Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 983 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Kwi 2020 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Tak a propos fajnych wrzutek na tanie loty, których coraz więcej pojawia się na forum i planowania na ich podstawie wyjazdów, to można powtórzyć, bo może niektórzy ciągle nie zdają sobie z tego sprawy, ale tych lotów nie będzie.
W tym roku nie będzie żadnego wznowienia lotów z przedkoronawirusowych rozkładów przewoźników. I nie będzie tak, że będą inne, zamiast Tajlandii będzie trzeba planować Wietnam, a zamiast Sycylii Rodos.Trzeba sobie założyć, że w tym roku nie będzie żadnych wakacji, wczasów i wycieczek. Co najwyżej Zalew Zegrzyński.
I to nawet nie kwestia upadków linii lotniczych, tylko obecnych obostrzeń, które prędko się nie skończą, i z którymi musimy nauczyć się żyć. A ograniczenia przemieszczania się z kraju do kraju drogą lotniczą zostaną na długo.
Skończyło się fly4free.

Warto też pamiętać, że kupowanie takich biletów, licząc że w razie czego i tak otrzyma się przecież zwrot, jest ryzykowne. W najlepszym przypadku można na długi czas zamrozić sobie pieniądze, w gorszym je stracić, a to może się zdarzać często.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic Ultra all inclusive w luksusowym 5* hotelu na Riwierze Tureckiej za 3523 PLN. Wylot z Katowic
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2020 06:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
Pabloo napisał(a):
.Trzeba sobie założyć, że w tym roku nie będzie żadnych wakacji, wczasów i wycieczek. Co najwyżej Zalew Zegrzyński.
I to nawet nie kwestia upadków linii lotniczych, tylko obecnych obostrzeń, które prędko się nie skończą, i z którymi musimy nauczyć się żyć. A ograniczenia przemieszczania się z kraju do kraju drogą lotniczą zostaną na długo.


Takie proroctwo ujrzałeś w szklanej kuli czy gdzieś indziej? Nie wiesz co będzie, nie wiesz kiedy otworzą granice i nie wiesz kiedy przywrócą loty. Nie zatruwaj więc innych swoim czarnowidztwem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
22 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2020 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1032
Loty: 596
Kilometry: 694 570
srebrny
@elwirka sa w naszym narodzie ludzie, ktorzy:
1. wiedza wszystko lacznie z pewnymi prognozami na przyszlosc;
2. maja duzo czasu zeby pisac takie posty.

@Pabloo podziel sie tymi madrosciami gdzie indziej - to co tu piszesz nie jest na temat.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Kwi 2020 09:35, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Kwi 2020 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
elwirka napisał(a):

Takie proroctwo ujrzałeś w szklanej kuli czy gdzieś indziej? Nie wiesz co będzie, nie wiesz kiedy otworzą granice i nie wiesz kiedy przywrócą loty. Nie zatruwaj więc innych swoim czarnowidztwem.

Nie, tak powiedziały mi karty.
Nie wiemy kiedy otwarte zostaną granice i przywrócone loty. Wiemy, że nastąpi to nieprędko. Na to wskazuje obecna sytuacja. I takie silne przekonanie jest wśród osób decyzyjnych w tym zakresie. Z takim podejściem coraz bardziej funkcjonują też podmioty, zajmujące się lub odpowiedzialne tymi dziedzinami, od których uzależnione są nasze loty, w tym lotnictwo.

Czarnowidztwo? Nie, realne przewidywania. A nawet jeśli, to chyba można zabrać głos w dyskusji z bardziej pesymistycznym stosunkiem, wypychającym Cię ze strefy psychicznego komfortu? Może warto poznawać też zdania odmienne od własnych.
Temat kiedy wrócimy do latania przebija się mocno w kilku wątkach, w tym w obecnym, a zauważmy, że jesteśmy też w dziale "luźne gatki".

Od tych z „góry" też można czasami wprost lub między wierszami to wywnioskować.
https://kurier.at/politik/inland/kanzler-kurz-sieht-uneingeschraenkte-reisefreiheit-erst-wieder-wenn-es-impfung-gibt/400803698
Jak powiedział Kanclerz Austrii Sebastian Kurz: „tak długo, jak nie będzie szczepień ani skutecznych leków, choroba ta będzie nam towarzyszyć. Dlatego nie będziemy mieć swobody podróżowania, jaką znamy”. Jego długoterminowym celem jest przywrócenie otwartych granic w Europie. „Ale w tej wyjątkowej sytuacji nie możesz pospiesznie podejmować niewłaściwych kroków”.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Kwi 2020 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
Ty nie zabierasz głosu w dyskusji. Ty głosisz prawdy objawione:

Pabloo napisał(a):
W tym roku nie będzie żadnego wznowienia lotów .


A o mój psychiczny komfort się nie martw.
Stawiałam dzisiaj kabałę i wyszło mi, że w w tym roku loty będą wznowione;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Kwi 2020 10:27 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
-- 06 Kwi 2020 10:27 --

To nie kabała, a kabaret

Stawiam, że w 60-70% ma rację, ale jak chcesz to zapraszam do luźnych tam sporo takich dyskusji

-- 06 Kwi 2020 10:27 --

elwirka napisał(a):
Ty nie zabierasz głosu w dyskusji. Ty głosisz prawdy objawione:

Pabloo napisał(a):
W tym roku nie będzie żadnego wznowienia lotów .


A o mój psychiczny komfort się nie martw.
Stawiałam dzisiaj kabałę i wyszło mi, że w w tym roku loty będą wznowione;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
refiko lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Kwi 2020 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
elwirka napisał(a):
Ty nie zabierasz głosu w dyskusji. Ty głosisz prawdy objawione:
Pabloo napisał(a):
W tym roku nie będzie żadnego wznowienia lotów .



Wznowienia w sensie szerokiego powrotu lotów o znaczeniu turystycznym. Oczywiście jakieś loty będą, bo być muszą, ale nie takie, które pozwolą na planowanie wakacji.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Kwi 2020 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
@Pabloo
Nikt nie wie jak będzie za kilka miesięcy więc kategoryczna opinia w tym temacie to jak wróżenie z fusów.
Możesz mieć rację a możesz jej nie mieć. Gdybyśmy przyjęli Twoją argumentację to równie dobrze można byłoby założyć, że np. w tym roku dzieciaki do szkół nie wrócą, skoro wszelkie podróże będą "limitowane". Ciężko to sobie wyobrazić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Kwi 2020 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1032
Loty: 596
Kilometry: 694 570
srebrny
dziekuje adminom za wyizolowanie tego jako OT.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Kwi 2020 13:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Kwi 2020 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Jak moj lot nie zostanie anulowany i Trump będzie wpuszczał Europejczyków, to ja mam zamiar lecieć na swoim bilecie do USA.

Nowych biletow nie kupuję, bo nie chcę sponsorować firm lotniczych, ale te co mam, planuję wylatać w miarę możliwości.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka 06 Kwi 2020 17:38, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Kwi 2020 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
To musisz wydzielić offtop z offtopu i założyć temat "Strach przed podróżami w trakcie pandemii mimo wznowionych lotów";-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Kwi 2020 13:24 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
@Aga_podrozniczka Czyli jednak masz świadomość niepewności realizacji tych ew. lotów? Nie tych co już kupiłaś, ale tych, które pojawiają się obecnie jako promocyjne.

Podobnie (acz nie tak 100%-towo) jak Pabloo i dg72 uważam, że planowanie czegoś na wcześniej niż jesień tego roku jest mocno ryzykowne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Janek lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 06 Kwi 2020 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
Nieuważnie czytasz. @Pabloo twierdzi, że w tym roku nie polecisz nigdzie.
A ja podobnie jak @Aga_podrozniczka wylatam wszystkie loty, które tylko będę mogła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Kwi 2020 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
Miałem w planach wyjazd na przełomie września i października tego roku. Pomysł jest, kierunek jest, plan urlopów zatwierdzony w pracy też jest. Biletów nie ma, raz że ceny nie są na ten moment atrakcyjne, dwa że mam spore obawy o ten rok. Może bym zaryzykował, gdyby cena biletów była bardzo atrakcyjna, ale dopuszczam zakup tylko przez stronę linii lotniczej i kartą kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Kwi 2020 13:35 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4756
platynowy
elwirka napisał(a):
Nieuważnie czytasz. @Pabloo twierdzi, że w tym roku nie polecisz nigdzie.
A ja podobnie jak @Aga_podrozniczka wylatam wszystkie loty, które tylko będę mogła.

De facto drugie zdanie będzie o tym samym co pierwsze

Ale oby nie, czego bym bardzo chciał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Kwi 2020 13:39 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2736
złoty
Żeby gdzieś polecieć, to linie muszą przetrwać. Potrzebują m.in. kasy z nowych rezerwacji.
Zatem wrzucanie postów z dobrymi / rewelacyjnymi cenami jest jak najbardziej wskazane ...
Góra
 Profil Relacje PM off
ponchek lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Kwi 2020 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ja od półtora roku planuję pewien wyjazd w czerwcu, ale nie samolotem. I nadzieja umiera ostatnia, wierzę i będę wierzył, że się uda. Dzisiaj nadzieja jest podwójna ze względu na moje urodziny ? ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 06 Kwi 2020 13:55 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
LOT ciągle sprzedaje bilety na terminy od 12. 04. 2020.
Jakieś teorie spiskowe?

Testowo wziąłem bilet za mile do Kochi na 14. 04. 2020.
Na Boże Ciało - Londyn
a na lipiec - Irlandia.
I zastanawiam się nad majówką w Reykjaviku (RT z WDC za 100PLN).

Jakby co, to straty będą minimalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Kwi 2020 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 397
Kilometry: 660 781
srebrny
Ja nie mogę, Nostradamus i Baba Wanga objawili się na forum w jednej osobie :)

@Pabloo tak trochę bardziej serio - ludzie w trudnych czasach potrzebują zobaczyć światełko w tunelu. Dlatego robią plany, które dają im radość i pomagają przetrwać trudny czas. Dlatego odpuściłbyś sobie te czarne wizje, to nikomu nie pomaga i doprawdy nie rozumiem czemu ma służyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 06 Kwi 2020 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1120
Loty: 203
Kilometry: 359 979
platynowy
uważaj, żeby Cię nie pałowali na ulicach Koczin
będziesz musiał siedzieć w hotelu, o ile taki znajdziesz.

a co do planów, to ja powoli zamiast mieć z tego radość, to zaczynam się denerwować i stresować, że je zrobiłem.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 983 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group