Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Sty 2018 16:49 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 1
Kupiłam od nich transfer z granicy jordańsko izraelskiej do Ovdy. Wg biletu i rozkładu autobus powinien być o 12.30 pod terminalem granicznym.

Nie przyjechał wcale. 2-krotne dzwonienie na ich infolinie dało tyle, ze najpierw obiecywali wysłanie kierowcy co oczywiście nie nastąpiło, a potem usłyszawszy ze to znowu ta upierdliwa klientka, po prostu się rozłączyli. Tym sposobem zostałam na środku pustyni bez pieniędzy, bez transportu i z samolotem odlatującym za 3 godziny.

Na reklamacje mailowa oczywiście tez nie odpowiedzieli, zwrotu pieniędzy raczej się nie spodziewam

Sporo podróżuje ale na tak kuriozalnego przewoźnika jak Ejlat Shuttle jeszcze nie trafiłam
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 01 Sty 2018 17:26 

Rejestracja: 13 Cze 2014
Posty: 19
Podpisuje się pod ostrzeżeniem! Droga Ovda- Eilat bez zastrzeżeń, komfortowy bus, wszystko zgodnie z planem. Powrót to jedno wielkie pasmo nerwów i rozczarowań. Bus miał przyjechać o 13 - zalecenie przewoźnika to pojawić się 15 minut przed tym czasem. Wrodzona ostrożność sprawiła, że cała nasza czwórka czekała już od 12.40 w wyznaczonym miejscu. ( należy dodać, że pomimo wielu przystanków w Eilacie, przewoźnik wyznacza wszystkim przystankom taką samą godzinę !) Wiedzieliśmy więc że możemy czekać nawet do 13.30 na przyjazd busa. Do naszej czwórki dołączyła para lecąca do Kowna. Ich samolot startował godzinę przed tym do Modlina, a więc ich sytuacja była jeszcze bardziej napięta. Bus nie pojawiał się więc o 13.40 dziewczyna postanowiła zadzwonić do przewoźnika. "Sympatyczna" pani poinformowała, że bus jeździ po Eilacie i zbiera ludzi ale na pewno pojawi się niedługo bo jest już niedaleko ale jeśli nie chcemy czekać to nasza decyzja ( decyzja owszem, ale pieniądze już nie nasze bo zabrane z konta). Po kolejnych 20 minutach dziewczyna zadzwoniła ponownie i usłyszała że bus będzie za 5-7 minut ale firma nie gwarantuje przyjazdu na czas więc to nasza decyzja czy chcemy jechać busem czy taxi. Dodam, że od pół godziny średnio co 10 minut zajeżdżał na nasz przystanek ten sam taksówkarz, nic nie proponując, jedynie obserwując wzrastającą w nas desperację. Po trzecim telefonie do przewoźnika było już wiadomo, że nie ma co na nich liczyć. Wszystko było doskonale zaplanowane. Ok. 14.40 kiedy to para lecąca do Kowna miała już nóż na gardle a przy nas stały już trzy taksówki ( z tej samej korporacji, a uprzejmi kierowcy byli lepiej zorientowani w sytuacji, zapewniali że bus nie przyjedzie i oddadzą nam pieniądze) było po prostu strasznie. Parka zdecydowała się na inną taksówkę stojącą niedaleko ( na co jeden z nagabywaczy krzyczał: dlaczego idziecie do kogoś, to ja czekam na was od 40 minut!) a my postanowiliśmy odejść w spokojniejsze miejsce i ostatecznie również wziąć taxi. Ustaliliśmy cenę z innym taksówkarzem, uliczkę dalej, kiedy nadjechał jeden z nagabywaczy, porozmawiał z taksówkarzem, z którym ustaliliśmy cenę, po czym "nasz" taksówkarz odmówił zabrania nas, powiedział że nie może mieć z nami umowy. Byliśmy zmuszeni pojechać z nim. Być może napisałam zbyt szczegółowo, ale pokazuję tylko obrazki, które układają się w piękną całość - spisek eilat shuttle i taxi bezczelnie podjeżdżających i sprawdzających nasz poziom zdenerwowania. Co więcej, taksówkarze bronili eilat shuttle i tłumaczyli że są oni po prostu zajęci. Nie korzystajcie z ich usług. Decydujcie się na inny środek transportu jeżeli chcecie mieć pewność że zdążycie na samolot! U nas 5 h zapasu okazało się odprawą na ostatnią chwilę! Podróży na koncie mamy sporo ale takich nerwów nie było nigdy!
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Sty 2018 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
A ja jechałem z nimi z Aqaby i nie było żadnych problemów.
Kierowca miał być pod hotelem o 7. My wyszliśmy o 6.45 i kierowca pojawił się punktualnie. Podwiozl nas pod granicę a za granicą po jakichś 15 minutach pojawił się izraelski bus. Wszystko sprawnie.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Sty 2018 00:38, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Sty 2018 21:05 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Przed niesolidnością Eilat Shuttle/Fun Time/Flo ostrzegałem już wcześniej w wątku o dojeździe z lotniska w Ovdzie do Ejlatu. Jak na fakt, że za swoje usługi cenią się wyżej niż Egged, poziom obsługi jest porażająco niski. Standardowe podejście "jakoś to będzie, bez obaw".

https://www.fly4free.pl/forum/lotnisko-ovda-miasto,1166,75940?start=440#p998629
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Sty 2018 19:18 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 21
tweety996

A ile takie taxi kosztuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Sty 2018 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 194
Zbanowany
Niestety w marcu 2017 r. miałem wykupiony z nimi transfer Ovda - Taba - Ovda i jak w pierwszą stronę wszystko poszło bez problemu, to w drugą stronę pojawił się kierowca, który nas zabrał z Sofitela do granicy ale po przejściu granicy żadnego autobusu nie było.. czekaliśmy 15 min, 30 min, 45 min, zacząłem dzwonić kilkanaście razy - usłyszałem, że to autobus współdzielony i nie było nas na granicy to pojechał.

W czasie dzwonienia uciekły wszystkie autobusy miejskie jadące na lotnisko. Została wtedy tylko taksówka za 320 NIS i 150 PLN za telefony.

Nigdy już z nimi nie pojadę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Sty 2018 15:19 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Wow, ale numery... Pod koniec 2015, kiedy gorączka i szał lotniska VDA się dopiero rozkręcały, Eilat Shuttle działał jak złoto.
Jak widać teraz jest zgoła inaczej.

To już wiadomo- absolutnie nie warto z nimi mieć do czynienia, no może ewentualnie po przylocie, ale na pewno nie na powrót.

Swoją drogą- sytuacja wyglądałaby zgoła odmiennie, gdyby komukolwiek w Izraelu naprawdę zależało na turystach.
Dałoby się i zroganizować lepszą komunikację z lotniskiem i może wreszcie uruchomić wypożyczalnię samochodów...
Na szczęscie to coraz mniej palący problem; ofert do TLV jest sporo (oczywście jeśli ktoś jest zainteresowany Izraelem a nie np. Jordanią czy All Inclusive w Tabie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Sty 2018 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Ja jechałem miesiąc temu, w pierwszą stronę (z lotniska) wszystko punktualnie. Z powrotem odbiór z granicy z Jordanią po stronie izraelskiej opóźniony około 30 minut.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Sty 2018 18:15 

Rejestracja: 13 Cze 2014
Posty: 19
Taxi na lotnisko kosztowała nas 250 szekli więc za taką odległość na 4 osoby jest to cena do przełknięcia (pomijając brak proporcjonalności do ceny lotu;) podobno standardem ( wg taksówkarza) jest 300 szekli.
Eilat shuttle milczy, wysłałam im już dwa maile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Sty 2018 18:26 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@tweety996 obawiam się, że nie dostaniesz od nich odpowiedzi. Moje zażalenie i propozycję zwrotu połowy ceny biletu zignorowali i zwyczajnie nie odpisali.
Góra
 Profil Relacje PM off
akot lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Sty 2018 19:18 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
podziekujcie im na FB i innych stronkach ''za usługę'' - no chyba ze juz podziekowane.. ;-)

Załączniki:
thankyou.jpg
thankyou.jpg [ 67.42 KiB | Obejrzany 6217 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Sty 2018 19:23 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
tweety996 napisał(a):
Taxi na lotnisko kosztowała nas 250 szekli więc za taką odległość na 4 osoby jest to cena do przełknięcia (pomijając brak proporcjonalności do ceny lotu;) podobno standardem ( wg taksówkarza) jest 300 szekli.
Eilat shuttle milczy, wysłałam im już dwa maile.


w drugą stronę z lotniska jest taniej ;)
końcowa cena to pewnie wypadkowa negocjacji ale ja dałem 100 szakali z OVDy do miasta. Jestem przekonany, że wieksze targi by i tą cene zbiły bo koleś i tak wracał do miasta a żadnych lotów w przeciągu 3h nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Sty 2018 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Rozważałem Eilat Shuttle na dojazd z/na lotnisko Ovda pod koniec stycznia... Ale po tym co czytam to :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Sty 2018 20:43 

Rejestracja: 13 Cze 2014
Posty: 19
Cena pewnie podlegałaby negocjacji gdyby nie fakt że goście doskonale znali temat i wiedzieli, że jesteśmy pod ścianą. Pewnie bardziej komfortowo wygląda sytuacja dojazdu z lotniska. Szanse na zwrot kasy pewnie marne. Ale gdzie się uda to napiszę skargi...Nawet jak kasy niech będzie to niech oni mają pod górkę, a inni mniejszą szansę żeby się naciąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Sty 2018 20:53 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Moje doświadczenia z tą firmą też kosztowały mnie sporo nerwów. Z granicy jordańskiej wybrałem autobus o 8.00 (lot o 12,05). Przejazd tych kilkudziesięciu kilometrów zajął nam 3,5 godz., w między czasie zmieniliśmy autobus, jak to stwierdził kierowca, na szybszy. W moim przypadku wszystko skończyło się szczęśliwie, ale zauważyłem kompletny brak profesjonalizmu w działaniu tej firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Sty 2018 20:53 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Kurcze, a są jakieś alternatywy dla tego Eilat Shuttle? Niezłe cyrki widze sie dzieją
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Sty 2018 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@Ruben$ bus 282

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Sty 2018 21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Chyba trzeba się przeprowadzić do Eilatu i założyć konkurencyjną firmę :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 03 Sty 2018 21:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 28
Jechałam z nimi na początku grudnia do centrum Ejlatu. Nie było żadnych problemów. Autobus przyjechał z opóźnieniem ok 30 min. + 15 min. przed czasem takze przez 45 min. non stop podjeżdżały po nas taksówki a jeden Pan ciągle czekał i na nas patrzył powtarzając ok 3 razy że autobus nie przyjedzie :D a jednak przyjechał. Myślę, że to standardowy tekst aby trochę nastraszyć turystów z myślą a może się uda :)
W naszym przypadku udało się wrócić na lotnisko na czas :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Sty 2018 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Czytam i włos mi się jeży oraz siada mi zaangażowanie w lot Ryanem do Ovdy przy takich cyrkach z transferem z i na lotnisko. Jak doliczyć taxi jak pisaliście 2 x 60€ to lepiej te kasę dołożyć i polecieć LO do TLV gdzie spokojny transport i wypożyczalnie na lotnisku :(.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group