Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [BER] parking
#381 PostWysłany: 30 Cze 2021 11:34 

Rejestracja: 01 Lut 2021
Posty: 26
Przerobił już ktoś procedurę wjazdu na parking z rezerwacją?
W instrukcji piszą o zeskanowaniu kodu qr rezerwacji przy wjeździe w celu identyfikacji i że otrzymujemy bilet potrzebny do wyjazdu z parkingu.
Ale w kolejnym punkcie jest napisane aby nie wyciągać biletu przy wjeździe.... Więc jak to w końcu jest rozwiązane...?
Cytuj:
1. Please make sure to have the print out of the email confirmation (Home Printed Ticket with barcode) available on your arrival here. Please hold your print out with the barcode in front of the scanner at the barrier to identify your booking when entering. You will receive a ticket which must be used for exit. Please note that the new ticket is required when leaving the parking facility to open the barrier.
2. Please do not pull a ticket at the barrier during the entry! If you did even so please keep the ticket and go straightaway to our parking office at parking garage P3, level 0 at Airport Berlin-Brandenburg.
3. If you should encounter problems at the barrier during entry or exit, use the "call help" key so that our staff can assist you. Our parking control centre is staffed around the clock.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: [BER] parking
#382 PostWysłany: 30 Cze 2021 11:44 

Rejestracja: 22 Paź 2015
Posty: 177
niebieski
Według mnie skanujesz kod QR i dostajesz "ticket" który wyciągasz i przy wyjeździe go skanujesz / wkładasz. Z podpunktem 2 raczej chodzi o to, żeby nie "drukować" biletu bez zeskanowania kodu QR, bo wtedy policzy Ci jako normalny bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#383 PostWysłany: 30 Cze 2021 11:49 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 217
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
przerabiałem w zeszłym tygodniu, skanujesz kod przy szlabanie wjazdu, dostajesz bilet, potem przed wyjazdem ten bilet wkładasz jeszcze do automatu który sprawdzi czy na pewno jest opłacone, potem dopiero bilet skanujesz przy szlabanie wyjazdowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
Esiak lubi ten post.
Esiak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#384 PostWysłany: 30 Cze 2021 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Procedura jak powyżej, ale bez wkładania biletu do biletomatu. Zadziałał wyjazd z parkingu na pobrany bilet bez żadnego automatu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Esiak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#385 PostWysłany: 30 Cze 2021 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3698
srebrny
Dokładnie, nie trzeba wkładać biletu do automatu przed wyjazdem z parkingu, od razu pod szlaban jechać
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [BER] parking
#386 PostWysłany: 30 Cze 2021 14:40 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 217
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
W takim razie miałem pecha bo na P6 jak od razu pod szlabanem próbowałem czytać kartę to nic nie szło, dopiero po włożeniu do automatu wypuścił.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#387 PostWysłany: 09 Lip 2021 09:03 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 60
Kilometry: 121 126
Wassmansdorf - w środku tygodnia parking przy ulicy zapchany po brzegi (może 1 miejsce wolne by się znalazło).

Samochód na 2tyg zostawiłem przy Bohnsdorfer Chaussee (zostawiałem w weekend to było prawie pusto, w lipcu w tygodniu full).
Image

Popularne zrobiło się także miejsce na sąsiednim zaułku Gartenstrasse kilka metrów od komisariatu.
Image

Nic tylko przykręcić tablice, założyć blokadę na kierownicę i spokojnie można parkować ;)


Uwaga dotycząca biletów na S-Bahn:
pomiędzy stacjami Flughafen BER Terminal 1-2 - Wassmansdorf - Flughafen BER Terminal 5 można w automacie na lotnisku kupić bilet na jazdę między terminalami 1 i 5 za 1,70€.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#388 PostWysłany: 01 Sie 2021 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1023
srebrny
leemc napisał(a):
Wassmansdorf - w środku tygodnia parking przy ulicy zapchany po brzegi (może 1 miejsce wolne by się znalazło).


UWAGA: Dwukrotnie ostatnio będąc w BER na Wassmansdorf wszystko było zapchane. Miejsce padło ofiarą swojego sukcesu ;)
UWAGA nr 2: Na Wassmansdorf można parkować tylko w zatoczkach! Nie sugerować się autami zaparkowanymi poza zatoczkami np. w ślepej odnodze parkingu - wszystkie auta zaparkowane poza zatoczkami bez wyjątku otrzymują mandat. Nie polecam. Widząc karteczki (mandaty) za wycieraczkami tych aut udałem się pod komisariat - tam jest obecnie większa szansa na miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
aisin uważa post za pomocny.
 
      
#389 PostWysłany: 02 Sie 2021 15:37 

Rejestracja: 02 Sie 2021
Posty: 10
Cześć.
Pierwszy raz będę leciał z BER. Czy parkowanie na P+R Altglienicke jest jeszcze możliwe, czy lepiej sobie odpuścić? Mam pełne ubezpieczenie, więc uszkodzeniami się nie martwię - bardziej tym, czy znajdę jakieś wolne miejsce w piątek bardzo wcześnie rano. :D

Myślałem o Wassmansdorf, ale ze względu na ograniczenie do 12h na P+R oraz brak miejsca w uliczkach dojazdowych chyba z niego zrezygnuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 09 Sie 2021 00:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Jak parkujecie w okolicach komisariatu (Bohnsdorfer Chaussee/Gartenstrasse), to podjeżdżacie na BER S-bahnem spod terminala 5 (dawne SXF)?

ps. Zbudowali już to gimnazjum przy Umgehungsstraße (wg google maps już jako Pestalozzistraße)? Wróciła możliwość parkowania w zatoczkach?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 09 Sie 2021 11:51 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@xionc tak, gimnazjum już jest zbudowane. Ale na Pestalozzistraße jest zakaz parkowania i nie ma tam żadnych zatoczek. Zatoczki są na Hans Grade Allee i tam nic się nie zmieniło w kwestii parkowania.
Jedyny odcinek Pestalozzistraße dostępny do parkowania to ten z tyłu Mercedesa koło cementowni.
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc uważa post za pomocny.
 
      
#392 PostWysłany: 15 Sie 2021 16:12 

Rejestracja: 02 Sie 2021
Posty: 10
aisin napisał(a):
Cześć.
Pierwszy raz będę leciał z BER. Czy parkowanie na P+R Altglienicke jest jeszcze możliwe, czy lepiej sobie odpuścić? Mam pełne ubezpieczenie, więc uszkodzeniami się nie martwię - bardziej tym, czy znajdę jakieś wolne miejsce w piątek bardzo wcześnie rano. :D

Myślałem o Wassmansdorf, ale ze względu na ograniczenie do 12h na P+R oraz brak miejsca w uliczkach dojazdowych chyba z niego zrezygnuję.

Podbijam moje pytanie - czy ktoś ostatnio korzystał z P+R Altglienicke, czy raczej nie ma to już sensu i są lepsze miejsca? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 15 Sie 2021 17:46 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Dwa razy parkowalem przy S-bahn S-Waßmannsdorf i bylo ok. mysle ze to najlepsze rozwiazanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
radziu89 lubi ten post.
 
      
#394 PostWysłany: 15 Sie 2021 18:10 

Rejestracja: 02 Sie 2021
Posty: 10
A o której godzinie zostawiałeś samochód? Czytałem w tym temacie że te miejsca często lubią być zajęte, dlatego zastanawiam się nad alternatywami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 15 Sie 2021 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1658
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@aisin Ja byłem raz w piątek/sobota ok 1:00 (noc) i były 2 wolne miejsca. Drugi raz ok 5:00 rano w sobotę było 1 wolne i jeszcze piątek/sobota ok 2:00 (noc) były może ze 3 wolne. Wszystko w te wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
aisin uważa post za pomocny.
 
      
#396 PostWysłany: 16 Sie 2021 23:53 

Rejestracja: 02 Sie 2021
Posty: 10
OK, będę w takim razie tam próbował - planuję być tam w piątek o 4:00 rano, więc może będę miał szczęście. Jak się nie uda, to będę jechał w kierunku Hans Grade Allee i tam będę szukać. Ciekawe co z tego wyjdzie :D
Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#397 PostWysłany: 20 Sie 2021 11:53 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 28
Chciałbym wziąć nocleg w jednym z pobliskich hoteli i zostawić bezpłatnie auto na parkingu hotelowym na kilka dni.
Mam potwierdzenie, że jest taka możliwość w CAMPANILE BERLIN BRANDENBURG AIRPORT oraz Motel Plus Berlin-Schönefeld.
W obu przypadkach informują mnie jednak, że są to publiczne parkingi przed hotelami i nie są strzeżone ani monitorowane.

Czy ktoś korzystał może z tych parkingów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 20 Sie 2021 12:06 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Obydwa te miejsca znajdują się przy Hans-Grade-Allee, gdzie wielu forumowiczów zostawiało już auta.
Jeśli chcesz zostawić auto na parkingu przed sklepem Norma, to sprawdź, czy parkowanie nie jest tam ograniczone czasowo takim charakterystycznym zegarkiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 20 Sie 2021 18:56 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Dein Stellplatz ma stałe, czy ruchome ceny? Mam 3 tygodnie do wylotu - bookować już teraz, czy jeszcze poczekać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 21 Sie 2021 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
Sobota 7.00 rano raport.
Na Wassmansdorf miejsc brak.
Pojechałem pod komisariat Bohnsdorfer Chaussee i miejsce bez problemu znalazłem. Wydaje się bezpiecznie i mam nadzieję, że za 2 tygodnie moje auto dalej tu będzie 😊😊😊
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off
aisin uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 626 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: trunks oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group