na transport. Ja bylam miedzy Lozanna i Montreux i dostalam bilet wazny 24h w obie strony.

Troche zdjec z okolicy z marca: https://goo.gl/photos/DajoKDb8We9wfsxf8

Natomiast jesli chodzi o inne trasy, to polecam przejazd miedzy Interlaken, a Luzerna przez Brunig Pass. Jechalam tamtedy pociagiem we wrzesniu i byly naprawde piekne widoki. Jechalam zwyklym pociagiem, w ktorym byly otwierane okna i moglam robic zdjecia. Ten pociag z panoramicznymi oknami nie daje takiej mozliwosci. Ostatnio jechalam samochodem na tej trasie i jest rownie niesamowita z duza iloscia zakretow, z czego jeden w tunelu.

http://www.fodors.com/community/europe/ ... luzern.cfm

Droga w tunelu i zakrety:
Image
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez michzak, 29 Maj 2018 10:51, edytowano w sumie 1 raz
Podmiana linku
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 28 Maj 2014 10:41 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Jeśli zamierzasz więcej jeździć po Szwajcarii (ale 'zwykłymi' trasami, nie wiem jak jest z tymi turystycznymi) to całkiem opłaca się:
http://intercity.pl/pl/site/oferty-prom ... rrail.html

np 4 dowolne dni w ciągu miesiąca to 158eur - biorąc pod uwagę ceny biletów, to jest to całkiem dobra oferta.:)

Ewentualnie można skorzystać z SuperSaver tickets:

http://www.sbb.ch/en/travelcards-and-ti ... saver.html

kupując bilety z niewielkim wyprzedzeniem (maks 14 dni) - można zaoszczędzić do 50%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Cze 2014 11:31 

Rejestracja: 12 Mar 2013
Posty: 22
Jeżeli to się komuś przyda to uważam że najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie auta we Francji lub w Niemczech i podróżowanie autem po Szwajcarii.
Obecnie mieszkam w Szwajcarii i nie raz sprawdzałem co będzie tańsze: przejazd pociągiem z Genewy do jakiegoś innego miasta w Szwajcarii (nawet jadąc samemu w aucie) czy pociąg. Zawsze pociąg wychodził minimum dwa razy więcej niż paliwo w samochodzie. Oczywiście można zakupic "karte zniżkową" na wszystkie pociągi i kolejki górskie, tylko pytanie czy każdemu się ona zwróci. Kosztuje ona 175 CHF
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Sty 2015 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Zdecydowanie pociągi w Szwajcarii jest to droga, aczkolwiek bardzo przyjemna zabawa. Tam każdy pociąg jest w praktyce Pendolino, aczkolwiek szybszy mimo tych kretych dróg. Np. z Bazylei do Zurichu 33 CHF, Zurich - Lozanna - 73CHF, albo Lozanna - Bazylea - 66 CHF. Komfort ogromny ,widokie przepiękne, ceny przygniatające.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Sty 2015 18:46 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
michzak napisał(a):
Witajcie, zainteresowałem się ofertą Kolei Szwajcarskich, tymi trasami turystycznymi do oglądania gór interesuje mnie linia Złota, Montreux - Luzern, na stronie znalazłem, że niby 8 CHF kosztuje rezerwacja, ale pokopane trochę trasy przy wyborze są (nie ma takiej bezpośredniej trasy...).

Czy ktoś jechał tym i wie jaki jest koszt dokładnie takiej trasy? Czy jest jakaś tańsza ewentualnie alternatywa do takiej podróży? I jak z przejazdem Genewa - Montreux? Ze strony SBB wynika, że przejazd Genewa - Montreux jest dość drogo :(


Te 8 CHF to za miejscówkę, a bilet na trasie Lucerna - Montreux kosztuje 73 CHF w II klasie w ekspresie Złotej Przełęczy:

http://www.goldenpass.ch/CMS/default.asp?ID=256

Jechałem kilka dobrych lat temu tym pociągiem na odcinku Interlaken - Montreux. Miejscówka była zupełnie zbędna, chociaż niestety ją wykupiłem. Tyle, że jechałem wtedy na karcie Swiss Pass, jak jeszcze wszyscy zaciągali kredyty we frankach. Teraz to już trochę droższa impreza:

http://www.swiss-pass.ch/en/swiss-pass/

Ale co sobie pojeździłem pociągami to moje ;-) To zresztą był najbardziej zwariowany dzień, bo pociągami przejechałem prawie całą zachodnią Szwajcarię. Dziś bym tego nie powtórzył ;-)

Rano z Bazylei do Interlaken, z Interlaken do Montreux ekspresem Złotej Przełęczy, w Montreux przerwa ze 2-3 h na zwiedzanie zamku Chillon (dojazd autobusem miejskim też w cenie Swiss Pass), z Montreux do Genewy wzdłuż Jeziora Genewskiego, zwiedzanie Genewy, i powrót na wieczór do Bazylei ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Sty 2015 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ja nie wiem czy ktoś obecnie w ogole wykupuje miejscówki, czy one są w ogóle dostepne. Bilety to ludzie zazwyczaj kupują w biletomatach i nie ma tam możliwosci dokupienia miejscówki. W ogole smieszne było dla mnie to, że kupuje bilety i nie martwie się w co wsiąde tylko wsiadam w pociąg obojętnie jaki byle jechal do konkretnej destynacji. Bardzo to przyjemne. W przeciwienstwie do innych państw, w tym Polski, ze musisz się zastanowić czy dobry pociąg, czy nie za szybki, czy może nie ten przewoźnik. A tam nie, kupujesz bilet trasa Bazyela - Zurych i jedziesz jakimkolwiek byle by w dzień, w którym zaznaczyłeś ze ma być ważny. No poezja po prostu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 14 Sty 2016 01:48 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Robaku napisał(a):
... i jedziesz jakimkolwiek byle by w dzień, w którym zaznaczyłeś ze ma być ważny. No poezja po prostu.

powiem wiecej
bilet powrotny jest wazny do 5 rano dnia nastepnego czyli po polnocy nie musisz kupowac nowego biletu
jesli wsiadasz w nocny pociag (w weekend jezdza) to trzeba Nachtzuschlag miec za 5 CHF
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Kwi 2016 17:20 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Takie szybkie pytanie: lepiej kupować bilety na szwajcarskie pociągi przez internet czy wystarczy na miejscu? Jest jakaś różnica w cenach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Kwi 2016 20:46 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Najbardziej się opłaca chyba ta promocja:
http://www.sbb.ch/en/travelcards-and-ti ... ckets.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 04 Maj 2016 16:54 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
dajkamienia napisał(a):
Takie szybkie pytanie: lepiej kupować bilety na szwajcarskie pociągi przez internet czy wystarczy na miejscu? Jest jakaś różnica w cenach?

dziala to podobnie jak przy lotach
polaczenia o niepopularnych porach i datach kupowane w siecie z wyprzedzeniem beda tansze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Koleje Retyckie
#12 PostWysłany: 07 Cze 2016 00:16 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 36
Loty: 5
Kilometry: 10 533
Nie znalazłam tematu a bardzo mnie interesuje możliwość przejechania się Berniną.
Stąd moje pytania:
czy ktoś jechał tym panoramicznym pociągiem?
kiedy jest się najlepiej wybrać ze względu na pogodę, czytaj: widoki?
gdzie się zatrzymać żeby nie popłynąć finansowo?
dokąd lecieć najpierw żeby wystartować i skąd oraz czym wracać?
Do najtańszych taka podróż nie należy ale podobno widoki usprawiedliwiają każdą cenę...
bardzo chciałabym się o tym sama przekonać a nie wiem jak to ogarnąć logistycznie
dlatego jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone informacje to będę bardzo wdzięczna.


jeśli jest temat to proszę o linka bo nie znalazłam na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleje Retyckie
#13 PostWysłany: 07 Cze 2016 01:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Witam

Czy Kolezanka lubi bardziej zimowe, czy letnie krajobrazy?
Moim zdaniem, pierwszym razem pojechac jesienia, a drugim razem zima.
Ja osobiscie wole zime, jest wtedy jak w Bajce, ale kazda pora roku ma swoje uroki. ;)

Poczytaj prosze:

http://www.fly4free.pl/malownicza-podro ... a-express/
http://podroze.onet.pl/gdzie-na-weekend ... olic/jrl1f
http://www.mojaprzygoda.pl/oferta/fun-t ... na-express
http://www.interrail.eu/interrail-passe ... witzerland

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Koleje Retyckie
#14 PostWysłany: 07 Cze 2016 13:15 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 36
Loty: 5
Kilometry: 10 533
wielkie dzięki cccc :*
nie wiem jak ja szukałam, że nie znalazłam tego artykułu na F4F
bardzo mi pomogłeś, jest tam w zasadzie wszystko czego potrzebowałam
pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 10 Maj 2017 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
@livien @‌dajkamienia‌ Nie ma żadnych haczyków w tej promocji "supersaver", typu posiadanie jakiejś specjalnej karty zniżkowej czy coś? Korzystaliście z tego? Bo właśnie planuję krótką podróż po Szwajcarii i ta promocja wiele by dla mnie zmieniała :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Maj 2017 15:46 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 16
Supersaver nie ma zadnych haczykow. Po prostu bilet obowiazuje tylko na ten konkretny przejazd, nr pociagu i godzine, co jest w miare logiczne, ale byc moze bilety w normalnej taryfie pozwalaja na jakas elastycznosc, nie wnikalem.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciek89 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 10 Maj 2017 17:22 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
w niektorych pociagach (chyba glownie miedzynarodowych) mozna sie natknac na miejsca wczesniej zarezerwowane I niestety wtedy trzeba stac w przejsciu
szczegolnie oblegana w moim rejonie jest trasa Zurich HB - Milano Centrale w okolicach weekendu

jesli podrozuje sie trasami miedzykantonalnymi np Zurich - Baden to bilet powrotny SBB staje sie tageskarta wazna do 4 czy 5 rano dnia nastepnego, do tego jest wazny w autobusach/tramwajach S-bahnach wewnatrz danych stref
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 15 Sty 2018 14:00 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 132
Loty: 158
Kilometry: 117 483
Czy może ktoś oficjalnie potwierdzić, że nie ma obowiązkowej dopłaty do pociągów krajowych IC i Regio w Szwajcarii z biletem Interrail?


Rozważam właśnie zakup biletu Interrail (tańszy, bez Komunikacji miejskiej) lub SwissPass (droższy ale z komunikacją miejską).


Wielkie dzięki za pomoc!
_________________
https://my.flightmemory.com/cmmwdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Sty 2018 17:16 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
nie ma za wyjatkiem pociagow specjalnych (typu Glacier Express, Bernina, pociag czekoaldowy etc)
https://www.interrail.eu/de/reservierun ... andszuege#

Cytuj:
Schweiz



Panoramazugstrecken

Bernina Express
Reservierungen sind nur für den speziellen Panoramazug erforderlich.
Gebühren: 10 € (12 CHF)*

Bus, der zwischen Tirano und Lugano verkehrt: 13 € (14 CHF)

Schokoladenzug
Gebühren 1. Klasse: 53 € (69 CHF)
Gebühren 2. Klasse: 44 € (59 CHF)

Glacier Express
Reservierungsgebühren in der Hochsaison (16. Juni bis 19. September): 43 CHF (37 €)
Reservierungsgebühren in der Zwischensaison (30. März bis 15. Juni/17. September bis 14. Oktober): 33 CHF (27 €)
Reservierungsgebühren in der Nebensaison (10. Dezember bis 29. März): 23 CHF (20 €)

Golden Pass
Reservierungen sind nur für den speziellen Panoramazug erforderlich.
Gebühren: 4,50 € (5 CHF)
* Die Währung der Schweiz (und Liechtensteins) ist der Schweizer Franken (CHF).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Koleje Retyckie
#20 PostWysłany: 03 Maj 2018 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Rezerwacja Bernina Expres Kolei Retyckich na całej trasie wpisanej na listę UNESCO to jest z Tirano do Thusis 330 CHF czyli 1165 PLN dla 3 osób.

UWAGA – można wykonać przejazd taniej – odcinek z Tirano do St. Moritz jest spektakularny!!!. Natomiast z St. Moritz do Thusis jest już tylko bardzo piękny.
Jak ktoś jest pasjonatem kolei albo nie cierpi na brak funduszy to niech jedzie, warto. Ale jak ktoś ma bardzo mocno ograniczony budżet i nie jest fanem wiaduktów i krętych piętrowych tuneli może sobie odpuścić. Nie trzeba jechać Bernina Expres i płacić za dodatkową rezerwację miejsca 10 CHF wystarczy pojechać jakimkolwiek pociągiem na trasie Tirano - St. Moritz bo i tak mają duże okna oraz specjalne przedziały dla osób robiących zdjęcia gdzie fotele nie są ustawione prostopadle do okien jak to zwykle, ale równolegle (dla mniej biegłych w pojęciach matematycznych, siedzenia są naprzeciwko okien a nie bokiem do nich :)). Dobrze jest wyjechać pociągiem rano, aby mieć ze 3 godziny na zwiedzanie ostoi jaśniepańskiego luksusu czyli St. Moritz i powrót tego samego dnia do Tirano.

Edytka - literówka
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group