Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Wrz 2016 16:02 

Rejestracja: 18 Wrz 2016
Posty: 3
Cześć wszystkim!

W Listopadzie czeka mnie moja pierwsza 14 dniowa podróż do dalkiej Azji, wybór padł na Wietnam. Po dokładnym przeczytaniu waszych relacji i wskazówek opracowałem swój plan. Z racji tego, że chciałbym zobczyć możliwie dużo wybrałem i przy okazji parę dni odpocząć, zdecydowałem się na podróże samolotami i pociągiem wewnątrz kraju. Zerknijcie proszę na mój plan i oceńcie czy jest ok i czy jest możliwy do realizacji.

04.09 PIĄTEK

10:00 Przylot do Ho Chi Minh
12:00 Zakwaterowanie w hotelu
15:00 Zakup wycieczki na deltę Mekongu

05.09 SOBOTA

08:00 Całodzienna wycieczka do Delty Mekongu
20:00

06.11 NIEDZIELA

08:30 Wymeldowanie
10:10 Przelot na wyspę Phu Qouc – samolot ok 115zł z bagażem
11:10 Lądowanie na Phu Qouc
12:00 Zakwaterowanie w hotelu
13:00 Plaża na wyspie

07.11 PONIEDZIAŁEK

10:00 – Plaża na wyspie

08.11 WTOREK

10:00 – Plaża na wyspie

09.11 ŚRODA

07:00 Wymeldowanie z hotelu
09:50 Wylot do Hanoi – Samolot ok 185zł z bagażem
12:00 Lądowanie w Hanoi
14:00 Zakwaterowanie w hotelu
15:00 Zakup Wycieczki na Halong Bay

10.11 CZWARTEK

07:00 Wymeldowanie z hotelu
08:00 Wyjazd na wycieczkę zorganizowaną na Halong Bay
20:00 Nocleg na statku – wycieczka

11.11 PIĄTEK

08:00 cd wycieczki zorganizowanej
16:00 powrót do Hanoi
17:00 Zameldowanie w hotelu w Hanoi – do ustalenia / lub nocny pociąg do Sa Pa (W zależności od pogody)

12.11 SOBOTA

10:00 Wymeldowanie z Hotelu w Hanoi / lub przyjazd do Sa Pa
11:00 Podróż do Sa Pa lub do miejscowości nadmorskiej lub do Mai Chau (alternatywa dla Sa Pa)
12:00 Zameldowanie w hotelu – Zależy od miejsca pobytu

13.11 NIEDZIELA

10:00 Wymeldowanie z hotelu
11:00 Pobyt na Sa Pa / nad morzem / Mai Chau/
17:00 Powrót do Hanoi
22:00 Odjazd nocnego pociągu do Dong Hoi – 185PLN od osoby

14.11 PONIEDZIAŁEK

07:25 Przyjazd do Dong Hoi
09:00 Odjazd autobusu do Phong NHA
11:00 Przyjazd do Phong NHA
11:30 Zameldowanie w hotelu w Phong NHA
12:00 Wycieczka zorganizowana lub zwiedzanie na własną rękę

15.11 WTOREK

11:00 Wymeldowanie z hotelu w Phong NHA
12:00 cd zwiedzania
17:00 Powrót autobusem do Dong HOI
19:45 Odjazd pociągu do Danang - 76PLN od osoby
22:25 Przyjazd pociągu w Danag
23:00 Nocleg w hotelu w Danang – do ustelenia lub przejad taxi do hoi an i nocleg tam

16.11 ŚRODA

10:00 Pobyt w Hoi an
18:00 Nocleg w hotelu w hoi an lub zameldowanie w nowym /zależnie od noclegu w 14.11/

17:11 CZWARTEK

10:00 Wymeldowanie z hotelu
11:00 cd zwiedzania
19:00 Przejazd taxi do Danang
21:45 Wylot z Danang – samolot ok 115PLN z bagażem od osoby
23:10 Przylot do Ho Chi Minh
00:00 Zameldowanie w hotelu

18.11 PIĄTEK

11:00 Wymeldowanie z hotelu
15:00 Wylot do Polski

Pozdrawiam,
Jasiek

-- 18 Wrz 2016 16:06 --

Przepraszam, ale nie wiem jak edytować swój post. W początkowych datach oczywiście jest błąd - powinno być 4.11 i 5.11 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 20 Wrz 2016 20:35 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
W teorii da radę ale mam wrażenie, że wyjazd składa się głównie z przejazdów meldowań oraz wymeldowań z hoteli. Planujesz w ogóle zwiedzić HCMC czy Hanoi? Może zamiast noclegu w Danang jechać bezpośrednio do Hoi An?
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Paź 2016 22:01 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 22
Loty: 20
Kilometry: 25 530
Hej,

W zeszłym roku byliśmy również dwa tygodnie w Wietnamie.
Co do planu to przemyslałabym na Twoim miejscu przelot na Phu Quoc. Byliśmy tam ostatnie 3 dni podróży, żeby odpocząć, jednak wyspa okazała się w 3/4 placem budowy (powstaje mnóstwo hoteli, nowe drogi). Jedna plaża z floderów Sao Beach, rzeczywiście ładna, błękitna i ciepła woda, natomiast pozostałe nie są jak typowo rajskie plaże. Słyszeliśmy natomiast że warte polecenia jest Mui ne. Nie byliśmy tam i żałowaliśmy że nie pojechaliśmy zamiast Phu Quoc.
Jeżeli chodzi rejs po Ha Long, my np. robiliśmy go od strony Cat Ba. Na statku ok. 10 osób, bardzo kameralnie, nie było takiego tłoku jak słyszeliśmy że jest od strony Ha Long, dlatego to również warte przemyślenia.
Na Sapę poświęciliśmy trzy dni - codziennie inny treking i naprawdę było jeszcze gdzie polazić, więc wg mnie jeden dzień to zdecydowanie za mało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Paź 2016 00:12 

Rejestracja: 18 Wrz 2016
Posty: 3
Dziękuje Wam za rady. Zmieniłem plan tak aby mieć po jednym całym daniu na zwiedzanie HCMC I Hanoi. Tak to jest jak chce się zwiedzić jak najwiecej mając na to niewiele czasu. Zrezygnowałem z pobytu w Sapa na rzecz w/w.

Jeśli chodzi o Phu Qouc to już niestety mam kupione bilety bez możliwości zwrotu...

Napisz mi proszę coś więcej na temat Ha Long i Cat Ba.
Rozumiem, ze pojechaliście na własną rękę na Cat Ba i tam wykupiliście wycieczkę po Ha Long?
Jestem ciekawy jaki był koszt ? Ile trwał rejs? Czy byliście sami na statku ?

Dziękuje za informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2016 01:00 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Jak na mój gust to troche za dużo skakania od miejsca do miejsca, ale co kto lubi.
Inna opcja do rozważenia: skupić się na jednej częsci kraju a drugą zostawić sobie na kiedy indziej. A jako, że lądujesz w Sajgonie, to południe będzie chyba lepszą opcją.
Z mojej podróży w tamte rejony najbardziej podobały mi się:
- delta Mekongu, warta zdecydowanie więcej niż jednego dnia, najlepiej z noclegami w środku delty. My spaliśmy w Can Tho, za to z dala od miejsc backpackerskich, wywołując sensacje w okolicznych knajpach. Biorąc wycieczkę na delte z Sajgony nie zobaczysz zbyt wiele z porannych targów
- Hoi An - cukierkowe i turystyczne ale nocą wygląda prześlicznie
- objazd po okolicah Hue
- muzeum wojny w Sajgonie - z definicji jednostronne ale mimo to warte zobaczenia.

Za to tunele Vietkongu w Cu Chi to wedlug mnie troche tourist trap.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group