Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 1427 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72  Następna
Autor Wiadomość
#1401 PostWysłany: 01 Lip 2020 20:09 

Cześć.

Jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję pytanie.

Chodzi mi lot linią Wizzair z Kopenhagi do Larnaki 8 lipca. Do lotu został tydzień i póki co wszystko wskazuje że się odbędzie ponieważ nie dostałem żadnego maila z anulowaniem lotu.

Ma ktoś może jakieś informację czy lot się faktycznie odbędzie czy nie?

Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#1402 PostWysłany: 01 Lip 2020 20:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 413
Kilometry: 514 334
Czemu miał się nie odbyć? Dania jak się nie mylę jest otwarta na Cypr i Vice versa

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 01 Lip 2020 20:36, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#1403 PostWysłany: 01 Lip 2020 21:11 

Wolę się upewnić bo różne historie słyszałem.

Sprawdzając loty mną Flightradar24 dzisiaj przed około godziną wylądował Wizzair Larnaca - Kopenhaga o 20:35 miał startować w odwrotnym kierunku i zniknął z radaru po wylądowaniu. To też mnie zastanawia.
 Relacje PM off  

#1404 PostWysłany: 01 Lip 2020 21:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

No bo jest boarding teraz?
 Relacje PM off  

#1405 PostWysłany: 01 Lip 2020 22:17 

Zeus napisał(a):

Jest godzina 22:15. To ileż ten boarding trwa skoro nadal nie wyleciał z Cph? Stąd moje pierwsze pytanie bo dalej nie jestem pewny tego lotu.
 Relacje PM off  

#1406 PostWysłany: 02 Lip 2020 07:58 

dominik_nufc napisał(a):
Zeus napisał(a):

Jest godzina 22:15. To ileż ten boarding trwa skoro nadal nie wyleciał z Cph? Stąd moje pierwsze pytanie bo dalej nie jestem pewny tego lotu.

Ok, sprawa wyjaśniona. Lot do Larnaki wystartował z dwu godzinnym opóźnieniem ale wystartował. To oznacza że mój raczej też się odbędzie.

Dzięki za dyskusję 😊
 Relacje PM off  

#1407 PostWysłany: 02 Lip 2020 09:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Po prostu nie ma co panikować beż powodu...
 Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.

#1408 PostWysłany: 02 Lip 2020 12:56 
Awatar użytkownika

Loty: 38
Kilometry: 87 122
Mam w easyjet loty na 11-20 sierpnia Bertlin Tegel - Alghero Sardynia. Jakiś czas na promocji dokupiłem nawet bagaż za 1e, w panelu nic nie ma odwołanym locie, wszystko jest w porządku. Z kolei jak na stronie głównej chce wyszukać takie połączenia to tak jakby w ogóle nie latali na tej trasie. To samo w ich flight trackerze. Pojawia się, że lot o takim numerze nie istnieje.
Loty numer EJU5525 i EJU5526

Czy ktoś ma podobną sytuację i coś więcej wie? Support mi nie odpowiada w ogóle.
 Relacje PM off  

#1409 PostWysłany: 02 Lip 2020 13:36 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Posprawdzaj swoje maile czy przypadkiem jakiś czas temu lot nie został odwołany. Sprawdz spam bo czasami tam trafiają info. A już najważniejsze sprawdzaj swoją rezerwacje na stronie EasyJet i tam powinno być wszystko wyjaśniane.
 Relacje PM off  

#1410 PostWysłany: 02 Lip 2020 14:28 
Awatar użytkownika

No właśnie żaden mail na pewno nie przyszedł. A w panelu klienta rezerwacja normalnie wisi, nic nie jest anulowane, nie ma żadnej wzmianki, mogę nadal dokupić do tego różne usługi.
 Relacje PM off  

#1411 PostWysłany: 02 Lip 2020 14:41 

platynowy
Musisz się znimi skontaktować

https://www.zadluzenia.com/easyjet-kontakt-infolinia/

Bo takich lotów obecnie nie ma
 Relacje PM off  

#1412 PostWysłany: 02 Lip 2020 19:48 

Szanowni czy ktoś już odbył loty jednym z nowych połączeń PLL LOT? Np. do Grecji? Ceny są zabójcze ale obawiam się oprzeć plan wakacyjny o LOT gdyż nie wysłali mi jeszcze nawet zwykłego potwierdzenia z rezygnacji lotu jaki miał odbyć się na początku kwietnia... Kontakt z nimi wiadomo jaki jest.
 Relacje PM off  

#1413 PostWysłany: 03 Lip 2020 12:15 
Awatar użytkownika

dg72 napisał(a):
Musisz się znimi skontaktować

https://www.zadluzenia.com/easyjet-kontakt-infolinia/

Bo takich lotów obecnie nie ma

Skontaktować się z easyjetem się chyba obecnie nie da w żaden sposób. Próbowałem już facebook, email, twitter i dwa razy po 40min wisiałem na infolinii. Zero odzewu. Kompletnie nie wiadomo co dalej, loty w panelu są, ale nigdzie poza panelem w ogóle taka trasa nie istnieje. Mam możliwość w panelu dokonać zmiany w rezerwacji i zamiast TXL-AHO wprowadzić SXF-OLB, dzień później wylot i dzień później powrót. Noclegi na airbnb teoretycznie mogę bezpłatnie przesunąć o ten jeden dzień każdy. Gorzej z autem, bo mam rezerwację na kwotę prawie 1800zł a teraz jak bym chciał zmienić datę i lotnisko to już wchodzi mi kwota prawie 3000zł, niezależnie czy robię nową rezerwację czy zmianę w obecnej (i tak mam darmową anulację).
Nie wiem czy ta rezerwacja jest już skazana na anulację prędzej czy później i kombinować teraz ze zmianą lotniska i daty, czy jeszcze czekać bo może wszystko jest w porządku i trasa wróci.
 Relacje PM off  

#1414 PostWysłany: 16 Wrz 2020 07:47 

Loty: 365
Kilometry: 608 457
srebrny
Czy ktoś wie kiedy najpóźniej muszę się określić czy akceptuję nowe godziny lotów lub biorę voucher/refund w Iberii? Zadałem pytanie na FB ale odsylaja na infolinię a tam łatwo nie jest się dodzwonić

#1415 PostWysłany: 31 Paź 2020 11:58 

Cześć,
Mam do Was taką sprawę. Otóż od dłuższego czasu planowaliśmy z dziewczyną jej przylot do Polski i zalegalizowanie jej pobytu w UE. Termin padł na grudzień tego roku. Valeria jest meksykanką. I tu pojawiają się pytania.
1. Czy w obecnej sytuacji może przylecieć do Polski?
2. Czy Polska straż graniczna wpuści ja na teren kraju?
3. Czy jest jakaś inna opcja żeby mogła przylecieć do Polski w grudniu?

Nie ukrywam, że bardzo się stęskniłem. Ostatnio widzieliśmy się w lutym.
Planowaliśmy przylot do Monachium i przyjazd do Polski samochodem. Ale w związku z obowiązkową kwarantanną w Niemczech temat stał się nierealny.
Może społeczność fly4free będzie miała jakieś pomysły jak rozwiązać tę kwestię?
Pozdrawiam i jestem wdzięczny za każdy pomysł.
Michał
 Relacje PM off  

#1416 PostWysłany: 31 Paź 2020 15:28 
Awatar użytkownika

niebieski
siaq:
Oficjalna lista, kto może wjechać do Polski: https://strazgraniczna.pl/pl/aktualnosc ... anicy.html Dotyczy to granicy zewnętrznej. W praktyce, z Schengen może przyjechać ktokolwiek, zwłaszcza przez granicę lądową, ale sytuacja zmienia się cały czas, więc trzeba się liczyć z tym, że w grudniu wszystko może być inaczej.

Jeśli przyjazd jest na stałe, to może niech dziewczyna się zapisze na kurs polskiego (względnie jakikolwiek inny kurs), dzięki czemu dostanie wizę, z którą będzie mogła tu przylecieć i otrzymać kartę pobytu (pkt. 9 na liście). Razem na miejscu będziecie mogli podjąć dalsze kroki. Alternatywnie, może też od razu znaleźć pracę (pkt. 6), ale formalności z tym związane będą pewnie dłuższe. Rozumiem, że Ty nie wybierasz się do Meksyku? Wtedy byłby ew. III wariant (pkt. 2).
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1417 PostWysłany: 01 Lis 2020 12:52 

@Nosacz

Dziękuję za odpowiedź.
Rozważmy wszystkie możliwości. Jedną z opcji, które biorę pod uwagę to kwarantanna w Niemczech. I odbiór jej z lotniska. Mój brat mieszka w Monachium.
Niemcy umożliwiają przylot ludziom w związkach, po spełnieniu kilku formalności. Należy do nich, między innymi udowodnienie bycia w związku. Co nie stanowi problemu w moim przypadku. Następnie pojedziemy do Polski po prostu. Jako, że Niemcy to kraj tranzytowy nie musi odbywać kwarantanny.
Z kursem może być różnie. Mieszkam w małym mieście, które raczej nie oferuje takich możliwości. A codzienne dojazdy na kurs to słaby temat. W szczególności dla osoby, która będzie stawiała pierwsze kroki w Polsce.
Na obecną chwilę do Meksyku się nie wybieram. Spędziłem tam cały zeszły rok. A i wiza pracownicza mi się skończyła.
Mimo wszystko najbardziej irytujący jest fakt, że nie można być pewnym jutra. I coś co dzisiaj jest aktualne, jutro możne już być zupełnie inne. Tym bardziej, że ludzie będą przed świętami dużo podróżować. Cholera wie co będzie.
Pozdrawiam
Michał
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.

#1418 PostWysłany: 01 Lis 2020 16:09 
Awatar użytkownika

niebieski
siaq:
Nie wiem, czy obecności byłyby dokładnie sprawdzane, zwłaszcza gdy teraz ze względu na pandemię wiele zajęć odbywa się zdalnie, ew. mogłoby to mieć znaczenie przy przedłużaniu pobytu a nie pierwszym wniosku. Uczestnictwo w kształceniu jest jedną z przesłanek do uzyskania zezwolenia na pobyt (i karty pobytu). Karta pobytu umożliwia podróże w zasadzie bez ograniczeń po całej strefie Schengen. Wjazd bezwizowy daje co najwyżej 90 dni w ciągu ostatnich 180 dni, a do tego wiele państw zamyka teraz granice dla takich osób (a wpuszcza rezydentów Schengen, czyli właśnie osoby z kartą pobytu). Zakładam, że Twoja dziewczyna chciałaby zobaczyć też inne miejsca w Europie i dlatego wtedy taki wariant byłby lepszy.

Ale jeśli nie chcesz dodatkowych formalności z tym związanych, to konsulat ma też możliwość wydania wizy pobytowej z innych powodów. Minimum formalności to pisemne zaproszenie od Ciebie, ale mogą być jeszcze dodatkowe wymogi (ubezpieczenie zdrowotne; tytuł prawny do lokalu, w którym dziewczyna będzie mieszkać - powinna móc być tam później zameldowana; ew. jeszcze inne). Ostateczna decyzja należy do konsula a procedury różnią się w zależności od kraju. Dlatego najlepiej byłoby gdybyś skontaktował się z konsulatem w Meksyku, w którym Twoja dziewczyna będzie składać wniosek wizowy i zapytał ich bezpośrednio.

Musisz tylko wziąć pod uwagę, że najlepsza wiza, jaką może wydać konsulat, to C+D na 3 miesiące Schengen i 12 (czyli jeszcze dodatkowe 9) pobytu w kraju, w którym to czasie Twoja dziewczyna nie może już podróżować po Schengen. Jednocześnie, aby przedłużyć taki pobyt i tak potem trzeba uzyskać zezwolenie i kartę pobytu wg ogólnej procedury, względnie wyjechać z Polski i od nowa wnioskować o kolejną wizę poza granicami kraju. Także który wariant się Wam bardziej opłaca to już zależy od Waszej sytuacji, w szczególności jak długo planujecie zostać w Polsce.
 Relacje PM off
siaq uważa post za pomocny.

#1419 PostWysłany: 14 Lis 2020 15:03 

Loty: 8
Kilometry: 22 420
Witam,

Za tydzień mam mieć lot na Dominikanę z przesiadką w Nowym Jorku (czas oczekiwania to 17h w NY).
Czy będę mógł opuścić lotnisko jako pasażer tranzytowy nie przebywający dłużej jak 24h?
Czy obowiązują mnie jakieś testy?
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji nt temat.
 Relacje PM off  

#1420 PostWysłany: 14 Lis 2020 15:44 
Awatar użytkownika

Loty: 256
Kilometry: 409 907
srebrny
zawieszenie-lotow-z-europy-do-usa,766,149929
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/stany ... ne-ameryki
 Relacje PM off  

[ 1427 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość