Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#21 PostWysłany: 25 Lip 2017 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
soty napisał(a):
nie ma nic lepszego niz Cristal po calym dniu lazenia w tym upale... ;)


Jedno i drugie piwo dostępne na Kubie (Crista i Presidental) rozpatrywałbym raczej w kategorii orenżady niż piwa :) Zdecydowany i jedyny plus tego napoju jest taki, że zazwyczaj jest zimne i gazowane :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#22 PostWysłany: 23 Paź 2017 15:05 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Jeśli ktoś trafi to polecamy na ulicach kupować lane piwko - pyszne i do tego kubeczek 0,2L za 5CUPów :D
Niestety dostępne raczej w mniej turystycznych miejscach.
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#23 PostWysłany: 14 Lut 2018 19:24 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 17
Loty: 33
Kilometry: 54 573
Testowałem 4 piwka, z których oczywiście wygrywa Bucanero :)

Cristal to taki Lech free, kompletnie nie moje gusta. Na plaży Rancho Luna piłem Cacique, na Ancon Mayabe - charakterystycznych cech brak, poza tym że dobrze gasiły pragnienie w upale, a chyba o to chodzi w tym klimacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#24 PostWysłany: 14 Lut 2018 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Bucanero rzeczywiscie wygrywalo z innymi, bo bardziej przypominalo piwo, ale ja raczej uzywalem aby popic rum. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Korbol lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#25 PostWysłany: 15 Lut 2018 07:30 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Cristal - jak pisali poprzednicy, można traktować jako oranżadę ;)
SOL (Meksykański browar) - nieco lepszy niż Cristal.
Bucanero - z całej 3 najlepszy.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#26 PostWysłany: 15 Mar 2018 14:00 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 27
Loty: 2
Kilometry: 2 708
piwo, najfajniejsze,że praktycznie nie do kupienia w sklepie normalnym tylko z kramu
większość casa ma je za 2CUC
kram 2CUC

buccanerro słabe w opór
cristal takie brytyjskie, po jeździe w słońcu na rowerze weszło dobrze, ale nie był to belgijski trippel :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#27 PostWysłany: 15 Mar 2018 14:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
piwo, najfajniejsze,że praktycznie nie do kupienia w sklepie normalnym

Normalnym, czyli jakim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#28 PostWysłany: 15 Mar 2018 14:41 

Rejestracja: 01 Mar 2014
Posty: 27
Loty: 2
Kilometry: 2 708
normalnym znaczy panamerica czy innym podobnym do osiedlowego. Było trochę sol. W HAV może jest z tym lepiej, ale TRI, Playa Larga czy Vinales to półki z rumem i wodą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#29 PostWysłany: 15 Mar 2018 15:13 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Tak sobie zerknąłem i pomijając już samą jakość piwa, to nie ma się co oszukiwać,
tu nawet nie ma z czego stworzyć TOP 50 (takiej klasycznej listy najwyżej ocenianych piw w danym kraju)
Kuba to nie jest kraj piwem się lejący ;)

https://www.ratebeer.com/top/all/cuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#30 PostWysłany: 15 Mar 2018 15:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kacper451 napisał(a):
Kuba to nie jest kraj piwem się lejący ;)

@kacper451 dlatego dobrze jest miec plan "B", mozna przerzucic sie na rum, a plan "Z" (zero) to w ogole przestac pic % i mozna zastapic jakims soczkiem czy nawet woda mineralna. :D
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#31 PostWysłany: 18 Mar 2018 14:38 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 12
Loty: 9
Kilometry: 6 494
Nie wiem jak kolega wyżej, ale ja na Kubie nie miałem problemu z kupnem piwa. Owszem nie w każdym sklepie jest, ale nie ma z tym większego problemu i gdzieś w okolicy na pewno mają. Ogólnie cena za piwo to 1 cuc do 2 cuc. Jak się trafi, to można dostać heinekena(nie to, żeby to jakaś rewelacja była). Niestety wszystko w mniejszych niż u nas butelkach, więc nie wychodzi tanio. Jak ktoś preferuje piwo i nie lubi mocnych alkoholi, to Kuba nie jest krajem dla niego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Piwo na Kubie
#32 PostWysłany: 31 Mar 2018 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 42
Loty: 88
Kilometry: 170 857
W zasadzie prawie wszystko na temat piwa na kubie zostało powiedziane.
Najsensowniejsze 2 lokalne to Bucanero i Cristal. Osobiście bardziej mi smakował ten drugi. Chociaż dla piwosza w smaku oba bylejakie, to jednak nie było dla mnie nic przyjemniejszego jak chłodne piwko po całym dniu łażenia.

Najtańsze piwo jakie widziałem - to od 0,55 CUC do 2,5 CUC w małych restauracjach. Lokalne piwko z nalewaka, jak zawsze jak się pokręcicie po Kubie idzie znaleźć coś taniej z okienka, ale ja znalazłem lane do plastikowego kubka ok.0,25L-0,3L za 10 CUP (ok. 1,6zł)

Fani piwa i wina będą raczej zawiedzeni - swoją droga asortyment win bardzo podobny do tego, który jest w naszej... Biedronce.
Będąc na Kubie jednak lepszym wyborem wydaje się rum - nie koniecznie Havana Club, tylko nawet taki lokalny. Udało mi się kupić w Havanie butelkę 0,7L za około 70CUP (ok. 12zł). Dopiero po zakupie zdziwiłem się, że butelka jest plastikowa ale z TuColą było naprawdę niezłe :)

Ktoś pisał o Presidente - to dominikańskie piwo (chociaż jeden z barmanów twierdził, że amerykański...)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Piwko podczas pływania wynajętą łódką (za 8zł/h) po jeziorze w Las Terrazas :)
bucanero las terrazas.png
bucanero las terrazas.png [ 516.88 KiB | Obejrzany 1073 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group