Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Paź 2019 20:37 

-- 27 Paź 2019 19:36 --

Zasady przewozu płynów w bagażu podręcznym są wszędzie takie same

Kilka osob pisało tu, że podczas kontroli bezpieczeństwa na lotniskach w IZRAELU nie zwrócono w ogóle uwagi na np. 1,5 litrowe pełne butelki wody mineralnej w bagażu podręcznym

-- 27 Paź 2019 19:37 --

Wojtek62 napisał(a):
Mam pytanie , podobno na lotnisku Ramon nie obowiązuje przepis o limicie 100 ml.Można mieć w podręcznym butelkę wody mineralnej w drodze do Polski ? Gdzieś czytałem o tym na forum, ale teraz nie mogę znaleźć.A chcę się upewnić przed wyjazdem .Po co kupować na lotnisku po odprawie, jak można mieć swoją.Jeżeli się mylę , to proszę wyprowadzić mnie z błędu.Przy kilku osobach podróżujących to jakaś tam oszczędność.
 PM off  

#62 PostWysłany: 27 Paź 2019 21:04 

złoty
Ba! Ja to stałem z prawie pełną (trochę jednak upitą) 2,5-litrową butelką Coca-Coli w ręku!
Częściowo, bo wiedziałem, że powinna przejść, a częściowo z ciekawości.
Nikt się nią nawet nie zainteresował, a było to konkretnie w Tel Avivie, gdzie przemiłe dziewczę przepytywało w zakresie "ile sztuk bomb i amunicji" przewożę. :mrgreen:
Nie żebym z kimkolwiek sympatyzował, ale uważam, że w Izraelu mają daleko normalniejsze podejście do faktycznego bezpieczeństwa lotu, a dla przeciwwagi przypomina mi się sytuacja z Katowic, gdzie o mało co mnie nie aresztowano, bo tak mnie wkurzyła paniusia z security (jakaś prywatna firma ochroniarska) plus jej pseudo-adorator z SG, że niby chcę "wysadzić samolot środkiem na komary", że zrobiła się niezła awantura, jak - żeby nie było, ja z natury kulturalny jestem - za przeproszeniem drąc mordę (córka była uczulona na takie ugryzienia), wsadziłem rękę z powrotem do kosza, gdzie paniusia to wyrzuciła.
Skończyło się na tym, że potem komendant SG mnie przepraszał osobiście przed wylotem, tyle że przez parę godzin kawy już pić nie musiałem. :shock: :mrgreen:
Po prostu może i pomysł dobry, ale wykonanie ws. procedur bezpieczeństwa UE jest bezmyślne i głupie po prostu. Nikt nie myśli. No, ale to jest wysiłek, więc nikomu się nie chce pomyśleć...

A na Rammonie jeszcze nie byłem, będę na początku grudnia - ostatnio leciałem z Ovdy. A teraz czekam z niecierpliwością kiedy Egged zmieni rozkład jazdy na zimowy, bo niby nie mam się jak dostać na lotnisko w szabat... ;)
 Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.

#63 PostWysłany: 28 Paź 2019 11:57 

Gdy na początku października odlatywałem w z Ben Guriona to słyszałem opowieści członków polskiej wycieczki, że przewodnik im powiedział przed odlotem, iż w Izraelu nie obowiązuje limity na płyny. Grupa faktycznie miała swoje picie, podobnie jak wiele innych osób i nikt nie zwracał im uwagi, więc zapewne nie jest to jakiś wyjątek, ale norma.

#64 PostWysłany: 28 Paź 2019 12:01 

Konkretnie: jeśli jest jak piszesz (a zapewne jest) to podejście do płynów na kontroli bezpieczeństwa w Izraelu to WYJĄTEK od normy (wszędzie poza Izraelem obowiązujący zakaz przewożenia płynów powyżej 100 ml)
 PM off  

#65 PostWysłany: 28 Paź 2019 12:15 

platynowy
potwierdzam, z płynami w butelkach nie ma w Izraelu żadnego problemu, można spokojnie przejść przez kontrolę
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 28 Paź 2019 14:00 

Anonymous napisał(a):
Konkretnie: jeśli jest jak piszesz (a zapewne jest) to podejście do płynów na kontroli bezpieczeństwa w Izraelu to WYJĄTEK od normy (wszędzie poza Izraelem obowiązujący zakaz przewożenia płynów powyżej 100 ml)

proponuję czytać ze zrozumieniem. Skoro na lotniskach izraelskich wpuszczają z płynami, to znaczy, że jest to w tym kraju norma. W końcu piszemy o Izraelu, a nie o wszystkich innych krajach.

#67 PostWysłany: 28 Paź 2019 14:07 

Masz to gdzieś w formie pisemnej np.stronie lotniska w Izraelu?

Czytać ze zrozumieniem umiem, dlatego to doprecyzowanie :!:
 PM off  

#68 PostWysłany: 28 Paź 2019 14:37 

Anonymous napisał(a):
(wszędzie poza Izraelem obowiązujący zakaz przewożenia płynów powyżej 100 ml)

A Czarnogóra?
 Relacje PM off  

#69 PostWysłany: 28 Paź 2019 14:52 

Jak macie gdzieś to na stronach lotnisk w formie pisemnej informacji to nie ma problemu.....ZAKŁADAMY nowy temat ;)
 PM off  

#70 PostWysłany: 28 Paź 2019 15:33 

złoty
Ja w Izraelu przetestowałem wnoszenie płynów (dużych butelek i trzymany w ręku, na widoku) w Tel Avivie i w Ovdzie - w Rammon przetestuję końcem roku.
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 28 Paź 2019 16:55 

niebieski
archivedb napisał(a):
Przydaloby sie chyba juz pozamykac tematy o Ovda i zaczac pisac tutaj.

Czy da sie tam bezpiecznie dojechac na sobote rano, powiedzmy ze dla swietego spokoju na lotnisku chcialbym byc o tej 8:30 - 9:00 najpozniej.

Pisałem wcześniej na tym forum, że wraz ze zmiana lotniczego rozkładu lotów na zimowy powinien zmienić się rozkład autobusów z Eilatu na Lotnisko Ramon w soboty . I tak się tez stało. Teraz w najblizsza sobotę 02 listopada pierwszy autobus linii 30 jest z Eilat Bus Station o 8.29 ( przyjazd na Lotnisko 9.02) . Kilka minut wcześniej (8.56) przyjeżdża na lotnisko linia 50A , która jedzie dłuższą trasą i dlatego jej odjazd z Eiliat Bus station jest o godzinie 8.00
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#72 PostWysłany: 28 Paź 2019 17:31 

złoty
Pomyśleliśmy o tym samym, bo zanim przeczytałem Twój post, to zerknąłem na stronę Eggedu - i wszystko jest jak piszesz. :D
Czyli rozumiem, że 30 jedzie od strony granicy z Egiptem i tylko "śmiga" przez Ejlat, natomiast 50A co prawda wyrusza z CBS Ejlat, ale zanim się skieruje w stronę lotniska, to przez pół godziny jeździ po nadbrzeżnych hotelach - dobrze rozumiem?
Da się bilet kupić na 30 dzień lub kilka dni wcześniej na dworcu CBS, bo chyba przez neta nie bardzo, nie widzę takiej opcji...?
Pytam, bo wolałbym jechać krócej 30, ale nie wiem jak te autobusy będą zapełnione początkiem grudnia w sobotę - bo nas będzie 5 osób. A tak w ogóle to nie muszę mieć RavCard tylko normalnie gotówką...?
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 28 Paź 2019 19:15 

niebieski
-- 28 Paź 2019 17:54 --

W mojej subiektywnej opinii 50A jest "bezpieczniejszym wyjściem ponieważ zaczyna na CBS Eilat ,a linia 30 chociaż jedzie wprost na lotnisko to nie zaczyna na CBS tylko na przejściu granicznym Taba , więc teoretycznie może dojechać na CBS pełna gdyż wcześniej ma kilka przystanków . Nie wiem czy stosują taką zasadę jak było w przypadku Ovda , że jeśli autobus przyjeżdżał na CBS pełny ( a wtedy to dworzec autobusowy był ostatnim przystankiem w Eilat) to podstawiali dodatkowy autobus . Po prostu wszyscy musieli dotrzeć na lotnisko . Czy nadal tak postępują to jest pytanie. nie wiem czy kasa sprzedaje bilety na lotnisko z rezerwacją . 2 tygodnie temu rozmawiałem z moim znajomym studentem , który mieszkał 6 miesięcy w Izraelu i twierdził, że lepiej zawsze ustawiać się jak najszybciej w kolejkę, bo nawet jeśli ma się bilet na daną trasę i przyjdzie się zbyt późno, to autobus może nie zabrać.

-- 28 Paź 2019 17:59 --

A co do Rav Card to nie wiem . O tzw opcji cashless do tej pory słyszałem o Tel-aviv i Jerozolimie i to w odniesieniu tylko do linni typowo miejskich (w tym Egged) . O Eilacie nie słyszałem. Myślę ,że najlepiej zapytać się w kasie na CBS

-- 28 Paź 2019 18:15 --

A wracając do tematu wnoszenia napojów , to ja również jak odlatywałem z Ovdy to wnosiłem normalnie wodę . Częściowa odpowiedź dlaczego tak jest jest tutaj : https://www.lonelyplanet.com/articles/h ... t-scanners
Jak wynika z tekstu pewne restrykcje w temacie płynów mogą być zniesione w przyszłości również na europejskich lotniskach. Jeśli skaner ze 100 procentowa pewnością stwierdza, ze to jest zwykła woda lub napój, to nie jest żaden problem aby to wnieść. I ilośc tutaj nie ma znaczenia. Służby izraelskie mają swoje własne reguły bezpieczeństwa.
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.

#74 PostWysłany: 29 Paź 2019 18:44 

Mam pytanie o transport,

rozwazam tygodniowy pobyt w Akabie, interesowalyby mnie loty do Eilatu i potem przejazd do Akaby. Z tego co wyczytalem, przejazd z lotniska do Eilatu w czasie szabatu nie jest jakims problemem. A samo przejscie granicy?

#75 PostWysłany: 30 Paź 2019 23:44 

Witam Forumowiczów! Mam pytanko o nowe lotnisko Eilat Ramon. Czy można je potraktować jako tani punkt przesiadkowy gdzieś dalej do Azji, np. do Indii lub Arabii Saudyjskiej? Tak Pytam bo jeśli tak daleko można zalecieć za np. 60,00 zł to super, tylko czy lata z tamtąd coś dalej np. do Dubaju, Abu Zabi, Dohy, Bombaju albo coś w tym stylu? Z tego co widziałem to raczej głównie Ben Gurion, miasta w Europie lub Moskwa. Dajcie znać, czekam na wieści. Pozdrawiam wszystkich.
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 31 Paź 2019 08:54 

Loty: 147
Kilometry: 188 531
HON fly4free
@karol1c
http://www.ramon-airport.com/flights-to-ramon-airport/
https://en.wikipedia.org/wiki/Ramon_Air ... stinations

#77 PostWysłany: 31 Paź 2019 09:20 

niebieski
Przesiadka w Izraelu na lot do Arabii Saudyjskiej :shock: :o
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#78 PostWysłany: 31 Paź 2019 11:21 
Awatar użytkownika

złoty
Albo krótki lot do Bejrutu ;)

#79 PostWysłany: 01 Lis 2019 07:54 

Przed odprawa w Warszawie nie wyskoczyła mi informacja że na lotnisku nie akceptują mobilnych kart pokładowych wizzaira. Natomiast wczoraj zauważyłem że jest info o tym że nie są one akceptowane. Nie wiem teraz co robić - czy ryzykować? Czy ktoś był w ostatnim czasie i wie jak wygląda sytuacja? Albo gdzie ewentualnie wydrukować kartę?
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 01 Lis 2019 08:54 

niebieski
Zapytaj w miejscu gdzie będziesz nocował. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nie wydrukowali (3 wyjazdy)
 Relacje PM off  

[ 176 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości