Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 28 Wrz 2016 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Ponoć dzień wcześniej samolot nie wystartował z przyczyn technicznych i chcieli gdzieś upchnąć tych ludzi którzy spali w hotelach. Już podczas szukania ludzi na stand-by mówili, że zapewniają śniadanie w saloniku i odszkodowanie chociaż nie wiedzieli jeszcze nawet gdzie lecę. W saloniku byliśmy ok 1,5 godziny. Co ciekawe pogadaliśmy sobie z pracownikiem z obsługi i powiedział nam że on ma podgląd w systemie tras i wie na których lotach będzie overbooking już nawet 2-3 miesiące wcześniej. On, czyli ten pracownik kupuje bilety i w systemie sam oznacza się jako pierwszy na stand-by. Mówi że zawsze to działa, lata na weekendy do stanów kilka razy w roku i zawsze z takiego wyjazdu po wypłacie odszkodowania wychodzi na plus. I jeszcze mil ile tak pozbiera.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#122 PostWysłany: 29 Wrz 2016 08:12 

Rejestracja: 29 Wrz 2016
Posty: 1
@‌madwaelo‌ Jak najbardziej z tego co dotychczas przedstawiłeś, to możesz się ubiegać o odszkodowanie.

@‌macq91‌ Pracownik musiał ściemniać zdrowo. Gdyby linie mogły przewidzieć, że będzie overbooking, to by go nie było. Overbooking wynika z tego, ze linie sprzedają np. 105% wypełnienia samolotu, bo statystycznie 5% pasażerów się nie pojawia na lot. Czasem się przeliczą i wszyscy się pojawią, ale tego zawczasu nie wiedzą. Można zgadywać, na których lotach będzie OB, ale to się nazywa hazard i chyba nie wierzysz w to, że linie mają jakiś tajny system, gdzie 2 miechy wcześniej zaznaczają: "Tu zrobimy OB".

MatMan


Ostatnio edytowany przez michzak, 29 Wrz 2016 10:40, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 29 Wrz 2016 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Na jednym z moich lotow w zeszla sobote, juz przy check-in pokazywala sie opcja, ze mozna zglosic sie na liste ochotnikow na standby za odpowiednia oplata i mozna bylo wybrac nawet ile chce sie za to dostac. Ja kliknelam w $500, tak kontrolnie. Rozmawialam z obsluga dzien wczesniej i powiedzieli mi, ze beda wiedzieli dopiero przy bramce czy faktycznie maja za duzo ludzi czy nie. Okazalo sie, ze chyba mieli w sam raz, bo nie szukali ochotnikow na wyladowanie.

Mialam nadzieje, ze jak sie do nich zglosze wczesniej, to przerzuca mnie na wczesniejszy lot, co bylo mi na reke, ale niestety nie bylo takiej opcji. Nie chcieli nic zrobic dopoki nie bedzie wiadomo przed samym odlotem czy maja komplet czy nie.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 29 Wrz 2016 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
To norma - zwłaszcza w USA, mi już 2 razy takie nadzieje robili w United, mojemu bratu w AA - ale nigdy ostatecznie sie nie udało pomimo że pilnowaliśmy tematu na bramce i byliśmy pierwsi na liście :D Oczywiście nie mowie że się nie udaje, ale niestety często robią te listy na wszelki wypadek, a i tak lecą wszyscy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 29 Wrz 2016 08:58 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Mi się trafił spory overbooking 2 tygodnie temu w ANC (ok. 10 osób oczekujących na zwolnienie miejsc). Delta kilkukrotnie proponowała, aż do samego rękawa, 1300USD w voucherach na loty i przelot nastepnego dnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mezzo lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 29 Wrz 2016 16:57 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
macq91 napisał(a):
Ponoć dzień wcześniej samolot nie wystartował z przyczyn technicznych i chcieli gdzieś upchnąć tych ludzi którzy spali w hotelach. Już podczas szukania ludzi na stand-by mówili, że zapewniają śniadanie w saloniku i odszkodowanie chociaż nie wiedzieli jeszcze nawet gdzie lecę. W saloniku byliśmy ok 1,5 godziny. Co ciekawe pogadaliśmy sobie z pracownikiem z obsługi i powiedział nam że on ma podgląd w systemie tras i wie na których lotach będzie overbooking już nawet 2-3 miesiące wcześniej. On, czyli ten pracownik kupuje bilety i w systemie sam oznacza się jako pierwszy na stand-by. Mówi że zawsze to działa, lata na weekendy do stanów kilka razy w roku i zawsze z takiego wyjazdu po wypłacie odszkodowania wychodzi na plus. I jeszcze mil ile tak pozbiera.


Gbyby to było takie proste to już dziś zatrudniam się w saloniku i żyję tylko z OB :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 29 Wrz 2016 17:10 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
szymonpoznan1 napisał(a):
To norma - zwłaszcza w USA, mi już 2 razy takie nadzieje robili w United, mojemu bratu w AA - ale nigdy ostatecznie sie nie udało pomimo że pilnowaliśmy tematu na bramce i byliśmy pierwsi na liście :D Oczywiście nie mowie że się nie udaje, ale niestety często robią te listy na wszelki wypadek, a i tak lecą wszyscy.

mogłeś wybrać wcześniej miejsce czy jak zglosiles się na standby oznaczało, za tracisz swój fotel i koniec końców lecisz do Eu w środkowym rzędzie, środkowym fotelu przy kiblu? Zawsze się tego obawiałem i nigdy się na ochotnika nie zgłaszalem dlatego warto wiedzieć. .. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 29 Wrz 2016 17:37 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@‌opo‌
To zależy co masz na BP. Jeśli masz tam numer miejsca, to lecisz na nim. Jak masz info o stand by to możesz siedzieć na środku, przy kiblu obok grubasa, który śmierdzi cebulą.

To czy finalnie polecisz czy nie okazuje się przy boardingu a nie przy check-in.
Góra
 Profil Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.
 
      
#129 PostWysłany: 29 Wrz 2016 17:52 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Ale ktos mial fantazje z obslugi LOT Service bo to oni obsluguja Austriana. Overbooking to dla linii kiepska sprawa choc i tak robia go zawsze i udaja Greka, że ojej, a to wszystko zdrowo wykalkulowane jesli chodzi o sprzedaz (nie mowie o zdarzeniach losowych typu odwolany poprzedni rejs) ale gdyby linia wiedziala 3miesiace wczensiej, ze ma potwornie pelny rejs to by zadzwonili, zmienili komus rejs za voucher 50€ i heja.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 29 Wrz 2016 19:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Lub tak zmienili rozkład tego dnia, by podstawić większy samolot.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 29 Wrz 2016 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
rattaman napisał(a):
Mnie się trafił spory overbooking 2 tygodnie temu w ANC (ok. 10 osób oczekujących na zwolnienie miejsc). Delta kilkukrotnie proponowała, aż do samego rękawa, 1300USD w voucherach na loty i przelot nastepnego dnia.

Moj lot byl wlasnie Delta z ANC, ale nic z tego overbookingu nie wyszlo.

opo napisał(a):
mogłeś wybrać wcześniej miejsce czy jak zglosiles się na standby oznaczało, za tracisz swój fotel i koniec końców lecisz do Eu w środkowym rzędzie, środkowym fotelu przy kiblu? Zawsze się tego obawiałem i nigdy się na ochotnika nie zgłaszalem dlatego warto wiedzieć. .. :)

Na stronie Delty jest napisane, ze zgloszenie sie na ochotnika nie powoduje utraty zarezerwowanego miejsca i musisz sie zgodzic na zmiane lotu. Jak zaproponowana opcja nie pasuje Ci, to nie zgadzasz sie i lecisz zgodnie z pierwotna rezerwacja.

Dziwi mnie troche, ze nie zwieksza ilosci lotow lub nie dadza wiekszych samolotow na tej trasie w okreslone dni, bo czasami wolnych miejsc nie ma juz tygodnie przed lotem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 29 Wrz 2016 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
opo napisał(a):
koniec końców lecisz do Eu w środkowym rzędzie, środkowym fotelu przy kiblu?


no risk, no fun :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 30 Wrz 2016 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Kolejki, kolejkami i zgłaszanie się do nich. Ale jest jeszcze jedna twarz overbookingu czyli przenoszenie do innej klasy. Choć tutaj chyba nie szukają chętnych, a sami ich wyznaczają. Wtedy cała ekonomiczna by się zgłosiła na chętnego :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 30 Wrz 2016 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Pomijajac klase podrozy, przy overbookingu mozna tez trafic na wyzsza klase taryfowa w locie, na ktory zostalismy przeniesieni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 30 Wrz 2016 10:51 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
dziabulek napisał(a):
Kolejki, kolejkami i zgłaszanie się do nich. Ale jest jeszcze jedna twarz overbookingu czyli przenoszenie do innej klasy. Choć tutaj chyba nie szukają chętnych, a sami ich wyznaczają. Wtedy cała ekonomiczna by się zgłosiła na chętnego :)

Tak miałem, gdy w Hiszpanii był strajk i po dwóch dniach, gdy otworzyli lotniska, to samoloty pękały w szwach.
Poleciałem biznesem, choć przez moment, koleś próbował mnie przenieść na następny dzien, ale supervisorka zmieniła mi klasę i poleciałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 30 Wrz 2016 10:53 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Dziwi mnie troche, ze nie zwieksza ilosci lotow lub nie dadza wiekszych samolotow na tej trasie w okreslone dni, bo czasami wolnych miejsc nie ma juz tygodnie przed lotem.


W moim przypadku, było to prawdopodobnie spowodowane zmianami w siatce lotów z Alaski do Lower-48. W okolicach połowy września kończy się definitywnie sezon turystyczny i ilość lotów spada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 07 Paź 2016 23:59 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Wydaje mi się, ze to 5% nieponawiających się pasażerów to legenda i już dawno nie jest aktualne. Tylko krąży w obiegu i mediach. Zwłaszcza jak widzę podawane wyniki linii lotniczych zwłaszcza LF.
Wynikało by, ze w przeciętnym A320 nie pojawia się 9 pax, w B777 22 pax, a w A380 32 pax. To dużo.

Moim zdaniem OVB wynika glównie z poniższych czynników:
- po wyprzedaniu wszystkich miejsc linie wrzucają w system bilety tak wysokich cenach, ze nawet po potraceniu OVB i kosztów zyskują na ich sprzedażny
- przebukowania pasażerów o wysokich statusach (gwarantowane miejsce)
- umowy z firmami na gwarantowane miejsca w każdym locie
- optymalizacja, kosztów w przypadku opóźnień itp (zawsze lepiej dać komuś 250 EUR za OVB niż np 800 EUR za opóźnienie na łączonej trasie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 08 Paź 2016 03:20 

Rejestracja: 22 Paź 2012
Posty: 156
Co do 261 i dyskusji na poprzedniej stronie:
@‌Sudoku‌ @‌Gadu-777‌
Niestety to, że wszystkie odcinki są na jednym bilecie nie powoduje, że sprawa podlega pod 261 jeżeli przesiadkę masz poza EU i loty przewoźnikiem spoza EU. 261 miałoby tylko zastosowanie w przypadku OVB/opóźnienia lotu WAW-DOH.
Wiem, bo niestety przerabiałem sprawę z ULC (Turkish i opóźnienie w IST - poza EU, linia spoza EU).
W przypadku przesiadki poza EU i OVB/opóźnienie to 261 obowiązuje tylko jeżeli przewoźnik jest z EU. A przy powrocie do Unii to przewoźnik też musi być europejski, inaczej też się nie wlicza.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#139 PostWysłany: 08 Paź 2016 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
była jakaś sprawa sądowa i sąd przyznał że z przesiadką też się należy
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 08 Paź 2016 12:53 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Nalezy Ci sie, to nie ma znaczenia ze przesiadasz sie w hubie poza unia.
Tak jak pisze luftairways sa wyroki w takich przypadkach. Wazne droga ma byc na jednym bilecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 244 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group