Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 02 Mar 2019 02:06 

Rejestracja: 02 Mar 2019
Posty: 1
Na początku chciałbym podziękować wszystkim udzielającym się w tym temacie, bardzo to pomaga w zaplanowaniu gdzie zostawi się auto ;)

Parkowałem od 23.02 (sobota) do 27.02 (środa) przy Hans-Grade-Allee, czyli ulicy koło salonu Mercedesa. Aut stało dość sporo (zarówno przy przyjeździe, jak i przy powrocie), ale im dalej od salonu tym więcej było miejsc wolnych, tak więc jest duża szansa że znajdzie się tam miejscówkę dla siebie, ale warto mieć również jakąś opcję awaryjną.

Samochodowi nic się nie stało, żadnych szkód, tablic nikt nie ukradł ani w moim, ani w mijanych pojazdach.

Słowem - Hans-Grade-Allee jest godne polecenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
#322 PostWysłany: 23 Mar 2019 11:01 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 50
a parkował ktoś na parkingu https://www.mcparking.de/pl/schoenefeld.php ? Sprawnie dowożą pod terminal?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 23 Mar 2019 11:50 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 51
Loty: 24
Kilometry: 62 985
korzystałem z mcparking, ale na teglu. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie (płatność, kontakt, transport na lotnisko i z lotniska)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 23 Mar 2019 16:57 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 50
Janu napisał(a):
korzystałem z mcparking, ale na teglu. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie (płatność, kontakt, transport na lotnisko i z lotniska)

ok
dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 25 Mar 2019 11:09 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 51
Loty: 24
Kilometry: 62 985
zapomniałem jeszcze o jednym, cena za parking bardzo zmieniała się w czasie, gdy widziałem spadek, wchodziłem na swoje konto na mcparking i klikałem "aktualizuj" - po chwili przychodziło zaktualizowane potwierdzenie rezerwacji, ale już z nową, niższą ceną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 27 Mar 2019 00:20 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Parkowałem przez kilka ostatnich dni na https://www.dein-stellplatz.de/pl/. Tanio i bezproblemowo, kierowca czekał na mnie po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 10 Maj 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3698
srebrny
Drugi raz parkowałem na parkingu ESSO. Zrobiłem tak jak poprzednio rezerwację przez stronę internetową, otrzymałem potwierdzenie. Po przyjeździe na parking okazało się, że miejsca te za stacją, ogrodzone wszystkie były zajęte, ale czekało na mnie miejsce na wprost wjazdu zastawione pachołkami. Oprócz mnie było zaparkowanych jeszcze chyba z 5 aut. Trzeba włożyć za szybę rachunek i wpisać datę od kiedy do kiedy parkowanie. Po przyjeździe wszystko ok. Podejrzewam, że przez majówkę był taki tłok.
Generalnie polecam,
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 13 Maj 2019 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 235
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Właśnie wróciłem z parkingu przy Mercedesie. Wszystko ok bez zastrzeżen. W aucie żadnych szkód, parkowało troche aut na PL rejestracjach. Generalnie polecam. Z parkingu do lotniska ok 15 minut spacerkiem, ew jest też przystanek autobusowy i można podjechać. Auto stało od piątku rano do niedzieli wieczór
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 19 Cze 2019 19:40 

Rejestracja: 07 Maj 2019
Posty: 2
Dzisiaj parkowalem tuż obok Mercedesa w Notteweg. Same niemieckie auta. Doszedłem do wniosku że może pracownicy lokalnych biznesów więc przeparkowalem na Mercedes Strasse.. to ta maleńka pomiędzy umgehung Strasse A Hans grade Alle.. sporo wolnych miejsc A niby długo weekend. Wygląda bezpiecznie. Na umgehung znak nadal jest ale Niemcy nawet parkują chociaż możliwe że stoją krótko. Zobaczymy po powrocie za 4 dni. Spacerek 13-15 minut jak ktoś się spieszy to w 10 min ogarnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 20 Cze 2019 13:16 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Gwoli ścisłości: ani w Berlinie, ani w Brandenburgii nie ma dzisiaj wolnego z okazji Bożego Ciała, więc też nie ma żadnego długiego weekendu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 23 Cze 2019 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2015
Posty: 173
d-t-x napisał(a):
Parkowałem przez kilka ostatnich dni na https://www.dein-stellplatz.de/pl/. Tanio i bezproblemowo, kierowca czekał na mnie po przylocie.


Można kartą na miejscu płacić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 23 Cze 2019 15:39 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Na pewno gotówką. Nie jestem pewny co do karty. Mają polski hotline (+49 (0)30 66 40 40 99), zadzwoń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 06 Lip 2019 10:47 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Po lekturze forum zaryzykowałem i zostawiłem auto na Hans-Grade-Allee tuż przy skrzyżowaniu z Mercedes strasse - samochodów było dużo i w tej okolicy zająłem ostatnie wolne miejsce, dalej od mercedesa było więcej miejsc. W okolicy stały 4 auta na polskich numerach a pozostałe to niemieckie. Spodziewałem się że auto będzie stało osamotnione w godzinach nocnych, że zostawiają tam samochody Niemcy na czas pracy a w nocy odjeżdżają ale po powrocie o 22 zastałem wszystkie miejsca w okolicy zajęte w większości przez drogie i nowe samochody, ulica jest dobrze oświetlona i jest na niej ruch nawet późnym wieczorem, oprócz tego że auto brudne i kartka od Turka za wycieraczką że chętnie by kupił samochód żadnych szkód. Warto podrzucić pasażerów pod terminal albo chociaż pod przejście pod torami bo szkoda wlec walizki. Miejsce godne polecenia i skorzystam przy następnej okazji.Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
#334 PostWysłany: 06 Lip 2019 16:07 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Mieszkam niedaleko i mogę potwierdzić, że to spokojna i bezpieczna okolica. Przewija się tam też sporo aut, które stoją po kilka dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
playman uważa post za pomocny.
 
      
#335 PostWysłany: 02 Sty 2020 14:06 

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 15
Parkował ktoś z Was ostatnio auto na Uranusstrasse/Hans Grade Allee?
Jutro planuję zostawić tam samochód na dwa tygodnie i nie wiem czy coś się w tej kwestii nie zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 02 Sty 2020 19:16 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Nic się nie zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off
playman lubi ten post.
playman uważa post za pomocny.
 
      
#337 PostWysłany: 25 Cze 2020 10:13 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
W nawiązaniu do postów jakie pojawiły się w temacie o Ryanairze (zmiany-w-siatce-lotow-nowe-bazy-itd,191,24030&p=1350913&hilit=BER#p1350746) postanowiłem popełnić mapką prezentującą sugestywnie najlepsze miejsca do parkowania w okolicy lotniska SXF. Mam też swoje typy jeśli chodzi o nowy terminal BER, ale nie mam pewności, czy po jego otwarciu nie zmieni się organizacja ruchu w okolicy więc na razie nie będę ich publikował.

Najlepszym miejscem wydaje mi się ślepy zaułek na końcu Bohnsdorfer Chaussee - tuż obok komisariatu, więc teoretycznie najbezpieczniejsze miejsce. Następnie ślepe zaułki Fasanenpromenade oraz Waldstraße - na wschód od autostrady A113. Oraz znane i lubiane Notweg, Hans-Grade Allee oraz Alt-Schönefeld (uwaga, tylko zachodnia odnoga! Na wschodniej wciąż stoją zakazy w związku z końcówką budowy szkoły).
Troszkę dalej, ale wciąż w zasięgu dojścia z buta są Wehrmaten oraz Uranusstraße - to spokojne osiedle z ogólno dostępnymi miejscami parkingowymi. Nie polecam zostawiać auta na parkingu Lidla - w najlepszym wypadku będzie list za wycieraczką, w najgorszym auto będie odholowane.

Nie polecam natomiast Umgehungstraße - praktycznie na całej długości jest zakaz parkowania (z powodu budowy szkoły na Alt-Schönefeld), natomiast na końcu po wschodniej stronie znajduje się betoniarnia do której dojeżdżają (a to niespodzianka!) ciężkie betoniarki. Moim zdaniem zbyt duże ryzyko uszkodzenia samochodu.

Załączniki:
Untitled.png
Untitled.png [ 553.76 KiB | Obejrzany 1618 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#338 PostWysłany: 20 Wrz 2020 19:30 

Rejestracja: 20 Wrz 2020
Posty: 1
Dein Stellplatz Schoenefeld - NIGDY WIĘCEJ!!!
Po przyjeździe (14 godzin w podróży) usłyszeliśmy od Pana kierowcy, że mamy dopłacić 10€ gotówką, bo jesteśmy w 4 osoby a nie w 3, bo on miał napisane, że 3 (pomyłka - dla całej sprawy nie ważne czy nasza przy rezerwacji czy ich, bo w warunkach usługi jest napisane, że transfer należy się w cenie do 4 osób, więc różnicy cenowej pomiędzy 3 a 4 nie ma żadnej). 8 dni wcześniej te same 4 osoby wylatywały i zostaliśmy odwiezieni na lotnisko bez problemów. Kierowca był bardzo chamski, agresywny, krzyczał, że mamy wysiadać, że on nigdzie nie pojedzie jak mu nie zapłacimy. Nie rozmawiał w żadnym innym języku poza niemieckim, wykrzyczał mi w twarz, że "tu są Niemcy i tu się mówi po niemiecku!" kilka razy. Później okazało się, że Pan jest wschodniego pochodzenia i doskonale porozumiewa się po rosyjsku i polski też rozumie. Po awanturze na lotnisku i na nasze żądanie zdecydował się jednak zawieźć nas na parking, żebyśmy mogli z jego szefem wyjaśnić sprawę. Tam odbyła się druga część awantury, gdzie Pan sobie już całkiem pofolgował, skoro uznał, że nie znamy i nie rozumiemy niemieckiego (błąd - to, że nie mówię, to nie znaczy, że nie rozumiem całkiem sporo z tego języka). Próbował uniemożliwić mi wyciągnięcie bagażu z busa zatrzaskując drzwi na mnie, przygniatając mnie do auta. O tym, że kierowca pomaga załadować i wyładować bagaże pasażerom możecie zapomnieć, chociaż przy rezerwacji podkreślają to jako atut! Ale nie bądźmy drobiazgowi, facet jestem, dałem radę. Wielokrotnie usłyszałem, że mam "zamknąć mordę", że jestem "pieprzonym Polaczkiem" itp. Szef, który przyszedł nie potrafił opanować swojego pracownika, który kazał szefowi wpisać do komputera, że to ja jestem agresywny, i żeby mnie więcej nie przyjmować na parking. Nie chciano nas wypuścić z Parkingu bez zapłaty tych 10€. Gdy zdecydowałem się zapłacić i zażądałem wystawienia rachunku na tę kwotę nagle okazało się, że jest z tym problem i nie ma jak tego rachunku wystawić. Z mojej oceny wynika, że Panowie chcieli skasować te 10€ do własnej kieszeni, bo zobaczyli, że jest okazja. W rezultacie po 40 minutowej awanturze wyjechaliśmy z tego parkingu bez tej dodatkowej opłaty. I to nawet nie chodzi o te pieniądze ale poziom chamstwa, wulgarności, agresywności ze strony tego kierowcy był niespotykany. Człowiek, który sam pochodzi z jakiegoś wschodniego kraju (Ukraina, Rosja, Kazachstan - nie wiem, bo się nie przyznał), próbował udawać bardziej niemieckiego niż sami Niemcy, a nas jako Polaków nie znających języka niemieckiego (posługujemy się biegle angielskim, hiszpańskim, włoskim i rosyjskim ale akurat niemieckiego żadne z nas nie opanowało w stopniu pozwalającym prowadzić konwersację) postanowił zeszmacić przy innych pasażerach i oszukać/okraść na 10€.
BARDZO, BARDZO NIE POLECAM PARKINGU "Dein Stellplatz" na lotnisku Schoenefeld.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 03 Gru 2020 14:29 

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 16
Cześć wszystkim. O ile nigdy nie miałem problemu z parkowaniem pod Berlin Schonefeld nawet na 3,4 tygodnie to niestety za 2 tygodnie wylatuję z nowego lotniska Berlin Brandenburg. Auto ma służbowe, w pełni ubezpieczone więc nie interesuje mnie czy coś się z nim stanie. Gdzie bezpłatnie w odległości dojścia na piechotę z 2 walizkami polecilibyście zaparkować? Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie Wasz wskazówki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 03 Gru 2020 15:10 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
barson napisał(a):
w pełni ubezpieczone więc nie interesuje mnie czy coś się z nim stanie.

hmmm a jak Ci zwiną autko, zostawią na cegłach albo bez szyb to jak wrócisz? W 20 min podstawią samochód zastępczy? Naiwnie...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group