Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: PLN
#21 PostWysłany: 30 Gru 2017 15:27 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Zgadza się . Można to krytykować ale to był cash dla banksterów, pośredników , developerów i innych zaangażowanych. A kto nie zarabia jak jest okazja to...kiedyś straci. Takie zycie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
 Temat postu: Re: PLN
#22 PostWysłany: 30 Gru 2017 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Na tym właśnie polegał „problem” że wtedy slogan był inny - brać póki jest okazja. Dopiero jak dupneło to się nagle slogany zmieniły. Już kiedyś pisałem. W czasie gdy ludzie brali masowo kredyty we franku mówiło ze się że najpóźniej w 2012 będziemy mieli EUR w PL.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#23 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:01 

Nowy rok też się zaczął baaardzo pozytywnie dla PLN. :D

https://stooq.pl/

Chyba faktycznie trzeba zacząć dolce kupować. 8-)
Warto też zauważyć że UAH już powyżej 8 za 1 PLN.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#24 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:22 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Saxo Bank w noworocznym zarysie dla Polski uważa, ze nawet możliwe jest zejście $ poniżej 3.00pln. Wiekszośc prognoz Saxo jednak się nie spełnia...ale?? :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#25 PostWysłany: 03 Sty 2018 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
I tajemnica grudniowego umocnienia PLN się wyjaśniła ;)
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... aluty.html
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#26 PostWysłany: 03 Sty 2018 11:57 

@Tomek Zien, popraw mnie jeśli się mylę, ale jeśli MF sprzedawało waluty obce, to strona kupująca te waluty równocześnie sprzedawała PLN ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#27 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:06 

Tomek Zien napisał(a):
I tajemnica grudniowego umocnienia PLN się wyjaśniła ;)

No chyba tak nie do końca.
Cytuj:
Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł dziennik wynika, że w całym 2017 r. MF wymieniło na rynku 3–4 mld euro, czyli więcej niż w 2016 r., kiedy na zlecenie rządu sprzedano 2,2 mld euro, jednak znacznie mniej niż w rekordowym 2013 r., kiedy wymieniono 13,1 mld euro.

Jakoś sobie nie przypominam, żeby końcówka 2013 przyniosła aż takie umocnienie złotego jak teraz.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#28 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pemat napisał(a):
jeszcze przypomnij, po ile był CHF na koniec 2007...
i też nikt nie widział

Sorry, niektorzy wiedzieli i CH musialo zarobic na bezmyslnosci kredytobiorwcow, zarabiajacych nie w tej walucie. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#29 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:17 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Kłania się czytanie ze zrozumieniem. I nie nabijam się tylko ,,delikatnie" poprawiam. Pisze wyrażnie...MF w CAŁYM roku 2017 sprzedało ilośc ojro a nie w....GRUDNIU. Gdyby sprzedawało w samym ostatnim miesiącu to kurs pln by spadał a nie wzrastał. Zasadnicza różnica :P :P :P .Zawsze wykorzystuje się korzystną sytuację i trend który trwa już rok i jak widać jeszcze nie zamierza się kończyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#30 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Z tego co pamiętam to dobry = mocny kurs złotówki do euro na koniec roku kalendarzowego jest korzystny dla rządu polskiego (niezależnie od opcji politycznej), gdyż określa przelicznik składki jaką Polska wpłaca do budżetu UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#31 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:54 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nie tylko jaką wpłaca ale także jakie wypłaca np.polskim rolnikom dofinansowanie z EU. Jak sprzedali ojro na początku roku po 4.38pln i wypłacili na koniec po 4.18 to sporo ,,zaoszczędzili" :mrgreen: ale to tylko iluzoryczne. Ogólnie fakt mocnego pln na razie nikomu nie przeszkadza poza...exporterami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#32 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
HandSome napisał(a):
Ogólnie fakt mocnego pln na razie nikomu nie przeszkadza poza...exporterami

Mi akurat mocno przeszkadza. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: PLN
#33 PostWysłany: 03 Sty 2018 13:56 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Anonymous napisał(a):
@Tomek Zien, popraw mnie jeśli się mylę, ale jeśli MF sprzedawało waluty obce, to strona kupująca te waluty równocześnie sprzedawała PLN ;)


owszem, ale po nizszym kursie.

wszystko to gra popyt/podaz i wielkosc rynku.

w uproszczeniu, jesli $ kosztuje 3 PLN a caly obrot to tylko 10k PLN, jesli teraz wrzucisz do sprzedazy 1000$, czyli jakies 3k PLN, to nikt nie odkupi 1 $ po 3 PLN, tylko po 2.9, kolejni po 2.8 az sie ustabilizuje po 2.7 PLN. jesli podaz jest wieksza od popytu, to cena spada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#34 PostWysłany: 03 Sty 2018 13:57 

Ja wiem, po prostu sprawdzałem czy Wy wiecie ;)
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: PLN
#35 PostWysłany: 03 Sty 2018 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Anonymous napisał(a):
@Tomek Zien, popraw mnie jeśli się mylę, ale jeśli MF sprzedawało waluty obce, to strona kupująca te waluty równocześnie sprzedawała PLN ;)

Owszem, ale mnie uczyli, że cenę kształtuje stosunek ofert kupna do ofert sprzedaży. Więc jak chętnych do kupna jest więcej niż do sprzedaży to cena rośnie, jak mniej to spada. Jakoś tak ;) Więc jak chcieli skupować złotówki i złożyli na to więcej zleceń niż było ofert sprzedaży to się złotówka względem € musiała umocnić. Osobiście nie mam nic przeciwko mocniejszemu PLN bo zarabiam i kupuję w złotówkach :D

Edit: @ibartek już wyjaśnił i jak widzę pytanie było nieco podchwytliwe ;)
Anonymous napisał(a):
Jakoś sobie nie przypominam, żeby końcówka 2013 przyniosła aż takie umocnienie złotego jak teraz.

Może wtedy wymieniali przez NBP a to nie ma wpływu na kurs, zresztą jest o tym w artykule.
HandSome napisał(a):
Pisze wyrażnie...MF w CAŁYM roku 2017 sprzedało ilośc ojro a nie w....GRUDNIU. Gdyby sprzedawało w samym ostatnim miesiącu to kurs pln by spadał a nie wzrastał.

Sprzedawali cały rok ale jest też napisane, że gros tej sprzedaży nastąpił w grudniu ;)
I coś chyba pomieszałeś bo jak chcieli sprzedać (sprzedawali) sporo € a kupić PLN to jak kurs PLN miałby spadać?
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#36 PostWysłany: 03 Sty 2018 16:41 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Rozumujesz bardzo logicznie :P ale akurat przy kupowaniu lub sprzedawaniu walut przez dużych graczy to jest niewskazane. sprzedaż i kupno często lub ...zawsze podparte sa opcjami i kontraktami ustawianymi w przeciwnych kierunkach. Ogladasz oczami oferty i zazwyczaj nie wiesz , ze występują także ukryte oferty. Na giełdach tylko pozornie wszystko wydaje się łatwe i proste. Poza tym w połowie grudnia występował termin wygaszania kontraktów. To zawsze jest piątek i często ten dzień nazywany jest dniem..3 czarownic. Dzieją się ,,cuda". Co ważne Ty nie masz wglądu w oferty ale już MF tak.Transakcje czasami są także umawiane i zachodzą w ułamku sek przy odpowiednich poziomach. Za 3 sek wracają na poprzednie pozycje całkowicie inne od tych transakcyjnych . Cena na fixingu bywa inna niż handel w ciągu dnia. Spojrz np. na 1.01 2018. Wszyscy ,,odpoczywali" a cena CHF wtedy spadła ponad 2%. We wtorek czyli 2.01.2018 od rana wróciła na poziomy już 2% wyższe.Zatem konkluzja. Nie zawsze jak ktoś sprzedaje to sprzedaje po PKC(po każdej cenie) co dołuje kurs. Robią to zawodowi traderzy którzy znaja ciekawe sztuczki i mają...spory kapitał :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Zien uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: PLN
#37 PostWysłany: 03 Sty 2018 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Ok, rozumiem. Na temat kontraktów terminowych, opcji itp. gdzieś mi tam dzwoni ale to wyższa szkoła jazdy i nigdy w to nie wnikałem ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#38 PostWysłany: 03 Sty 2018 17:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Niestety...ja wnikałem co sporo mnie kosztowało :evil: :evil: :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PLN
#39 PostWysłany: 03 Sty 2018 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Chciałem tylko zauważyć ze sporo domow maklerskich tez odpoczywało 1-2.01 wiec maluczcy niekoniecznie migli sobie coś ugrać.
A bawienie się w opcje i kontrakty „prywatnie” w 95% kończy się tak samo. Ale często wg starego przysłowia „jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz” ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Trendy walutowe
#40 PostWysłany: 24 Sty 2018 18:24 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Nowe rekordy usd/pln. Własnie $ kwotowany po 3.34 !!! ojro 4.14 i trend bardzo mocny :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Zien lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group