Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lut 2018 12:45 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
Hej,

rozważamy wycieczkę do Turcji lub Tunezji w drugiej połowie września/przełom wrzesień - październik. W tamtym roku wystukaliśmy się trochę z $ na Teneryfie i tym razem szukamy czegoś tańszego.
Nasz styl podróżowania to połączenie relaksu i zwiedzania. Jak gdzieś jedziemy to zawsze wypożyczamy auto i zjeżdżamy wyspę, płyniemy na sąsiadujące wyspy itp. Generalnie aktywnie! i nie boimy się iść w nieznane! :) Nasz styl zwiedzania to hotel w jednym miejscu jako baza i stamtąd robimy wycieczki.

Zastanawiam się który rejon Turcji będzie dobry na start i jednocześnie ciekawy? Macie jakieś doświadczenia, porady?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 21 Lut 2018 12:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Stambuł i jego okolice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Lut 2018 13:41 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
Chyba bardziej mi zależy na spokojniejszych rejonach w sensie ucieczka od wielkich miast.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Mar 2018 00:26 

Rejestracja: 09 Cze 2015
Posty: 167
Loty: 90
Kilometry: 124 797
Na pewno nie można ominąć Kapadocji :)
_________________
Ciemność to Twój strach, światło jest wszędzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Mar 2018 17:29 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
Zastanawiam się, dlaczego tak mało (jeśli w ogóle) osób poleca Ankarę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Mar 2018 17:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
Bo tam nić nie ma :)
Miasto do 8h i nić więcej. Nawet połączenia z lotniska d.. nie urywają ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Mar 2018 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@kalet
Kapadocja jest fantastyczna, ale jeśli chcecie się też zrelaksować nad morzem to polecam Kusadasi lub okolicę na wybrzeżu morza egejskiego. Stamtąd jest blisko do bardzo dobrze zachowanych ruin w Efezie (współcześnie jest tam miasto Selcuk) oraz do miejsca pielgrzymek Merym ana evi - domu Maryi. Trochę dalej na południe jest Didima z ruinami świątyni Apollina. Po drodze warto też zobaczyć ruiny starożytnego Miletu z teatrem oraz ruiny Priene. Dość daleko na wschód, bo ok. 200 km są ruiny Hierapolis oraz naturalne tarasowe baseny wapienne w Pammukale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Mar 2018 19:38 

Rejestracja: 03 Maj 2017
Posty: 82
Loty: 66
Kilometry: 79 244
@Zeus Aż tak źle? Gdyby nie fakt, że chce odwiedzić wszystkie stolice europejskie (jakby nie patrzeć Ankara na liście) to z pewnością bym odpuścił. A, że po taniości bilety lotnicze upolowane to się nie wymigam.

Może jakieś rady, co zobaczyć w okolicy Ankary. Będę tam 2 pełne dni (3 noce).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Mar 2018 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
loty z Ankary nad morze są bardzo tanie. Do Goreme autobusem jedzie się pewnie 4h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Mar 2018 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
Anıtkabir
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Mar 2018 21:49 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Kapadocja jest super ale jeżeli chcecie trochę pozwiedzać Turcję i trochę poleniuchować to proponuję rejon zachodniego wybrzeża.W pierwszych dniach maja 2014r. w ciągu 10 dni spokojnie zrobiliśmy autem trasę Izmir-Kusadasi-Efez-Selcuk-Maryem Ana-Milet-Didima-Bodrum-Marmaris-Oludeniz (!!),Pammukale-Izmir.
Nawet dzisiaj wspominaliśmy tę trasę.To były wspaniałe,spokojne,ciepłe dni.Mnóstwo atrakcji i niezapomniane wrażenia.Początek sezonu,brak turystów.Myślę,że podobnie może być pod koniec sezonu.
Rok wcześniej byliśmy w Stambule i właśnie w Kapadocji.Również wspaniałe niezapomniane chwile.
W roku 2015 , także w maju zaczęliśmy od Dalamanu ( liniami Pegasus z Pragi ) -dalej znów Oludeniz-Myra-Chimera-Antalya-Perge--Aspendos-Side-Alanya-Dalaman. Połączenie starożytnej historii,pięknej przyrody ,morza i gór daje w Turcji niesamowite wrażenia!
Pamiętajcie,że w tym roku do Dalamanu ma latać Ryanair z Bratysławy,bilety już są!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Mar 2018 16:40 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 34
My planujemy w jednym hotelu być cały czas i igo traktować jako bazę wypadową. Jak jest z wypożyczaniem aut w Turcji? Różne historie słyszałem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Maj 2018 14:49 

Rejestracja: 27 Sty 2017
Posty: 114
Podepnę się do tematu, żeby nie śmiecić nowym, podobna tematyka.
Będę w Turcji w kolejną majówkę, lecę UIA do Istambułu, wracam z Ankary.
Mam tydzień do dyspozycji pomiędzy tymi lotami, wiem że jeszcze mam rok czasu, ale ze względu na bardzo tanie krajówki warto skoczyć dodatkowo w jeszcze jedno (trzecie miasto, jakie polecilibyście)? Czy lepiej się skupić na Stambule, Ankarze i ich okolicach? Ile czasu może zająć zwiedzanie obu? Starczy czasu na coś trzeciego? Chociaż jednym dniem, czy lepiej zostać przy dwóch?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Maj 2018 14:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22495
3 dni Stambuł
1 dzień Izmir (albo jednodniówka z Stambułu do Bursy/Wyspy Książęce)
2 dni Kapadocja
1 dzień Ankara
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Cze 2021 11:52 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Hej,

wykopię trochę temat. Nie sądziłem że Turcja będzie moim kierunkiem, ale partnerka chce abyśmy tam pojechali na wakacje z biura podróży. No i tutaj moje pytanie, bo się Turcją nigdy nie interesowałem, w którym rejonie najlepiej szukać hotelu, tak aby na miejscu mieć inne opcje niż tylko leżenia na plaży czy nad basenem? Co by nas interesowało? Hmm, jakieś atrakcje, typu park wodny, jakieś miasto, obiekty historyczne, może jaskinie, obiekty przyrodnicze. Tak żeby po prostu coś ciekawego w okolicy zobaczyć. Czy jest sens i bezpiecznie, wynająć auto?


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 21 Cze 2021 17:54, edytowano w sumie 1 raz
o wypożyczeniu auta są wątki w dziale: https://www.fly4free.pl/forum/transport,forum,1200
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Cze 2021 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Aquaparków w Turcji jest sporo, więc w każdym regionie turystycznym na wybrzeżu znajdziesz co najmniej jeden np. w Kusadasi, Side itp. Miast też wybór jest duży :) Jeśli interesują Was ruiny i starożytne miejsca to też jest ich wiele. W okolicach Antalyi są w Side, Aspendos i Perge. W okolicach Kusadasi największą atrakcją są ruiny starożytnego Efezu. Nieco dalej są ruiny w Priene, Milecie i Didimie. W okolicach Dalamanu są ruiny w Ksantos i Letoon, a nieco dalej Myry. Znane ruiny starożytnej Troi są na północnym wybrzeżu Morza Egejskiego blisko Cannacale. Nad zatoką Antalaya są góry Taurus, więc w nich znajdziesz i wodospady i wąwozy i jaskinie np. jaskinia Dim. Turcja ma naprawdę mnóstwo różnego rodzaju atrakcji, więc jak nie masz preferencji to najpierw możesz wybrać ofertę w biurze podróży. Bardziej zróżnicowany krajobraz jest nad zatoką Antalayi, niż na wybrzeżu Morza Egejskiego, dlatego proponuję skupić się na tym regionie.
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Cze 2021 13:01 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
niebieski
Super dzięki za odpowiedź!
Właśnie widziałem sporo ofert w tych okolicach Antalayi, bliżej miasta Alanya. Jak się tam poruszać? Bezpiecznie jest tam wynająć auto? Będzie gdzie je w okolicach hoteli zaparkować? Z tych okolic dostanę się jakoś na własną rękę na lotnisko w Antalayi? Tam widziałem że jest wypożyczalnia o której ktoś pisał w innym wątku.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 21 Cze 2021 17:50, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Cze 2021 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Zerknij tu:
antalya-miasto,1158,707?start=20#p1426268

a pozostałe kwestie - bezpiecznie i raczej nie ma problemu z zostawieniem gdzieś auta.
Nie trzeba też zawracać się do Antalya specjalnie do wypożyczalni (chyba, że na zwiedzanie, chociaż pewnie i tak tam wylądujesz), jest też pełno lokalnych w okolicach Alanya lub też przy lotnisku Gazipasa.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Cze 2021 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Jak teraz wygląda sytuacja pod względem bezpieczeństwa to nie wiem, bo w Side byłam naprawdę dawno. Z tego co zapamiętałam to wieczorem na ulicach czy plaży często było słychać tak jakby szeptane okrzyki "Hasz, hasz!", ale sprzedający dilerzy nie byli nachalni i wystarczyło nie reagować lub powiedzieć krótkie "No" i już więcej nie zaczepiali. Pary też nie były na ulicy zaczepiane, chociaż już same dziewczyny mogły usłyszeć różne wołania, zwłaszcza wieczorem. Jednak zdecydowana większość z nich była raczej komplementem i nie miała napastliwego charakteru.
W kwestiach dotyczących samochodu też nie pomogę, bo go wtedy nie wypożyczałam.
Ruiny i atrakcje przyrodnicze się nie zmieniły zbyt wiele, więc o nich napisałam :D
Życzę udanego wyjazdu!
Góra
 Profil Relacje PM off
xemi lubi ten post.
xemi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: wydzielony z covida
#20 PostWysłany: 03 Paź 2021 12:07 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 137
Nemrut Dagi koniecznie o wschodzie lub zachodzie...
Bardzo polecam rejs po Eufracie z miasteczka Halfeti.
A przede wszystkim miasto Mardin, 200 km na wschód od Urfy - bdb droga, szybki przejazd.
Podczas wstępnego planowania podróży nie umieściłem w programie (gdyż w ogóle o Mardinie nie słyszałem), potem poczytałem i zdecydowałem się "zahaczyć".
Rzeczywistość przeszła oczekiwania, dla mnie w ścisłej czołówce tureckich "must see".

Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group