Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 540 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 12 Maj 2019 21:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Oslo Tromso to lot krajowy, więc idziesz na domestic. Możesz mieć kartę pokladowa w telefonie

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#242 PostWysłany: 14 Maj 2019 18:12 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Co prawda nie mój pierwszy lot z przesiadką, ale zapytam

Lecę z Wilna do Chicago z przesiadką w Warszawie. Mam 2,5h przesiadki. Czy będę musiał wychodzić i znowu się przechodzić przez bramki, będę sprawdzany itd? Czy normalnie udaje się do gate
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 14 Maj 2019 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
Kontrola paszportowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 14 Maj 2019 18:21 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1858
Loty: 269
Kilometry: 308 146
srebrny
Wychodzic nie bedziesz musial ale na Okeciu sa wewnetrzne dodatkowe bramki security dla ludzi lecacych poza Schengen. Przejdziesz kontrole paszportowa i bezpieczenstwa.

@kemot, a security przypadkiem nie bedzie?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 14 Maj 2019 18:38 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Dziękuję za odpowiedź.

Czyli po wyjściu z samolotu, kierować się nie do wyjścia a gdzieś indziej, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 14 Maj 2019 18:47 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@wiater: idziesz na transfer czyli nie po bagaż ani do miasta, znajdziesz się w strefie odlotów - idąc do właściwego gate do odlotu po drodze trafią Ci się bramki z kontrolą paszportową.
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#247 PostWysłany: 29 Maj 2019 12:24 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 4
Witam Was Wszystkich.
Planuje swój pierwszy lot i mam mnóstwo pytań. (Na część wydaje mi się że znam odpowiedź ale wolę się upewnić - mam straszny mętlik)
Zacznę od tego, że jest to lot z przesiadkami na trasie Gdańsk-Auckland.
Teraz moje pytania.
1. W Wyszukiwarce znalazłem połączenie w całości realizowane przez singapore airlines. Jednak na pierwsza przesiadkę w Kopenhadze mam 1h50min, a w Singapurze 1h15min. Czy tyle czasu na tych lotniskach wystarczy? Czy darować sobie połączenia z tak krótkimi czasami na przesiadkę?
2. Jeśli nie kupuję biletu na stronie przewoźnika tylko gdzieś gdzie przekierowała mnie wyszukiwarka, to gdzie później zarządzam rezerwacją? Np. jak bym chciał dokupić internet albo chciał się odprawić online.
3. Co w przypadku gdy mam jedną rezerwację ale dwóch przewoźników (np. LOT+sinagpures)? Co z połączeniem w przypadku opóźnienia samolotu? Do kogo się zwrócić w sprawie dalszego lotu?
4. Co w przypadku gdy jakiś samolot będzie miał opóźnienie. Czy linie muszą mi zapewnić jakiś inny lot?
5. Czy dobrze rozumiem, że o bagaż nie muszę się martwić podczas przesiadek bo jest to wszystko na jednej rezerwacji? Nadaje w Gdańsku, odbieram w Auckland?
6. (o to mogę się zapytać na samym lotnisku w Gdańsku, ale skoro już się rozpisałem to i oto się zapytam) Czy w Gdańsku na lotnisku jest różnica czy lecę do krajów należącego do strefy Schengen czy nie należącego do strefy Schengen? Chodzi mi czy jest inna odprawa. Czy w Gdańsku idę do kontroli („z dowodem”), a dopiero w Kopenhadze przejdę kontrolę paszportową? Czy od razu udaje się jak bym leciał poza Schengen w Gdańsku?
Powrót
Przy powrocie miałbym dużo więcej czasu (Singapur 17h, Kopenhaga 6)
7. Czy gdybym chciał wyjść „na miasto” , czy to w Singapurze, Kopenhadze, czy Dubaju (wspominam o tym bo może wybiorę inne połączenie) po wyjściu z samolotu kieruje się na „transer” i tam SZUKAM wyjścia na miasto i wtedy tam mam jakąś kontrolę? Czy jak już wejdę w strefę „transer” to kaplica i nie dam rady wyjść na miasto?
Czy może po wyjściu z samolotu mam kierować się za ludźmi którzy kończą lot i idą po walizki i gdzieś tam dojdę do punktu gdzie będę miał kontrolę aby wyjść na miasto (wiza , itp.)?
Dzięki wielkie jeśli ktoś zechce odpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 29 Maj 2019 13:11 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
-- 29 Maj 2019 13:06 --

Ad
1. Jeżeli sprzedawane jest na 1 bilecie, to czasu powinno wystarczyć, choć przy bardzo krótkich przesiadkach ryzykujesz znacznym wydłużeniem podróży (czekanie na kolejny lot, który może być do tego składakiem z przesiadką - akurat w Doha miałem 1h15, a samolot miał opóźnienie - powrót do Wawy przez Wiedeń zamiast bezpośrednio plus extra 8h).
3. Na 1 bilecie zapewnią inny. Zwracasz się do tych linii, z którymi miałeś lecieć na tym odcinku.
4. Jeżeli na 1 bilecie, to zapewnią inny lot. Uwaga - bywają też oferty zakupu z przesiadką na ryzyko pasażera, ale na ogół łączone tanie linie z klasycznymi, to wtedy nie muszą.
5. Jak nadasz do miejsca docelowego, to już nie musisz. Można też nadać na część trasy i wtedy odbierasz. Nie dotyczy przesiadek w USA, gdzie i tak zawsze odbierasz po 1 lądowaniu.
6. Będzie jak do strefy Schengen - no nie przestawią samolotu do różnych bramek, żeby osobno wsiadali ci do Kopenhagi bez odprawy i ci co mają lecieć dalej z odprawą ;) Odprawa będzie w Kopenhadze.
7. Po wyjściu z samolotu masz kierować się za ludźmi którzy kończą lot i idą po walizki. Co do wizy zależy od miejsca przesiadki - nie zawsze da się uzyskać na lotnisku, więc wtedy nie wyjdziesz, ale w Singapurze i Kopenhadze nie ma problemu z wizą ;) Przy powrocie na lotnisko trzeba znowu przejść całą procedurę, więc należy przybyć na nie wcześniej ze 2h przed odlotem. Jeżeli spóźnisz się z własnej winy, to już nie pomoże 1 bilet, wszystkie kolejne odcinki unieważnione za no show.

-- 29 Maj 2019 13:11 --

PS: Jeżeli to pierwszy lot tego typu nie brałbym przesiadek na styk na nieznanym, ale wielkim lotnisku. Jeżeli wszystko o czasie i jest go dość na przesiadkę, a ty się pogubisz i nie zdążysz, to już nie wina przewoźnika, tylko ty się nie stawiłeś na lot i wszystkie kolejne odcinki przepadają (w tym loty powrotne).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#249 PostWysłany: 29 Maj 2019 13:38 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 4
Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź.
Zostało tylko:
2. Jeśli nie kupuję biletu na stronie przewoźnika tylko gdzieś gdzie przekierowała mnie wyszukiwarka, to gdzie później zarządzam rezerwacją? Np. jak bym chciał dokupić internet albo chciał się odprawić online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 29 Maj 2019 13:47 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@pietrek81: na stronie linii logując się kodem rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
pietrek81 uważa post za pomocny.
 
      
#251 PostWysłany: 06 Cze 2019 21:57 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 4
Hej
To znowu ja.
Przyznaję... jestem miękka faja i wybrałem zakup biletu bezpośrednio u przewoźnika. Jednak jednej rzeczy nie rozumiem i proszę o pomoc.
Cały lot na jednej rezerwacji. Trasa GDN-HEL-DOH-AKL.
Pierwszy odcinek GDN-HEL obsługiwany prze finair, reszta przez qatar
I teraz moje pytanie.
Jestem na lotnisku w Gdańsku i idę na odprawę do Finair i oni mnie odprawia na całą podróż? czy tylko na pierwszy odcinek?
Czy mam się odprawiać online na stronie qatar (co załatwi mi sprawę również na odcinku GDN-HEL)?
Z góry dziękuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 06 Cze 2019 22:01 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@pietrek81: na lotnisku powinni odprawić Cię na całą podróż - dostaniesz wszystkie karty pokładowe, bagaż też poleci od razu na miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
pietrek81 uważa post za pomocny.
 
      
#253 PostWysłany: 06 Cze 2019 22:09 

Rejestracja: 29 Maj 2019
Posty: 4
ja pikole.. jak Wy błyskawicznie odpowiadacie...:) wielkie dzięki
aby uszczegółowić .... finair powinien mnie odprawić? (nie wiem czy w ogóle jest qatar w Gdańsku)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 06 Cze 2019 22:12 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2256
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@pietrek81: odprawiać Cię będzie obsługa lotniska w punkcie check-in i nie ma znaczenia - w systemie jest cały bilet i na całą trasę będziesz odprawiony, idziesz do odprawy na lot do HEL a tam się zajmą resztą :) Powodzenia i udanego wyjazdu!
Góra
 Profil Relacje PM off
pietrek81 uważa post za pomocny.
 
      
#255 PostWysłany: 06 Cze 2019 23:27 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
Jeśli pierwszy odcinek obsługuje Finnair, to tak, idziesz do ich stanowiska.
Góra
 Profil Relacje PM off
pietrek81 uważa post za pomocny.
 
      
#256 PostWysłany: 26 Cze 2019 17:05 

Rejestracja: 26 Cze 2019
Posty: 1
Witam,
Planuje swój pierwszy lot z przesiadką i mam kilka pytań - trasa WRO-MUC-TSR
1. Jak wygląda przesiadka na lotnisku w Monachium, czy muszę wyjść tak jak po odbiór bagażu i po raz kolejny przejść przez kontrole czy kieruje się jakoś bezpośrednio do gate? Oba loty są na tym samym terminalu.
2. Rumunia nie jest w schengen, czy potrzebuje paszport do odprawy lub jakiejkolwiek kontroli? Podróżując tam autokarem z części krajów można wjechać na dowód ale z Ukrainy i Mołdawii trzeba mieć paszport więc nie wiem jak to wygląda z perspektywy linii lotniczych.
3. Czy mogę wyjść "na miasto" między lotami jeśli mam więcej czasu na przesiadkę?
4. Bagaż jest nadawany z miasta w którym zaczynam lot bezpośrednio do lokacji docelowej czy muszę sam nadawać bagaż drugi raz w Monachium?
5. Lecę Lufthansą, odprawa online jest 23h przed lotem oba loty są na jednym bilecie czy muszę odprawiać się dwa razy na każdy lot osobno?
Z góry dziękuje za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 26 Cze 2019 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5615
HON fly4free
1. do gate
2. paszport lub dowód osobisty
3. tak
4. bagaż odbierasz raz na końcu swojej podróży
5. raz, poza wszystkim w ogóle nie musisz odprawiać siè online
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#258 PostWysłany: 29 Cze 2019 14:19 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
3. Lepiej mieć paszport, jeśli masz biometryczny, w MUC ominiesz kolejki do kontroli paszportowej. Ale dowód oczywiście w zupełności wystarczy. To istotne zwłaszcza przy krótkich przesiadkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 14 Lip 2019 03:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
Witam, planuje przedłużyć swój pobyt na Tajwanie i odbyć "visa run"

Ciekawi mnie taka opcja, czy mógłbym wylecieć z kraju i wrócić tego samego dnia?, może i nawet tym samym samolotem, bez wychodzenia z lotniska i bez wizyty w urzędzie imigracyjnym. Czytałem że jak się przylatuje do kraju, to urzędnicy nie sprawdzają pieczątek wyjazdowych z poprzedniego..

Czy w takiej sytuacji, mógłbym przed wylotem z Tajwanu, odprawić się online na dwa loty, wydrukować karty pokładowe, także nie musiałbym już odwiedzać stanowiska odpraw? czy może mimo wszystko, po przylocie do kraju drugiego powinienem odwiedzić "transfer desk"?

Zastanawia mnie też to, czy może niektóre lotniska są tak zaprojektowane że po przylocie trzeba koniecznie odprawić się w urzędzie imigracyjnym by później dostać się do bramek..

dziękuje z góry i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 14 Lip 2019 07:04 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 943
niebieski
Nie wiem dokąd chcesz lecieć, ale przecież na lotnisku docelowym będziesz musiał wysiąść z samolotu a potem się do niego załadować, przechodząc całą procedurę. Najprawdopodobniej z odprawą wizową, to nie Schengen. Leć sobie normalnie gdzieś na weekend, pieniądze na bilet i tak wydasz, a przynajmniej coś zobaczysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 540 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group