Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 19 Sty 2015 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
Skorzystałem z parkingu P+R Altglienicke. Darmowy, duźo wolnych miejsc, wszystko okej. Bilet krótki kosztuje już 1,60 EUR.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 20 Sty 2015 08:54 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Anonymous napisał(a):
(1,5 € OW) [lepiej kupić bilety na powrót od razu na stacji przy parkingu, bo na lotnisku są droższe]


Bilety na lotnisku kosztują tyle samo tylko jest inny automat i trzeba naprawdę się naszukać w menu żeby je znaleźć. Już dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się że w przejściu podziemnym nie ma biletów na krótki przejazd, ale można je kupić w automacie na peronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 15 Kwi 2015 11:54 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 20
Hej,

Uważajcie na P+R Altglienicke: 2 auta zostawione na 10 dni przełomie Lis/Gru 2014. Jedno z nich ogołocili z kołpaków + wycieraczek. Koszt kołpaków przekroczył kwotę zaoszczędzoną na normalnym parkingu. Drugie auto było nietknięte - pewnie mało chodliwe części. Stawiam na kochanych rodaków z okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Kwi 2015 13:13 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Trzymałem tam 5 dni auto w tym samym okresie i nic się nie stało. Wszystko zależy od tego jaki samochód i co w nim jest na "wierzchu". Zresztą chyba te wszystkie wokół lotniskowe parkingi są płatne niestrzeżone więc na ile tam jest bezpieczniej to ciężko powiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 15 Kwi 2015 15:54 

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 49
Loty: 90
Kilometry: 234 058
Mój samochód przez 10 dni stał przy Lidlu,nieopodal lotniska. Nic kompletnie się nie stało...Parking z pewnoscią jest monitorowany.... (oczywiście nie na potrzeby wylatujących z pobliskiego lotniska...) :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 15 Kwi 2015 16:58 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Witajcie,

A orientuje się ktoś, czy ta kolejka na lotnisko z parkingu P&R kursuje w nocy? Wylot mamy w niedzielę o 6,20, a wracamy w sobotę o 23,30. Nie będzie problemu ze złapaniem kolejki?

Biję się z myślami co do parkowania tam w kontrze do parkingów przy samym lotnisku. 50 euro piechotą nie chodzi (lecimy na 2 tygodnie do Grecji), ale jak coś się z autem stanie, albo kolejka nie będzie kursować, to stracimy dużo więcej i wtedy się żałuje skąpstwa :) W sumie nie wiem, czy nasze auto zalicza się do tych "lepszych" i bardziej nęcących dla złodziei i wandali - Volvo V50, przytargane oczywiście z Berlina :)

Ok, już znalazłem. Kolejka kursuje od 5 rano do 23, także dla nas to rozwiązanie odpada...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 15 Kwi 2015 17:58 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Pamiętam że w zeszłym roku jechaliśmy na lot o 6.10 i spokojnie zdążyliśmy, ale jeśli mnie pamięć nie myli to S-Bahn jeździł przed 5. To było w czerwcu więc może jakiś rozkład letni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 19 Kwi 2015 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Michał86 napisał(a):
Ok, już znalazłem. Kolejka kursuje od 5 rano do 23, także dla nas to rozwiązanie odpada...


Chyba źle szukałeś... Przykładowa niedziela 26.04 od 3 w nocy w kierunku lotniska masz S9 co pół godziny.

http://fahrinfo.bvg.de/Fahrinfo/bin/stb ... rch=Filter
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Kwi 2015 09:56 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Ooo, rewelacja Shaq - dzięki! Informację o przerwie w kursowanie znalazłem na stronie Deutsche Bahn, więc uznałem ją za wiarygodną.

Czyli u nas temat tego parkingu wraca.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 21 Kwi 2015 13:43 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
No ja wlasnie na tym parkingu p+r mam zamiar zostawić autko w czerwcu na 3 tyg. Bede jechać z Warszawy z mężem i dziecmi. Mam nadzieję,ze miejsce bedzie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 21 Kwi 2015 14:29 

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 18
Ja na p+r w marcu zostawilem samochód na 9 dni i odebralem bez przygód. Automat biletowy na kolejke nie akceptuje wszystkich kart i dobrze ze mialem bilon bo musialbym chyba wracac na gape
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 21 Kwi 2015 14:45 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
W automatach biletowych działają tylko niemieckie karty EC (Electronic Cash) i Maestro.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 22 Kwi 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
wojtol napisał(a):
W automatach biletowych działają tylko niemieckie karty EC (Electronic Cash) i Maestro.


A czy maszyna przyjmuje banknoty ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 22 Kwi 2015 12:55 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
@mikuś: automaty przyjmują banknoty i monety, ale nie pamiętam czy przyjmują 50E dlatego lepiej mieć coś drobniej (20,10,5 E)

@jajciucha: byłem tam kilka razy o różnych porach roku i w różne dni tygodnia - zawsze było wolne 2/3 parkingu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 22 Kwi 2015 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
bruce09lili napisał(a):
@mikuś: automaty przyjmują banknoty i monety, ale nie pamiętam czy przyjmują 50E dlatego lepiej mieć coś drobniej (20,10,5 E)

@jajciucha: byłem tam kilka razy o różnych porach roku i w różne dni tygodnia - zawsze było wolne 2/3 parkingu.


Dzięki za pomoc, jutro wypróbuje ten parking. Mam nadzieje, że to spokojne miejsce i mimo że auto nie jest najnowsze, to jednak nic mu się nie stanie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 30 Kwi 2015 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
mikuś napisał(a):
bruce09lili napisał(a):
@mikuś: automaty przyjmują banknoty i monety, ale nie pamiętam czy przyjmują 50E dlatego lepiej mieć coś drobniej (20,10,5 E)

@jajciucha: byłem tam kilka razy o różnych porach roku i w różne dni tygodnia - zawsze było wolne 2/3 parkingu.


Dzięki za pomoc, jutro wypróbuje ten parking. Mam nadzieje, że to spokojne miejsce i mimo że auto nie jest najnowsze, to jednak nic mu się nie stanie ;)



EDIT : Auto stało 5 dni, wszystko ok, na parkingu wiele pustych miejsc. Bilet obecnie kosztuje 1,60 euro, pamiętajcie że kasuje się go na peronie a nie w wagonie s-bahna (ja zapomniałem :oops: ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 24 Maj 2015 11:10 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Hej

My także zdecydowaliśmy się skorzystać z tego parkingu - zostawimy tam auto 21 czerwca i odbierzemy (mam nadzieję) 4 lipca. Dwa pytania praktyczne do kierowców:

1. Najpierw chcę zawieźć żonę i córkę na lotnisko, żeby sobie odpoczęły przed lotem i sam pojadę na parking, a następnie kolejką. Czy są jakieś znaki od portu lotniczego w kierunku tego parkingu? Nie chciałbym się pogubić. W nawigację wpisuję ulicę Paradiestrasse i powinno być ok?

2. Dojazd na Schonefeld - nigdy nie byłem na tym lotnisku. Będziemy jechać oczywiście autostradą od Świecka i teraz pytanie - są znaki? Może podpowie ktoś, jaką ulicę najlepiej wpisać w nawigację, aby zaprowadziła wprost na terminal? Szukałem oczywiście w necie, ale mam nawigację fabryczną w aucie trochę starszego typu i mam wrażenie, że prowadzi źle po wpisaniu Mittelstrasse. Flughafen Berlin w ogóle nie rejestruje.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam,

Michał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Maj 2015 11:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
1. Dojazd na lotnisko Berlin Schonefeld jest bardzo dobrze oznaczony, można jechać bez nawigacji. Jak wpiszesz w nawigację Paradiestrasse to na pewno trafisz na parking P+R Altglienicke - na parking też są kierunki.
2. Jak nie możesz wbić lotniska SXF to spróbuj ulicę Am Seegraben a najlepiej jej skrzyżowanie z Waltersdorfer Chausse.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 24 Maj 2015 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
A lotniska w nawigacji nie szukaj wpisując Berlin tylko Schonefeld.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 24 Maj 2015 12:43 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Dam znać, czy z autem przez 2 tygodnie nic złego się nie stało - może się przydać innym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group