Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Cze 2017 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
friend napisał(a):
Parque e Palácio Nacional da Pena

Płaciłem kartą Aliora dokładnie tydzień temu ;)

7 - 15 czerwca, Porto, Lizbona, Sintra - akceptacja kart w odwiedzanych miejscach (atrakcje, sklepy, restauracje) w ok. 70-75%. Bankomatów całkiem sporo i z wypłatą gotówki też nie miałem problemu.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
#22 PostWysłany: 20 Cze 2017 23:41 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 93
Generalnie kartami Visa/MasterCard da się zazwyczaj płacić, ale niejednokrotnie (m.in. w Lizbonie) spotkałem się z odmową i tłumaczeniem że tylko gotówka bądź akceptują tylko karty wydane przez portugalskie banki (w ok 25% przypadków)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Cze 2017 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Podobne wrażenia - jak już można płacić kartą to przechodzi bez problemu, ale czasem faktycznie po prostu nie można i to w miejscach, w których wydawałoby się to pewne - np. piwnice Offley.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Cze 2017 16:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Generalnie w prawie każdym sklepie można płacić kartą. Działają też karty zbliżeniowe. Ale już nie w każdej restauracji czy kawiarni. Tam nadal króluje gotówka.
Porto: Kafejki przy deptaku nad rzeką tylko płatność gotówką. Lizbona: Klimatyczne restauracyjki w bocznych uliczkach tylko gotówka.
Mniejsze miejscowości np. Guimaraes: w knajpkach tylko gotówka.
Są jednak bankomaty dostępne w okolicy. Polskie karty bez problemu przechodzą.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 29 Lip 2017 18:48 

Rejestracja: 29 Lip 2017
Posty: 7
Od jakiegoś czasu w Lizbonie można płacić polskimi kartami prawie wszędzie. Przede wszystkim zmiana dotyczy automatów komunikacji miejskiej, które zaczęły akceptować zagraniczne karty. Z mojego doświadczenia, mieszkając tu, mam problem tylko w aptekach - tam akceptują karty tylko portugalskie.

Pozdrawiam z Lizbony,
Emilia Lange
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 12 Sty 2018 23:29 

Rejestracja: 19 Mar 2017
Posty: 53
Jeśli chodzi o płatność kartą w Portugalii (przynajmniej w Lizbonie i okolicach) to dramatem są taksówki. Taką opcje ma na oko 10% taxi (warto się zapytać przed wejściem). Może dziwić w porównaniu do Polski gdzie rzadko się zdarza brak terminala.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Lis 2018 20:48 

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 184
Loty: 127
Kilometry: 271 716
A może ktoś ma doświadczenie z wypłatą gotówki z Revoluta? Da się bez prowizji?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Lis 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
W Lizbonie w listopadzie br. nie doświadczyłam problemów z brakiem możliwości płacenia kartą w sklepach, atrakcjach turystycznych czy nawet w restauracjach. Za to na Azorach tylko w niektórych miejscach karty były akceptowane (sieciowy średniej wielkości sklep, promy, sklep z pamiątkami na Terceirze). Co ciekawe nawet na stacji benzynowej Azoria płatność jest tylko gotówką. Płaciłam wszędzie kartą euro z Kantoru Alior.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Kwi 2019 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Kilka dni temu wróciłem z Porto. Jeśli chodzi o płacenie kartą, to w wielu miejscach w centrum nie było to możliwe, o ile nie miało się karty portugalskiej. W typowo turystycznych miejscach była możliwość użycia MC albo Visa. Jednak już trochę poza centrum, w kawiarniach, restauracjach, cukierniach itp karty poza portugalskimi nie przechodziły. Jako, że mam również konto w polskim banku Millenium, który jest bankiem portugalskim, spróbowałem w restauracji zapłacić moją kartą Maestro w EUR. Nie przeszło.

Dwukrotnie wyciągałem gotówkę Revolutem MC z bankomatów. Raz z 'no name' w księgarni Lello, drugi raz w oddziale banku Millenium. W obu przypadkach obyło się bez problemów i bez prowizji. Także w obu przypadkach bankomat zaproponował dwukrotnie DDC. Dwa razy klik na lokalną walutę i kasa w dłoni :-)
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xamoleya uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 14 Kwi 2019 03:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
W knajpach nie próbowałem ale w większych sklepach spozywczych, na dworcach kolejowych czy w hotelach karty nieportugalskie przechodziły. Revolut też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 05 Lis 2020 22:08 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 531
Loty: 223
Kilometry: 272 994
niebieski
w jakich bankomatach w PT wyciągniemy kasę bez prowizji mając konto w EUR (karta Revolut i Vivid)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 05 Lis 2020 22:24 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
Praktycznie wszystkie oprocz euronet

Co do wymogow kart portugalskich, to obawiam sie, ze kolege oszukiwali,
jestem tu juz 2 miesiace i place wszedzie revolutem, chociaz raz Marokanczyk cos mowil, ze jest kwota minimalna, ale jak zaczalem wychodzic to znikla.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 20 Gru 2020 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Na Maderze nie bylo problemu placic kartami AE, Master czy Visa w hotelach, restauracjach, marketach, oprocz malych spelunek i sklepikow.
Warto zabrac gotowke, czy wyplacic z bankomatu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Gru 2020 10:10 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Lepiej mieć ze sobą parę euro, w Porto w małych kafejkach nie zapłaci się kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 21 Gru 2020 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 212
Kilometry: 392 921
niebieski
@Kothson to akurat się tyczy większości krajów, że małe rodzinne knajpki i sklepiki nie przyjmują kart.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 21 Gru 2020 11:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22494
Ciut off topic (popierający noszenia gotówki)

A także mając drobne Euro, można trafić na monety 2 euro które zostały wydane specjalnie na jakiejś okazji
https://pl.wikipedia.org/wiki/Okoliczno ... ety_2_euro

I wtedy czasami to samo 2 euro, jest warte 20 euro :)

End of topic
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 21 Gru 2020 11:17 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Tak, ale tylko w Porto tak bardzo Cię zaboli, kiedy przechodząc koło kafejki zauważysz ludzi stojących wokół okrągłego stołu, pijących wspólnie aromatyczne espresso, zajadających cię ciepłym jeszcze Pastéis de nata, a Ty usłyszysz - sorry, cash only. Odblokujesz telefon, otworzysz apkę z mapami, bo będziesz chciał zlokalizować najbliższy bankomat, niestety internet z roamingu nie zadziała. Obejdzies się smakiem, pójdziesz dalej z poczuciem zmarnowanej szansy, wypijesz podłą lurę w Pingo Doce. Ten poranek mógłby być inny, lepszy, pewnie wpłynie na resztę Twojego urlopu oraz na ogólny poziom zadowolenia z życia.

Dlatego zalecam noszenie gotówki w Porto.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 21 Gru 2020 12:28 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
@Kothson, w Lizbonie też :-)
Do tego warto dodać, że dość często w małych knajpkach terminale dostają awarii z powodów, nazwijmy to ogólnie, podatkowych :) Można to z reguły poznać po napisanym odręcznie napisie "Multibanco fora de serviço".
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group