Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 12 Mar 2019 15:31 

Loty: 40
Kilometry: 95 019
Wczoraj wróciłem z Eilat i na gorąco trochę informacji nt lotniska Eilat Ramon.
Lot Ryanair z Poznania 4.03 ył pierwszym międzynarodowym lotem przyjętym na Ramon Airport. Po wylądowaniu i zatrzymaniu samolotu na stanowisku była impreza na płycie (szkoda że nie dla pasażerów), pełno oficjeli, zdjęcia, telewizja itd. Odprawa paszportowa bez problemów. Pani w okienku (Słowaczka z pochodzenie) pytała o cel podróży, gdzie bedziemy nocować i który raz jesteśmy w Izraelu. Krótkie odpowiedzi i Welcome in Izrael z nieieskimi karteczkami.Za odprawą panie miło powitały ponownie w Izraelu, wręczyły foldery o Izraelu, czekoladki i vouchery na kawę i ciastka które mozna było odebrać w głównym holu. Z lotniska do Eilatu jedzie autous nr 30 (4,20 szekli/osobę) i jedzie ok 10 min na autobusowy dworzec centralny w Eilacie.

Powrót 11.03 autobusem nr 30 na lotnisko jeżdżą co 20 min. Tego dnia tylko 2 loty miedzynarodowe (Ryanair do Poznania i Pragi). Hol nowy, duży, darmowe wagi y zważyć bagaż. ok 10 stanowisk odprawy bezpieczeństwa. Przepytywanko gdzie byliśmy (rodzina 3 osobowa), czy byliśmy w Jordanii lub Egipcie, czy dostaliśmy od kogoś jakieś prezenty, czy zostawialiśmy bagaże bez opieki (np w przechowywalni bagażu), czy mamy broń, noże itd. Wydruk czerwonej kartki i have a nice fly.
Potem nadanie bagażu, przejście przez bramki bezpieczeństwa, skanowanie paszportów biometrycznych wręczenie kuponów na kawe/napój i ciastka i znów have a nice fly.

I dla zainteresowanych na Eilat Ramon Airport respektują mobilne karty pokładowe (nie byłem wcześnie pewiem) choć panie przy nadaniu bagażu miały problem z odczytem
 Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.

#42 PostWysłany: 29 Maj 2019 19:44 

Kupiłem bilety i dopiero doszło do mnie , że przecież w sobotę żydzi mają szabat :/ Czy ktoś ma pomysł jak może dostać się 6 osób na lot o.9.30 rano w sobotę z Eilat na lotnisko ?
 Relacje PM off  

#43 PostWysłany: 08 Lip 2019 16:17 

Hej, czy ktoś się orientuje, czy i kiedy pojawią się loty Ryana z Gdańska do Eilat (Ramon)? W poprzednich latach (i na początku tego roku) byly do Ovda, lecz odkąd otwarto lotnisko Ramon wciąż się nie pojawia rozklad na jesień, pomimo, że rozklad Ryana np Warszawy do Ramon już jest... :(
 Relacje PM off  

#44 PostWysłany: 08 Lip 2019 16:26 

Loty: 838
Kilometry: 788 595
platynowy
Niestety jest duże prawdopodobieństwo, że loty z Gdańska już się nie pojawią.

#45 PostWysłany: 08 Lip 2019 16:29 

Czemu duże? :(

Nawet z Krakowa i z Poznania jest rozklad... ;(
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 08 Lip 2019 17:09 

Loty: 838
Kilometry: 788 595
platynowy
Właśnie dlatego, że z Gdańska nie ma rozkładu, prawdopodobieństwo jest duże.
Sz@lony lubi ten post.

#47 PostWysłany: 08 Lip 2019 19:26 

niebieski
Z Poznania też nie ma i nie będzie.
 Relacje PM off  

#48 PostWysłany: 09 Lip 2019 14:52 
Awatar użytkownika

srebrny
A ja nie wiem o co Tobie chodzi i czy coś sprawdzonego masz do napisania w temacie.
MI chociażby o to czy przypadkiem terminala nie zamykają na noc albo czy nie wyganiają. Poza tym im więcej informacji czy mozna tam wygodnie spać tym lepiej. Izrael jest drogim krajem i ciekawe czy można w miarę bezboleśnie zaosczedzić śpiąc na tym lotnisku.
 Relacje PM off  

#49 PostWysłany: 11 Sie 2019 10:14 

Proszę o informację jak można na lotnisko dostać się w okresie szabasu. Zastanawiam się nad lotem z Krakowa - lot jednak lot powrotny jest o 13 w sobotę a pierwszy autobus Egged odjeżdża o 12.30 z Eilat.
 Relacje PM off  

#50 PostWysłany: 11 Sie 2019 10:34 

platynowy
Nie ma takiej opcji żeby samolot przylatywał czy odlatywał, a autobus by nie jeździł, zawsze jest skorelowany z lotami
 Relacje PM off  

#51 PostWysłany: 10 Wrz 2019 16:35 

czy da się zapłacić kartą za przejazd z lotniska do Eljatu?
 Relacje PM off  

#52 PostWysłany: 19 Wrz 2019 16:19 

niebieski
-- 19 Wrz 2019 15:51 --

malgorzata62 napisał(a):
Proszę o informację jak można na lotnisko dostać się w okresie szabasu. Zastanawiam się nad lotem z Krakowa - lot jednak lot powrotny jest o 13 w sobotę a pierwszy autobus Egged odjeżdża o 12.30 z Eilat.
Myślę że od końca października rozkład linii 30 w soboty będzie zmieniony .Obecnie pierwszy kurs z Eiliatu jest 12.30 ponieważ pierwszy samolot odlatuje o 14.45 i jest to lot krajowy Więc nie ma potrzeby wcześniejszych autobusów na lotnisko. Ja odlatywałem z Owdy 2 lata temu do Krakowa, też w sobotę i chociaż wtedy odlatywały tylko 2 samoloty, to był autobus Egged na lotnisko specjalnie na te 2 loty. Oprócz tego był EiliatSchuttle. Więc myślę że wraz z zimowym rozkładem lotów pojawią się nowe kursy linii 30. W ostateczności zawsze jest Taxi . Teraz lotnisko jest dużo bliżej - tylko 18 km od centrum miasta

-- 19 Wrz 2019 16:19 --

Znalazłem "dowód " na to że od zimowego rozkładu lotów w sobotę pojawią się nowe kursy linii 30 . Na stronie fun-time.co.il w zakładce Shuttle można zabookować przejazd z lotniska w sobotę 2 listopada w godzinach przedpoludniowych i przy próbie zakupu (przycisk ORDER) pojawia się napis Linia 30 , co wskazuje na to że stronka sprzedaje bilety na tę linię. Przedpoludniowe kursy sobotnie pojawiają się dopiero na terminy od 2 listopada . Niestety stronka nie oferuje biletow w odwrotnym kierunku . Jednak porównując ofertę z lotniska w soboty przed 2 listopada z robotami od 2 listopada mamy info o nowych wczesniejszych kursach autobusu lini 30 dostosowanych do nowych przylotów
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.

#53 PostWysłany: 05 Paź 2019 13:43 

Jest nowe lotnisko w Eilacie Ramon czy ktoś mógłby opisać jak się dostać do Eilatu z tego lotniska ?
 Relacje PM off  

#54 PostWysłany: 07 Paź 2019 12:39 
Awatar użytkownika

Loty: 273
Kilometry: 472 055
niebieski
Na lotnisko jeździ autobus 30 (rozkłady na stronie Egged), koszt 4,20 ILS, bilety kupowane u kierowcy (gotówka), czas przejazdu ok. 20 minut.

Samo lotnisko kompaktowe, ale nowe i świeże. Dużo miejsc siedzących, gniazdka, wi-fi działa bez zastrzeżeń. Na airside 2 małe sklepiki duty free/pamiątki, mini burger king i kawiarnia.
 Relacje PM off
jotpol uważa post za pomocny.

#55 PostWysłany: 10 Paź 2019 13:33 

Jaki jest kurs w kantorze na lotnisku? Opłaca się wymienić większą kwotę czy tylko aby starczyło na autobus?
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 12 Paź 2019 09:06 

niebieski
Chciałem dodać że nie polecam kupowania biletów przez wymienioną wyżej w moim poście stronę fun-time.co.il . I tak sprzedają oni bilety tak naprawdę na linie 30 przewoźnika Egged tylko że drożej , a poza tym nie są godni zaufania . W moim wypadku spóznili sie godzinę . ale inni mieli mniej szczęścia i musieli jechać taksówką aby zdążyć na samolot . Perypetie związane z tą firmą opisane są na tym forum w innym wątku. ejlat-uwazajcie-na-przewoznika-ejlat-shuttle,1166,122198
Posłużyłem się nimi wyłącznie, aby zobrazować zmianę rozkładu autobusów linii 30 w sobotnie przedpołudnia (szabas) , która będzie miała miejsce pod koniec października w związku z nowym rozkładem lotów ponieważ oficjalne rozkłady jazdy autobusów są publikowane tylko 7 dni wcześniej.
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 13 Paź 2019 19:19 

Przydaloby sie chyba juz pozamykac tematy o Ovda i zaczac pisac tutaj.

Wiec moze za ja zaczne - Wizz ma dosc fajne loty do Eliat Ramon, myslalem o ladowaniu o 11:00 w czwartek i lot powrotny 11:45 w sobote, no i wlasnie, klikalem na Google Maps w "Egged Ticket Offices" zaraz przy centrum miasta a punkt sprzedazowy biletow ze wzgledu na szabat jest otwarty od 11.

Czy da sie tam bezpiecznie dojechac na sobote rano, powiedzmy ze dla swietego spokoju na lotnisku chcialbym byc o tej 8:30 - 9:00 najpozniej.

Na stronie lotniska nie ma mowy o transporcie publicznym, jest tylko shuttle bus ale zero konkretow:

http://www.ramon-airport.com/how-to-get ... -to-eilat/

Czytam ten temat i mam bzika, nie polecacie rezerwowac biletow przez Fun-Time czy Elliat Shuttle a wyzej ze autobus linii nr 30 jezdzie tam 10 minut i kosztuje ~5 zlotych, wiec po co cokolwiek rezerwowac?

Martwie sie ze wyjdzie jak to z Wizzem - polece za 40 zl a potem taksowka za 100 zl i finalnie taniej by wyszedl Tel Aviv...

Dzieki za pomoc i rozwianie watpliwosci :)
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 14 Paź 2019 06:58 
Awatar użytkownika

złoty
@archivedb http://www.egged.co.il/Article-18301-Ra ... ation.aspx

#59 PostWysłany: 14 Paź 2019 12:38 

niebieski
Pełniejsza informacja ( w porównaniu z tym co jest napisane na stronie lotniska) na temat transportu pomiędzy Ramon Airport, a centrum Eiliatu znajduje się na oficjalnej stronie turystycznej miasta Eiliat
https://eilat.city/en/info/eilat-to-ram ... n-to-eilat
Ta strona wymienia tylko taxi, prywatny samochód i 4 linie lotniskowe EGEGD .

To że Eilat Shuttle nie jeździ na lotnisko Ramon jest napisane wprost na innej stronie :
https://airmundo.com/en/airports/eilat- ... portation/
Fragment tekstu z tej stronki
“Eilat Shuttle express minibuses ran between Eilat Ovda Aiport and the city, they no longer offer this service at Eilat Ramon Airport. Eilat Ovda Airport closed its doors on March 31, 2019.”
Co nie znaczy ze Eilat Shutlle nie sprzedaje biletów na transport lotniskowy, ale sprzedaje je tylko na kierunek z lotniska do miasta, a nie na lotnisko. I są to oczywiście bilety na niektóre z kursów linii 30 (tylko ze droższe bo po 2,50 USD), co jest napisane wprost w momencie próby rezerwacji biletu (klikniecie ORDER na stronce Eilat Shuttle) i wtedy na górze ekranu pojawia się informacja „line 030”. Czyli jest to sytuacja podobna jak obecnie jest na przykład na lotnisku London Stansted gdzie Easybus już nie jeździ, ale nadal sprzedaje bilety, tylko ze na 2 innych przewoźników i to samo jest z Terravision –sami już tam nie jeżdzą, ale sprzedają bilety na innego przewoźnika .

W kasie biletowej na dworcu autobusowym w Eilat bilet można kupić dzień wcześniej. Przynajmniej ja tak kupowałem bilety na linie 444 do Jerozolimy i z powrotem . Poza tym w Eilacie na dworcu jest automat biletowy, tak jak na lotnisku. O automacie biletowym, który nazywa się Eilatomat napisane jest tutaj. http://www.egged.co.il/article-809-tick ... eilat.aspx
“NB passengers who have ordered tickets in advance through the website or Customer Service Center must collect them from a self-service ticket machine Eilatomat which is available at Jerusalem, Eilat, Tel Aviv, Rishon le-Tsiyon, Haifa Khof ha-Karmel, Haifa Merkazit ha-Mifrats CBS, Khadera, Rekhovot, Be'er Sheva and Netanya central bus stations”

Według mojej subiektywnej oceny problemem jest tylko to, że nie znamy dokładnych godzin odjazdów linii 30 z Eilat na lotnisko na daty powyżej 7 dni . Wszystkie 3 znane mi wyszukiwarki izraelskich połączeń autobusowych pokazują kursy autobusów tylko na 7 dni naprzód .
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 27 Paź 2019 20:16 

Loty: 101
Kilometry: 227 174
niebieski
Mam pytanie , podobno na lotnisku Ramon nie obowiązuje przepis o limicie 100 ml.Można mieć w podręcznym butelkę wody mineralnej w drodze do Polski ? Gdzieś czytałem o tym na forum, ale teraz nie mogę znaleźć.A chcę się upewnić przed wyjazdem .Po co kupować na lotnisku po odprawie, jak można mieć swoją.Jeżeli się mylę , to proszę wyprowadzić mnie z błędu.Przy kilku osobach podróżujących to jakaś tam oszczędność.
 Relacje PM off  

[ 176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości