Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 24 Lip 2017 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Super relacja, mam nadzieję, że skorzystam z niej w przyszłym roku :)
Fajne i ładne zdjęcia, tylko wydaje mi się, że niektóre są za duże - nawet na moim sporym monitorze nie wyświetlają się w całości, co utrudnia ich odbiór ;). Wspominałaś wcześniej o nie najlepszym hostingu, ja ostatnio korzystam z flickra i na razie bez większych zarzutów.
Tak w ogóle, czy tylko mnie nie wyświetlają się prawidłowo wszystkie zdjęcia?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#42 PostWysłany: 25 Lip 2017 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Dzięki @Pabloo i dzięki @meteorka2207 :) Chyba jednak muszę niektóre zdjęcia pozmniejszać, bo u mnie też (ale tylko na komputerze w pracy, w domu ok) nie wszystkie się dogrywają (głównie problem raczej dotyczy tych "pionowych"). Mam nadzieję, że w końcu będzie ok :roll:
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 25 Lip 2017 12:06 

Rejestracja: 03 Lip 2017
Posty: 6
Świetna relacja. Zazdroszczę przygody :)
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 26 Lip 2017 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
A teraz w ramach przerwy na reklamy zapraszam na kanał Discovery Channel i odcinek nr 134243 "Jak to jest zrobione - szaliczek" :D :D :D



I jeszcze jeden film, tym razem znaleziony w sieci - kto pił berber whisky wie, że sposób jej nalewania jest dość specyficzny - tutaj z przymrużeniem oka: :D
https://www.facebook.com/RedOneOfficial ... 20StN-5pHk

Przy okazji dodam, że berber whisky, czyli miętowa zielona herbata jest nazywana w Maroku płynem życia, a dodawana do niego duża ilość cukru symbolizuje dobrobyt i szczęście - więc raczej nie należy odmawiać, gdy zostaniemy nią poczęstowani :) A to na pewno co najmniej kilka razy się nam w Maroku przydarzy :)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 03 Sie 2017 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
olajaw napisał(a):
Przy okazji dodam, że berber whisky, czyli miętowa zielona herbata jest nazywana w Maroku płynem życia, a dodawana do niego duża ilość cukru symbolizuje dobrobyt i szczęście - więc raczej nie należy odmawiać, gdy zostaniemy nią poczęstowani :) A to na pewno co najmniej kilka razy się nam w Maroku przydarzy :)


Tak, tylko trzeba sie niezle przelamac, jak ktos w ogole nie uzywa cukru, tak jak np. ja.
Ja zawsze tlumacze, ze cukier jest dla bogatych, nie dla biednych, wtedy sie posmieja i mozna pojsc na kompromis. :)
Pozdrawiam i milego dnia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 03 Sie 2017 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Ja słodzę herbatę/kawę tylko symbolicznie, gorzkie mi nie przejdą przez gardło, ale taki ulepek jak serwowana w Maroku berber whisky też był dużą skrajnością :) Ale w połączeniu z pyszną świeżą miętą jak dla mnie do wypicia ;) Natomiast koleżanka, która ze mną była w Maroku za każdym razem krzyczała 'but.. no sugar please!' :D Trochę dziwnie Marokańczycy się na nią patrzyli ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 08 Sie 2017 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Czas na krótkie podsumowanie kosztów - to, co mniej więcej udało mi się zanotować. Nie podaje wydatków na pamiątki i jedzenie, ponieważ to kwestia indywidualna ;) Ogólnie jedzenie w Maroku jest tanie, może nie tak jak w Azji, ale za kilkanaście zł można najeść się do syta :)

Transport:
loty - 450zł/osobę
auto - 183Ł/4osoby (~1098zł/4os.)
taxi z lotniska - 20e/4os.
= 745zł/osobę

Noclegi:
Marrakesz - 60e/2noce/2os. ze śniad. = 30e/1os/2noce ~125zł/1os./2noce
Warzazat - 400mad (150zł)/2os. ze śniad. - ~75zł/1os./1noc
Merzouga - 350zł/2pokoje 2os. ze śniad. - ~85zł/1os./1noc
Fez (Ibis) - 400mad/2os. ze śniad. - 75zł/1os./1noc
Szafszawan - 50e/4os. bez śniad. - 50zł/1os./1noc
Fez (hotel Wassim) - 40e/2os. ze śniad. - 85zł/1os./1noc
= 495zł/7nocy/osobę

"Atrakcje":
grobowce Saadytów -10mad ~3,70zł
Pałac el Badi - 10mad
Pałac el Bahia - 10mad
studio Atlas - 50mad - ~18zł
wycieczka po wydmach 4x4 - 25e/os. ~100zł/os.
nocleg na pustyni - 400mad/os. ~150zl/os.
=280zł/os.

=1520zł/os.

Przykładowe średnie ceny:
benzyna - 10-12mad/litr
śniadanie - 10-20mad
tajin - 30-40mad
herbata/kawa - 7-10mad
sok pomarańczowy - 5-10mad
Oczywiście to ceny średnie, zależne od miejsca i czasu ;)

Udało się skończyć relację :D Dziękuję za wszystkie miłe słowa w trakcie pisania :) Gdyby nadal coś nie halo było ze zdjęciami to piszcie, poprawię. To jednak jakaś kara za to, że tyle ich przywiozłam :P Aa i wybaczcie mi wszystkie "wycieraczki i lusterka" na niektórych zdjęciach, czasem ciężko było dobrze wykadrować w trakcie jazdy ;)

Załącznik:
foto.jpg
foto.jpg [ 270.98 KiB | Obejrzany 7266 razy ]
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Manuel uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group