Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna
Autor Wiadomość
#1481 PostWysłany: 21 Sty 2023 14:20 

Rejestracja: 21 Sty 2023
Posty: 3
Witajcie,


Przepraszam ale jestem nowy i nie mogę założyć wątku w prawach pasażera a mam takie pytanie:

czy jak spóźniłem się na kolejny lot na łączonym bilecie bo wyjście z samolotu zabrało ponad 50 minut to czy przysługuje od tego odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#1482 PostWysłany: 21 Sty 2023 14:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Z jakiego powodu tak długo wychodziłeś z tego samolotu :) Teraz to dowiedz się jaki inny lot alternatywny ci zaproponują a jak dolecisz to będziesz myślał o ew. odszkodowaniu jeśli będą do tego podstawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1483 PostWysłany: 21 Sty 2023 15:41 

Rejestracja: 21 Sty 2023
Posty: 3
miriam napisał(a):
Z jakiego powodu tak długo wychodziłeś z tego samolotu :) Teraz to dowiedz się jaki inny lot alternatywny ci zaproponują a jak dolecisz to będziesz myślał o ew. odszkodowaniu jeśli będą do tego podstawy.


Na LHR do całkowicie pełnego B777 podstawili jedne schody do przednich drzwi oraz autobus zamiast użyć rękawa. Dlatego ludzie wychodzili i wychodzili. Zresztą było opóźnienie nawet z podstawieniem schodów.Lot już się odbył i przebukowali mnie na kolejny lot do WAW. Doleciałem 6 godzin później. Teraz zastanawiam się kto za to powinien odpowiedzieć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1484 PostWysłany: 21 Sty 2023 15:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jakimi liniami i skąd leciałeś ,czy twój przypadek był odosobniony czy więcej osób było w podobnej sytuacji? Pisać wniosek o odszkodowanie zawsze można ale od przewoźnika zależy jak się do tego ustosunkuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1485 PostWysłany: 21 Sty 2023 16:04 

Rejestracja: 21 Sty 2023
Posty: 3
miriam napisał(a):
Jakimi liniami i skąd leciałeś ,czy twój przypadek był odosobniony czy więcej osób było w podobnej sytuacji? Pisać wniosek o odszkodowanie zawsze można ale od przewoźnika zależy jak się do tego ustosunkuje.



Było więcej osób ale nie mam do nich kontaktu. Na lotnisku po wyjściu z samolotu stali za mną w kolejce aby przebukować bilety na kolejne loty. Lot British Airways, był z RSW do WAW z przesiadką w PHI i LHR. Pisałem do BA i oni odpisali że miałem 60 min na przesiadkę. Ale jakie 60 min jak nie mogłem wysiąść bo wypuszczali najpierw z pierwszej klasy śpiochów i ja siedziałem z tyłu samolotu. Mam mega wkur.. bo w drodze w tamtą stronę też opóźnienie miałem, samolot wylądował z 80min opóźnieniem, kolejka do odprawy imigracyjnej w DFW była na kilka godzin stania więc też nie zdążyłem na lot do RSW i nocowałem w hotelu, co prawda linia zapewniła nocleg ale jeden dzień w tyłek poszło. Jak na razie BA ma u mnie 100 na 100% opóźnień
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1486 PostWysłany: 21 Sty 2023 16:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Możesz spróbować poszukać firmy pośredniczącej w odszkodowaniach za określony %.Jeśli po analizie przypadku podejmą się działań to jakaś szansa będzie. Jednak wygląda na to, że to obsługa lotniska miała jakieś problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1487 PostWysłany: 27 Sty 2023 12:58 

Rejestracja: 27 Sty 2023
Posty: 4
Witam
Moj pierwszy post na forum(ale spedzilem tu jakis czas czytajac inne watki): mam pytanie odnosnie linii lotniczych FLY PLAY(lub jak ktos woli PLAY airlines), chcemy zabookowac lot z Irlandii na Islandie i teraz pytanie czy linie lotnicze moga od nas(cala moja rodzina ma tylko dowod osobisty wydany w Polsce) wymagac paszportu przy korzystaniu z ich linii lotniczych - osobiscie zawsze latalismy Ryanair i Aerlingusem i nigdy nie wymagano od nas paszportu?
Polska nalezy do strefy Schengen, Islandia rowniez ale Irlandia juz nie.
Na stronie linii jest zapis:
It is the responsibility of the traveler to gather information about and obtain required travel documents, visas and travel authorizations (as applicable) needed for entry into the destination country.

Ktos bedzie mi w stanie to wyjasnic bo bezposredniego numeru telefonu do linii lotniczych nie ma, tylko jakies chaty online itp.

Pozdrawiam Łukasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1488 PostWysłany: 27 Sty 2023 13:14 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
@loki7777

Przecież gdy obywatel kraju UE podróżuje pomiędzy krajami UE to nie jest wymagany paszport - wystarczy dowód osobisty. Gdy Polska wstąpiła do UE w 2004 roku i zanim dołączyła do Schengen to dowód wystarczał do przekraczania granicy.
Oczywiście oddzielna kwestia to jakiś wewnętrzny regulamin tej czy innej linii ale może najlepiej do nich napisać w tej sprawie na wszelki wypadek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1489 PostWysłany: 27 Sty 2023 13:21 

Rejestracja: 27 Sty 2023
Posty: 4
Czesc

Napisalem do nich i odsylaja mnie i partnerke do regulaminu, zadnego Tak/Nie/Pocałuj się w tyłek

Z jednej strony masz
All passengers require a valid passport or travel document to check in for our flights. This includes adults, children, and infants.

A w drugim linku odnosnie dzieci do lat 12
All children need a valid passport to travel with PLAY.

I wiesz i zgupialem. Dziecku wyrobie paszport w Irlandii bo ma podwojne obywatelstwo a sobie nie dam rady bo trzeba wniosek zlozyc osobiscie i osobiscie odebrac paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1490 PostWysłany: 27 Sty 2023 14:11 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
To chyba zrozumiałe, że pasażer winien mieć dokument (paszport ale nie tylko taki), z tym że obywatele wielu krajów pozaunijnych w praktyce chyba tylko paszport, bo co innego? Legitymacja szkolna ze szkoły w Nigerii, czy karta biblioteczna z Mombasy? Przecież nie jest powiedziane, że tą linią na trasie z Irlandii na Islandię nie będą lecieć obywatele dowolnego kraju.
Inna rzecz, że byłoby korzystnie, gdyby przedst. linii odpowiedział konkretnie, pod warunkiem, że pytanie zadane było konkretnie z podaniem wyczerpujących informacji i miał szansę ocenić, kto go pyta: obywatel wspomnianej Nigerii czy kraju unijnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1491 PostWysłany: 27 Sty 2023 14:14 

Rejestracja: 27 Sty 2023
Posty: 4
Przemm napisał(a):
To chyba zrozumiałe, że pasażer winien mieć dokument (paszport ale nie tylko taki), z tym że obywatele wielu krajów pozaunijnych w praktyce chyba tylko paszport, bo co innego? Legitymacja szkolna ze szkoły w Nigerii, czy karta biblioteczna z Mombasy? Przecież nie jest powiedziane, że tą linią na trasie z Irlandii na Islandię nie będą lecieć obywatele dowolnego kraju.
Inna rzecz, że byłoby korzystnie, gdyby przedst. linii odpowiedział konkretnie, pod warunkiem, że pytanie zadane było konkretnie z podaniem wyczerpujących informacji i miał szansę ocenić, kto go pyta: obywatel wspomnianej Nigerii czy kraju unijnego.



Podalem konkretne informacje typu ze mamy polskie dowody osobiste, ale podrozowac bedziemy z Irlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1492 PostWysłany: 15 Lut 2023 13:48 

Rejestracja: 14 Gru 2019
Posty: 32
Cześć,

nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na to pytanie, ale jakoś inne mi nie pasowało - czy na lotnisku w Dubaju mając dłuższa przesiadkę (9-12h), można normalnie wyjść z lotniska i zwiedzić miasto, czy jest z tym jakiś problem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1493 PostWysłany: 15 Lut 2023 13:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Tak można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1494 PostWysłany: 15 Lut 2023 13:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1495 PostWysłany: 28 Lut 2023 19:45 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
Kiedy i gdzie najlepiej szukać biletów na styczeń/luty?
Kierunek Malediwy, Oman, Mauritius?
Lepiej na skyscanner.pl czy bezpośrednio na stronach linii lotniczych?

Teraz, chyba nie ma sensu szukać? Bo patrze, to ceny wysokie.

Może Qatar, Emiraty czy Turkish mają coś jak lot, "tanie środy"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1496 PostWysłany: 01 Cze 2023 08:49 

Rejestracja: 30 Maj 2023
Posty: 1
dzien dobry, czy wiecie moze jak wyglada boarding easyjeta w Krakowie Balicach dla opcji speedy boarding? jak sie domyslam to osobna kolejka, ale czy osoby z tej kolejki po prostu wychodza na plyte albo do autobusu jako pierwsze, a potem i tak nastepuje przemieszanie ludzi, czy tez sa wypuszczane/odwozone oddzielnie od pozostalych osob bez pierwszenstwa wejscia na poklad ? z gory dziekuje za odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1497 PostWysłany: 03 Lip 2023 09:20 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Dzień dobry.
Utknęliśmy w Maputo, w okienku TAP’a nic nie wiedzą. Na Flightradar24 zobaczyliśmy , że Samolot nie doleciał do Maputo, bo tu była mgła i przekierowali samolot do Johannesburga. No i my teraz czekamy aż on tu przyleci. Tylko czy ktoś wie ile to może potrwać ..? Czy może załoga jeszcze lecieć dalej do Maputo, czy coś innego może zatrzymać ten samolot w Johannesburgu? Jakieś doświadczenia w takim temacie ..?
Inne samoloty już lądują od jakieś godziny, więc pogoda już na pewno jest Ok-zresztą widac za oknami, że tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1498 PostWysłany: 03 Lip 2023 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4087
HON fly4free
@justysia75 Mysle, ze za duzo cennych informacji co nieregularosci polaczen nawet na tym forum nie uzyskasz. Iles osob bylo na tym lotnisku pewnie, ale doswiadczenia z diverted flights na tym lotnisku pewnie sa unikalne. Zapewne latwiej jest chwycic za telefon VOIP/Skype out (koszt rzedu 1PLN za 10min rozmowy) i zadzwonic do Lizbony (skoro to TP) i sie dowiedzic u zrodla. W pol godziny powinnas miec info.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1499 PostWysłany: 03 Lip 2023 09:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Jak to TP, to pół godziny będzie siedziała na telefonie, dopóki ktoś odbierze.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1500 PostWysłany: 03 Lip 2023 09:39 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Hmmm…lotnisko w Maputo jak lotnisko, nic nadzwyczajnego tyle, że lot przekierowany i co się potem dzieje w takich sytuacjach? Bo np. jak w Krk jest mgła to lecą do Ktw i stąd chyba autobusami wracają 🤔, ale z Johannesburga to raczej nie pojadą - muszą przylecieć … wiem coś o jakiś slotach, zmianach załogi bo przekroczyli czas… ciekawam ile to może potrwać .
A co to te „VOIP/Skype out” -nawet nie wiem jak się za to zabrać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1549 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group