Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Cze 2016 06:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Przepisy tego nie regulują , natomiast jest to praktykowane przez linie lotnicze - sam byłem już w identycznej sytuacji na locie LH. W końcu nas nie rozdzielono, bo przyszedł jeszcze jeden pasażer , który poleciał oryginalnym lotem, a nas przebookowano na późniejszy lot (nota bene źle na tym nie wyszliśmy, bo dolecieliśmy wcześniej i bogatsi o 300 EUR/osobę).

Niemniej - wg EC261/2004 linie lotnicze powinny najpierw poszukać ochotników, ale przepisy sobie a życie sobie ;-)

Dziecko to inna sprawa, ale rodziny są rozdzielane - vide przytoczony kilka postów wyrok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 28 Cze 2016 07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
SPLDER napisał(a):
Dziecko to inna sprawa, ale rodziny są rozdzielane - vide przytoczony kilka postów wyrok.


W tym wyroku nie ma słowa o rozdzielaniu rodziny. A wprost przeciwnie. Oni zdecydowali się nie rozdzielać, więc linia lotnicza przebukowała ich wszystkich na inny lot. A kwestia odszkodowania to już inna sprawa.
Ja pytam o to, czym zagrozili Mozartowi. Jeżeli nie wsiądzie rozdzielając się z osobą towarzyszącą, to nie poleci w ogóle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 04 Lip 2016 12:07 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
sytuacja z wczoraj:
lot KRK-GDN wylot o 18:30, pojawila sie informacje, ze jest overbooking czy ktos moze polecic innym lotem.
biegne, mowie ze 2 osoby, ile macie ludzi na stand by ?no wlasnie 2 :)
dobrze, dziekujemy niech Pan poczeka. no to czekam 10-15 minut, pytam czy mozemy wracac o 21:10 przez WAW, i odpowiedz jest ze nie, bo na Warszawie tez jest overbooking :-) potem Pani mowi, ze jednak ktos nie dotarl i miejsce jest tylko jedne, kto zostaje a kto leci ? no to mowie, ze zostaje ja, bo moge poniedzialkowym lotem przyleciec i do pracy zdaze. ok, poproszono mnie o wyjscie z kontroli bezpieczenstwa do kasy, w kasie obsluga usmiechnieta, zalatwiali
te formalnosci jakies pol godziny, potem pojawila sie Pani z gatu z moim bagazem glownym :-)
dostalem voucher na hotel na przeciwko lotniska, voucher na 55 zeta na kolacje (bez napojow) i w systemie notka
(rowniez wydrukowana) ze w kasie lotu mam 250 Euro w zlotowkach do odbioru.
w Krakowie nie mieli tyle zeby wyplacic odrazu, w Gdansku dzisiaj to samo, stanelo na tym, ze jutro rano mam sie przypomniec i
wpasc tak okolo 13tej zeby pieniadze odebrac.
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 04 Lip 2016 13:54 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 161
Ja dodam, że dziś UIA odpowiedziała pozytywnie na wypłatę 400€ za overbooking z Warszawy do Kijowa i docelowego (Baku). Druga osoba, która ze mną miała lecieć, ale miała miejsce na planowanej trasie napisze zażalenie - napiszę jak będzie odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 07 Lip 2016 23:43 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
michcioj napisał(a):
w Krakowie nie mieli tyle zeby wyplacic odrazu, w Gdansku dzisiaj to samo, stanelo na tym, ze jutro rano mam sie przypomniec i
wpasc tak okolo 13tej zeby pieniadze odebrac.

maly update co mojej sytuacji: po wczesniejszym umowieniu telefonicznym w kasie czekalo na mnie przygotowane i odliczone
1104 PLN, wiec naprawde sympatycznie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 01 Sie 2016 23:08 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
KRK - WAW, narodowy, 31.07
Jako, że zaczęły się powroty po ŚDM, dojechaliśmy we dwójkę opóźnionym pociągiem do Balic dopiero na 35 minut przed odlotem.
Dostaliśmy SBY, w sumie oprócz nas jeszcze jedna osoba była bez przydzielonego miejsca.
Dwa dni wcześniej dzwoniono z biura, oferując po 100e i wcześniejszy wylot o 14:50, na co nie mogliśmy jednak przystać.

Embraer 195 zabrał 112 osób + 2 jump seatów (pracownicy LO), więc zdecydowaliśmy, że zostaję. Musieliśmy się rozdzielić, nie przeszła opcja pozostania drugiej osoby bez odszkodowania i wspólnego lotu ze względu na obłożenia w tym tygodniu.
Trochę wszystko zajęło czasu, w sumie +/- 40 minut. Zostałem od razu odprawiony na następny dzień KRK - GDN (znów full) a następnie GDN - WAW, plus dodatkowo Best Western Premier i vouchery na taxi w obie strony. Rekompensata została wypłacona na kartę, tuż po porannym przylocie do Gdańska. Aktualnie, przez burze a w rezultacie obsunięcie wałów, ruch kolei na trasie Lotnisko - Wrzeszcz jest wstrzymany, SKM podstawia zastępcze autobusy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 01 Sie 2016 23:34 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 6
Witam
Ostatnio nie zabrałem się na pokład lotu SVO - WAW, zaproponowany alternatywny lot został przeze mnie przyjęty tylko i wyłącznie z powodu czasu w którym musiałem opuścić teren Rosji z powodu upływu ważności wizy.
Mój lot do Warszawy odbył się przez Gruzję. Przylot do miejsca docelowego był opóźniony o 8 h 50 min., a dolot do tego miejsca wydłużył się do ponad 3500 km.

W związku z powyższym pytanie brzmi, czy i o jaką kwotę odszkodowania mogę się ubiegać?
Czy jest to stawka 250 euro (do 1500km) czy 600 euro (ponieważ moja trasa został znacząco wydłużona przez przesiadkę w Gruzji).
Może jakieś porady w tej sprawie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 01 Sie 2016 23:42 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Do 1500km.
Góra
 Profil Relacje PM off
znanystasiek uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 02 Sie 2016 11:54 

Dzisiaj nie wpuścili mi pasażera na lot KRK-VIE bo wracali pielgrzymi grupą zorganizowaną.
Pasażer docelowo miał lecieć do CAI, proponowali mu połączenie przez FRA ale godzinowo to kompletnie nie miało sensu, więc ostatecznie nie poleciał.
Pytanie ile powinien dostać odszkodowania od OS? 250€ czy więcej?
Góra
 PM off  
      
#90 PostWysłany: 02 Sie 2016 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Ostatnio w LH zglosilismy sie we dwojke na ochotnikow do overbookingu, ostatecznie potrzebowali 1 osobe, ale pani powiedziala, ze w takim przypadku moga obie przebukowac na inny lot wyplacajac jedno odszkodowanie. W LX dwukrotnie przekonalem sie, ze nie ma takiej mozliwosci, jesli potrzebuja 1 miejsce to rozdzielaja osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 02 Sie 2016 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
singielka_1976 napisał(a):
...nie wpuścili mi pasażera na lot KRK-VIE bo wracali pielgrzymi..

Ale OS na liście pasażerów nie ma info czy to pielgrzym czy zwykły pasażer... wiec chyba nie było tak ze pielgrzymi mieli lepiej... Tylko ogólnie dużo ludzi było na lot..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ane.wald lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 02 Sie 2016 12:37 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 473
Loty: 248
Kilometry: 395 056
niebieski
To ze byla to grupa pielgrzymow moze miec jednak znaczenie, bo kluczem jest tu slowo grupa. Z tego co wiem grupy maja pierwszenstwo (w przebookowania lotu) w przypadku odwolania lotu a tym samym moga miec tez pierwszenstwo w przypadku kiedy jest overbooking (tym samym grup problem overbookingu nie dotyczy - zakldadajac ze grupa liczy mniej niz 100% oblozenia lotu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 02 Sie 2016 12:44 

tom971 napisał(a):
singielka_1976 napisał(a):
...nie wpuścili mi pasażera na lot KRK-VIE bo wracali pielgrzymi..

Ale OS na liście pasażerów nie ma info czy to pielgrzym czy zwykły pasażer... wiec chyba nie było tak ze pielgrzymi mieli lepiej... Tylko ogólnie dużo ludzi było na lot..



Oczywiście, że na liście pasażerów nie ma takiej informacji, co nie zmienia faktu, że zapewne GRUPA miała kupiony bilet dużo wcześniej niż mój pax -nie chciałbyś wiedzieć ile kosztował ten bilet do Egiptu last minute :oops: i łatwiej im było odprawić z kwitkiem kogoś spoza grupy. Nie wiem czy był jedyny, czy więcej osób załapało się na overbooking. W każdym razie niepotrzebnie wstawał w środku nocy i jechał do Balic...tak jakby telefonów nie było.

Moje pytanie nadal aktualne: ile przysługuje odszkodowania w takiej sytuacji. ;)
Góra
 PM off  
      
#94 PostWysłany: 02 Sie 2016 12:59 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
400 EUR
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 02 Sie 2016 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 37
Loty: 11
Kilometry: 26 068
kiedyś lecieliśmy rodzinnie z RPA do Warszawy (ja, brat i rodzice) i Lufthansa nam zrobiła overbooking, to wybór był prosty: polecieli Ci, co przyszli przed nami, natomiast my czekaliśmy kilka godzin na lotnisku, aż nam załatwili lot British Airways.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 02 Sie 2016 17:29 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Pawel_T napisał(a):
Ostatnio w LH zglosilismy sie we dwojke na ochotnikow do overbookingu, ostatecznie potrzebowali 1 osobe, ale pani powiedziala, ze w takim przypadku moga obie przebukowac na inny lot wyplacajac jedno odszkodowanie.
Co do opisywanej przeze mnie sytuacji, w krakowskim biurze LO, powiedziano mi, że w tym tygodniu jest maksymalne obłożenie i dlatego nie mogliby wcisnąć naszej dwójki na lot następnego dnia, więc zostaliśmy rozdzieleni (jeśli wyrażają natomiast zgodę a potrzebujemy noclegu, to jedynie trzeba dogadywać się z hotelem, który miał oficjalnie przyjąć jedną osobę).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 02 Sie 2016 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
@ane.wald ja tak tylko informacyjnie, zeby byla jasnosc jak LH i LX do tego podchodza :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 19 Sie 2016 15:07 

singielka_1976 napisał(a):
Dzisiaj nie wpuścili mi pasażera na lot KRK-VIE bo wracali pielgrzymi grupą zorganizowaną.
Pasażer docelowo miał lecieć do CAI, proponowali mu połączenie przez FRA ale godzinowo to kompletnie nie miało sensu, więc ostatecznie nie poleciał.
Pytanie ile powinien dostać odszkodowania od OS? 250€ czy więcej?



Taaadammmm :D OS przysłał właśnie pismo:

"Szanowna Pani,

Bardzo przepraszam za pomyłkę ostatniej korespondencji.
Otrzymaliśmy Pani pismo, w którym informuje nas Pani, iż w dniu 02.08.2016 doszło do odmowienia przyjęcia na pokład lotu numer OS 123. Wielokrotnie przepraszamy za powstałe niedogodności.

Bylibyśmy bardzo zobowiązani, gdyby Państwo zgodzili się na naszą propozycję niezwłocznego zapłacenia sumy 400 euro, jak jest przewidziane w rozporządzeniu EC261/04 w momencie gdy dochodzi do odwołania lotu.

Prosze o numer konta który jest wystawiony na pana X. (IBAN, BIC)

Chcielibyśmy jeszcze raz przeprosić Państwa za problemy, które powstały. Uczynimy wszystko co możliwe, aby zaistniała sytuacja się nie powtórzyła.


Best regards


imię nazwisko
Austrian Airlines
Feedback Management Team"




Można? Można, da się tylko trzeba frontem do klienta a nie tyłem :P
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 19 Sie 2016 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
OS ma taka politykę.
Nie chce wchodzić w spory powyżej pewnej kwoty - wy się lapaliscie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 22 Sie 2016 10:23 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 9
W zeszłym miesiącu lecieliśmy z żoną Qatar Airways z Warszawy Do Jakarty, z przesiadką w Doha. Po wylądowaniu w Doha oznajmiono nam, że na lot do Jakarty jest overbooking. Ostatecznie musieliśmy przenocować w Doha i polecieliśmy następnego dnia rano. Zapewniono nam voucher na jedzenie, hotel oraz otrzymaliśmy potwierdzenie overbookingu na podstawie którego mamy otrzymać odszkodowanie w wysokości 250 USD na osobę. Pytanie czy wysokość odszkodowania jest odpowiednia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group