Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Paź 2019 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Zezwoleń na EBC nie potrzeba brać w katmandu, można na miejscu, co do wyjścia, to mi się udało, pół godziny wyjście z lotniska z zakupem kart i wymianą, autobus pod malla pół godziny, obejście malla, jeziora i pod wieżę i powrót taxi, razem 3,5 do 4 godzin
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 04 Lis 2019 00:01 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
20 dni pobytu. Gdyby udało mi się zrobić EBC do 10 dnia to co jeszcze polecacie oprócz zwiedzania Katmandu ?
https://pl.tripadvisor.com/Attractions- ... Nepal.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Lis 2019 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Dżunglę w Chitwan np i odpoczynek w Pokharze
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ lubi ten post.
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 05 Lis 2019 10:54 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Rafting na Trisuli. Rzeka przebiega w pewnej odległości od Katmandu w stronę Pokhary (ok. 3 - 4 godzin jazdy busem). Spływy są organizowane w różnych wersjach (1-3 dni) i skalach trudności. Parę lat temu zaliczyliśmy w drodze z Pokhary do Chitwan 2-dniowy spływ. Rzeka ma malowniczy przebieg, trochę rapidów. Nie pamiętam ile punktów mieliśmy w skali trudności - chyba 4. Generalnie fajna przygoda.
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelZZZ lubi ten post.
PawelZZZ uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 25 Lis 2019 11:52 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
Dzięki wszystkim za pomoc. Trasa bardzo łatwa. Zero śniegu. Zrobiłem ją w 10 dni (w tym 2 dni zejścia) wraz z odnogami do Chhukhung i Dzonglha.
Jedyną nowością jaką mogę się podzielić to to że ponoć nie potrzeba już od tego roku Timps.
Zostały zniesione przez ministerstwo i powiedziano mi że mogę się ubiegać w Katmandu o zwrot pieniędzy.
Olałem to. Jeden plus tego pozwolenia to to że wpisujemy tam numer swojego ubezpieczenia i osobę do kontaktu w Polsce w wypadku problemów. Nie wiem czy to realnie by zadziałało w chwili zagrozenia ale to jedyny ślad po nas gdyby się coś stało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Lis 2019 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
timsa nie potrzeba już ze 3 lata, ale widać pobierają go cały czas,
te 10 dni treku to bez lotów z Lukli, czyli z wejściem i zejściem na niziny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 26 Lis 2019 19:32 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
Przylot 8go, wylot 18go. Wszystko zgodnie z planem. Oczywiście Kalla Pattar też zaliczone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Lis 2019 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
To jeszcze raz, bo nie jestem pewien, piszesz 10 dni w tym 2 zejście, czyli zejście a nie lot z Lukli, czy jednak przylot i wylot z Lukli ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 01 Gru 2019 18:04 

Rejestracja: 01 Gru 2019
Posty: 4
Karty TIMS nie są już potrzebne dla osób podróżujących indywidualnie. Znieśli je na rzecz lokalnego podatku pobieranego w punkcie kontrolnym w Lukli (2000 rupii). Do tego należy doliczyć pozwolenie na trekking w Sagarmatha National Park (3000 rupii).

W listopadzie ukończyłam Trzy Przełęcze, więc jak macie jakieś pytania, to chętnie podpowiem. Niedługo szczegółowo opiszę też koszty trekkingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Gru 2019 21:11 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
kostek966 napisał(a):
To jeszcze raz, bo nie jestem pewien, piszesz 10 dni w tym 2 zejście, czyli zejście a nie lot z Lukli, czy jednak przylot i wylot z Lukli ?

8-go przylot do Luki.
15-go dojście do EBC i na Kala Pattar
16-17 schodzenie do Lukli
18-go wylot z Lukli

Dodatkowo w tym raz wracałem się z Dingboche do Tengboche. Raz w roku organizują tam 3 dniowy festyn. Na pierwszy dzień nie ma co tam iść bo nic sie nie dzieje. Ja byłem w drugim dniu. Wyprowadzają wtedy sztandary na tyły świątyni i częstują herbatą. Tak to mniej więcej wygląda: ( to jest chyba 3 dzień ):

Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 03 Mar 2020 00:09 

Rejestracja: 25 Lis 2019
Posty: 5
tobecontinent.com napisał(a):
Karty TIMS nie są już potrzebne dla osób podróżujących indywidualnie. Znieśli je na rzecz lokalnego podatku pobieranego w punkcie kontrolnym w Lukli (2000 rupii). Do tego należy doliczyć pozwolenie na trekking w Sagarmatha National Park (3000 rupii).

W listopadzie ukończyłam Trzy Przełęcze, więc jak macie jakieś pytania, to chętnie podpowiem. Niedługo szczegółowo opiszę też koszty trekkingu.


cześć, spadłæś mi z nieba :) . Właśnie organizuje wyjazd na jesień -3 przełęcze. Proszę napisz jeśli możesz, jak długo zajęło to czasu? koszty, sprzęt, rozumiem że na lotnisku to tylko wyrabiasz wizę, a reszta to już tyko w Lukli? czy idąc przez Kongma la Pas do Lobuche jest bezproblemowe przejście przez lodowiec? dzięki za wszystkie wskazówki :):) pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Kwi 2020 22:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Kwi 2020 18:44 

Rejestracja: 01 Gru 2019
Posty: 4
Ja trasę przeszłam w 18 dni, choć miałam zarezerwowane 21. Wszystko zależy od aklimatyzacji i zdrowia. Warto mieć zapas dni, a loty z Lukli bez trudu można odwołać, gdyby szło się szybciej.

Lodowiec na Kongma La nie jest już taki straszny. Gdzieniegdzie rozstawione są flagi, które ułatwiają orientację. Po zejściu na jęzor lodowca trzeba kierować się między dwa jeziora. NIe są potrzebne raki. Lodowiec pokryty jest grubą warstwą pyłu. Przydają się za to na lodowcu Cho La. Niektórzy idą bez raków wspierając się na kijach trekkingowych, ale moim zdaniem warto zabrać choćby raczki. Kijki trekkingowe to w mojej ocenie mus. Warto też zabrać co najmniej dwie rolki papieru toaletowego :D na wysokościach kosztuje fortunę. Generalnie w pakowaniu panuje zasada im mniej i lżej tym lepiej.

Wize bezproblemowo wyrabia się na lotnisku. Przygotuj się jednak na długie kolejki. Pozwolenia wyrabia się na trasie trekkingu. Nie ma potrzeby załatwiania ich w Kathmandu.

Resztę opowiem na priv.

Na moim blogu opisałam szczegółowo plan trekkingu i listę rzeczy, które zabrałam. Wszystko znajdziesz tutaj: https://tobecontinent.com/category/azja/nepal/.

Pozdrawiam
Asia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group