Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pegasus
#1 PostWysłany: 16 Lut 2023 00:37 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Dobry wieczór,
może już kiedyś padło to pytanie ale ja nie mogę znaleźć.
Czy taryfa BASIC w Pegasus pozwala wnieść na pokład samolotu 1 sztukę bagażu podręcznego o wymiarach nie większych niż 55x40x20 cm lub 1 sztukę bagażu osobistego o wymiarach nie większych niż 40x30x15 cm.
Czy moge wziąć bagaż oraz torebkę damską lub torbę na laptopa itp. Jak to wygląda?
Sprawa jest pilna.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Pegasus
#2 PostWysłany: 16 Lut 2023 00:55 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Wygląda na to, że tylko jeden bagaż do 55x40x20cm. Dodatkowa torebka była dopuszczalna kilka lat temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#3 PostWysłany: 16 Lut 2023 15:52 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
W zeszlym roku w maju mala damska torebka nie byla problemem, a juz byl ten zapis. Lecialem OSL-SAW. Zalezy kogo trafisz na bramce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#4 PostWysłany: 16 Lut 2023 16:11 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Znalazłem informację sprzed dwóch lat:
"Each passenger is permitted one item of carry-on baggage measuring 55cm x 20cm x 40cm, and weighing a maximum of 8 kg. Additionally, they can bring a personal item such as a handbag or a laptop bag that do not exceed the 35cm x 20cm x 20cm dimensions. "
Czyli, że można wziąc bagaż 55x20x40 i jedną rzecz osobistą (torebkę/torba na laptopa), które nie przekraczają rozmiarów 35x20x20.
A jak jest w taryfie ECO?
Wiem, ze jest bagaż 55x40x20 oraz bagaz rejestrowany 20kg do wymiarów: 157 centymetrów (długość + szerokość + wysokość).?
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#5 PostWysłany: 16 Lut 2023 17:30 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Nie nie, oficjalnie w najtanszej taryfie mozna wniesc tylko 1szt - niezaleznie czy to laptop czy walizeczka na kolkach. Nam sie udalo - zalezy od szczescia. Wnies pod kurtka. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#6 PostWysłany: 16 Lut 2023 19:47 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
[quote="mathew77"]Znalazłem informację sprzed dwóch lat:
"Each passenger is permitted one item of carry-on baggage measuring 55cm x 20cm x 40cm, and weighing a maximum of 8 kg. Additionally, they can bring a personal item such as a handbag or a laptop bag that do not exceed the 35cm x 20cm x 20cm dimensions. "
Czyli, że można wziąc bagaż 55x20x40 i jedną rzecz osobistą (torebkę/torba na laptopa), które nie przekraczają rozmiarów 35x20x20.
A jak jest w taryfie ECO?
Wiem, ze jest bagaż 55x40x20 oraz bagaz rejestrowany 20kg do wymiarów: 157 centymetrów (długość + szerokość + wysokość).?[/quote]

A jest taryfa Eco?
https://www.flypgs.com/en/travel-servic ... al-baggage

tutaj możesz po rezerwacji sprawdzić ile możesz wziąć bagażu..
Jak sięgam pamięcią w 2021 roku, leciałem krajówką i gruntownie sprawdzali bagaże nadawane ,całe rodziny przepakowywały walizy a na podręczny nie zwracali uwagi Ludzie mieli torebki itp. Natomiast na miedzynarodowym, to przy odprawie kabinówkę mi zważyli i nakleili wagę .Ale tu też na torebki nie zwracali uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#7 PostWysłany: 16 Lut 2023 23:07 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Swiderrr napisał(a):
Nie nie, oficjalnie w najtanszej taryfie mozna wniesc tylko 1szt - niezaleznie czy to laptop czy walizeczka na kolkach. Nam sie udalo - zalezy od szczescia. Wnies pod kurtka. ;)

A jak się będą czepiać, że mam pod kurtką torbę z laptopem.
Albo na plecach. Wyjdzie na bramce. Ze mam na plecach torbę z laptopem.
Nie wiem, czy nie lepiej wziąć taryfę ECO.
Tam jest torba i registered bez limitu do 20kg chyba.
I mam inne pytanie. Czy jak kupie bilet na Flixbus 06:50 - 10:10 to bedzie punktualnie na BER?
Lot mam o 12. Zdaze sie odprawic?
Czy lepiej by c o 9:40 na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#8 PostWysłany: 17 Lut 2023 12:19 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 144
Autobusu nikt nie przewidzi i opóźnień. Lepiej być wcześniej. Ja bym się nawet 9:40 bała.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#9 PostWysłany: 23 Lut 2023 15:11 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
kobalt_x napisał(a):
Autobusu nikt nie przewidzi i opóźnień. Lepiej być wcześniej. Ja bym się nawet 9:40 bała.

Spóźnić to mi się spóźnił jak jechałem z Rygi (pełen bus) do Warszawy. I to 3 godziny :) Nie wiem skąd jechał pierwotnie.
Ale z Poznania będzie jechał pusty. Bo tam rozpoczyna trasę.
I będzie o godzinie 9 na miejscu w BER. Czyli 3 godziny przed odlotem samolotu. Czesto tak jeżdzę (POZ - BER) i nigdy się jeszcze Flixbus nie spóźnił.
Zawsze kierowcy jechali bezpiecznie i byli na czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#10 PostWysłany: 24 Cze 2023 15:21 

Rejestracja: 24 Cze 2023
Posty: 2
Hej, odświeżę temat, być może więcej osób mogłoby się podzielić doświadczeniami jak to wygląda w praktyce?

Rzeczywiście jest tak jak piszecie - Pegasus pozwala na ALBO walizkę kabinową ALBO przedmiot osobisty. Co trochę nie ma sensu, bo muszą być gotowi na to, że każdy z pasażerów weźmie walizkę kabinową, którą trzeba będzie umieścić w schowkach na górze, bo nie zmieści się pod fotelem. W związku z czym pozostają miejsca na plecak czy torebkę dla każdego pod fotelem.
Do tego dochodzi kwestia co dokładnie uznaje się za przedmiot osobisty. Wycofają kobietę z niewielką torebką, bo oprócz tego ma walizkę kabinową? Albo kogoś z saszetką, nerką? Trudno zrozumieć gdzie jest granica.
Na infolinii próbują tłumaczyć, że to jest ze względu na to, że podczas kontroli osobistej na lotnisku kontrolerzy nie zezwalają na posiadanie dwóch przedmiotów, w związku z czym to nie dotyczy tylko Pegasusa, ale wszystkich linii - zatem dochodzi do tego wszystkiego jeszcze robienie z klientów idiotów :roll:

W każdym razie w regulaminie ( https://www.flypgs.com/en/useful-info/i ... rules#2085 ) jest ciekawy punkt:
9.2.2. To accelerate and facilitate boarding and accommodation inside the aircraft, each Passenger is only allowed to carry one Cabin Baggage with a size of of 55 cm x 40 cm x 20 cm or 40 cm x 30 cm x15 cm personal item free of charge. Passengers who have more pieces with them will be requested to deliver the excess bags for loading in the aircraft’s cargo compartment during boarding.

Wynikałoby z tego, że taką nadmiarową walizkę wezmą do luku. Nie jest jasne czy podlega to opłatom, w kolejnych punktach (9.2.4., 9.2.5.) niby jest coś o tym, ale ujęte bardzo niejasno.


Generalnie wszystko to jest strasznie zagmatwane. Czy są tu jakieś osoby, które w ostatnim czasie leciały z Pegasusem i mogą podzielić się doświadczeniami, co zabrały, jak obsługa reagowała? Może zaobserwowaliście co wnosiły inne osoby, co było akceptowane, czy komuś nakazano oddać część bagażu? Byłbym wdzięczny za jakieś relacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#11 PostWysłany: 17 Sty 2024 15:46 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 30
Dzień dobry, czy ktoś podróżował Pegasusem w 2023 albo 2022 i może się podzielić czy rzeczywiście można wnieść tylko 1 średnią walizkę ALBO jedną małą torebkę? Czy jednak da radę mała torebka + średnia walizka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Pegasus
#12 PostWysłany: 17 Sty 2024 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
1x walizka podręczna + saszetka przechodzi.
Stan: 01/2024
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jowa31 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#13 PostWysłany: 18 Sty 2024 02:18 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 30
Dzięki za informację. A nie wiesz jak z większymi rzeczami niż saszetka? Może ktoś ze współpasażerów wnosił?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#14 PostWysłany: 18 Sty 2024 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@carpetcrawler To, że ktoś kiedyś gdzieś coś wniósł nie oznacza, że akurat Tobie się uda. Musisz być przygotowany na rozstaniem się z częścią dobytku lub kosztami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#15 PostWysłany: 18 Sty 2024 11:15 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@carpetcrawler na Okęciu pomimo kart mobilnych wzywają wszystkich przy bramce po karty papierowe i wtedy trzeba pokazać bagaż i dostaje się naklejkę. Nie wydaje mi się, żebyś przeszedł potem mając tylko jeden bagaż oklejony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#16 PostWysłany: 18 Sty 2024 12:11 

Rejestracja: 19 Wrz 2023
Posty: 30
Ok, dziękuję!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#17 PostWysłany: 18 Sty 2024 12:28 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Jeśli lecisz z Turcji czy Wiednia z Pegaus to spokojnie możesz mieć walizkę kabinową + jakąś torbę/ siatke bez problemu - byleby nie było przegięć w rozmiarach. Nie wiem jak przy wylotach w Polsce.

Nie widziałem, żeby kiedykolwiek kogoś zatrzymali do dopłaty a latam z nimi jakieś 5 razy w roku do Stambułu i czasem do Antalyi.
Zero stresu Turek to nie Ryanair albo Wizz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#18 PostWysłany: 18 Sty 2024 12:54 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
_Grzegorz napisał(a):
Zero stresu Turek to nie Ryanair albo Wizz.
Mam wrażenie że w przypadku Pegasus'a to nie można tak łatwo postawić tej konkluzji. Chyba wszystko zależy od miejsca wylotu. Wylot z CRL - wszyscy do check-in i sprawdzanie bagaży (2022).
Z tego co czytam, to jeśli na lotnisku wylotowym każą wszystkim przechodzić przez check-in, to raczej sprawdzają bagaże. Jeśli mobile BP do gate - to nie (chociaż wpis kol. Misiatek sugeruje że nawet tutaj bywa różnie...)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#19 PostWysłany: 18 Sty 2024 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@Misiatek Pegasus w WAW oferuje mobilne karty pokładowe ? Oficjalna tabela nawet odprawy on-line w PL nie wykazuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pegasus
#20 PostWysłany: 18 Sty 2024 14:03 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@Hose a owszem, w appce się generują i nigdzie nie ma informacji o konieczności wydrukowania na papierze. Do bramki z nimi doszedłem, więc działają :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group