Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#101 PostWysłany: 15 Gru 2016 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Hej,
Poleci ktoś coś sprawdzonego w pobliżu lotnisk? Zarówno DMK i BKK, z obu mam poranne wyloty i dobrze byłoby zakoczować nieopodal.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#102 PostWysłany: 16 Gru 2016 01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Thong Ta Resort And Spa - Suvarnabhumi Airport
Korzystałem w kwietniu. Transfer w cenie. W hotelu jest restauracja w okolicy sklepy. Płaciłem 765THB za jedną noc za pokój.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kasica88 lubi ten post.
Kasica88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#103 PostWysłany: 16 Lut 2017 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Którą część Bangkoku możecie polecić, aby zobaczyć i choć trochę "poczuć" miasto (kilka głównych zabytków i atrakcji)? Będziemy mieli na to 1,5 dnia i nie nastawiamy się na zakupy.

Lepiej coś bliżej rzeki i stacji BTS (Saphan Taksin), coś bliżej Khaosan czy może jeszcze gdzieś indziej?

Widziałem też opcję w innym wątku, że z okolicy Siam Square One kursuje tramwaj wodny i BTS, więc tu połączenia z zabytkami i miastem też wydają się bardzo dobre.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#104 PostWysłany: 16 Lut 2017 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Khaosan jest OK, komunikacja bardzo dobra do większości podstawowych atrakcji,ale musisz wiedzieć, że to jedno z najbardziej turystycznych miejsc ze wszystkimi tego zaletami i wadami...
Ja polecam jednak zatrzymać się w Chinatown. Bliskości BTS tak naprawdę nie potrzebujesz bo do "centrum" dojedziesz z China tramwajem wodnym, tuktukiem albo autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#105 PostWysłany: 16 Lut 2017 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2016
Posty: 307
Na Khaosan nie bierz bo niewarto. Zbyt uciążliwe. Drożej. Jeśli chcesz w tej okolicy to są ciekawsze miejsca na przykład na pobliskich ulicach. Tramwaj wodny jeździ do wieczora więc w nocy nie skorzystasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#106 PostWysłany: 16 Lut 2017 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Okolice Khaosan są bardzo fajne. A warto tam mieszkać bo masz od ręki dostęp do wszystkiego co turyście potrzebne. Kiedyś mieszkałem w biznesowej części BKK i żałowałem, choć widoki z 38 piętra były spoko:)
Ostatnio (czyli w listopadzie) spałem tutaj obok Khaosan i jestem bardzo zadowolony, podsyłam link na booking bo najpopularniejsza strona, my rezerwowaliśmy przez hotels.com
http://www.booking.com/hotel/th/ratchad ... r_iw_title
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#107 PostWysłany: 16 Lut 2017 15:30 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 50
Loty: 40
Kilometry: 104 012
My nocowaliśmy w Tara Place (pierwsze 2 nocki) blisko Kao San - na piechotę może 5 min. wówczas zwiedzaliśmy Świątynie (z Tara Place jest Tuk Tuk do Wielkiego Pałacu).
Ostatnie 2 nocki przed wylotem w Grand Mercure Residence (w promocji za 200 parę zł za noc ze śniadaniem) i wówczas zwiedzaliśmy inne miejsca, targi nocne, Chińską dzielnice - bo blisko było metro.
I takie rozwiązanie było optymalne.
Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#108 PostWysłany: 17 Lut 2017 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Dzięki wszystkim za pomoc. Czyli chyba będę bardziej szukał czegoś w pobliżu Democracy Monument.
W dzień będę mógł dojechać do innych dzielnic tramwajem wodym lub tuk-tukiem, a do centrum i zabytków też będzie blisko.
Chociaż 1,5 dnia, to pewnie za mało, żeby cały czas gdzieś jeździć...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#109 PostWysłany: 17 Lut 2017 11:58 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3529
srebrny
mysle ze khao san jest optymalne, nie przy samej ulicy, bo jest halas cala noc, tylko gdzies w poblizu, np rambuttri. za to w nocy duzo sie dzieje, mozna posiedziec przy piwie i jest niezly klimat - na pierwszy raz w BKK polecam

do zabytkow czy chinskiej dzielnicy mozna podejsc pieszo, lud podplynac, a wrocic na lotnisko busem bez kombinowania..
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#110 PostWysłany: 18 Lut 2017 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Zgodze sie ze Rambuttri jest ok,
do khaosan 3 minuty, a spokoj na ulicy tysiac razy wiekszy :)

I tam jest calkiem sensowny hotel Rambuttri Village.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#111 PostWysłany: 18 Lut 2017 12:05 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3529
srebrny
potwierdzam, moj staly wybor w BKK :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#112 PostWysłany: 18 Lut 2017 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Swoja droga, to bardzo czesty wybor u Polakow, ten hotel :) duzo nas tam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#113 PostWysłany: 25 Sie 2017 15:46 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
Zasugerowałam się tutejszymi opiniami i zarezerwowałam Rambuttri Village, nie czytając Trip Advisor. Mój wybór był fatalny. Wiatrak w pokoju był na tyle głośny, że nie dawał spać, Wifi słabo działało w pokoju, a sam hotel dolicza 3% do płatności kartą kredytową, nie informując o tym gości przed przyjazdem, tylko w recepcji. Wiem, że 3% to niewiele, ale dla mnie liczby się fakt braku informacji. Był to mój najdroższy hotel w trakcie 2-tygodniowego wyjazdu i był najsłabszy.

W pobliżu lotniska BKK polecam Gold Airport Suites - duże pokoje, długo czynny basen i jeśli ktoś potrzebuje to dodatkowo płatny, ale jeżdżący co godzinę na lotnisko shuttle bus. Link do Trip Advisor: https://www.tripadvisor.com/Hotel_Revie ... ngkok.html

W pobliżu lotniska DMK polecam Don Muang Hotel by Thipmansion - hotel jest podzielony na różne budynki, za to w budynkach znajdują się aneksy kuchenne, gdzie można odgrzać sobie coś do jedzenia. 7 Eleven jest w pobliżu. Link do Trip Advisor: https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... ngkok.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#114 PostWysłany: 06 Wrz 2017 10:18 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 27
Już kiedyś pisałem że Rambuttri to "bieda hotel" i absolutnie niegodny polecenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#115 PostWysłany: 10 Wrz 2017 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Jeśli Bangkok, to koniecznie Eastin Grand Hotel Sathorn. Jest warty swojej ceny, 5*, szczególnie przeszklony i otwarty basen na krawędzi budynku - możesz zamawiać drinka prosto z baru do wody i podziwiać nocny widok na miasto. Do tego hotel jest połączony przejściem naziemnym ze stacją kolejki, blisko do przystani.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#116 PostWysłany: 10 Paź 2017 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 251
Kilometry: 475 688
niebieski
Ja ze swojej strony polecę https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review ... ngkok.html

Hotel de Bangkok.

Śniadania w cenie. Bardzo przytulny hotel, jednak wielkiego szalu nie robi. Warto wziąć pokój o wyższym standardzie niż ten najtańszy, bowiem okno wychodzi wtedy na patio. Klima bardzo dobrze chodzi. Spaliśmy w 9 osób. Pokój trzyosobowy duży przestronny. Około 200 metrów od kolejki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#117 PostWysłany: 10 Gru 2017 14:10 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Polecicie jakiś hostel na jedną noc tak aby było blisko na Don Muang i niezbyt daleko do miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#118 PostWysłany: 13 Gru 2017 21:33 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@ind_globtroter a nie lepiej coś np. w okolicy Hua Lamphong? Tanich miejsc noclegowych, żarcia i atrakcji pod dostatkiem, a na Don Mueang tylko ok. 40 min pociągiem za pół darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#119 PostWysłany: 31 Paź 2018 02:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Które okolice Bangkoku są naprawdę dobrze położone dla turysty i na co zwracać uwagę?
Nie porównując, podczas pobytu w Szanghaju bardzo podobał mi się hotel w okolicy nowoczesnych ulic i wieżowców, czy w Bangkoku centrum roztacza sie bardziej wokół świątyń i zabytków czy właśnie wieżowców - gdzie to mniej więcej jest i gdzie jest fajniej?
Khao San Road wydaje się fajnym miejscem na wieczorny obiad ale nie chciałbym spać bo ulica wygląda "slumsowato" i przede wszystkim głośno.
Czy lepiej mieszkać blisko "Starego miasta" czyli świątyń i pałacu królewskiego czy gdzieś na zachód?
Czy mieszkanie za rzeką na zachód to nieciekawe rejony?
Znalazłem kilka miejsc na parodoniowy nocleg i nie chcę wtopić a wybór jest między:
- super wyposażonym hotelem na zachód od rzeki, podobno niby są promy ale okolica mieszkaniowa i nic się tam nie dzieje, mały wybór lokali na np.zjedzenie śniadania
- jest sporo noclegów blisko (na piechotę do 2 km) zabytków i Khao San Rd, część ma opinie "między bazarami" itp. a część leży nad kanałami (promy)
- i w końcu jest sporo noclegów wokół (z pieszym dojściem) do parku Lumphini np. od strony Patpong, czy te okolice są warte uwagi, zważywszy na fakt że jest na piechotę do metra lub BTS?
Niby ta dostępność metra/BTS jest często podnoszona, jednak czemu ma to pomóc skoro żadna linii metra itp.nie jeździ do głównych atrakcji? Czym tam jeżdżą turyści - wszyscy taxi i tuk-tukami?
Czy w ogóle nie patrzeć na lokalizację bo każda forma komunikacji po mieście jest tania? Jedziemy w 4 osoby i zamierzamy wynająć 2xpokój lub 2-sypialniowy domek - w dobrej cenie znalazłem go kilkaset metrów na południe od stacji BTS Chong Nonsi. Domek jest tani bo cichej nieturystycznej okolicy mieszkaniowej jednak czy takim BTS z przesiadką na metro da się komfortowo jeździć po mieście czy raczej nie ma to sensu?
Komunikacja szynowa nie jest jakaś super istotna dla odnalezienia hotelu bo do miasta jedziemy z Kanchanaburi (rozważam też hotel w okolicy dworca południowego autobusowego ale nie ma tam dobrego dojścia do centrum miasta) a wyjeżdzamy z lotniska DMK (i tu dostęp do BTS ma sens o tyle że można nim pół trasy zrobić do Mo Chit i stamtąd drugą połowę trasy taksówką).
Ile kosztuje jeżdżenie taxi/tuk-tukami kontra komunikacją po mieście (czy warto tu więc brać pod uwagę dostępność metra)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Noclegi w Bangkoku
#120 PostWysłany: 31 Paź 2018 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Ja rezerwowałem Chern Hostel
https://www.booking.com/hotel/th/chern. ... ype=total&

Może nie jest najtańszy ale według mnie bardzo dobrze położony.
Ok. 20 min pieszo do Pałacu Królewskiego, ok. 25-30 do Khao San, ok. 20 min na dworzec kolejowy i ok. 45 min do MBK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 182 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group