Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2019 17:12 

Witajcie,

Na przełomie listopada i grudnia planuję podróż do Wietnamu i Kambodży, proszę o zerknięcie na plan osób, które już mają taką trasę za sobą. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

21.11 – przylot do Ho Chi Mihn ok. 17 (nocleg: Ho Chi Mihn)
22.11 – ok. 12 wylot do Da Nang, dojazd do Hoi An (nocleg: Hoi An)
23.11 – Hoi An (nocleg: Hoi An)
24.11 – Hoi An, wieczorem dojazd do Da Nang i nocna kuszetka do Ninh Bihn
25.11 – Ninh Bihn/ Tam Coc (nocleg: Ninh Bihn)
26.11 - Ninh Bihn/ Tam Coc (nocleg: Ninh Bihn)
27.11 – Rano Autobus do Haiphong -> Cat Ba (nocleg: Cat Ba)
28.11 – Rejs Ha Long, po południu wyjazd do Hanoi (nocleg: Hanoi)
29.11 – Zwiedzanie Hanoi, wieczorem nocny bus do Ha Giang
30.11 – Ha Giang Loop (nocleg: Du Gia)
1.12 – Ha Giang Loop (nocleg: Dong Van)
2.12 – Ha Giang Loop (nocleg: Yen Minh)
3.12 – Ha Giang Loop, wieczorem nocny bus do Hanoi
4.12 – zwiedzanie Hanoi, ok. 16 wylot do Siem Reap (nocleg: Siem Reap)
5.12 – Zwiedzanie Angkor Wat (nocleg: Siem Reap)
6.12 – Zwiedzanie Angkor Wat, nocny Nocny bus Siem Reap -> Sihanoukville
7.12 – Rano wyjazd do Koh Rong (nocleg: Koh Rong)
8.12 – Koh Rong (nocleg: Koh Rong)
9.10 – Koh Rong (nocleg: Koh Rong)
10.12 - Wyjazd do Sihanoukville i transport do Chau Doc, Delta Mekongu (nocleg: Chau Doc)
11.12 – Delta Mekongu, po południu bus do Ho Chi Mihn (nocleg: Ho Chi Minh)
12.12 – Wycieczka do Tuneli Cu Chi, ok. 21 wylot

Wszystkie wycieczki chcemy odbyć na własną rękę.

Moje wątpliwości:
- Oczywiście pogoda - głównie chodzi o zatokę Ha Long, a przede wszystkim pętlę Ha Giang - widziałam różne relacje z podróży i niezależnie od pory roku, można trafić i na deszczową pogodę i na piękne słońce, wygląda na to że to totalna loteria. Może ktoś był w Ha Giang w tym terminie?
- W którym mieście najlepiej zatrzymać się w Delcie Mekongu jeżeli chcemy pozwiedzać na własną rękę (skuter, rower + rejs)? Będziemy podróżować z Kambodży (Sihanoukville) - myślałam aby przekroczyć granicę z Wietnamem w Ha Tien albo Chau Doc. Pytanie, czy zostać np. w Chau Doc czy jechać dalej np. do Can Tho (wtedy tracimy pół dnia).
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 26 Lip 2019 05:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 135
Kilometry: 309 772
To ja już tradycyjnie: jeżeli chcesz pojechać do Kambodży w trakcie wyjazdu do Wietnamu, to pamiętaj o uzyskaniu wizy, który umożliwia wielokrotny wjazd do Wietnamu.
Oznacza to, że nie możesz skorzystać z najłatwiej i najszybciej dostępnej e-wizy, która przewiduje tylko jednokrotny wjazd.

Pozdrówka,
p.

#3 PostWysłany: 31 Lip 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Loty: 139
Kilometry: 287 127
Pogoda:
Ciężko przewidzieć, moi rodzice byli w Ha Long pod koniec listopada i mieli piękne słońce i niebieskie niebo przez dwa dni. Ja w marcu trafiłam na jeden zimny i deszczowy dzień (jakieś 15 stopni), kolejnego dnia lampa. W listopadzie są jednak dość duże szanse na słońce.
Ha Giang - wg mnie to loteria, ale nawet jak będzie zimno, to nadal pięknie.

Delta Megkongu:
Ja bym została w Chau Doc, będzie mniej turystów niż na pływającym targu w Can Tho. Za to 11.12 będziecie mieć dalej do Sajgonu - pytanie, na czym Wam zależy - czy szybszy dojazd z Kambodży do Delty Megkongu, czy więcej czasu w Ho Chi Minh?
 Relacje PM off  

[ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość