Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 12 Lis 2019 11:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Nikt Ci nie da gwarancji ile twoja kontrola zajmie
ale mi tydzień temu przed lotem do Warszawy z paszportem bez problematycznych pieczątek sama rozmowa oraz przejście przez kontrolę bezpieczeństwa zajęło łącznie 10 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#102 PostWysłany: 12 Lis 2019 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Byłem na starym lotnisku Ovda, 3 godziny przed odlotem i praktycznie wsiadłem do samolotu na ostatni moment.
Miałem 3 bardzo szczegółowe i czasochłonne kontrole i długą rozmowę z młodą dziewczyną z obsługi, która przetrzepała mi cały paszport, i dziesiątki pytań o każdą pieczątkę. Pewnie to nie jest reguła, ale może się tak zdarzyć. Z drugiej strony np. na Ben Gurionie kontrolowali mnie raptem kilka minut na wylocie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 12 Lis 2019 13:35 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Tak-że wniosek jest taki, że nie bez powodu zarówno w Polsce jak i przede wszystkim w Izraelu proszą o wcześniejsze przybycie. To nie jest zwykły lot np. w obrębie Schengen. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 12 Lis 2019 14:08 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Z mojej obserwacji po kilku razach w Izraelu: najmniej kontrolują rodziny z dziećmi i tobołkami, wyglądające na typowych urlopowiczów (klapki i krótkie spodnie wskazane). Samotnych i doświadczonych globetrotterów trzepią częściej. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#105 PostWysłany: 12 Lis 2019 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2013
Posty: 91
Loty: 86
Kilometry: 176 838
Wracałem tydzień temu, wszystko zajęło jakieś 1,5h, wypytywali głównie o pieczątki z Malezji i Z.E.A. Dla spokoju lepiej zarezerwować sobie 3h na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 12 Lis 2019 22:30 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Cześć wszystkim !
Czy to prawda, że na lotnisku Eilat Ramon nie są akceptowane mobilne karty pokładowe wizzair? Czy muszę mieć wydrukowaną kartę pokładową?
Z góry dzięki !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 13 Lis 2019 08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@jabollus
Odpowiedź znajdziesz na forum i w ~10 sekund na stronie WizzAir
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... -na-poklad
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 16 Lis 2019 13:58 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Cześć wszystkim !
Ponieważ mobilna karta pokładowa nie jest dostępna na lotach wizzair z Eilat do Warszawy, to jak w praktyce wygląda sytuacja na lotnisku? Podchodzę do stanowiska check-in i bezpłatnie dostaję kartę pokładową?
Z góry dzięki !

Załączniki:
eilat.jpg
eilat.jpg [ 89.39 KiB | Obejrzany 1146 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 16 Lis 2019 14:03 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Odprawa online jest możliwa, tylko mobilnej karty nie dostaniesz. To są dwie różne sprawy. Powinnaś wydrukować kartę z pdf.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 16 Lis 2019 14:34 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
vander1970 napisał(a):

I dla zainteresowanych na Eilat Ramon Airport respektują mobilne karty pokładowe (nie byłem wcześnie pewiem) choć panie przy nadaniu bagażu miały problem z odczytem


Czy ktoś z ostatnio lecących z lotniska Eilat Ramon mógłby potwierdzić tą informację?

Pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 16 Lis 2019 18:52 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Z Wizza czy Ryana?
Przed chwilą oprawiałem się na loty Ryanairem początkiem grudnia z Eilatu i dostałem info "weź papierową kartę pokładową".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 16 Lis 2019 18:55 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
To o niczym nie świadczy. Na niektórych lotniskach mimo to można się odprawić bez wydruku. Tak było np. w Kutaisi (nie wiem jak obecnie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 19 Lis 2019 16:07 

Rejestracja: 24 Sty 2016
Posty: 4
Witajcie.
W czwartek do Ramon lecę. Jak wygląda wymiana walut. Jaki kurs - zbujecki czy normalny do zaakceptowania? Ktoś coś wie? Są automaty czy kantor?
Czy za bilet tylko gotówką czy można karta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 19 Lis 2019 16:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Proponuję przejrzeć przynajmniej z 2-3 strony tematu zanim zacznie się zadawać pytania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 28 Lis 2019 12:16 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 55
Loty: 163
Kilometry: 293 546
Majaki@mjk napisał(a):
Arczi napisał(a):
Jakie są aktualne możliwości dostania się z lotniska Ramon do Eilatu w sobotę?
Z góry dziękuje za pomoc.


na tę chwilę pierwsza autobus 30tka do Eilat jest o 11.00


Jaka jest alternatywna opcja dostania się do miasta w sobotę? Mam na myśli wcześniej niż wyjazd z lotniska autobusem o 11... bo na rozkładzie niestety nie ma transportu o wcześniejszej godzinie :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 28 Lis 2019 14:32 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Czegoś nie rozumiem: od 8:30 rano linia 30 jeździ z Eilatu na lotnisko i... co potem? Nie wracają czy jak do 11, skoro o 9 jest już na lotnisku - a co pół godziny jedzie kolejna 30-tka, nie licząc 50-tki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 29 Lis 2019 17:29 

Rejestracja: 07 Paź 2015
Posty: 87
Załącznik:
ramonprzyloty.JPG
ramonprzyloty.JPG [ 86.43 KiB | Obejrzany 862 razy ]
Wydaje mi się, że odpowiedz dlaczego zaczynają kursy od 11 , jest dość prosta - przynajmniej jeśli chodzi o jutrzejszy (sobotni) rozkład jazdy autobusów . Na następne soboty nie jest jeszcze dostępny. Rozkład jazdy jest dostosowany do rozkładu lotów. Szczególnie jeśli chodzi o piątek wieczór i sobota rano kiedy jest szabas i autobusy publiczne w zasadzie nie kursują . Dla Lotniska Ramon i tak robią wyjątek i uruchamiają szabasową komunikację . Ale tak jak już wspomniałem dostosowana jest on do rozkładu samolotów . Jutro pierwszy samolot na tym lotnisku ląduje o 10.50 . I dlatego pierwszy autobus do Eilat jest o 11 . Według mnie to bardzo logiczne . Wcześniej raczej nie byłoby chętnych na autobusy z lotniska - lotnisko jest na pustkowiu. No chyba, że ktoś nocował na lotnisku.

A to że czekają do 11 . Może to celowe . Akurat jutro pomiędzy 10.50 a 12.45 ląduje aż 6 samolotów "międzynarodowych" , potem aż do wieczora jest tylko 8 przylotów w tym 5 "wewnętrznych" z Tel-aviv . Nie wykluczam, że na te godziny pomiędzy 11 a 13 ( wtedy przylatuje 6 samolotów) Egged nie parkuje na Ramon jakiś dodatkowych autobusów, aby użyć je w razie potrzeby jako tzw "bisy". Tak "Egged" postępował w przeszłości w przypadku autobusów do starego lotniska OVDA . Dokładał dodatkowy autobus w razie potrzeby. Porównując ilość kursów lini "30" w dniu jutrzejszym, to z lotniska jest nawet jeden kurs więcej niż na lotnisko pomimo dużej różnicy pomiędzy godziną odjazdów pierwszych kursów . Widać to na komercyjnej stronie https://www.bus.co.il/otobusimmvc/Line_ ... 2019-11-30 , gdzie rozkład jazdy tam i z powrotem jest na jednym ekranie .
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 02 Gru 2019 09:57 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
cypel napisał(a):
Byłem na starym lotnisku Ovda, 3 godziny przed odlotem i praktycznie wsiadłem do samolotu na ostatni moment.
Miałem 3 bardzo szczegółowe i czasochłonne kontrole i długą rozmowę z młodą dziewczyną z obsługi, która przetrzepała mi cały paszport, i dziesiątki pytań o każdą pieczątkę.

Zapewne wpadłeś w oko tej lasce i dlatego się tak mocno Tobą zainteresowała. :D Ja nie mam takiego powodzenia. Co ładniejsza Izraelitka mnie kontroluje, to żadna na mnie nie zwróci uwagi. :( Niestety...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 03 Gru 2019 18:14 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Może ktoś wie ile kosztuje przechowywania bagażu na lotnisku?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 05 Gru 2019 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 117
Opiszę tutaj moją sytuację z 3 grudnia (wtorek) 2019.
Samolot Wizzair o 11:40 do Warszawy.

O 8 rano pojawiłem sie na granicy w Tabie (byłem w Dahab). Ale trafiłem na dość duża grupe turystów z Malezji (ponad 200 osob), wiec wyszedłem z granicy dopiero o 9:40 (planowalem 8:20, moze o 9 przy "zatorze"). Nalezy nadmienic ze na granicy w Tabie przechodzi sie te same procedury dotyczace bagazu i rozmowy. Ba, dostaje sie kody paskowe na bagaze. I robi to ta sama firma co na lotnisku.
Od razu miałem (na szczeście) autobus numer 30 który ruszył o 9:46. Na lotnisko dojechalismy o 10:20. Lekki stres sie pojawił.

Wchodze na hale odlotow, widze tłuuuuuum po lewej stronie i myśle sobie "dobrze ze my nie do tego tłumu" Mysalem ze to jakies Check-In dla duuuuzej grupy lecącej gdzies na wakacje.

Podchodze do CheckIn Wizzair, kilka osob w kolejce, wrzucam duzy bagaz rejestrowany na tasme, a Pani widzac kod kreskowy naklejony na bagaz prosi mnie o niebieska karteczke. Mowie jej ze nie mam. "jak to?" Mowie ze w Tabie jej nie dostalismy. No wiec ona prowadzi nas na ....koniec tej wielkiej kolejki. Kolejki na szczescie podzielonej na kierunki (Warszawa, Wieden, Moskwa). Okazuje sie ze to jest wyjazdowa kontrola bezpieczensta. Jest 10:30. Stres juz duzy:) Ale mysle sobie. Przedemna jakies 50-70 osob do Warszawy. Przeciez ich (nas) tutaj nie zostawia:) O 10:50 "sympatyczna" Pani zaczela nas maglowac. Jak sie dowiedziala ze tydzien bylismy w egipskim Dahab, zaczela zadawac juz wiele wiecej pytan. o 11:00 dostalem "niebieska" karteczke. Wiec teraz do CheckIn Wizzair i tam dostajemy karty pokladowe. Wiec jak ktos ma bagaz rejestrowany nie musi miec wydrukowanej rezerwacji z Wizzair/Rynair. Karte pokladowe dostaja wszasystkie osoby ktore sa na rezerwacji, a nie tylko ta ktora nadaje bagaz.

11:10 wchodzimy na hale kontroli bezpieczenstwa (czlowiek i bagaz) przed wytlotem. Stres coraz wiekszy bo czasu malo do wylotu. W pewnym momencie obsluga widzac ze jest krotko z czasem "woła" "Warsaw, Warsaw" i wyciaga wszystkich z kolejki ktorzy leca do Warszawy i piorytetowo sprawdzaja ich kosztem pewno Moskyw ktora chyba miala lot z 20 minut pozniej.

11:20 wychodzimy z kontroli i trzeba jeszcze zdobyc wyjazdowa "rozowa karteczke". Opcje sa dwie. Box z pograniczniakiem lub terminale na paszporty biometryczne. Przy terminalach automatycznych polecam skorzystania z terminala dla osob niepelnosprawnych. Nie jest oblegany. Zasada dzialania taka sama. Jedynie na moment skanowania twarzy trzeba kucnac bo kamera jest nisko umiejscowiona.

11:25 wreszcie mamy wszystko. Idziemy do Gate. Tam znowy sprawdzanie paru rzeczyh i o 11:30 wrescie stoimy na zewnatrz i czekamy na mozliwosc wejscia do autobusow.
O 11:40 w samolocie

A wiec rada. Nie idziemy najpierw do CheckIn Wizzair, tylko do kolejki "na rozmowe" (posrodku hali). Troche odwrotnie niz w Polsce (gdzie najpierw oddajemy bagaz a pozniej cala reszta)
Widac ze chca bys nie zostal na lotnisku wiec robia wszystko bys jednak odlecial. Da sie wyleciec kiedy pojawisz sie poltorej godziny przed wylotem. Ale jednak 2h to taki bezpieczny zapas. 3h to juz lekka przesada. Ale jak kto chce

Widzialem wiele osob ktore swoje karty (PDF) mialy w komorce i nimi sie poslugiwaly. Bez problemow ze strony obslugi. Ba, jednej osobie nie wchodzil ten kod do systemu (rozmawialem z nia i powiedziala ze to nawet nie byl PDF tylko PrintScreen kodu (jako zdjecie) i obsluga "wklepywala" dane ktore znajdowaly sie pod kodem kreskowym by wprowadzic do systemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 180 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group