Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 01 Lut 2019 13:47 

Rejestracja: 31 Gru 2018
Posty: 1
Loty: 13
Kilometry: 16 017
Mam pytanie

W przyszłym tygodniu będę leciał z Malty do Poznania przez Bergamo (2 oddzielne bilety Ryanair). Czas na przesiadkę to 1h30. Czy po przylocie to Bergamo muszę ponownie przechodzić kontrolę bezpieczeństwa czy odrazu będę mógł iść do gate ? Podróżuje tylko z bagażem podręcznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#182 PostWysłany: 01 Lut 2019 14:22 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
-- 01 Lut 2019 14:10 --

1:30h to lekko ryzykowna przesiadka, bo gdyby np lot opozni sie o 30min, to zostaje godzina. Wg mnie w Bergamo nie ma trazytu, wiec raczej trzeba bedzie wyjsc, a pozniej wejsc jeszcze raz. Przy nieznajomosci lotniska moze byc to mocno stresujaca podroz. Jak znajde cos na temat tego lotniska, to wrzuce tutaj.

-- 01 Lut 2019 14:22 --

Poki co na stronie lotniska prosza, aby ze wzgledu na warunki pogodowe zglaszac sie do odprawy duzo wczesniej, niz zwykle.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 01 Lut 2019 14:22 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 238
Kilometry: 367 067
Będę też miał dokładnie taką samą sytuacje i 1:35 na przesiadkę. a będę leciał z Hamburga.
Jednak można kupić na stronie rajana loty z przesiadką i to przez bergamo z ominięciem ponownej kontroli.
Jak patrzyłem loty z Hamburga jak i z Malty można kupić z przesiadką, więc nie powinno być teoretycznie problemu. No chyba, że rejs będzie miał bardzo doże opóźnienie.
Więcej informacji na temat tranzytu jest na forum :)
oraz
https://www.pasazer.com/news/34985/berg ... naira.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 01 Lut 2019 14:27 

Tom Jed napisał(a):
............... Wg mnie w Bergamo nie ma trazytu, ..............


Jest

We właściwym temacie

ze-strefa-tranzytowa-bez-powtornego-security,15,8025&p=1178176&hilit=lotniska#p1178176

u góry z prawej w Przeszukaj temat wpisujemy Bergamo
Góra
 PM off  
      
#185 PostWysłany: 01 Lut 2019 14:28 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
https://www.rp.pl/Linie-lotnicze-i-lotn ... rgamo.html
Jak wynika z powyzszego artykulu jest tranzyt, moze w Ryanarze cos beda wiedzieli, zadzwoncie, napiszcie, bo po co sie stresowac.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 02 Lut 2019 21:37 

Rejestracja: 02 Lut 2019
Posty: 1
Dzień dobry,

W kwietniu wybieram się do Johannesburga i chociaż kusi mnie lot Emirates to znalazlam bardzo tanie bilety LOT + Turkish airlines.
Jako że jest to moj pierwszy tak dlugi lot z przesiadką, mam kilka pytań.

1. Pierwszy lot Warszawa - Istambul obsluguje LOT, natomiast Istambul - Johannesburg obslugiwany jest przez Turkish airlines. Bilety chce kupić przez strone Turkish airlines (razem z biletem LOTu), czy to oznacza ze oba polaczenia beda na jednym bilecie?
Nie bede musiala wychodzic ze strefy tranzytowej?
1.1. Czy potrzebna mi wiza?

2. Czy moj bagaz zostanie od razu przeniesiony do drugiego samolotu?

3. W Istabule mam 2h na przesiadke... zastanawiam sie czy to nie za malo. Jak myslicie?

4. Jakies opinie na temat Turkish airlines? Na razie trafilam na malo pozytywnych



Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lut 2019 23:33, edytowano w sumie 1 raz
Doklejam do istniejącego już tematu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 02 Lut 2019 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Bagaż nadajesz od razu do punktu docelowego, na lotnisku nie opuszczasz strefy tranzytowej, więc wizy nie potrzebujesz.
Nie leciałem Emiratesem, ale porównując Turkish z Qatarem zdecydowanie wybieram Turkish za lepsze jedzenie i wino. Dodatkowo zapunktowali za transmisję na żywo finału Ligi Mistrzów.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 08 Lut 2019 21:46 

Rejestracja: 28 Kwi 2016
Posty: 5
witam kolegow
ja mam taka sytuacje; laduje w Amsterdamie o godzinie 20.00 liniami flybe i nastepny lot do Meksyku
liniami aeromexico o 22,30.Mam tylko podreczny i dwa rozne bilety .Wiec czy moge isc strefa tranzytowa,
czy musze wyjsc najpierw przez kontrole i wejsc ponownie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 08 Lut 2019 23:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@zgnilas Moim zdaniem konieczna będzie powtórna kontrola i okazanie dokumentów.Wylatujesz z UE i masz drugi bilet na ten lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 14 Lut 2019 12:15 

Rejestracja: 14 Lut 2019
Posty: 1
Dzień dobry,
w kwietniu planuje podróz do Tromso i zastanawiam sie czy zdąze z przesiadkami z Rzeszowa ?

RZE-WAW 9:05-10:00
WAW-GDN 10:35-11:35
Podróż liniami LOT'u na jednym bilecie, tylko z bagazem podręcznym, a na przesiadke tylko 35 min
Dalsza podróz z GDN wylot o 13.50 liniami Wizzair
I jak to jest z tymi kontrolami bezpieczenstwa z lotami przesiadkowymi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 14 Lut 2019 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Jeżeli pierwszy lot nie będzie opóźniony, to powinnaś zdążyć na pozostałe bez problemów.
Co do kontroli bezpieczeństwa, skoro masz tylko podręczny to akurat i WAW i GDN ma strefę tranzytową, więc jak nie wyjdziesz przypadkiem z lotniska, to będziesz sprawdzana tylko w RZE.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
angela95 lubi ten post.
 
      
#192 PostWysłany: 14 Lut 2019 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
@angela95 osobiście bym się nie zdecydował na takie połączenie. Leć wcześniej jak możesz, a z tego co widzę we wtorki i soboty LOT lata również z Rzeszowa do Warszawy o godzinie 5:50. Co innego gdyby to był lot powrotny do Twojego miejsca zamieszkania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
angela95 lubi ten post.
 
      
#193 PostWysłany: 21 Lut 2019 23:06 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Mam pytanie lece do sajgonu czarterem potem mam wylot inna linia za kilka godzin czy musze miec wize?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 22 Lut 2019 12:12 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Musisz mieć wizę, żeby wsiąść do samolotu w Polsce (przynajmniej qatar mocno tego pilnował, obstawiam że czartery też).
Później wiza będzie Ci potrzebna żeby dostać się do odebrania bagażu, który (zakładam) dopiero nadasz na kolejny lot.
I uważaj na literówki w wizie online, bo wyrabianie "w 15min" pod bramką jest dość drogie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 01 Mar 2019 15:44 

Rejestracja: 22 Kwi 2014
Posty: 49
Loty: 115
Kilometry: 113 271
Cześć,
pytanie do osób doświadczonych w lotach do USA, wystawianych przez LO, zawierających odcinek krajowy w USA na pokładzie United:
Moja firma ma możliwość zakupu biletu (przez pośrednika) w dwóch wersjach - w jednej lot krajowy w USA (ORD-MSP) jest wystawiony na kodzie LOxxxx (operowany przez United) a w drugim lot krajowy jest bezpośrednio na kodzie UAxxx. Jest przy tym dość znacząca różnica w cenie. Czy ktoś wie czy w praktyce robi to jakąś różnicę? Np. problem z nadaniem bagażu prosto do MSP itp. Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 01 Mar 2019 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Może mieć to jakąś różnicę w sposobie naliczania mil do danego programu, chociaż tu by się musiał wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony. Bagaż do MSP mimo że nadasz bez problemu w Polsce, to tak go będziesz musiał(a) odebrać na pierwszym lotnisku w Stanach (zapewne Chicago) i nadać ponownie, gdyż takie są przepisy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smuti99 uważa post za pomocny.
 
      
#197 PostWysłany: 02 Mar 2019 16:17 

Rejestracja: 02 Mar 2019
Posty: 28
Mam do Was takie pytanie, mianowicie wybieram się z rodziną 2+2 w maju na Fuerteventura. W związku z tym kupiłem bilety w Ryanair z przesiadką w Barcelonie elprat (3.5 godziny na przesiadkę), natomiast powrót mam przez Mediolan Bergamo (1.5h na przesiadkę). Teraz właściwe pytanie, czy z racji, że każdy lot wykupowałem oddzielnie, mam inny nr rezerwacji będę zmuszony po każdym locie odebrać swój bagaż i nadać do na kolejny lot czy jest też jakiś sposób aby dogadać się z przewoźnikiem, abym nie musiał nie martwić o tą sprawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 02 Mar 2019 16:25 

Niestety, ale musisz odebrać bagaż rejestrowany w Barcelonie i Bergamo, nadać ponownie i przejść kontrole bezpieczeństwa
W Bergamo może być na granicy nie wyrobienia się
Góra
 PM off  
      
#199 PostWysłany: 02 Mar 2019 17:14 

Rejestracja: 02 Mar 2019
Posty: 28
No to narobiłeś mi stracha... Wedle rozkładu mamy dokładnie 100 minut na przesiadkę. Ma ktoś w związku z tym praktyczne porady jak to zrobić jak najszybciej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 02 Mar 2019 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Fast track. Tak czy owak jeśli samolot będzie trochę opóźniony, możesz tej przesiadki nie ogarnąć i zostać w Bargamo.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 545 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group