Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat służy dyskusji na temat możliwości i procedur związanych z odwoływaniem rezerwacji z powodu koronawirusa
O aktualnej sytuacji przeczytać można w tym wątku: koronawirus-epidemia-aktualna-sytuacja,135,148421
O tym jak wrócić do Polski w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do naszego kraju - w tym wątku powrot-do-polski,0,150044

A w tym podyskutować na wszelkie inne tematy (w tym "lecieć czy nie lecieć, jak myślicie?" oraz "a po co odwoływać?"): koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Państwa ograniczające dostęp na terytorium kraju wz. z koronawirusem:
https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 93  Następna
Autor Wiadomość
#1641 PostWysłany: 02 Cze 2020 09:23 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
maxima napisał(a):
wizz w połowie kwietnia odwołał mi loty - dokonał wtedy zwrotu +20% na wizz konto, ale ja wnioskowałam o wypłate gotówki. Czekam sobie, na karcie nic nie ma, a dziś patrze na koncie wizz takie coś jak nizej - co to znaczy? w końcu oddadzą kasę i to przeksięgowanie, a samo księgowanie zwrotu potrwa kilka dni?? na karcie dalej nic nie mam, a teraz nie mam ani środków wizz, ani kasy :/


Muszę pochwalić Landrynę :) undo było 27.05, a bank zaksięgował zwrot pod 29.05 ;) zanim to widziałam na wyciągu minęło kilka dni (weekend) - więc chyba powoli się to cywilizuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#1642 PostWysłany: 02 Cze 2020 14:47 

Rejestracja: 22 Sie 2015
Posty: 115
Loty: 48
Kilometry: 70 122
https://www.fly4free.pl/wizz-air-zwrot- ... y-w-30-dni

Podobno teraz mają już zwracać pieniądze w ciągu 30 dni, nie 60.
A ja sobie czekam od 16 kwietnia i nic... :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1643 PostWysłany: 02 Cze 2020 16:56 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Przynajmniej oddają. Czy ktokolwiek dostał zwrot od Ryanair?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1644 PostWysłany: 02 Cze 2020 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Arekkk
Dzisiaj niespodziewanie otrzymałem mejla z Ryanaira, że zwrócą mi kasę w ciągu 5-7 dni roboczych oraz anulują mój voucher (sprawa ciągnie się od połowy marca).

Uwaga - nie wiem czy to zmiana w ich postępowaniu czy efekt rozpoczęcia procedury chargeback prawie miesiąc temu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1645 PostWysłany: 03 Cze 2020 11:18 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 17
[AIR ARABIA]
Hej, linia Air Arabia odwołała nam loty na kwiecień, mieli zwrócić pieniądze w postaci vouchera do wykorzystania, ale do tej pory nic nie przesłali.
Czy ktoś z was miał podobną sytuację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1646 PostWysłany: 03 Cze 2020 11:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
A kontaktowałaś się z AirArabia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1647 PostWysłany: 04 Cze 2020 08:49 

Rejestracja: 06 Cze 2018
Posty: 4
Mam sporo otwartych rezerwacji lotniczych i problemy z odzyskaniem środków, jeżeli komuś z Was udało się coś odzyskać z poniższych linii będę wdzięczny z info:

1) Qatar Airlines - zwrot za overbooking w marcu - dostałem tylko info "processing" i czekaj 8 tygodni, dzwoniłem na infolinię, czekam....
2) Ryanair - zwrot za bilet z kwietnia, Ryanair standardowo wciska voucher, ja zrobiłem chargeback w Alior, czekam...
3) Ethiopian - zwrot za bilet z maja, zero odzewu na zgłoszenie, ale płaciłem przelewem nie kartą, więc czekam...
4) Baltic Air - zwrot za bilet z czerwca, piszą że dadzą voucher, ale już nie latają do Baku, więc nic mi z tego vouchera, czekam...
5) LOT (przez Tripair) - zwrot za bilety z marca i maja, złożyłem chargeback do mBanku, dziś odpowiedź, że nie uznali (VISA) załączając pismo Tripair, że uprzejmie proszą o ponowne rozważenie zwrotu, złożyłem odwołanie, czekam...

Absurdalne jest to, że za niewykonane usługi nie można w żaden sposób odzyskać kasy, a trochę jej zamroziłem :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1648 PostWysłany: 04 Cze 2020 21:30 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Mam lot RT z LTN do TFS, za 2 dni. Oczywiście nie zamierzam lecieć, zreszta 2 czy 3 tygodnie temu Wizz skasował doloty z WAW. Tzn, pokazały się za ceny 25 razy większe :o . Teraz oczywiście już ich nie ma w rozkładzie. Dwa razy pisałam formularz skargi z prośbą o zwrot na konto Wizz. Bez odzewu, choć na inne były odpowiedzi w miarę szybko.
Przysłano mi link z deklaracją, którą mam pokazać na lotniskach. W sumie to było tu gdzieś, że Wyspy Kanaryjskie nie wpuszczają obcych.Za loty zapłaciłam najniższe stawki więc przeboleję. Miałam też dolot dzień wczesniej (czyli pojutrze) z WAW, ale ten lot już dawno zwrócony na konto.
Zastanawiam się, czy dzwonić na płatną info. ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1649 PostWysłany: 04 Cze 2020 21:34 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
@ewaolivka Dzwoń na nr maltański.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 05 Cze 2020 08:48, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#1650 PostWysłany: 04 Cze 2020 21:45 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
ewaolivka napisał(a):
Mam lot RT z LTN do TFS, za 2 dni. Oczywiście nie zamierzam lecieć, zreszta 2 czy 3 tygodnie temu Wizz skasował doloty z WAW. Tzn, pokazały się za ceny 25 razy większe :o . Teraz oczywiście już ich nie ma w rozkładzie. Dwa razy pisałam formularz skargi z prośbą o zwrot na konto Wizz. Bez odzewu, choć na inne były odpowiedzi w miarę szybko.
Przysłano mi link z deklaracją, którą mam pokazać na lotniskach. W sumie to było tu gdzieś, że Wyspy Kanaryjskie nie wpuszczają obcych.Za loty zapłaciłam najniższe stawki więc przeboleję. Miałam też dolot dzień wczesniej (czyli pojutrze) z WAW, ale ten lot już dawno zwrócony na konto.
Zastanawiam się, czy dzwonić na płatną info. ?

Pytanie brzmi po co dzwonić, poleciał tydzień temu i zapewne poleci jutro

https://www.flightradar24.com/data/flights/w98129

Zapewne sporo rezydentów z UK i rządowe porozumienia

Ale przez formularz reklamacyjny Wizzair bym spróbował - w opisie podaj nr rezerwacji anulowanych lotów z Warszawy i tym samym brak możliwości dolotu
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#1651 PostWysłany: 05 Cze 2020 10:29 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Właśnie jestem po rozmowie z konsultantką :( . Powtarzała jak automat- loty są i dlatego nie ma zwrotów. Trudno-18 GBP stracone, taka byłam optymistycznie nastawiona co do możliwości lotów w czerwcu ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Cze 2020 11:12, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1652 PostWysłany: 05 Cze 2020 10:31 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Powtórzę, przez formularz reklamacyjny Wizzair bym spróbował - w opisie podaj nr rezerwacji anulowanych lotów Wizzair z Warszawy i tym samym brak możliwości dolotu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1653 PostWysłany: 06 Cze 2020 07:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1884
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Dostawał ktoś zwrot z Supersaver? Jeśli tak to po jakim czasie? Niestety miałem kupiony lot La Paz-Cuzco przez nich i mimo wysłanej już blisko 2 miesiące temu prośby o zwrot poza mailem o przyjęciu zgłoszenia nie ma żadnego odzewu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1654 PostWysłany: 06 Cze 2020 08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
dg72 napisał(a):
Pytanie brzmi po co dzwonić, poleciał tydzień temu i zapewne poleci jutro

https://www.flightradar24.com/data/flights/w98129

Zapewne sporo rezydentów z UK i rządowe porozumienia

Ale przez formularz reklamacyjny Wizzair bym spróbował - w opisie podaj nr rezerwacji anulowanych lotów z Warszawy i tym samym brak możliwości dolotu

Loty na Gran Canarie tez latają i nie ma szansy na zwrot z powodu niewpuszczania obcych na Kanary.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#1655 PostWysłany: 06 Cze 2020 15:53 

Rejestracja: 06 Cze 2020
Posty: 1
Witam, mam nadzieje, ze pisze w dobrym miejscu i nie zasmiecam.
Czytam i czytam posty z gory na dol i w poprzek , ale nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie, moze tutaj ktos mnie oswieci...
Mam rezerwacje wizzair francja-polska na 24/06.
Nie martwie sie, ze odwolaja, musze tylko wiedziec jak najwczsniej, ze lot sie nie odbedzie. Potrzebuje troche czasu, zeby zorganizowac podroz dla 4 osob w tym samym terminie.
Czy moze tak byc, ze np. w poniedzialek okaze sie ze loty sa wznowione od nastepnego dnia? Czy jest np. jakis termin, tydzien, dwa, ze linie lotnicze musza "zadecydowac" czy lataja, czy nie?
Bilet ktory kupie na ta sama date u jakiegos ladowego przewodnika jest bezzwrotny, no i wiadomo, ze wolalabym samolot.
Jak to rozegrac, kiedy kupic bilet na busa i odpuscic sobie nadzieje na lot?
A moze juz to jest sekret poliszynela i wszyscy wiedza, ze do konca czerwca wizz nie poleci( i tylko ja o tym nie wiem :lol: ) ??
Bardzo dziekuje za pomoc, siedze jak na szpilkach i nie wiem co robic...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1656 PostWysłany: 06 Cze 2020 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Legion1 napisał(a):
Dostawał ktoś zwrot z Supersaver? Jeśli tak to po jakim czasie? Niestety miałem kupiony lot La Paz-Cuzco przez nich i mimo wysłanej już blisko 2 miesiące temu prośby o zwrot poza mailem o przyjęciu zgłoszenia nie ma żadnego odzewu.


Z Supersaver jest ciężko.
Telefoniczne skasowanie rezerwacji Air China w dn. 07.02.2020 na lot 29.02. Mail z Supersaver o zwrocie całości środków w ciągu 3-5 tygodni.
Do dzisiaj (czyli po 4 miesiącach od skasowania rezerwacji) zwrotu środków z Supersaver brak.
Płatność realizowałem Visa i w maju po kolejnych wykrętnych informacjach z infolinii Supersaver, zgłosiłem w banku chargeback, ale jeszcze nie mam odpowiedzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#1657 PostWysłany: 06 Cze 2020 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
monroe napisał(a):
@Arekkk
Dzisiaj niespodziewanie otrzymałem mejla z Ryanaira, że zwrócą mi kasę w ciągu 5-7 dni roboczych oraz anulują mój voucher (sprawa ciągnie się od połowy marca).

Uwaga - nie wiem czy to zmiana w ich postępowaniu czy efekt rozpoczęcia procedury chargeback prawie miesiąc temu ;)


Otrzymałem takiego samego maila w sprawie jednej z moich pięciu rezerwacji - po trzech dniach pieniądze zostały zwrócone. Trzeba czekać na kolejne maile, O'Leary ostatnio deklarował, że będą zwroty w ciągu 12 tygodni, więc może jednak coś się ruszyło.
Sprawa również z połowy marca i również zgłoszony wniosek chargebacku, z tymże Visa i tak go odrzuciła (w międzyczasie Revolut się odwołał od ich decyzji, więc sprawa jest w toku).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#1658 PostWysłany: 07 Cze 2020 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Easy Jet umożliwia zmianę terminu lotu. Mam bilety dla 8 osób. Problem w tym że dwie z nich nie decydują się w ogóle lecieć w tym roku. Chciałyby natomiast dwie inne. Czy wiecie może coś na temat ewentualnej zmiany nazwisk w tej bezkosztowej zmianie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1659 PostWysłany: 07 Cze 2020 12:34 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Darmowej zmiany po anulowaniu rezerwacji przez Easyjet możesz dokonać za darmo na wszystko z ich siatki lotów z dostępnego kalendarza teraz do 2 maja 2021r

Poczytaj, jak się z nimi skontaktować, by jak najtaniej na jakim etapie nazwiska lecących zmienić

https://www.zadluzenia.com/easyjet-kontakt-infolinia/
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia uważa post za pomocny.
 
      
#1660 PostWysłany: 08 Cze 2020 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
nasze loty z Air China zostały anulowane 24.03 (wylot miał być 1.04)
bilety kupione na ticket.dk, dzisiaj wpłynął zwrot na kartę

za 6 biletów płaciliśmy 17.941 DKK
zostały pobrane opłaty: Formidlingsafgift - 265 DKK ; Afbestillingsgebyr formidlet fly - 3.570 DKK
otrzymaliśmy więc 14.106 DKK :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1853 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 93  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group