Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Wrz 2019 09:25 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
Witam.
-Przelot do Katmandu około 3,5 tys
-Z Katmandu do Lukli około 1,3 tys

Jakie są dodatkowe koszta. Na pewno ubezpieczenie i pozwolenia.
Jak z noclegami w czasie trekingu ? Można sie rozbijać na trasie ?
Czy trzeba jakieś szczepienia przed wyjazdem ?
Na jakiej stronie najlepiej rezerwować lot do Lukli ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 08 Wrz 2019 13:45 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
tims i wejscie do parku, ubezpieczenie koniecznie, najlepiej gorskie z akcjami ratunkowymi
noclegi w guesthousach
szczepienia standardowe
loty z tego co pamietam bezposrednio na stronach linii, np yeti. sprzedaja tez lokalne biura podrozy na miejscu zdaje sie taniej, ale w sezonie lepiej kupic wczesniej, najlepiej na najwczesniejsze loty danego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Wrz 2019 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Pierwsze pytanie kiedy, a jak chcesz wydać 3,5 zł na bilet, to inne koszty to pikuś, loty załatwić na miejscu, ok 170$ w jedną stronę, po drodze śpi się w hotelach, teahousach, tam gdzie się dojdzie tam się nocuje, namiot dopiero w bazie,
Szczepienia na zimno i wiatr
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Wrz 2019 15:09 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
-- 08 Wrz 2019 15:06 --

Myślałem w październiku, ale może być też w kwietniu.
Zmieszczę się w 6 tys ? Rozumiem że nie trzeba przewodnika ?
Właśnie lotu do Luki się najbardziej obawiam bo ponoć to jest najbardziej niepewna sprawa w całej tej wyprawie.
Czy trzeba na długo przed wyjazdem robić te szczepienia ?

-- 08 Wrz 2019 15:09 --

Ubezpieczenie - od lat mam https://www.alpenverein.pl/ubezpieczeni ... zpieczenia
który obejmuje cały świat do 6000 m.n.p.m ale słyszałem że tam wolą jednak aby mieć ich ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Wrz 2019 15:27 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
po sezonie, np listopad bedzie mniej ludzi.
w gorach 100zl dziennie per pax powinno spokojnie wystarczyc
ubezpieczenie co masz ma bardzo niskie koszty leczenia w standardowej wersjii
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 08 Wrz 2019 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Ubezpieczenie to musi być przede wszystkim takie, które nie wyklucza wypraw górskich, a czy to trekking czy wspinaczka to potem będzie spór jak to zakwalifikować, jeśli się było w bazie pod Everestem to ubezpieczenie powinno obejmować wspinaczkę,
Rozumiem, że to pierwszy raz, to bym się tam nie pchał, a pojechał do pokhary i tam jest wybór trekków pod annapurnę, jest łatwo dojechać, i taniej na miejscu
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Wrz 2019 08:11 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
kostek966 napisał(a):
Ubezpieczenie to musi być przede wszystkim takie, które nie wyklucza wypraw górskich

Alpenverein to ubezpieczenie typowo górskie, jednak wyczytałem ze w Nepalu i tak trzeba/warto wykupić ich.
kostek966 napisał(a):
Rozumiem, że to pierwszy raz, to bym się tam nie pchał, a pojechał do pokhary i tam jest wybór trekków pod annapurnę, jest łatwo dojechać, i taniej na miejscu


Pierwszy raz w Nepalu. Z górami mam doświadczenie. Byłem m.i. na Mont Blanc i Kazbek.
Z tą Pokhartą to cenna wskazówka. Gdybym nie załapał się na lot do Lukli to może to być opcja rezerwowa.

Na razie jestem na etapie planowania, więc każda propozycja i informacja dotycząca Nepalu jest dla mnie cenna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Wrz 2019 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Ok, w takim razie gdyby nie Lukla osobiście polecił bym Langtang, ładniejsze widoki niż na ABC, lepsza infrastruktura, idzie się wzdłuż doliny, więc się nie pobłądzi, mniej ludzi i niższe koszty, z ostatniej miejscowości Kyanjin Gompa można wejść na 5k Yala Pik, albo Tsergo Ri, w okolicy można też robić wiele innych trekków
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Wrz 2019 10:13 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
-- 09 Wrz 2019 10:05 --

Jeżelim planujesz zwykłą trasę z Lukli do Gorka Shep z wypadem do base campu to nie masz tam żadnej wspinaczki. Technicznie to bardzo łatwa trasa. Idziesz prostą i oczywistą ścieżką, gdzie nie masz szansy zabłądzić. Co kawałek są lodge gdzie można zatrzymać sie na nocleg czy posiłek. Dzienne odległości ze względu na zmianę wysokości (wzrost) wysokość są nieduże. Niżej na odcinku z Lukli do Namche Bazar trasę dzielisz z reguły na 2 jednodniowe odcinki po ok. 4-5 godzin marszu, w pozostałe dni w górę szlaku idziesz dziennie po ok. 3-6 godz. Z powrotem oczywiście można robić odcinki dłuższe.

Podstawowym Twoim problem będzie wysokość i zimno (w nocy w lodge'y). Przez większość czasu będziesz przebywał na wysokości około i powyżej 4000 m. Ważne jest obserwowanie reakcji własnego organizmu i ewentualne wystąpienie symptomów choroby wysokościowej (jego łagodna postać pojawią się i wielu jeżeli nie większości turystów). Trzeba wówczas zadbać o właściwą aklimatyzację, najczęściej wystarczy zrobienie jezdniowych przerw w wędrówce. Dla złagodzenia obwojów wysokościowych można sobie aplikować aspirynę. Niektórzy stosują także diamax (polski odpowiednik tego leku to diuramid) choć jego skuteczność nigdy nie została medycznie oficjalnie potwierdzona.

Kwestia wyboru terminu - optuję za listopadem z dwóch powodów: jest mniej turystów i masz gwarantowaną na 99% dobra pogodę. Akurat trasy w Khumbu (także do BCE Everest) robiłem w tym właśnie miesiącu. Temperatury począwszy od Namche Bazar (powyżej 3.400 metrów) w nocy były ujemne, choć nie dramatycznie niskie . Trochę dokuczało mi zimno w Lodge'ach (także pewnie z uwagi na to, ze jestem szczupły, a na treku dodatkowo straciłem sporo kg), które nie są ogrzewane. jedynie w jadalniach wieczorem zapal sie ogień w tzw. kozie. Trzeba mieć ze sobą dobry puchowy śpiwór. Ja spałem dodatkowo w czapce i rękawiczkach :D . Rano w pokoju lodge'ach (tych wyżej położonych) temperatury spadały w okolice 0 stopni.

Według mnie jednym z najistotniejszych elementów przygotowania do treku prócz kondycji jest zadbanie o lekki plecak. Mnie udało się zejść poniżej 10 kg (łącznie z wagą plecaka) i to dało mi znaczny komfort.

Nie ma sensu brać namiotu - i tak będziesz żywił się lodge'ach, a to jest podstawowy wydatek na treku. Szkoda więc fatygi i dużego obciążenia.

Wynajęcie przewodnika w sensie człowieka, który będzie Cię prowadził na szlaku jest zbędne. Trasy w rejonie Everestu czy Annapurny są oczywiste (w tym pierwszy przypadku bardziej oczywiste :D ) i zupełnie wystarcza mapa treku (w Nepalu są świetne mapy, polecam wydawnictwo NEPA MAP). Natomiast jeśli potrzebujesz towarzystwa lokalnego człowiek, który nie tyle będzie prowadził Cię na trasie, ale opowiadał o obyczajach, pokazywał ciekawe miejsca, itd. to może to mieć sens. Szczególnie w rejonie Annapurny, która jest bogata w wioski i kultury różnych miejscowych ludów. Ja w każdym razie nie chodziłem z przewodnikami (w Nepalu zrobiłem 3 długie treki, w sumie ok. 60 dni)

Co do szczepień - jak pisał wcześniej ibartek - należy zadbać o standardowy zestaw, czyli w sumie taki jak obowiązuje także w Polsce:
● wirusowe zapalenie wątroby typu A
● wirusowe zapalenie wątroby typu B
● tężec + błonica
● choroba Heinego-Medina (inaczej: poliomyelitis)
● dur brzuszny

z zalecanych jest także:
● japońskie zapalenie mózgu
● wścieklizna

pozdrawiam

-- 09 Wrz 2019 10:13 --

kostek966 napisał(a):
Ok, w takim razie gdyby nie Lukla osobiście polecił bym Langtang, ładniejsze widoki niż na ABC, l

Trasa do Annapurna BC rzeczywiście wiedzie w większości osłoniętą doliną i dopiero u celu otwierają sie świetne widoki. Jednak jeśli robi się trasę wokół Annapurny, zwłaszcza z jej lokalnym odgałęzieniami np. do jeziora Tlicho, to widoki są rewelacyjne. Podobnie jeśli chodzi o lokalne wioski i klasztory.
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Wrz 2019 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Tak, ABC to wchodzenie i zchodzenie po schodach, AC to zupełnie coś innego, ale trzeba mieć dużo więcej czasu
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Wrz 2019 11:45 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
@AC to zupełnie coś innego, ale trzeba mieć dużo więcej czasu
Zgadam się, lepiej mieć więcej czasu.
Annapurna Circuit to dość (niestety) ucywilizowana trasa. Na większości jej odcinków jest już droga dostępna dla samochodów (także asfaltowa). Nie mam najnowszych informacji - w 2012 roku jeepem można było od wschodniej strony dojechać aż do Jagat (obecnie chyba drogę już dociągnęli do Manang choć nie jestem tego pewny), a od zachodnie strony (czy raczej północnej za przełęczą Thorung) można było skorzystać z pojazdów już od Muktinath. To z jednej strony jest niefajne, ale z drugiej strony ludziom, którzy maja mniej czasu, pozwala dowolnie skompilować rozległość i czas wędrówki. Na szczęście :"asfalt" można w dużym stopniu ominąć szlakami alternatywnie położonym do poprzedniej głównej trasy treku co daje fajny efekt. Przeszedłem (razem z moją żoną) tę trasę niespecjalnie się spiesząc prawie początku (od wioski Bhulebhule) aż do Tatopni. Zrobiliśmy przy tym trochę bocznych odnóg. zajęło nam to 22 dni. Naprawdę świetna przygoda. Trasę robiliśmy w dość nietypowym czasie bo w okresie monsunu (koniec czerwca i lipiec). Zaleta tego czasu była prawie zerowa liczba turystów...
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 09 Wrz 2019 20:29 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
-- 09 Wrz 2019 20:21 --

@jaszon Brałeś raki ? Czy ze sprzętu tylko kijki wystarczą ? Na zdjęciach raczej widać teren skalisty.
Nocują turyści w bazie czy raczej robią wypad tak jak Ty ? Jest tam jakiś punkt kontrolny w którym sprawdzają zezwolenia ?

Lodge - cz są jakieś kłopoty z miejscami ? 100 zł na dzień powinno starczyć ? Płaci się w rupiach czy dolarach ?
ABC- to Annapurna Base Camp, a AC co oznacza ?

To jest baza docelowa na 5364 m .n.p.m. ? Widać z niej Everest ?
https://www.google.com/maps/place/Mount ... 86.8480477

Te szczepienia to ile przed wyjazdem powinno się załatwiać ?

-- 09 Wrz 2019 20:22 --

Przepraszam. AC napisałeś. Annapurna Circuit

-- 09 Wrz 2019 20:29 --

Lodge - czy podróżując samemu koszty noclegu są większe ( osobny pokój ) czy raczej to działa tak jak w schroniskach że dokooptują cie do innych w pokoju ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Wrz 2019 21:02 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
@jaszon Brałeś raki ? Czy ze sprzętu tylko kijki wystarczą ? Na zdjęciach raczej widać teren skalisty.
Raki są absolutnie niepotrzebne. W listopadzie na całej trasie raczej nie spotkasz śniegu. Jedynie odrobinę trudniejszy moment to przejście przez fragment lodowca pomiędzy Tugla a Gorak Shep, ale i tam raki są zupełnie zbędne. W base camp Everest nie nocuje się bo po pierwsze nie ma takiej potrzeby - to średnio ciekawe miejsce, a po drugie tam są jedynie namioty wyprawowe na Everest. Jak tam będziesz to zobaczysz jedyni parę namiotów i śmieci. Przynajmniej tak była jak ja tam byłem. Z Gorak Shep to nie jest daleko. Wystarczy rano pójść i w południe wrócisz, jeszcze zdążysz wejść na pobliski szczycik Kala Patar skąd zdecydowanie są lepsze widoki.

@Lodge - cz są jakieś kłopoty z miejscami ? 100 zł na dzień powinno starczyć ? Płaci się w rupiach czy dolarach ?
Ja byłem już trochę lat temu na tej trasie więc nie znam aktualnej sytuacji w lodge'ach, ani aktualnych cen. Nie chce wprowadzać Cię w błąd. Płaci się w rupiach. Powinieneś mieć wymienioną odpowiednią ilość kasy na cała trasę. W Namche Bazar jest możliwość wymiany waluty na rupie, ale po bardzo złym kursie. Czy jest tam obecnie jakiś bankomat tego nie wiem, jak ja byłem to go nie było.
Jeszcze jedna uwaga praktyczna odnośnie lodge i ewentualnego prysznicu. Czasami trzeba się myć :D. Lepiej na trasę wychodzić w miarę wcześnie tak by do kolejnej lodge dojść znacznie przed zmierzchem. To ma o tle znaczenie, że jak zamówisz prysznic - a często to jest wiadro grzanej wody, z którego napełnia się prostą konstrukcję na zewnątrz lodgę - często to była taka prosta kabina z folii - to w dzień jeszcze jest tam przez moment w miarę ciepło, a po zmroku już lodów. W Pangboche zatrzymalismy w lodge, która miała prawdziwy prysznic z gazowym piecykiem (z butli) - luksus!!! Być może teraz sytuacja wygląd lepiej. Może ktoś kto był niedawno coś o tym napisze?....

@To jest baza docelowa na 5364 m .n.p.m. ? Widać z niej Everest ?
Chyba tak, ale jakoś zapamiętał to miejsce inaczej. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale z BCE nie było dobry widok na sam szczyt Everestu. Ale Everestu wiać z wielu innych miejsc na trasie. Z kala Patar będziesz miał go prawie na wyciągnięcie ręki:

@ Te szczepienia to ile przed wyjazdem powinno się załatwiać ?
To zależy jakie. Na niektóre powinieneś być szczepiony w dzieciństwie (np.polio), inne w szkole (np. tężec). W przypadku tężca ważne byś sprawdził kiedy byłeś szczepiony bo po 10 latach trzeba przyjąć dawkę przypominającą. W przypadku żółtaczki (wirus A i B) już pierwsza dawka daje Ci ochronę, ale po kilku miesiącach trzeba przyjąć kolejną.

@Lodge - czy podróżując samemu koszty noclegu są większe ( osobny pokój ) czy raczej to działa tak jak w schroniskach że dokooptują cie do innych w pokoju ?
Płacisz za pokój.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Wrz 2019 21:43 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
w sezonie moze byc jeszcze jeden problem z noclegami, czyli tlumy turystow i brak miejsc. wtedy pozostaje miejsce we wspolnej jadalni (o ile bedzie, bo tragarze i przewodnicy...) albo dzielic pokoj z innymi. dlatego warto byc wczesniej i zaklepac nocleg (niekoniecznie caly pokoj), albo po prostu jechac po sezonie na luzie.

co do wymiany $, to najlepsze kursy z tego co pamietam byly na thamelu.

do Lukli mozna tez dojsc jak sie ma wiecej dni do dyspozycji i ewentualnie wracac samolotem
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 09 Wrz 2019 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Koledzy już prawie wszystko opisali, ja tylko to przetłumaczę, w górach płaci się rupiami i trzeba odpowiednią ilość wymienić w katmandu, thamel to taka dzielnica dla turystów, mniej ludzi będzie pod koniec września i w listopadzie, jak są tłumy, to kończymy chodzenie wcześniej żeby załapać się na nocleg, płaci się zasadniczo za jedzenie a nocleg jest dodatkiem,
Teraz jest promocja w qatar Airlines, loty od 2,6k, ale szukał bym np turkish z Londynu, ostatnie 2 razy loty kosztowały mnie razem 3,5k, więc ok. 2k zł to dobra cena
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Wrz 2019 22:45 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
Zalałem fajną stronę dotyczącą szczepień.
https://medycynatropikalna.pl/kraj/nepal/
Cytuj:
Wyżej wymienione działania profilaktyczne wykonać na 4-6 tygodni przed planowaną podróżą tak, aby mieć czas na przyjęcie wszystkich niezbędnych szczepionek/leków w celu uzyskania wymaganego efektu ochronnego.

Zaszczepic się zaszczepię tylko trzeba to wszystko dobrze zgrać w czasie. Czy te szczepienia są sprawdzane w jakiś sposób ? Trzeba mieć jakiś papierek ? Ile to może mniej więcej kosztować ? Czy długo sie czeka na możliwość zaszczepienia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 09 Wrz 2019 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
nikt w Nepalu niczego nie wymaga i nie kontroluje, tam można ale nie trzeba się szczepić, powód jest prosty, niskie temperatury wykluczają tropikalne choroby, chyba że ktoś się wybiera do parku narodowego, to może jakiś komar się znajdzie, Katmandu jest tak zanieczyszczone, że żaden owad nie wytrzyma
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Wrz 2019 23:39 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Nie ma obowiązku szczepień ani konieczności udowadniania gdziekolwiek, że ma się szczepienia - podobnie jak w prawie całej Azji... Szczepienia to wyłącznie Twój interes.
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Paź 2019 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Może komuś się przyda. Co prawda nie EBC, ale Gokyo, ale region podobny i duża część trasy jest taka sama i koszt podobny.
Tutaj to jest koszt na 2 osoby. Wyszło 110 tys NPR za 17 dni trekkingu na dwie osoby wraz z transportem, pozwoleniami i innymi pierdołami. W rozpisce brakuje powrotu (koszt "powrotu ukryła nam ubezpieczalnia).
W pozycjach widać zarówno koszt całkowity za wyżywienie, ale tam gdzie miałem notatki wpisałem też szczegółowe pozycje.
Trochę to wygląda chaotycznie w tej formie, ale coś tam można wyciągnąć.

Kod:
Dzień 1          26.03   Kathmandu   
Visa         Inne      8900
Taxi z lotniska         Transport      700
Karta SIM 16 GB         Inne      1200
Kijki trekkingowe (2 zestaw)         Sprzęt      2000
Okulary (1 szt)         Sprzęt      500
Kawa + ciastka         Wyżywienie na trasie      630
Papier         Inne      100
Woda         Wyżywienie na trasie      30
Jedzenie (z piwem)         Wyżwywienie na trasie      950
Thamel Hostel         Nocleg      1300
               
Dzień 2         27.03   Kathmandu -> Phalpu   
Jeep do Phalpu         Transport      4500
Obiad         Wyżywienie na trasie      210
Drugi obiad         Wyżywienie na trasie      180
Herbata         Wyżywienie na trasie      30
               
Dzień 3            Phalpu -> Nunthala   
Nocleg Phalpu (noc z 2 na 3)         Nocleg      300
Kolacja dzień 2 + śniadanie         Wyżywienie w noclegu      1010
   Veg Thupka with soup   150         
   Vegetable Chowmein   250         
   Herbata   40         
   Herbata Masala   90         
   Veg Spring Roll   200         
   Banana Pancake   200         
   2x Herbata   80         
Dzień 4            Nunthala -> Bupsa   
Kolacja dzień 3 + śniadanie         Wyżywienie w ncolegu      1440
Herbata w noclegu         Wyżywienie w noclegu      700
Nocleg Nunthala (noc z 3 na 4)         Nocleg      100
Herbata + woda na owsiankę         Wyżywienie na trasie      50
               
Dzień 5            Bupsa -> Surke   
Nocleg Bupsa (noc z 4 na 5)         Nocleg      0
Kolacja dzień 4 + śniadanie         Wyżywienie w noclegu      2030
   Herbata dzbanek   350         
   Mix Chowmein   450         
   Veg Egg Fry Potato with Cheese   450         
   Veg Cheese Omlette   250         
   Tibetan bread with omlet   350         
   2x Herbata   180         
Herbaty na trasie         Wyżywienie na trasie      160
Obiad         Wyżywienie na trasie      640
               
Dzień 6            Surke -> Benkar   
Nocleg Surke (noc z 5 na 6)         Nocleg      0
Kolacja dzień 5 + śniadanie         Wyżywienie w noclegu      1550
   Fried potatoes with egg   380         
   Fried potatoes with cheese   350         
   2x Herbata   160         
   Cheese Omlette Double   300         
   Veg Omlette Double   260         
   Herbata    100         
Herbata na trasie         Wyżywienie na trasie      140
Jedzenie + herbata w drodze         Wyżywienie na trasie      900
   Dal Bhat   600         
   Herbata dzbanek   300         
Stabilizator na kolano         Sprzęt      600
               
Dzień 7            Benkar -> Namche Bazar   
Nocleg Benkar (noc z  6 na 7)         Nocleg      200
Kolacja dzień 6 + śniadanie         Wyżywienie w noclegu      2250
   Gorąca woda   40         
   Herbata dzbanek   400         
   Veg Momo   400         
   Veg Egg Spring Roll   500         
   Tibetan Bread with Omlette   400         
   Apple pancake   350         
   Herbata   160         
Opłaty za wstępy do PN         Inne      10000
Obiad w Namche Bazar         Wyżywienie na trasie      2300
Prysznic dla 2 osób         Inne      800
               
Dzień 8            Aklimatyzacja Namche Bazar   
Herbata + Apple Pie         Wyżywienie na trasie      1040
Obiad w Namche Bazar         Wyżywienie na trasie      1650
2 rolki papieru + husteczki wilgotne         Inne      1050
               
Dzień 9            Namche Bazar -> Phortse Tenga   
Noclegi ( noc z 7 na 8 na 9)          Nocleg      2150
Wyżywienie w Namche Bazar (śniadania + kolacje)          Wyżywienie w noclegu      8030
   Aloo Gobi Rice   750         
   Mixed Veg Curry Mushroom Rice   790         
   Yak Cheese Breakfast   980         
   Owsianka   550         
   Herbata dzbanek   650         
   Herbata   150         
   Veg Burger   850         
   Everest Burger   980         
   Herbata dzbanek   650         
   Zestaw śniadaniowy   980         
   Owsianka   550         
   Herbata   150         
Pranie w Namche Bazar         Inne      1300
Obiad w trasie         Wyżywienie na trasie      1160
   Dal Bhat   600         
   Herbata dzbanek   500         
   Gorąca woda   60         
               
Dzień 10             Phortse Tenga -> Dale   
Nocleg w Phortse Tenga (noc z 9 na 10)         Nocleg      350
Kolacja dzień 9 + śniadanie         Wyżywienie w noclegu      4150
   Herbata imbirowa dzbanek   1900         
   Hash brown   700         
   Roast Potato   600         
   Veg Omlet   350         
   Cheese omlet   400         
   2x Herbata   200         
               
Dzień 11            Dale -> Machermo   
Nocleg w Dale ( noc z 10 na 11)         Nocleg      200
Obiad + kolacja dzień 10 + śniadanie         Wyżywienie w noclegu      4850
   Dal Bhat   650         
   Mixed Chowmein   650         
   Czekolada   160         
   Herbata   120         
   Herbata dzbanek   500         
   Veg Momo   600         
   Mixed Chowmein   650         
   Owsianka   480         
   Chapti   400         
   Gorąca woda   100         
   Herbata   240         
Dzień 12             Machermo -> Gokyo   
Nocleg w Machermo ( noc z 11 na 12)         Nocleg      0
Obiad + kolacja dzień 11 + śniadanie         Wyżywienie w noclegu      4620
   2x Herbata   180         
   2x Dal Bhat   1300         
   Herbata dzbanek   900         
   Fried potato with egg and cheese   530         
   Sherpa stew   530         
   Cheese omlet   500         
   Chleb tybetański   500         
   2x herbata   180         
Herbata na trasie         Wyżywienie na trasie      650
               
Dzień 13             Odpoczynek w Gokyo   
               
Dzień 14            Wejście na Gokyo   
               
Dzień 15            Gokyo -> Phortse Tenga   
Internet w Gokyo          Inne      1200
Nocleg w Gokyo ( noc z 12 na 13 na 14 na 15)         Nocleg      0
Wyżywienie w Gokyo         Wyżywienie w noclegu      14770
   2x Dal Bhat   1200         
   Herbata dzbanek   890         
   Veg Fried Potato with cheese   690         
   Veg Momo Fried   690         
   Herbata dzbanek   590         
   Tost Double Egg   690         
   Veg Momo Fried   690         
   Herbata dzbanek   590         
   2x Dal Bhat   1200         
   Mixed Chowmein   890         
   Veg Fried Potato with cheese   690         
   Herbata dzbanek   590         
   Kawa   150         
   Dal Bhat   600         
   Ved Noodle Soup   490         
   Herbata dzbanek   590         
   Fried Potato Double Egg   690         
   Veg Momo Fried   690         
   Herbata dzbanek   590         
   2x Herbata   300         
   Naleźnik z dżemem   590         
   Tost Double Egg   690         
Obiad na trasie         Wyżywienie na trasie      1150
   Kawa            
   Herbata            
   Momo            
   Zupa            
Przekąska + herbata w trasie         Wyżywienie na trasie      790
   2x herbata            
   Spring roll            
Dzień 16            Phortse Tenga -> Namche Bazar   
Nocleg w Phortse Tenga ( noc z 15 na 16)         Nocleg      400
Kolacja dzień 15 + śniadanie         Wyżywienie w noclegu      3510
   2x Gorąca czekolada   300         
   Herbata   700         
   Cheese potato   1400         
   2x Tost   950         
   Gorąca woda   160         
Kawa + ciastka         Wyżywienie na trasie      1200
Obiad w Namche Bazar         Wyżywienie na trasie      2600
   2x Burger            
   2x Gorąca czekolada            
   Piwo            
Papier + spray do butów         Inne      800
               
Dzień 17            Namche Bazar -> Kathmandu   
Nocleg w Namche Bazar (noc z 16 na 17)         Nocleg      1000
Prysznic         Inne      800
Pranie w Namche Bazar         Inne      1400
Kolacja dzień 16 + śniadanie         Wyżywienie w noclegu      3040
   Garlic soup   350         
   Aloo Gobi    750         
   Herbata   500         
   Yak Cheese Combo   890         
   Owsianka   550         
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ lubi ten post.
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 28 Paź 2019 23:54 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
Zarezerwowałem lot do Lukli . Przylatuje do Nepalu o 8.00 , a o 2 w nocy wyjazd do RAMECHHAP.
Po przylocie wymienię pieniądze i załatwię pozwolenia. Wynajmę pokój i poczekam do tej 2.00 .
Ponoć bez problemu można zmienić czas powrotu. Ja ustaliłem sobie 10 dni na treking. Mam nadzieje że wystarczy.
Lece przez Dubaj. Nie mam doświadczenia w takich lotach z przesiadką. Czy mając 5 godzin między lotami jest jakaś szansa na wyjście z lotniska czy to raczej niemożliwe ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group