Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Woy napisał(a):
Ważna informacja dla chcących zobaczyć Machu Picchu po taniości, jadąc własnym autem lub busem na trasie Santa Maria - Santa Teresa - Hidroelectrica. Od 16 maja 2022 trwają szeroko zakrojone prace na całej długości drogi, przez co staje się prawie nieprzejezdna. Jest tylko kilka krótkich okienek czasowych, w których można tę trasę pokonać, w pozostałych nie ma zmiłuj, pracuje ciężki sprzęt i nikogo nie puszczą - sam przyjechałem o 13.20 i musiałem czekać do 15.00. Wg Google Maps trasa Santa Maria - Hidroelectrica zajmuje 1,5h (przejechałem, ten czas jest zupełnie realny) a najdłuższe okienko to tylko 1h :o W drodze powrotnej jechałem jak szalony i udało mi się zmieścić w 1h 10 min, na szczęście na końcówce mnie puścili.

Prace potrwają na pewno bardzo długo (m.in wykuwane są dwa tunele), przez co w praktyce ten sposób dotarcia do Machu Picchu jest gigantycznie utrudniony. Plus jest taki, że jak skończą, droga będzie znacznie szersza i łatwiejsza do pokonania. Kto wie, może położą nawet asfalt.

Załączam szczegółowy harmonogram okresów otwartych i zamkniętych.
Załącznik:
20220616_110908.jpg

viewtopic.php?f=677&p=1537967#p1537967



BUSY:
http://www.perucaracol.com/mapi/
Cusco - Hydroelektrownia 07:30 - 14:00 - podobno o 14:30 jest pociąg do AC - jeśli się komuś nie chce iść
Hydroelektrownia - Cusco 14:00 - 21:00
Cena RT: 32 USD
Cena OW: 16 USD

http://www.machupicchubuspackers.com/
Cusco - Hydroelektrownia 07:30 - 14:00 - podobno o 14:30 jest pociąg do AC - jeśli się komuś nie chce iść
Hydroelektrownia - Cusco 14:00 - 21:00
Cena RT: 30 USD
Cena OW: 20 USD

POCIĄGI:
http://incarail.com/
https://www.perurail.com

Kombinowane busy + taxi:
07:30 – 13:30 Lokalny bus z Cusco do Santa Maria – 15 SOL

13:45 – 14:45 Taxi z Santa Maria do Santa Teresa – 10 SOL
14:45 – 15:45 Taxi z Santa Teresa do Hydroelektrowni – 5 SOL 

15:45 – 17:45 Z Hydroelektrowni do Aguas Calientes - pieszo wzdłuż torów – 4 free!

Dzięki @pablo79 za przeszukanie neta :)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 279 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 15 Maj 2022 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 564
platynowy
@mmaratonczyk Niestety, sytuacja pozostaje jak na obrazku powyżej i nic się nowego nie dowiedziałem. Obecne szlaki to wymysł epidemiczny i chyba jeszcze nikt tam nie był na nowych zasadach. ;) Jeszcze nie kupiłem, ale chcę zrobić to w najbliższych dniach i kierując się dostępnymi informacjami z lekkim żalem raczej zdecyduję się na opcję standardową. Nie bardzo mi się widzi takie mocne okrojenie zwiedzania cytadeli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 15 Maj 2022 12:24 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Moim zdaniem wymyślili to w ten sposób, żeby jednego dnia nie robić Huayna i MP. Wiem, czas i kasa, ale to mimo wszystko ma jakiś sens. Na dodatek trzeba mieć sporo pary w nogach, żeby wejść na górę a potem jeszcze cieszyć się spokojnym spacerem po MP. Oczywiście najlepiej byłoby samemu decydować, ale cóż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 15 Maj 2022 15:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
To ja napisze tylko ze oni na miejscu dosc malo pilnuja ktoredy sie idzie. Mielismy opcje standardowa, ale przy wejsciu na obie gory nie bylo nikogo kto by sprawdzal bilety. Wiec jest spora szansa na realizacje upatrzonego planu, niekoniecznie zgodnego z biletem. Info z poczatku maja.
No i koniecznie trzeba isc gorna trasa, to jest miejsce z ktorego sa najlepsze widoki. Nie bylem na zadnej z gor, ale biorac pod uwage ich usytuowanie i zdjecia z netu podejrzewam ze nie warto rezygnowac dla nich z gornej trasy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#204 PostWysłany: 15 Maj 2022 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Dokładnie tak, wszystkie znane zdjęcia z mp pochodzą właśnie z początku trasy z tarasu widokowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 15 Maj 2022 18:00 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Może to tylko moja fiksacja, ale rano można trafić świetne światło, słońce nisko, chmury, mgły. Przynajmniej ja tak miałem jakoś pod koniec kwietnia (nie tego roku, niestety). Trudny wybór, czy w tym czasie wchodzić na górę. Taka uwaga w temacie zdjęć, nie dla każdego rzecz jasna istotna.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#206 PostWysłany: 15 Maj 2022 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Można ale pogoda to loteria, byłem rano w końcu lipca, na dole ok, na górze mgła, po godzinie czekania mżawka, człowiek przejedzie 11k km i nic nie zobaczy ?. Na szczęście po 1,5 h czekania zaczęło się przejaśniać i były piękne widoki, ale stres był, że się przyjechało i nic się nie będzie widać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 15 Maj 2022 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
W naszym przypadku (wejście 3 maja) mieliśmy bilety na Huayna (Wayna) Picchu na godzinę 9.00.
Na bilecie jest informacja, że wejście na górę jest określone pomiędzy godziną 10 a 11.00.
Górną część tej trasy (ze świątynią Słońca) zrobiliśmy w godzinę i później dotarliśmy do budki strażnika, gdzie trzeba zrobić check-in.
Wejście i zejście na górę zajęło ok. 1,45 minut.
Trasa wydawała się trudna, ale nawet osoby słabej kondycji mogą ją zrobić - spotkaliśmy osoby po 70-tce które całkiem dobrze sobie na niej radziły w myśli zasady: krok po kroku.
Po zejściu czekała nas dolna część trasy (ze świątynią Kondora) i kolejna godzina na zwiedzanie.

Będąc już na szlaku nie wolno się cofać ani zmieniać trasy, ale...
Jeden z naszych kolegów już na początku (zaraz po wejściu) powędrował górnym szlakiem (jak w Circuit 2) i nikt go nie zatrzymał - więc miał okazję zobaczyć całość Machu.
Więc kluczem - w przypadku gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej i wejść na górę - jest właśnie "pomylenie się" w początkowej części.

Dla sportu zamiast powrotu autobusem pomimo, że mieliśmy w nogach wspinaczkę, zdecydowaliśmy się na zejście pieszo które zajęło nam równą godzinę (3,45 km do wioski).

Mieliśmy piękną pogodę, pomimo że jeszcze dwa dni przed przybyciem prognozowane były niewielkie opady i chmury.
Było ciepło, a w południe upalnie.
Reasumując: widoki z góry i sama wspinaczka są wyjątkowe - na pewno warte wysiłku i wyższej ceny za bilet.
Gdybyśmy wiedzieli na początku o możliwości rozpoczęcia zwiedzania, zapewne byśmy się zdecydowali na ten manewr.
Jednak trzymając się założeń tras, ta którą wybraliśmy wydaje się optymalna.

A zdjęcia z miejsc które odwiedziliśmy są wspaniałą pamiątką po wysiłku który włożyliśmy tego dnia.

Załączniki:
map-circuit-4-huayna-picchu-bm-i.jpg
map-circuit-4-huayna-picchu-bm-i.jpg [ 192.95 KiB | Obejrzany 2426 razy ]
1.jpg
1.jpg [ 211.77 KiB | Obejrzany 2426 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 200.65 KiB | Obejrzany 2426 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 195.77 KiB | Obejrzany 2426 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 185.76 KiB | Obejrzany 2426 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 174.37 KiB | Obejrzany 2426 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 164.74 KiB | Obejrzany 2426 razy ]
7.jpg
7.jpg [ 172.27 KiB | Obejrzany 2426 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 139.62 KiB | Obejrzany 2426 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#208 PostWysłany: 24 Maj 2022 14:14 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Stan z maja 2022: Wchodziliśmy o 6 rano. Na początku ruin, w miejscu, gdzie się rozdzielają trasy, stał strażnik. Strażnik pilnował tylko, żeby nikt nie zawracał, natomiast zupełnie nie kontrolował, czy ludzie idą zgodnie z biletami. W związku z tym można było bez problemu wejść po schodkach na Circuito 2, nawet jak się miało bilet na inną trasę. Potem już idzie się zgodnie z trasą. Jeżeli ktoś dodatkowo ma w planach górę Waynapicchu lub Huchuypicchu, to mniej więcej w połowie trasy ruin jest budka strażnika, gdzie kontolują bilety i rozchodzą się szlaki: jeden na mniejszą górę, drugi na większą.

Przypomnę dodatkowo, że miejsce na zrobienie klasycznego, pocztówkowego zdjęcia z Machu Picchu jest wyłącznie na początku trasy. Potem już nie ma możliwości powrotu, a wychodzi się inną drogą, położoną dużo niżej. Jeżeli na początku macie brzydką pogodę/mgłę, to jedyną opcją jest zaczekać na lepsze warunki atmosferyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#209 PostWysłany: 26 Maj 2022 02:56 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
@Garmond w końcu ktoś zapodał zdjęcie widoku z Waynapicchu ;) i moim zdaniem widok średni, ale pewnie dla samej wspinaczki bym powiedział, że warto

Washington napisał(a):
To ja napisze tylko ze oni na miejscu dosc malo pilnuja ktoredy sie idzie. Mielismy opcje standardowa, ale przy wejsciu na obie gory nie bylo nikogo kto by sprawdzal bilety. Wiec jest spora szansa na realizacje upatrzonego planu, niekoniecznie zgodnego z biletem. Info z poczatku maja.
No i koniecznie trzeba isc gorna trasa, to jest miejsce z ktorego sa najlepsze widoki. Nie bylem na zadnej z gor, ale biorac pod uwage ich usytuowanie i zdjecia z netu podejrzewam ze nie warto rezygnowac dla nich z gornej trasy.


No i to się całkowicie zgadza z tym co podejrzewałem wcześniej- słabo pilnują i nie trzeba kupować 2 biletów osobno na całą cytadelę + jakaś góra. Też przechodząc obok bramki na Waynapicchu żadnego strażnika tam nie zastałem (specjalnie aż zrobiłem sobie tam przerwę na kanapkę żeby zobaczyć czy jednak ktoś przyjdzie), ale niestety nie zdecydowałem się wejść na górę z obawy, że mogą sprawdzać bilety już na trasie :/ W każdym razie, to też pokazuje, że niekoniecznie mając bilet na Waynapicchu trzeba pilnować tych godzin wejścia. Bramka jest jak widać otwarta na oścież przez cały czas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 26 Maj 2022 07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Pozwól że się z Tobą nie zgodzę co do "moim zdaniem widok średni".
Widok jest zdecydowanie warty wejścia na górę. Zdjęcie które zrobiłem nie przedstawia w pełni ogromnego kompleksu tego miejsca, które można dostrzec właściwie tylko z góry lub ze ścieżki na nią prowadzącej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
 
      
#211 PostWysłany: 26 Maj 2022 09:01 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Kafar napisał(a):
Też przechodząc obok bramki na Waynapicchu żadnego strażnika tam nie zastałem (specjalnie aż zrobiłem sobie tam przerwę na kanapkę żeby zobaczyć czy jednak ktoś przyjdzie), ale niestety nie zdecydowałem się wejść na górę z obawy, że mogą sprawdzać bilety już na trasie :/ W każdym razie, to też pokazuje, że niekoniecznie mając bilet na Waynapicchu trzeba pilnować tych godzin wejścia. Bramka jest jak widać otwarta na oścież przez cały czas.


Ja z kolei z tym się nie zgodzę :) przechodziłem przez bramkę strażnika przy wejściu na Waynapicchu/Huchuypicchu o 7:20 i stały tam jak najbardziej dwie osoby, które sprawdzały bilety i kazały się wpisać do księgi wchodzących. Przy wychodzeniu też trzeba się było wpisać. Chyba sprawdzają w ten sposób, czy nikt nie został na górze. Tak że Twoje twierdzenie, że bramka jest otwarta na oścież przez cały czas, nie jest prawdą, być może po prostu trafiłeś na dzień, że ktoś w Peru nie dotarł do pracy (znając już ten kraj, zupełnie mnie to nie dziwi zresztą :D).
Dodam tylko, że o ile przy głównym wejściu bilety są sprawdzane w systemie po zczytaniu kodu kreskowego, o tyle przy bramce na Wayna/Huchuy są sprawdzane ręcznie, strażnicy tylko zerknęli, czy na PDFie z biletami był dopisek "+Waynapicchu" oraz czy nazwisko na bilecie zgadza się z paszportem. Daje to pewne pole do nadużyć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 26 Maj 2022 15:55 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Ok, no to widać nie jest aż tak różowo, mimo że już 2 osoby z tego forum nie widziały nikogo pilnującego Waynapicchu. Dobrze wiedzieć, że sprawdzają na wejściu i wyjściu, bo wejście na nielegalu widząc otwartą bramkę naprawdę mnie kusiło ;) mógłbym się nabawić nieprzyjemności potem wychodząc...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 26 Maj 2022 16:34 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 506
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Nie wejdziesz, bramka jest otwarta i nikogo nie ma, bo prawdziwa kontrola jest 25m dalej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
robokun uważa post za pomocny.
 
      
#214 PostWysłany: 27 Maj 2022 14:14 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Zgadza się. Pierwsza bramka jest pusta, a kontrola biletów została przeniesiona kilkadziesiąt metrów dalej. Ma to sens, bo dopiero dalej jest rozejście szlaków Waynapicchu/Huchuypicchu. Gdyby strażnicy siedzieli w pierwszej budce, możnaby kupować tańszy bilet na Huchuy, a wybierać szlak na Waynę, stąd takie rozwiązanie. Szlak na Huchuy kiedyś był zamknięty, więc nie było potrzeby, żeby bramka była przy rozejściu szlaków -- wtedy zapewne używano pierwszej budki.

Ten przykład idealnie pokazuje, jak łatwo szerzyć dezinformację w sieci. Niby kilka osób widziało pustą bramkę, pojawiają się hasła, że Peruwiańczycy nie sprawdzają biletów, tymczasem to wszystko to nieprawda ;) Niestety tego typu nieprawd przed podróżą do Peru przeczytałem dużo. Ponieważ bardzo utrudnia to planowanie wycieczek, gorąca prośba do wszystkich, żeby pisali wyłącznie o osobistych doświadczeniach, które faktycznie miały miejsce, a wszelkie plotki i pogłoski wyraźne oznaczali w swoich postach. Na pewno ułatwi to w przyszłości forumowiczom planowanie wypraw.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#215 PostWysłany: 23 Cze 2022 12:37 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Ważna informacja dla chcących zobaczyć Machu Picchu po taniości, jadąc własnym autem lub busem na trasie Santa Maria - Santa Teresa - Hidroelectrica. Od 16 maja 2022 trwają szeroko zakrojone prace na całej długości drogi, przez co staje się prawie nieprzejezdna. Jest tylko kilka krótkich okienek czasowych, w których można tę trasę pokonać, w pozostałych nie ma zmiłuj, pracuje ciężki sprzęt i nikogo nie puszczą - sam przyjechałem o 13.20 i musiałem czekać do 15.00. Wg Google Maps trasa Santa Maria - Hidroelectrica zajmuje 1,5h (przejechałem, ten czas jest zupełnie realny) a najdłuższe okienko to tylko 1h :o W drodze powrotnej jechałem jak szalony i udało mi się zmieścić w 1h 10 min, na szczęście na końcówce mnie puścili.

Prace potrwają na pewno bardzo długo (m.in wykuwane są dwa tunele), przez co w praktyce ten sposób dotarcia do Machu Picchu jest gigantycznie utrudniony. Plus jest taki, że jak skończą, droga będzie znacznie szersza i łatwiejsza do pokonania. Kto wie, może położą nawet asfalt.

Załączam szczegółowy harmonogram okresów otwartych i zamkniętych.
Załącznik:
20220616_110908.jpg
20220616_110908.jpg [ 261.82 KiB | Obejrzany 1594 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#216 PostWysłany: 01 Lip 2022 09:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Niedaleko Machu Picchu od paru dni jest pozar

https://www.reuters.com/world/americas/ ... 022-06-30/

Załączniki:
MP.jpg
MP.jpg [ 99.43 KiB | Obejrzany 1511 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#217 PostWysłany: 30 Lip 2022 10:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Po licznych protestach, podwyższono ilość turystów do Machu Picchu do 5044 (z 3044 -> 4044)

https://www.travelwires.com/peru-decide ... r-capacity
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#218 PostWysłany: 31 Lip 2022 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 564
platynowy
W tej chwili wyszedłem z MP :). Jechałem pociągiem z Ollantaytambo. Torowisko w fatalnym stanie, telepie niemiłosiernie, widoki bardzo piękne.
Autobus kosztuje obecnie 12 USD w jedną stronę i na dole zastałem ogromne kolejki zarówno do kasy biletowej jak i później do autobusów. Nie chcę nawet myśleć ile trwałoby załadowanie się do niego. Moim założeniem było jednak i tak podejście piechotą. Dojście pod cytadelę, osobom o najwyżej przeciętnej kondycji zajmie 60-90 minut. Jest trochę stromo, po schodkach, ale nie jest to długa trasa.
Ostatecznie zdecydowałem się na zakup biletu bez otaczających szczytów, ze względu na to, iż obawiałem się, że zgodnie z ustalonymi trasami, nie będę mógł pójść górą, koło strażnicy. Na miejscu okazało się, że z tymi circuitami, to jest typowo peruwiański roz*ierdziel. Zaraz za wejściem są tylko znaki na circuit 1 i 2 i nikt niczego nie sprawdza. Można więc było bez problemu iść górą, nawet z biletem zawierającym któryś ze szczytów. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę, że w innym przypadku może być inaczej, ale uważam, że jest to ryzyko warte rozważenia. Z drugiej strony faktycznie, nie wyobrażam sobie niemożliwości przejścia górą, bo pozbawilibyśmy się wtedy „pocztówkowych” widoków. Przy bramce na Waynapicchu rzeczywiście nikogo nie było, ale przez wzgląd na treść kilku ostatnich wpisów w tym wątku, nie zdecydowałem się na wchodzenie na „krzywy ryj”. Przejście najdłuższego okręgu w bardzo wolnym tempie, z wieloma przystankami zajmuje ok. dwie godziny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#219 PostWysłany: 31 Lip 2022 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Na którą miałeś bilet i czy wszedłeś punktualnie ? Jak z pogodą? Pozdrawiam z Huaraz.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#220 PostWysłany: 01 Sie 2022 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 564
platynowy
@mmaratonczyk Bilet miałem na 11:00-12:00. Byłem o czasie. Przy wejściu kolejki, ale niezbyt duże. Nie dam sobie głowy uciąć, ale nie podejrzewam by był jakikolwiek problem z wejściem po czasie. Tu oczywiście nikt nigdzie się nie spieszy. Ponadto, wydaje mi się, że na forum lub na jakimś blogu czytałem, że problemy mogą wystąpić tylko przy próbie wejścia przed wyznaczoną godziną. Niemniej jednak każdemu kto chce wchodzić o własnych siłach i zupełnie się nie stresować, zalecałbym ustawić sobie 2 godziny od przyjazdu pociągu do wejścia. Samo wejście, to jak pisałem - nie więcej niż półtorej godziny, ale trzeba wyjść z pociągu, zorientować się w topografii, nakremować ;) a minuty lecą.
Pogodę miałem świetną. Ze względu na strony świata/słońce/oświetlenie warto być jak najwcześniej. Z kolei po południu musi być piękny widok z Huayna. Ja uznałem, że po 2 tygodniach intensywnego zwiedzania Peru samochodem, nie będzie mi się chciało wstawać o 4:00 bez śniadania, ale podejrzewam, że może to być warte tego poświęcenia. ;)

Jeszcze kilka słów o pociągu. Na pewno nie warto dopłacać do wagonu z przeszklonym dachem. Pomimo, że kupiłem zwykły, to był panoramiczny i wszystkie wagony Peru Rail jakie widziałem takie były. Natomiast nawet jeśli jakimś cudem trafi się zwykły, to IMHO nie będzie to niepowetowana strata. ;)
Bilety z Ollo można kupić w promo nawet za 30 USD. Ja trochę czatowaniem, ale ostatecznie na około miesiąc przed kupiłem drożej ze względu na sztywne terminy/godziny i obawę o dostępność. Była ona jednak nieuzasadniona, ponieważ w moim przypadku, do dnia wyjazdu były dostępne bilety prawie na wszystkie opcje. Jeśli więc ktoś ma na to czas i nerwy, to można rozważyć ryzyko zwlekania z zakupem.
Pozdrowienia z Augas Calientes. :)

Image

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 279 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group